آیا نمی دانید چگونه Face ID را در آیفون خود غیرفعال کنید؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

آیا نمی دانید چگونه Face ID را در آیفون خود غیرفعال کنید؟

آیا می خواهید Face ID را در آیفون خود غیرفعال کنید؟ ما در این پست HiVPN به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را در تنظیمات خاموش کنید یا با چند فشار دکمه آن را به طور موقت غیرفعال کنید.

Face ID آیفون یک ویژگی بسیار مهم است که به کاربران این امکان را می دهد تا بدون نیاز به رمز عبور یا تاچ آیدی به سرعت قفل آیفون خود را باز کنند. این یک ویژگی جالب است و قفل گوشی شما را تنها با یک نگاه به صفحه باز می کند.

اما شاید از عدم موفقیت Face ID در حین تلاش برای اسکن صورت خود با ماسک خسته شده اید، یا ممکن است نگران مشکلات حریم خصوصی با نرم افزار تشخیص چهره باشید. دلایل شما هر چه که باشد، ادامه دهید تا نحوه غیرفعال کردن Face ID در آیفون خود را به طور دائم یا موقت توضیح دهیم.

گزینه ۱. Face ID را از طریق تنظیمات غیرفعال کنید

واضح ترین روش غیرفعال کردن Face ID از طریق برنامه تنظیمات است. مراحل زیر به طور کامل Face ID را برای Apple Pay، iTunes، App Store و حتی تکمیل خودکار رمز عبور غیرفعال می کند. همچنین پس از غیرفعال کردن Face ID باید قفل آیفون خود را با استفاده از رمز عبور باز کنید.

در اینجا نحوه غیرفعال کردن کامل Face ID از طریق برنامه تنظیمات آمده است:

  1. برنامه تنظیمات را در آیفون خود باز کنید.
  2. Face ID & Passcodeرا پیدا کنید و پس از درخواست رمز عبور خود را وارد کنید.
  3. اکنون باید سوئیچ های زیر بخشUse Face ID For را تغییر دهید . برای غیرفعال کردن کامل Face ID هر مورد را خاموش کنید.
  4. همچنین اگر می‌خواهید دوباره آن را تنظیم کنید، می‌توانید روی Reset Face ID ضربه بزنید.

با خروج از برنامه تنظیمات، Face ID غیرفعال می‌شود.

گزینه ۲. Face ID را با استفاده از دکمه ولوم غیرفعال کنید

اگر در موقعیت دشواری قرار گرفتید و باید به سرعت Face ID را در آیفون خود غیرفعال کنید، می توانید این کار را با استفاده از دکمه Side و دکمه های تنظیم صدا انجام دهید. این به طور موقت Face ID را غیرفعال می کند تا زمانی که دوباره قفل آیفون خود را با رمز عبور باز کنید.

در اینجا نحوه غیرفعال کردن موقت Face ID آورده شده است:

  1. آیفون خود را قفل کنید و دکمهSide را با دکمه افزایش یا کاهش صدا برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
  2. در صفحه بعدی Cancelرا فشار دهید و به صفحه قفل بازگردانده می شوید، اما Face ID غیرفعال است.
  3. هنگامی که قفل آیفون خود را با رمز عبور باز کنید، Face ID به طور عادی کار خود را از سر می گیرد.

گزینه ۳. Face ID با سیری را غیرفعال کنید

یکی دیگر از راه های آسان برای غیرفعال کردن سریع اما موقت Face ID استفاده از سیری است. در حالی که آیفون قفل است، بگویید Hey Siri، این تلفن کیست؟ سپس سیری کارت تماس شما را نمایش می دهد و به طور موقت Face ID را غیرفعال می کند. هنگامی که رمز عبور خود را وارد کردید، Face ID دوباره به حالت عادی کار خود را از سر می گیرد.

برای محافظت از داده های خود به راحتی Face ID را غیرفعال کنید

دلایل شما هر چه باشد، غیرفعال کردن Face ID در آیفون بسیار آسان است. اگر نگران هستید که ممکن است کسی بتواند با تکان دادن آیفون شما در مقابل صورت شما به آن دسترسی پیدا کند، این ترفندها مفید هستند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…

بانک دیجیتال چیست؟
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

بانک دیجیتال چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بانک دیجیتال چیست؟ بانک‌های دیجیتال در سرتاسر جهان در حال اوج‌گیری هستند، با نام‌هایی که به‌جز بانک‌ها به نظر می‌رسند: Ally، WeBank، Klarna، Mox، Trust، Nubank، Wise، K Bank، Chime، Revolut، Monzo. آن‌ها به آرامی اما مطمئناً سهم بازار را از…