ویندوز ۱۰ بعد از آپدیت کند می شود؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

ویندوز ۱۰ بعد از آپدیت کند می شود؟

آیا ویندوز ۱۰ شما پس از به روز رسانی کند شده است؟ در این پست HiVPN نحوه حل مشکل کندی ویندوز برای همیشه آورده شده است.

ویندوز 10 بعد از آپدیت کند می شود؟

ارزش عملی به روز رسانی ویندوز را نمی توان اغراق کرد. اما به همان اندازه که این به‌روزرسانی‌ها مفید هستند، می‌توانند باعث کاهش سرعت رایانه شما پس از نصب آن‌ها شوند.

اگر شما نیز با مشکل «آهسته شدن ویندوز ۱۰ پس از به‌روزرسانی» مواجه هستید، این نکات به شما کمک می‌کند مشکل را عیب‌یابی کرده و آن را به حالت اولیه خود برگردانید.

با این حال، قبل از اینکه به این روش بپردازیم، بیایید به دلایل احتمالی مواردی که باعث کند شدن رایانه شما پس از به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ می‌شوند، ویندوز ۱۰ بعد از آپدیت کند می شود؟نگاهی بیاندازیم.

ویندوز ۱۰ بعد از به روز رسانی کند می شود؟ در اینجا علت است

به روز رسانی ویندوز ۱۰ خوب است. در واقع، آنها اولین خط دفاعی شما در برابر بدافزارها و ویروس‌های مضر هستند، حتی قبل از اینکه یک نرم‌افزار آنتی ویروس خوب را نصب کنید .

آنها از رایانه شما در برابر بدافزارها و ویروس هایی که روزانه ایجاد می شوند محافظت می کنند. بنابراین، به‌روزرسانی نه تنها نقص‌های امنیتی را برطرف می‌کند، بلکه هرگونه اشکالی را که باعث از کار افتادن برنامه‌ها می‌شود، اصلاح می‌کند به طور خلاصه، هر به‌روزرسانی با هدف بهبود عملکرد رایانه شما انجام می‌شود.

پس چه چیزی باعث می شود کامپیوتر شما پس از به روز رسانی ویندوز کند کار کند؟

از طریق تحقیقات خود، متوجه شدیم که اینها مهمترین دلایلی هستند که منجر به کندی رایانه پس از به روز رسانی ویندوز می شوند:

 • به روز رسانی باگ
 • فایل های سیستم خراب شده
 • برنامه های پس زمینه

بنابراین، اگر می‌خواهید از فاجعه‌ای دیگر در ویندوز جلوگیری کنید، این چند چیز است که باید مراقب آنها باشید. با این حال، نگران این موضوع نباشید. تا پایان این مقاله، می‌توانید مشکل «آهسته شدن ویندوز ۱۰ پس از به‌روزرسانی» را برای همیشه برطرف کنید.

روش‌هایی برای رفع کندی ویندوز ۱۰ پس از به‌روزرسانی

علت کندی کامپیوتر ویندوز ۱۰ شما هر چه باشد، اگر روش های ذکر شده در این راهنما را تا انتها دنبال کنید، دیگر با مشکل کندی ویندوز ۱۰ مواجه نخواهید شد.

۱. به روز رسانی ویندوز را به عقب برگردانید

اگر به‌روزرسانی‌های جدید باعث کندی ویندوز ۱۰ شما شده‌اند، بازگرداندن این به‌روزرسانی‌ها باید این کار را انجام دهد. مایکروسافت یک روش داخلی دارد که با استفاده از آن می توانید این کار را انجام دهید.

برای حذف به‌روزرسانی‌ها، به تنظیمات > به‌روزرسانی و امنیت > Windows Update > مشاهده تاریخچه به‌روزرسانی بروید .

سپس روی Uninstall updates کلیک کنید . در آنجا، لیستی از تمام به روز رسانی های نصب شده را خواهید دید. سپس می‌توانید به‌روزرسانی‌هایی را که فکر می‌کنید باعث ایجاد مشکل شده‌اند، حذف نصب کنید.

به این ترتیب می توانید به روز رسانی هایی که سرعت ویندوز ۱۰ شما را کاهش داده اند را حذف نصب کنید.

۲. فایل های خراب یا آسیب دیده را تعمیر کنید

گاهی اوقات به دلیل گیرکردن به‌روزرسانی‌ها به دلیل شبکه یا مشکلات مشابه، ممکن است فایل‌های مهم ویندوز شما خراب یا آسیب ببینند.

این می تواند سیستم شما را غیرقابل پیش بینی عمل کند. می‌توانید آسیب‌دیدگی را از طریق System File Checker، یک ابزار رایگان توسعه‌یافته توسط مایکروسافت که برای مشکلات فساد مانند این مورد مفید است، تعمیر کنید. این ابزار با اسکن کل رایانه شخصی شما و سپس تعمیر هر گونه مشکلی که می تواند کار می کند.

برای اجرای System File Checker، باید از خط فرمان استفاده کنید. برای شروع مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید:

 1. بهنوار جستجوی منوی Start بروید، عبارت Command Prompt را تایپ کنید.
 2. Command prompt را به عنوان مدیر اجرا کنید.
 3. در Command prompt sfc /scannowرا تایپ کرده و Enter را بزنید .
 4. پس از اتمام اسکن، سیستم خود را مجددا راه اندازی کنید. اگر آپدیت ویندوز ۱۰ باعث بروز هر گونه مشکل خرابی شده باشد، پس از انجام این روش برطرف خواهد شد.
 5. دستور DISM را اجرا کنید
 6. اگر دستور SFC نتوانست فایل های شما را بازیابی کند، از دستور Deployment Image Serviceing and Management (DISM) استفاده کنید. این یکی دیگر ازابزارهای تشخیصی ویندوز است که توسط مایکروسافت ایجاد شده است، اما قدرتمندتر از SFC است.
 7. دستور DSIM با تعمیر فایل های تصویری سیستم ویندوز شما کار می کند. برای اجرای این دستور، همانطور که در بالا انجام دادیم، Command prompt را با امتیازات administrator باز کنید. دستورDISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth را اجرا کنید تا بررسی کنید که آیا تصویر خراب است یا خیر.
 8. اگر مشکل خرابی وجود ندارد، می توانید اسکن پیشرفته تری را از طریق دستورDism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth اجرا کنید :

توجه داشته باشید که این فرآیند ممکن است کمی طول بکشد. اگر در مرحله بالا مشکلات خرابی پیدا کردید، دستور Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth را برای دانلود و جایگزینی فایل های آسیب دیده اجرا کنید.

پس از اجرای دستور، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید. دستور SFC را دوباره اجرا کنید تا خطاها برطرف شوند.

۳. برنامه های پس زمینه را غیرفعال کنید

یکی دیگر از روش های محبوب برای حل کندی ویندوز ۱۰ پس از به روز رسانی، غیرفعال کردن تمام برنامه های غیر ضروری پس زمینه است.

همانطور که می دانید، ویندوز ۱۰ با بسیاری از برنامه های از پیش نصب شده به غیر از برنامه هایی که دانلود می کنید ارائه می شود. این برنامه‌ها حتی زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید همچنان در پس‌زمینه اجرا می‌شوند. آنها نیازی به این کار ندارند، زیرا درصد خوبی از این برنامه ها واقعاً برای عملکرد ویندوز ۱۰ مورد نیاز نیستند.

و نکته منفی این است که برنامه‌ها منابع CPU شما (رم، چرخه‌ها و غیره) را از بین می‌برند، که در غیر این صورت رایگان می‌بودند و کامپیوتر شما را کندتر از حد معمول می‌گذارند.

بنابراین، پایان دادن به برنامه‌های غیر ضروری و بررسی اینکه آیا انجام این کار منجر به افزایش عملکرد می‌شود، مفید است. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

 1. تنظیمات ویندوز را باز کنید .
 2. سپس رویPrivacy > Background Apps کلیک کنید .
 3. انتخاب کنیدکدام برنامه‌ها می‌توانند در بخش پس‌زمینه اجرا شوند، همه برنامه‌های بی‌اهمیت را خاموش کنید.

کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید، و این منجر به یک سرعت نرمال کامپیوتر می شود.

۴. یک بوت تمیز انجام دهید

بوت تمیز با راه اندازی رایانه با حداقل درایورها و برنامه های راه اندازی انجام می شود. این به شناسایی برنامه های جدید که باعث ایجاد مشکلات در سیستم شما می شوند کمک می کند.

در اینجا شما نیز می توانید یک بوت تمیز انجام دهید:

 1. درنوار جستجوی منوی استارت ، «msconfig» را تایپ کرده و System Configuration App را انتخاب کنید .
 2. درتب Services ، Hide all Microsoft Services را انتخاب کنید و سپس بر روی Disable All کلیک کنید .
 3. در زیر تبStartup ، روی Open Task Manager کلیک کنید .
 4. در بخشStartup ، تمام برنامه های لیست شده در اینجا را یکی یکی انتخاب و غیرفعال کنید. همچنین می توانید روی فرآیند پس زمینه کلیک راست کرده و از منو گزینه Disable را انتخاب کنید .
 5. Task Managerرا ببندید .
 6. درتب Startup Configuration سیستم ، روی OK کلیک کنید .

پس از انجام تمام مراحل بالا، خوب است که با بوت تمیز شروع کنید. به سادگی کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و بوت تمیز شروع می شود.

۵. Windows System Restore را اجرا کنید

System Restore یک ابزار رایگان است که با قرار دادن ویندوز شما در هر جایی که به خوبی کار می‌کرده است، به موقع عمل می‌کند. به طور مکرر در هنگام وجود یک اشکال یا نقص در ویندوز شما فراخوانی می شود و شما باید به حالتی برگردید که همه چیز کار می کرد. در اینجا، System Restore را می توان برای رساندن تنظیمات ویندوز به وضعیت قبل از به روز رسانی استفاده کرد.

برای شروع مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در نوار جستجوی منوی Start ، عبارت “system restore” را تایپ کرده و Create a restore point را انتخاب کنید .
 2. کادر محاوره ای System Properties ظاهر میشود .
 3. System Protectionرا انتخاب کرده و روی System Restore کلیک کنید .
 4. توجه:اگر نمی توانید روی این دکمه کلیک کنید، سیستم شما هنوز نقطه بازیابی ندارد و بنابراین، نمی توانید آن را بازیابی کنید.
 5. بر روی دکمهNextکلیک کنید.
 6. یک نقطه بازیابی را انتخاب کنید و برای تأیید برنامه‌هایی که حذف می‌شوند،رویScan for programs کلیک کنید.
 7. برای شروع بازیابیبر رویNext کلیک کنید.
 8. در نهایت بر رویFinishکلیک کنید .

پس از اتمام بازیابی، سیستم شما در زمان آخرین نسخه پشتیبان به وضعیت اولیه خود باز می گردد.

نکته: آخرین راه حل برای مشکل کند ویندوز ۱۰ این است که از تنظیمات کارخانه ویندوز استفاده کنید و از ابتدا شروع کنید. با این حال، هشدار داده شود، زیرا این یک گزینه هسته ای است که کامپیوتر شما را هنگام خرید به حالت اولیه و تازه می برد.

خطای کندی ویندوز ۱۰ پس از به روز رسانی برطرف شد

کاهش سرعت کامپیوتر پس از به روز رسانی ویندوز ۱۰ دردسر بزرگی است. یکی که ممکن است روزی با آن روبرو شوید. امیدواریم یکی از روش های ذکر شده در بالا، رایانه شما را به عملکرد اصلی خود بازگرداند. راه حل ها در اینجا متوقف نمی شوند، زیرا راه های دیگری برای افزایش سرعت رایانه و بهبود عملکرد آن وجود دارد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…