چرا باید همین الان iOS 15.3 را نصب کنید؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

چرا باید همین الان iOS 15.3 را نصب کنید؟

اپل یک به روز رسانی امنیتی مهم برای iOS منتشر کرده است. به کاربران آیفون و آیپد توصیه می شود همین حالا به روز رسانی کنند. با این پست آموزشی HiVPN همراه باشید.

در بیشتر موارد، به‌روزرسانی‌های iOS دارای ویژگی‌هایی هستند که برای بهبود تجربه کاربر طراحی شده‌اند. با این حال، iOS 15.3 با اولویت متفاوتی عرضه می شود رفع نقص های امنیتی در سیستم عامل آیفون.

علی‌رغم تلاش‌های اپل برای ارائه یک تجربه مرورگر بدون ردیاب به کاربران سافاری، یک باگ امنیتی حیاتی در برنامه‌های آن قرار گرفت. خوشبختانه، توسعه دهندگان ممکن است راهی برای دور زدن آن پیدا کرده باشند. به همین دلیل است که باید دستگاه iOS خود را اکنون به روز کنید.

چرا به روز رسانی به iOS 15.3 مهم است

در نوامبر ۲۰۲۱، یک مشکل امنیتی سافاری ۱۵، داده های کاربر را در پلتفرم های مختلف آسیب پذیر کرد. به دلیل یک باگ IndexedDB، سافاری اطلاعات پایگاه داده را فاش کرد که تاریخچه مرورگر کاربران و احتمالاً اطلاعات Google ID آنها را فاش می کند. پیش از این، هیچ رفع مشخصی برای باگ Safari 15 وجود نداشت، بنابراین به کاربران iOS دارای Safari توصیه شد از مرورگرهای جایگزین استفاده کنند.

در ژانویه ۲۰۲۱، اپل آپدیتی منتشر کرد که می تواند این مشکل را با iOS 15.3 حل کند. در حالی که اپل به دلایل امنیتی جزئیات به‌روزرسانی را رسما فاش نمی‌کند، احتمالاً این به‌روزرسانی کلیدی برای حل آسیب‌پذیری سافاری ۱۵ است.

به‌روزرسانی جدید همچنین نقص‌های امنیتی مهم دیگری را در iOS برطرف می‌کند، از جمله مشکلی که دسترسی برنامه‌ها به داده‌های iCloud کاربر را ممکن می‌سازد.

چگونه دستگاه خود را به iOS 15.3 آپدیت کنیم

بسته به تنظیمات شما، برخی از دستگاه های iOS به طور خودکار به روز می شوند. با این حال، راهی برای انجام دستی نیز وجود دارد.

برای به‌روزرسانی آی‌پد یا آیفون خود به iOS 15.3، این کار باید انجام دهید:

  1. در آیفون خود، بهSettings > General > Software Update بروید .
  2. دانلود و نصب را انتخاب کنید .
  3. همزمان، اپل به‌روزرسانی‌هایی را برای مک، اپل واچ، اپل تی‌وی و هوم پاد نیز منتشر می‌کند. با macOS 12.2، این احتمال وجود دارد که اپل همان مشکلات سافاری را برای کاربران مک برطرف کند.

اکنون به‌روزرسانی کنید تا آیفون خود را ایمن و ایمن نگه دارید

با این نسخه، مهم است که دستگاه iOS خود را در اسرع وقت به روز کنید. با به روز نگه داشتن نرم افزار دستگاه خود، می توانید به بهبود ایمنی و امنیت کلی خود کمک کنید.

اگرچه این یک راه حل کامل نیست، یک نرم افزار به روز به جلوگیری از مشکلات امنیتی شناخته شده در دستگاه شما در اسرع وقت کمک می کند. اگر اصلاً امکان به روز رسانی به iOS 15 برای شما وجود ندارد، ممکن است بخواهید دستگاه خود را ارتقا دهید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…