چرا باید از چندین مرورگر وب استفاده کنید؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

چرا باید از چندین مرورگر وب استفاده کنید؟

بسیاری از افراد از چندین مرورگر وب استفاده می کنند، اما ممکن است تعجب کنید که چرا. در این پست HiVPN به برخی از دلایل انجام این کار نگاهی می اندازیم.

چرا باید از چندین مرورگر وب استفاده کنید؟

در حین کاوش در اینترنت، نیازی به محدود شدن به یک مرورگر نیست. می توانید از چندین مرورگر برای کشف مزایای مختلفی که ارائه می دهند و در عین حال از حریم خصوصی خود محافظت می کنید استفاده کنید.

در اینجا، ما قصد داریم به برخی از دلایلی که چرا باید از چندین مرورگر وب استفاده کنید، نگاهی بیاندازیم.

تقسیم بندی مرورگر چیست؟

با تقسیم بندی مرورگر، می توانید از مرورگرهای مختلف برای فعالیت های مختلف استفاده کنید. استفاده از مرورگرهای جداگانه شرکت ها را از ردیابی اطلاعات بین سایت ها محدود می کند. زمانی که شخصی از مرورگرهای مختلف استفاده می کند، ردیابی کوکی ها بسیار دشوار است. بنابراین، می توانید مطمئن باشید که حریم خصوصی شما تا حدی محافظت می شود.

برای تقسیم بندی موثر، باید حداقل دو مرورگر مختلف را دانلود کنید. یکی از این موارد این است که به عنوان یک مرورگر فقط برای ورود به سیستم استفاده شود، در حالی که بقیه می توانند برای مرور استفاده شوند.

مرورگر فقط ورود به سیستم برای ورود به سایت هایی استفاده می شود که نام شما و سایر اطلاعات شخصی مورد نیاز است. برای شرکت‌های دیجیتالی امکان ترکیب این داده‌ها با هیچ اطلاعاتی در حالی که شما در حال وبگردی هستید، وجود ندارد، زیرا در مرورگر دیگر اینترنت را مرور می‌کنید.

تقسیم فعالیت وب بدون به خطر انداختن اطلاعات شما، حریم خصوصی و ناشناس ماندن بهتری به شما می دهد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که هنگام گشت و گذار در اینترنت، مرورگرهایی را که به کاربرد خاص آنها اختصاص داده شده اند، بررسی کنید.

مزایای استفاده از چندین مرورگر وب

استفاده از بیش از یک مرورگر در یک رایانه به شما کمک می‌کند تا در سایت‌هایی با چندین حساب وارد شوید. می توانید نحوه عملکرد یک وب سایت در مرورگرهای مختلف را بررسی کنید و از افزونه های هر مرورگر استفاده کنید.

برخی دیگر از مزایای داشتن چندین مرورگر عبارتند از:

۱. ویژگی های منحصر به فرد

مرورگرهای وب در مجموعه ای از ویژگی های خود متفاوت هستند. به عنوان مثال، Google Chrome یک ویژگی منحصر به فرد برای اشتراک گذاری نشانک ها بین دستگاه های شما ارائه می دهد. بنابراین، اگر یک نشانک را در کروم روی گوشی خود اضافه کنید، زمانی که از رایانه شخصی خود استفاده می کنید نیز منعکس می شود، مشروط بر اینکه به همان حساب وارد شده باشید. فایرفاکس یک مرورگر مبتنی بر حریم خصوصی است که شامل فناوری های مختلف ضد ردیابی برای مسدود کردن تبلیغات است.

به طور مشابه، مایکروسافت اج یک موتور مرورگر جایگزین اینترنت اکسپلورر است. این برنامه Read Aloud را ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد محتویات یک صفحه وب را بخوانند. مرورگر سافاری اپل امنیت کاربران خود را تضمین می کند. این قابلیت بلوک ردیابی بخش سوم موثر برای جلوگیری از کوکی ها از ردیابی کاربران با تبلیغات هدفمند دارد.

۲. ترجیح شخصی

مرورگرهای وب مختلف دارای رابط های متفاوتی هستند و شما می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. ممکن است ویژگی خاصی از یک مرورگر را دوست داشته باشید و به آن پایبند باشید.

به عنوان مثال، Safari زمانی که دانلود در حال انجام است، یک پنجره بازشو نشان می‌دهد، در حالی که Chrome دارای یک رابط است که دانلودها در پایین صفحه نشان داده می‌شوند. هر دو رویکرد خوب هستند، اما ممکن است یکی را بهتر از دیگری دوست داشته باشید.

۳. کاهش احتمال قرار گرفتن در معرض ردیابی

مرورگرهای وب فعالیت های شما را در اینترنت از طریق کوکی ها ردیابی می کنند. کوکی ها مانند کدهایی هستند که در رایانه شما ذخیره می شوند و به وب سایت ها اجازه می دهند نمایه شما را بسازند.

اگرچه کوکی ها معمولاً بی ضرر هستند، اما شامل تاریخچه جستجو، علایق، مکان و سایر اطلاعات شما می شود. این جزئیات ممکن است توسط شرکت ها برای هدف قرار دادن شما برای کمپین های تبلیغاتی و غیره استفاده شود.

استفاده از مرورگرهای وب مختلف، حجم اطلاعاتی را که به اشتراک می گذارید کاهش می دهد و وب سایت ها را از جمع آوری اطلاعات شما محدود می کند و شما را ایمن و ایمن نگه می دارد.

۴. مرورگرهای متعدد اجازه حذف آسان اطلاعات را می دهند

هنگامی که از یک مرورگر برای ذخیره اطلاعات خود استفاده می کنید، ممکن است در صورت لزوم حذف برخی از جزئیات برای شما دشوار باشد. شما باید هر مورد را مرور کنید و به جای پاک کردن همه داده ها، اطلاعات را به صورت دستی حذف کنید. استفاده از مرورگرهای متعدد و تقسیم فعالیت ها بین آنها، حذف داده های خاص را با یک کلیک آسان می کند.

۵. افزایش بهره وری

اینترنت برای فعالیت های مختلفی مانند مرور رسانه های اجتماعی، ارسال ایمیل، خواندن وبلاگ ها و موارد دیگر استفاده می شود. در حین استفاده از یک مرورگر وب، همه فعالیت ها ممکن است با هم همپوشانی داشته باشند و پیدا کردن محتوای قدیمی را سخت تر کند. مرورگرهای مجزا به شما کمک می کنند سازماندهی شده بمانید و سطح بهره وری خود را افزایش دهید.

۶. وظایف شخصی و حرفه ای را از هم جدا کنید

استفاده از چندین مرورگر فعالیت های شما را جدا نگه می دارد، به خصوص زمانی که از یک رایانه برای مرور شخصی و حرفه ای استفاده می کنید.

به عنوان مثال، شرکت شما ممکن است یک حساب Google Workspace با یک آدرس Gmail به شما بدهد. به جای جابه‌جایی بین حساب‌های Google در همان پنجره، می‌توانید یک تجارت و یک مرورگر شخصی را انتخاب کنید. هر کدام به حساب کاربری مناسب وارد می شوند.

مزایا واضح است

اگر از رایانه خود برای کارهای مختلف استفاده می کنید، مزایای استفاده از چندین مرورگر آشکار است. استفاده از مرورگرهای متعدد به شما امکان می دهد فعالیت های خود را جدا نگه دارید و از اشتراک گذاری اطلاعات شخصی خود محافظت کنید.

هر کدام از مرورگرهای وب را که انتخاب می کنید، ارزش آن را دارد که برای آشنایی با ویژگی هایی که ارائه می دهد، وقت بگذارید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…