چرا وقتی VPN من روشن است اینترنت وجود ندارد؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

چرا وقتی VPN من روشن است اینترنت وجود ندارد؟

آیا وقتی VPN شما روشن است در اتصال به اینترنت مشکل دارید؟ برای کشف دلایل این آزار، ادامه مطلب را در پست HiVPN بخوانید.

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) به ما کمک می کند تا در هنگام رمزگذاری داده های خود، به صورت ناشناس در اینترنت مرور کنیم. چه در حال اتصال به یک شبکه Wi-Fi ناامن در یک کافی شاپ هستید یا سعی می کنید وارد یک شبکه شرکتی امن شوید، VPN برای محافظت از حریم خصوصی شما حیاتی است.

اما به همان اندازه که VPN ها مهم هستند، گاهی اوقات طبق برنامه کار نمی کنند. در واقع، اکثر کاربران VPN گهگاه با این معضل مواجه می شوند که نمی توانند به اینترنت وصل شوند در حالی که VPN آنها روشن است.

بنابراین، اگر نتوانید اینترنت را مرور کنید، اتصال به VPN چه فایده ای دارد؟ بیایید دلایل مختلف این مشکل را کشف کنیم تا بتوانید در اسرع وقت دوباره آنلاین شوید.

چگونه یک VPN ترافیک را مسیریابی می کند؟

VPN یک تونل ارتباطی امن بین اتصال اینترنت شما و شبکه راه دور ایجاد می کند بدون اینکه امنیت یا سرعت را به خطر بیندازد.

یک VPN با محافظت از آدرس IP شما و مسیریابی ترافیک اینترنت از طریق یک تونل رمزگذاری شده که بین ترافیک مبدا و مقصد ایجاد می شود، به این امر دست می یابد. به این ترتیب، سرور VPN با جدا کردن شما از بقیه اینترنت عمومی ناامن، منبع داده های شما در هر بار مرور اینترنت می شود.

این همچنین به ناشناس نگه داشتن فعالیت‌های آنلاین شما کمک می‌کند تا هیچ‌کس از جمله ارائه‌دهنده خدمات اینترنت (ISP) شما نتواند ببیند از کدام وب‌سایت‌ها بازدید می‌کنید یا چه چیزی دانلود می‌کنید.

VPN همچنین به عنوان فیلتری عمل می کند که اطلاعات شما را هنگام عبور از تونل رمزگذاری شده غیرقابل رمزگشایی می کند. بنابراین حتی اگر مجرمان سایبری به داده های شما دست پیدا کنند، در رمزگشایی آن شانس زیادی نخواهند داشت.

چرا وقتی VPN من روشن است اینترنت وجود ندارد؟

در حالی که وقتی می‌خواهید یک شبکه خصوصی را در یک شبکه عمومی گسترش دهید، یک VPN یک دارایی عالی است، همه چیز همیشه طبق برنامه پیش نمی‌رود. عدم امکان اتصال به اینترنت در حالی که VPN شما روشن است یک اتفاق ناامیدکننده و در عین حال بسیار رایج است.

در اینجا چند دلیل احتمالی پشت این مشکل وجود دارد.

اتصال بد اینترنت

اتصال بد اینترنت می تواند مانع از اتصال شما به اینترنت با یا بدون VPN شود.

برای تأیید منبع مشکل، اتصال VPN خود را قطع کنید و سپس سعی کنید به اینترنت دسترسی داشته باشید. اگر هنوز نمی توانید، پس مشکل از اتصال اینترنت شما است نه VPN.

به طور کلی، راه اندازی مجدد دستگاه و بررسی وضعیت شبکه می تواند این مشکل را کاهش دهد.

مشکلات پیکربندی DNS

رایج ترین دلیلی که نمی توانید در هنگام اتصال به VPN در اینترنت مرور کنید، مشکل پیکربندی DNS است .

هر وب سایت یا نام دامنه مانند google.com یک آدرس IP مرتبط دارد. اما انسان ها در به خاطر سپردن آدرس های IP خوب نیستند، بنابراین DNS (سیستم نام دامنه) آن نام های دامنه را به آدرس های IP تبدیل و ترجمه می کند، بنابراین ما می توانیم به راحتی در اینترنت گشت و گذار کنیم.

با این حال، تنظیمات DNS معیوب می تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود و پس از اتصال به سرور VPN مانع از اتصال شما به اینترنت شود. برای رفع این مشکل، باید تنظیماتDNS خود را به صورت دستی تغییر دهید .

انتخاب بد سرور

اگر به یک سرور VPN متصل هستید که قطع است، مسدود است (برخی کشورها اتصالات VPN را مسدود می کنند)، یا مشکلات دیگری دارد، ممکن است مانع از اتصال شما شود.

به طور کلی، ارائه دهندگان VPN صدها سرور مختلف را ارائه می دهند، بنابراین تلاش برای اتصال مجدد به سرور دیگری ممکن است این مشکل را حل کند.

اگر بعد از تغییر مکان سرور VPN می توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید، به احتمال زیاد مشکل موقتی در مکان سروری که در ابتدا انتخاب کرده اید وجود داشته است.

پروتکل VPN نادرست

پروتکل مسیریابی مجموعه ای از قوانین است که تعیین می کند داده های شما چگونه از مبدا به مقصد می روند VPN ها انواع مختلفی از پروتکل های مسیریابی را پشتیبانی می کنند.

با این حال، اگر VPN شما به طور پیش فرض از پروتکل UDP استفاده می کند، ممکن است در برخی کشورها مسدود شود.

برای اطمینان از بهترین نتیجه، گزینه ها یا تنظیمات VPN خود را باز کنید و Protocol را از لیست انتخاب کنید. سپس پروتکل های زیر را به ترتیب اولویت زیر انتخاب کنید:

توجه: PPTP حداقل امنیت را ارائه می دهد، بنابراین فقط در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

پورت VPN نادرست

جریان ترافیک به و از یک سرور VPN توسط پورت های VPN مدیریت می شود. درست مانند پروتکل های VPN، برخی از پورت ها نیز ممکن است مسدود شوند. یافتن و جابجایی به پورت صحیح مهم است.

وقتی صحبت از پورت های VPN به میان می آید، بهتر است با ارائه دهنده VPN خود تماس بگیرید تا آنها بتوانند پورتی را که برای نیازهای شما مناسب است پیشنهاد دهند.

تنظیمات دروازه پیش فرض

اگر در هنگام روشن بودن VPN با مشکل در اتصال به اینترنت روبرو هستید، تنظیمات دروازه پیش‌فرض باید علامت نزنید. این به این دلیل است که اگر اتصال VPN خود را برای استفاده از دروازه پیش‌فرض در شبکه راه دور پیکربندی کرده باشید، این تنظیم تنظیمات دروازه پیش‌فرض را که در تنظیمات TCP/IP خود تعیین کرده‌اید لغو می‌کند.

برای برداشتن تیک گزینه دروازه پیش فرض، اگر کاربر ویندوز هستید، مراحل زیر را باید دنبال کنید:

 1. بهStart > Control Panel > Network & Internet > Network & Sharing Center > Change Adapter Settings بروید .
 2. روی آداپتور اتصال VPN کلیک راست کرده و سپسروی Properties کلیک کنید .
 3. روی تبNetworking کلیک کنید.
 4. روی گزینه Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)دوبار کلیک کنید .
 5. روی دکمهAdvanced کلیک کنید و به تب تنظیمات IP بروید .
 6. تیک گزینهUse default gateway on the remote network را بردارید.
 7. سه بارروی OK کلیک کنید.

تنظیمات سرور پروکسی

یک سرور پروکسی به عنوان یک واسطه بین رایانه و اینترنت شما عمل می کند. اغلب برای پنهان کردن مکان واقعی شما استفاده می شود تا بتوانید به وب سایت هایی دسترسی داشته باشید که در غیر این صورت بر اساس موقعیت جغرافیایی شما مسدود می شوند.

گاهی اوقات، تنظیمات پروکسی یک مرورگر وب ممکن است دسترسی را هنگام یافتن اتصال VPN مسدود کند. غیرفعال کردن یا تغییر تنظیمات پروکسی ممکن است این مشکل را حل کند. خوشبختانه، می‌توانید تنظیمات پروکسی خود را در Google Chrome تغییر دهید .

سوئیچ VPN Kill روشن شد

سوئیچ kill VPN یک ویژگی خاص VPN است که به طور خودکار دستگاه شما را از اینترنت قطع می کند وقتی اتصال VPN شما قطع شود. این کار برای جلوگیری از احتمال افشای تصادفی آدرس IP شما در حالی که VPN قطع است انجام می شود.

استفاده از نسخه قدیمی VPN

داشتن نسخه به روز شده نرم افزار VPN برای جلوگیری از مشکلات اتصال مهم است. اگر از نسخه قدیمی استفاده می کنید، آن را به آخرین نسخه به روز کنید یا به سادگی نرم افزار سرویس گیرنده VPN را دوباره نصب کنید.

در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

 1. بهStart > Control Panel > Programs & Features بروید .
 2. روی کلاینت VPN نصب شده خود کلیک راست کرده سپسUninstall را انتخاب کنید .
 3. برای دانلود جدیدترین نسخه نرم افزار، پس از حذف نصب، به وب سایت ارائه دهنده VPN خود مراجعه کنید.
 4. کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

تنظیمات تاریخ و زمان نادرست است

در برخی موارد، تنظیمات تاریخ و زمان نادرست ممکن است باعث شود VPN شما اتصال را مسدود کند.

برای بررسی تنظیمات نادرست زمان و تاریخ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. بهStart > Settings > Time & Language > Date & Time بروید .
 2. در قسمت Changedate and time Change را انتخاب کنید و آن را با تاریخ و زمان فعلی به روز کنید.
 3. روی کادر محاوره ای زیر منطقه زمانی کلیک کنید تا بررسی کنید که آیا درست تنظیم شده است یا خیر.

مراقب ارائه دهندگان VPN رایگان باشید

بهترین چیزها در زندگی بدون برچسب قیمت به دست نمی آیند. بنابراین همیشه باید مراقب ارائه دهندگان VPN رایگان باشید.

در کنار داشتن سرورهایی که به دلیل هجوم زیاد ترافیک می توانند به سرعت بارگذاری شوند، لزوماً نمی توان به ارائه دهندگان VPN رایگان به اطلاعات خصوصی شما اعتماد کرد. نه تنها از اتصال اینترنت ناقص رنج می‌برید، بلکه داده‌های ارزشمند خود را نیز در معرض خطر قرار می‌دهید، زیرا ارائه دهندگان VPN رایگان بیشتر احتمال دارد داده‌های شما را برای پوشش هزینه‌های عملیاتی خود ردیابی کنند.

بنابراین، اگر هنوز در تقاطع بین دریافت یک ارائه‌دهنده VPN رایگان یا یک سرویس پولی هستید، اگر توانایی مالی دارید، همیشه با دومی همراه باشید. در حالی که VPN های پولی همچنین می توانند با برخی اشکال همراه باشند، آنها خدمات رمزگذاری قوی تری ارائه می دهند و در هنگام محافظت از داده های شما می توانند بسیار قابل اعتمادتر باشند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…