چرا درب پشتی برای رمزگذاری ایده بدی است

۵/۵ - (۵ امتیاز)

چرا درب پشتی برای رمزگذاری ایده بدی است

عصر مدرن اینترنت و فناوری کامپیوتری جهان را پیشرفته‌تر، رایگان‌تر، مبتکرانه‌تر و به هم پیوسته‌تر کرده است. متأسفانه استفاده نادرست از اینترنت در سال های اخیر با سرعت نگران کننده ای در حال رشد بوده است. هکرها حرفه ای شده اند و حملات اختصاصی به شرکت های دولتی و خصوصی بیشتر و بیشتر می شود. در چنین مواقعی، معرفی روش های رمزگذاری قوی قریب الوقوع و ضروری بود که HiVPN در این پست به آن پرداخته است.

ریشه های رمزگذاری

ارائه اینترنت امن‌تر و مطمئن‌تر به مردم که بتواند آزادانه و بدون ترس یا نگرانی دائمی در مورد داده‌های حساس مورد استفاده قرار گیرد، چیزی است که بسیاری از علاقه‌مندان به آزادی اینترنت می‌خواهند به آن دست یابند. بازگرداندن احساس امنیت آنلاین به مردم، امکان نوآوری، خلاقیت، اعتماد به نفس بیشتر برای بیان افکارمان و موارد دیگر را فراهم می کند. متأسفانه، پس از اینکه ادوارد اسنودن فاش کرد که آژانس‌های امنیت ملی مانند NSA حجم عظیمی از داده‌ها را در مورد همه افراد به خاطر امنیت ملی زیر نظر دارند و ذخیره می‌کنند، برای بسیاری تأیید شد.

دیده بان حقوق بشر سازمان ملل، حق افراد برای حفظ حریم خصوصی را ضروری می داند. رمزگذاری با تضمین امنیت آنلاین برای کسانی که رمزگذاری را انتخاب می کنند، حریم خصوصی کاربران اینترنت را بازیابی می کند.

این زمانی بود که مشکلات شروع شد – دولت‌ها احساس کردند که کنترل خود را از دست می‌دهند و از نظر فناوری عقب مانده‌اند، زیرا افراد بیشتری حریم خصوصی خود را بازپس می‌گیرند و رمزگذاری را انتخاب می‌کنند. از ترس اینکه رمزگذاری برای دلایل مخرب استفاده شود ، مقامات پیشنهاد کردند یک دسترسی درب پشتی ایجاد کنند . جایی که یک کلید فقط توسط مقامات نگه داشته شود.

بحث Backdoor

دیدگاه دولت

رمزگذاری که به امنیت سخت افزار و اتصال به اینترنت کمک می کند توسط همه به عنوان یک عمل مهم درک می شود. اما کاربردهای متفاوت رمزگذاری و دسترسی به افراد مختلف که برخی از آنها به معنای آسیب هستند باعث شده است که دولت و سایر مراجع با رمزگذاری و کاربرد آن زنگ خطر را به صدا درآورند.

درهای پشتی اساساً نقاط ورود به مکانیزم رمزگذاری هستند که به مقامات این امکان را می دهد تا رمزگشایی کرده و سپس از داده های کاربر همانطور که می خواهند استفاده کنند. مقامات بر این عقیده هستند که این ویژگی تنها زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که مشکوک به فعالیت های مخرب باشند، و این تصور را از بین می برند که از درهای پشتی برای جاسوسی فعالانه از مردم استفاده می کنند.

جامعه حریم خصوصی و امنیت اینترنت

در حالی که ادعاهای دولت مانند یک نگرانی معتبر به نظر می رسد، استدلال های متقابل منطقی علیه دسترسی به درب پشتی وجود دارد که به همان اندازه برای امنیت ملی نگران است. واقعیت این است که هیچ درپشتی وجود ندارد که فقط توسط دولت و بچه های خوب قابل استفاده باشد. هیچ تضمینی وجود ندارد که یک هکر یا سایر کاربران مخرب هرگز دست خود را به این درهای پشتی نبرند. اگر قرار بود کلید درب پشتی در دستان اشتباهی قرار گیرد  حداقل می‌توان گفت عواقب آن ویرانگر خواهد بود. سرویس یا سیستم دستگاه ممکن است به خطر بیفتد. خطر خیلی زیاد است.

مقامات قانونی پیشنهاد کرده اند که تنها دستورات دادگاه می تواند به دولت اجازه دهد تا اطلاعات رمزگذاری شده کاربران را بررسی کند، اما مقامات دولتی حتی با این پیشنهاد مخالفت می کنند و بیان می کنند که زمان برای حل پرونده ها بسیار مهم است و روند قضایی برای محدود کردن دسترسی به داده های مورد نظر ضروری است. .

اخیراً بحث مربوط به FBI و اپل مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است و بحث در مورد درهای پشتی رمزگذاری بحث‌های بیشتری را برانگیخته است.

موسسه فناوری باز ۱۰ دلیل را فهرست می کند که چرا دولت درب پشتی را برای رمزگذاری یک ایده بد است.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…