چه کسی می تواند داده های شما را هنگام استفاده از VPN ردیابی کند؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

چه کسی می تواند داده های شما را هنگام استفاده از VPN ردیابی کند؟

VPN ها از حریم خصوصی شما محافظت می کنند، اما چه کسی همچنان می تواند به داده های شما دسترسی داشته باشد؟ و آنها واقعاً چه اطلاعاتی را می توانند ببینند؟ با HiVPN در این پست همراه باشید.

از بسیاری جهات، ما در حال حاضر در آینده زندگی می کنیم. با یک ضربه، می‌توانیم تقریباً هر چیزی را که نیاز داریم درب منزل تحویل بگیریم. دنیای مدرن امکانات بسیاری را با تبلیغات سفارشی، پیشنهادات مبتنی بر مکان شخصی‌سازی شده و تحویل روز بعد ایجاد کرده است. اما به چه قیمتی؟

در ازای راحتی، بسیاری از ما حریم خصوصی خود را معامله می کنیم. با این حال، بسیاری شروع به درک میزان ارزش واقعی داده های آنها کرده اند. با این کار، افراد بیشتری برای امنیت خود در VPN ها سرمایه گذاری می کنند. بنابراین چه کسی می تواند داده های شما را هنگام استفاده از VPN ببیند؟ و دقیقا چه اطلاعاتی را می توانند ثبت کنند؟

VPN چیست؟

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) با پوشاندن آدرس IP شما یک اتصال خصوصی ایجاد می کند. VPN ها با پنهان کردن تاریخچه مرور، مکان و دستگاه های شما از هکرها به محافظت از شما کمک می کنند. با رمزگذاری داده های خود و استفاده از یک آدرس IP که متعلق به شما نیست، می توانید وب را ایمن تر از بدون آن مرور کنید.

در حالی که یک گام به جلو برای بهبود حقوق حریم خصوصی ما است، VPN ها کامل نیستند. VPN ها محدودیت هایی دارند که باید هنگام محافظت از خود در نظر بگیرید.

سه نوع گزارش داده VPN

قبل از اینکه به جزئیات در مورد افرادی که می‌توانند اطلاعات آنلاین شما را ببینند، بپردازیم، بیایید به انواع داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط VPN ها نگاهی بیندازیم.

ارائه‌دهندگان VPN سیاست‌های متفاوتی در مورد میزان داده‌ای که از کاربران خود حفظ می‌کنند دارند، بنابراین قبل از دانلود یا خرید حتماً چاپ دقیق را مطالعه کنید.

مناطق مختلف بسته به کشور مبداشان قوانین خاصی در مورد نگهداری داده ها دارند. به عنوان مثال، علیرغم ادعاهای موجود در وب سایت خود، ارائه دهندگان VPN مستقر در ایالات متحده یا اتحادیه اروپا ملزم به ثبت اطلاعات شما توسط نهادهای حاکمیتی خاص خود خواهند بود.

سه نوع داده اصلی وجود دارد که VPN شما به طور بالقوه می تواند ثبت کند: گزارش استفاده، گزارش اتصال و بدون گزارش.

گزارش‌های استفاده حاوی اطلاعاتی مانند وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها یا دستگاه‌هایی است که استفاده می‌کنید. گزارش‌های اتصال شامل آدرس IP واقعی شما، آدرس‌های IP VPN که به آنها دسترسی دارید و میزان استفاده از داده‌ها را شامل می‌شود. در نهایت، برخی از ارائه دهندگان VPN اصلاً چیزی را ثبت نمی کنند.

با این، ما می دانیم که در حالی که اکثر VPN ها امن هستند، همه آنها کاملا خصوصی نیستند. قبل از دانلود بررسی کنید که VPN شما چه اطلاعاتی را ثبت می کند.

اما دقیقاً چه کسی می تواند داده های شما را حتی در هنگام استفاده از VPN ببیند؟

چه کسی می تواند داده های من را با VPN ببیند و چه چیزی را می تواند ببیند؟

در حالی که به عنوان اولین خط دفاع مفید است، VPN ها شما را کاملاً نامرئی یا غیرقابل ردیابی در اینترنت نمی کنند. راه های بسیار دیگری برای ردیابی حضور آنلاین شما وجود دارد که می تواند علاوه بر آدرس IP، اطلاعات شخصی شما را نیز فاش کند.

در اینجا چند سرویس وجود دارد که همچنان می توانند داده های شما را در زمانی که به VPN متصل هستید مشاهده کنند.

ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP)

بدون VPN، ارائه دهندگان خدمات اینترنت به هر کاری که شما آنلاین انجام می دهید دسترسی دارند.

در حالی که VPN ها به پنهان کردن اطلاعات شما کمک می کنند، ISP ها همچنان می توانند گزارش های اتصال شما را ببینند، آدرس IP سرور رمزگذاری شده VPN، زمان استفاده شده و حتی میزان ترافیک به دستگاه شما و از آن.

موتورهای جستجو

علیرغم داشتن VPN، بسیاری از موتورهای جستجو می توانند اطلاعات شما را جمع آوری کنند زیرا شما به آنها اجازه داده اید از یک نمایه یکپارچه استفاده کنند.

به عنوان مثال، کاربران VPN که در حین استفاده از موتور جستجوی Google وارد حساب‌های Google خود شده‌اند، همچنان اطلاعات مربوط به سابقه جستجوی خود را به آنها پیوند می‌دهند. در حالی که Google در حال حاضر یک سرویس VPN را با اشتراک Google One خود ارائه می‌کند، اما قابل اعتماد بودن آن چیزهای زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد .

سایت های رسانه های اجتماعی

به طور مشابه، ورود به سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک می‌تواند برای نسبت دادن مرور شما به شما استفاده شود.

در واقع، این موضوع برای تمام وب‌سایت‌هایی که برای ورود به سیستم با استفاده از حساب رسانه‌های اجتماعی خود به‌عنوان یک ورود به سیستم استفاده کرده‌اید نیز صادق است. صرف نظر از آدرس IP شما، داده های مرتبط با حساب های رسانه های اجتماعی شما همچنان برای تبلیغ کنندگان قابل دسترسی است.

کارفرمایان

اگر فکر می‌کنید که یک VPN می‌تواند سابقه جستجوی کلی شما را هنگام استفاده از لپ‌تاپ شرکت از کارفرمای شما حفظ کند، در اشتباهید. برخلاف شبکه های خصوصی تجاری، VPN های ارائه شده توسط شرکت ها اغلب ترافیک شما را به یک شبکه متعلق به شرکت هدایت می کنند.

علیرغم دوری از دفتر شما، کارفرمایان این قدرت را دارند که بر فعالیت هایی که ممکن است خلاف خط مشی شرکت باشد نظارت کنند. به عنوان مثال، ارسال اسناد حساس، مشاهده مطالب مستهجن یا دانلود محتوای غیرقانونی ممکن است به تیم امنیتی شرکت شما هشدار دهد. بسیاری از شرکت ها همچنین به دستگاه شما دسترسی مدیریتی دارند و می توانند سابقه مرور شما را به صورت محلی مشاهده کنند.

اجرای قانون

سازمان های مجری قانون نمی توانند داده های زنده و رمزگذاری شده ای را که از VPN استفاده می کنند ردیابی کنند. با این حال، آنها راه های دیگری برای دسترسی به اطلاعات شما دارند. اگر مشکوک به انجام فعالیت های غیرقانونی یا رفتار مجرمانه هستید، مقامات فدرال می توانند گزارش های اتصال شما را از ISP درخواست کنند تا در مورد ارائه دهنده VPN شما اطلاعات کسب کنند.

سپس مجری قانون می تواند از ارائه دهنده VPN شما برای داده های شما درخواست کند. اگر ارائه‌دهنده VPN شما سیاست‌های سختگیرانه‌ای در برابر ورود به سیستم نداشته باشد، باید اطلاعات شما را رعایت کرده و تحویل دهد.

با چیزی بیش از یک VPN از خود محافظت کنید

با استفاده از VPN، ترافیک بین سرور خروجی VPN و مقصد نهایی شما هنوز رمزگذاری نشده است. در حالی که ردیابی اقدامات از آدرس IP VPN شما ممکن است به شما منتهی نشود، سایر تعاملات در طول مسیر می توانند. به یاد داشته باشید، راه های متعددی برای ردیابی استفاده آنلاین شما وجود دارد.

علاوه بر این، همه VPN ها برابر نیستند. یک VPN بد می تواند به همان اندازه خطرناک باشد که اصلاً نداشته باشد. هنگام انتخاب VPN، مطمئن شوید که آیا سابقه نشت داده دارند، در کشورهایی کار می کنند که نیازی به ثبت اطلاعات کاربر ندارند و از دستگاه هایی که اغلب استفاده می کنید پشتیبانی می کنند.

در حالی که VPN ها برای ایجاد امنیت بیشتر برای فعالیت های آنلاین شما کار بسیار خوبی انجام می دهند، آنها کاملاً حریم خصوصی شما را تضمین نمی کنند. همچنان باید محتاط باشید و رویه های استاندارد ایمنی اینترنت را تمرین کنید. هیچ جایگزین واقعی برای ایجاد رمزهای عبور قوی ، استفاده از مرورگرهای خصوصی، اسکن معمول بدافزارها، و اجتناب از کلیک بر روی ایمیل های فیشینگ وجود ندارد.

با وجود مفید بودن فوق العاده، یک VPN خوب تنها نیمی از نبرد است. همانطور که کلاهبرداران و هکرها باهوش تر می شوند، به طور فزاینده ای ضروری می شود تا اقدامات حفظ حریم خصوصی داده های شخصی خود را تا آنجا که می توانیم ارتقا دهیم.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…