کدام روش پرداخت آنلاین امن تر است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

کدام روش پرداخت آنلاین امن تر است؟

خرید آنلاین در طول همه‌گیری کووید افزایش یافت و فروش تجارت الکترونیک ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ به ۴۶۹ میلیارد دلار رسید که از ۴۳۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ افزایش یافت.  با این پست HiVPN با ما همراه شوید.

کدام روش پرداخت آنلاین امن تر است؟

استوارت هایی مانند پی پال و کارت های اعتباری یا نقدی همچنان روش ترجیحی پرداخت برای تراکنش های آنلاین بودند. اما بسیاری از سایت ها روش های جدیدتری مانند Apple Pay و حتی بیت کوین را نیز ارائه می دهند.

هنگامی که از شما خواسته می شود اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید، ممکن است تعجب کنید: کدام روش در واقع امن ترین است؟

روش های پرداخت آنلاین: مزایا و معایب

پی پال: بسیار ایمن است

طرفداران:

وقتی با کارت اعتباری از طریق پی پال پرداخت می کنید، فقط اطلاعات کارت اعتباری خود را با پی پال به اشتراک می گذارید، نه با شرکتی که از آن خرید می کنید. این بدان معناست که می توانید از ۱۰۰ شرکت به صورت آنلاین خرید کنید اما فقط باید شماره کارت اعتباری خود را با یکی به اشتراک بگذارید – PayPal. از این نظر، ریسک شما کاهش می یابد. شما فقط باید نگران نقض اطلاعات در پی پال باشید، نه همه شرکت هایی که از آنها خرید می کنید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از PayPal این است که این شرکت اقدامات امنیتی سایبری قوی دارد، مانند تراکنش‌های رمزگذاری شده سرتاسر، در حالی که اگر از کارت اعتباری استفاده می‌کنید، امنیت تراکنش شما به فروشگاه آنلاین کاهش می‌یابد.

PayPal همچنین امکان پرداخت‌های نیمه ناشناس را فراهم می‌کند – حداقل تا جایی که می‌توانید یک حساب کاربری با آدرس ایمیل دور ریختنی و کارت نقدی پیش‌پرداخت یا مجازی ثبت کنید.

معایب:

در حالی که انتقال پول به دوستان و خانواده رایگان است، برای تراکنش های تجاری کارمزدی وجود دارد. همچنین، نقض اطلاعات در پی پال بی سابقه نیست. علاوه بر این، اگر بر سر یک تراکنش اختلافی پیش بیاید، ممکن است برای مدتی ناخوشایند حساب خود را قفل کنید تا مشکل حل شود.

خط پایین:

این یک روش امن است که همچنین از دادن شماره کارت اعتباری خود به هر شرکتی که از آن خرید می کنید جلوگیری می کند.

کارت اعتباری: بیشترین محافظت در برابر کلاهبرداری

طرفداران:

به غیر از راحتی، مزیت اصلی استفاده از کارت اعتباری برای پرداخت این است که انتظار می‌رود شرکت کارت اعتباری پول شما را پس دهد و گزارش‌های تراکنش‌های جعلی را بررسی کند. بنابراین وقتی چیزی را آنلاین می‌خرید، درجه خاصی از ضمانت را دریافت می‌کنید.

معایب:

از آنجایی که کارت‌های اعتباری و نقدی از طریق مؤسسات بانکی صادر می‌شوند، انجام تراکنش‌های ناشناس اساساً غیرممکن است. اینجاست که کارت‌های نقدی پیش‌پرداخت مفید هستند.

دادن اطلاعات کارت اعتباری خود به یک شرکت نیز می تواند خطرناک باشد. یک بازیگر بد در شرکت می تواند اطلاعات شما را بدزدد، یا ممکن است شرکت دچار هک شود.

خط پایین:

کارت‌های اعتباری یکی از روش‌های مطمئن‌تر برای تراکنش‌های آنلاین هستند، زیرا توسط موسسات بانکی پشتیبانی می‌شوند و اساساً مورد پذیرش جهانی قرار دارند. آنها همچنین مستقیماً وجهی را در لحظه خرید از حساب شما خارج نمی کنند. همچنین ساده ترین روش پرداخت در صورت کلاهبرداری است.

کارت نقدی: بهترین برای کنترل هزینه ها

طرفداران:

مزیت اصلی استفاده از کارت نقدی برای خریدهای آنلاین این است که شما فقط می توانید مقداری را که در حال حاضر در حساب خود است خرج کنید، که یکی از روش های کمک به شما برای کنترل هزینه هایتان است. و اگر کارت شما دزدیده شود، دزد نیز به آن مقدار محدود می شود.

معایب:

برخلاف کارت‌های اعتباری، هنگام خرید چیزی، پول مستقیماً از حساب جاری شما برداشت می‌شود، بنابراین در صورت خرید از یک فروشنده نادرست، امکان بازگشت کمتری وجود دارد. برخی از بانک‌ها همچنین زمانی که بخواهید بیش از آنچه در حسابتان است خرج کنید (به جای صرفاً رد تراکنش) کارمزد اضافه برداشت را دریافت می‌کنند، که بسیاری از دارندگان کارت آزاردهنده می‌دانند.

خط پایین:

این یک راه نسبتاً ایمن برای فراهم کردن پول خرج کردن برای بچه ها و دیگران است در حالی که به آنها امکان دسترسی به کارت اعتباری را نمی دهید.

کارت از پیش پرداخت شده: ناشناس ترین (اگرچه کاملاً آنلاین نیست)

طرفداران:

یک کارت اعتباری مانند یک کارت نقدی کار می کند، اما می توانید بدون ارائه هیچ گونه اطلاعات شخصی، آن را با پول نقد در یک فروشگاه آجر و ملات خریداری کنید. راحت و ناشناس است و نیازی به داشتن حساب بانکی از هر نوع ندارید.

معایب:

شما باید از قبل از پول خود جدا شوید و در صورت خرید از فروشنده نادرست، هیچ چاره ای وجود ندارد. این گزینه همچنین مستلزم مراجعه فیزیکی به فروشگاه برای خرید کارت است.

خط پایین:

این یک راه آسان و ناشناس برای خرید آنلاین چیزها بدون خطر سرقت هویت است. اما توجه داشته باشید که برخی از فروشندگان ممکن است کارت های نقدی پیش پرداخت را نپذیرند.

کیف پول دیجیتال: راحت ترین

کیف پول‌های دیجیتال شامل Google Pay و Apple Pay هستند که امکان انجام تراکنش‌ها را از طریق استفاده از ارزهای دیجیتال یا کارت‌های اعتباری یا نقدی متصل می‌کنند.

طرفداران:

کیف پول های دیجیتال امکان تراکنش های بدون تماس آنلاین، درون برنامه ای و حضوری را فراهم می کنند. اطلاعات کارت اعتباری شما در دستگاه شما ذخیره می شود و به شما امکان می دهد با احراز هویت خود (مانند اثر انگشت یا اثر چهره) با آن پرداخت کنید. تاجر همچنین شماره کارت اعتباری شما را نمی بیند – فقط شناسه تراکنش را می بیند.

راحتی پرداخت تلفنی ممکن است بزرگترین مزیت کیف پول دیجیتال باشد. در بسیاری از شهرها می توانید کیف پول فیزیکی خود را در خانه بگذارید زیرا تقریباً همه چیز را می توان با یک ضربه زدن به تلفن خود خریداری کرد. به عنوان مثال، نیویورکی‌ها اکنون می‌توانند از اپل یا Google Pay در تلفن‌های خود برای سوار شدن در مترو به جای حمل مترو کارت و فراموش کردن شارژ کردن استفاده کنند. پرداخت‌های غیرتماسی نیز بسیار بهداشتی‌تر از کشیدن یا قرار دادن کارت خود در یک دستگاه عمومی، یا ارسال آن با یک کارمند فروشگاه است.

معایب:

نقطه ضعف اصلی این است که بسیاری از فروشگاه های آنلاین به اندازه روش های پرداخت سنتی تر، از کیف پول دیجیتال استفاده نمی کنند.

خط پایین:

نه تنها راحت است، بلکه به شما امکان می دهد از دادن شماره کارت اعتباری خود به تجار خودداری کنید.

برنامه های پرداخت تلفن همراه: بهترین برای پرداخت دوستان و خانواده

با افزودن قابلیت‌های برنامه‌های مالی، مرز بین «کیف پول دیجیتال» و «برنامه پرداخت تلفن همراه» بیش از پیش محو می‌شود. اما به طور کلی، برنامه‌های پرداخت موبایلی – به ویژه Venmo، Cash App و Zelle در ایالات متحده  بر اساس توانایی پرداخت سریع به خانواده و دوستان ساخته شده‌اند.

طرفداران:

برنامه‌های پرداخت موبایلی همگی کمی متفاوت هستند، اما همه آنها یک برنامه تلفن همراه مستقل ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد به سرعت پرداخت‌ها را به مخاطبین اجتماعی خود ارسال کنید و از آنها پرداخت کنید.

Venmo و Cash App هر دو به شما امکان می دهند تعادل را در برنامه حفظ کنید، در حالی که Zelle باید با یک حساب بانکی مرتبط باشد.

Venmo و Cash App نیز هر دو کارت‌های نقدی فیزیکی را ارائه می‌دهند که می‌توانید در فروشگاه‌ها و دستگاه‌های خودپرداز استفاده کنید، که برای افرادی که موجودی بیشتری جمع‌آوری کرده‌اند مفید است. هر دو برنامه همچنین در حال گسترش به سمت سرمایه گذاری هستند، از جمله بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال.

معایب:

برنامه های مختلف بسته به زمان نیاز به وجوه خود، کارمزدهای متفاوتی برای برداشت به بانک دارند. (Venmo و Cash App هر دو برای برداشت فوری ۱.۵% کارمزد دریافت می کنند، اما برای انتقال ۱-۳ روزه هیچ هزینه ای ندارند). Zelle هیچ کارمزدی دریافت نمی کند زیرا باید قبلاً به یک حساب بانکی متصل باشد.

برخی از کاربران توسط جنبه “اجتماعی” Venmo خاموش شده اند: توانایی مشاهده توضیحات پرداخت های دوستان خود به یکدیگر در یک “فید”. اگرچه می‌توانید پرداخت‌های خود را خصوصی کنید، گزینه عمومی به طور پیش‌فرض روشن است و می‌تواند باعث ناراحتی برخی از کاربران شود.

خط پایین:

یک گزینه بسیار محبوب برای پرداخت هزینه به دوستان و خانواده که احتمالاً با گسترش عملکرد مفیدتر خواهد بود.

ارزهای دیجیتال: ناشناس ترین گزینه (کاملا آنلاین).

ارزهای دیجیتال، ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند که به صورت اعداد در یک دفتر کل توزیع شده به نام بلاک چین وجود دارند. کریپتو در واقع یکی از بهترین راه ها برای انجام تراکنش های خصوصی و ناشناس آنلاین است. اکنون بسیاری از خدمات و بازارهای آنلاین، رمزنگاری را به عنوان نوعی پرداخت می‌پذیرند، از جمله HiVPN  .

طرفداران:

تراکنش های رمزنگاری از نظر تئوری امنیت بیشتری را ارائه می دهند . از آنجایی که آنها غیرمتمرکز هستند، تمام جزئیات تراکنش در یک دفتر ثبت می شود  به خصوص در مورد تأیید سابقه پرداخت مفید است. پرداخت با کریپتو همچنین با مزیت کارمزد تراکنش های کمتر همراه است .

معایب:

شاید بزرگترین مانع برای ورود مصرف کنندگان عمومی این باشد که کریپتو منحنی یادگیری بسیار کمی دارد و دارای سطحی از نوسان است که سایر روش های پرداخت چنین نیستند.

اگرچه تراکنش‌های رمزنگاری عموماً ایمن و شفاف هستند، اما از کلاهبرداران و سارقان مصون نیستند. و از آنجایی که هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد، اگر کیف پول رمزنگاری شما به سرقت برود، دیگر هیچ راه حلی برای بازپس گیری سکه های خود نخواهید داشت، بنابراین محافظت از رمز عبور شما بسیار مهم است.

خط پایین:

اگر می‌دانید دارید چه کار می‌کنید و برای دور زدن منحنی یادگیری وقت دارید ، مطمئن باشید! اگر نه، توصیه می‌کنیم منتظر بمانید تا این گزینه به یک گزینه کاربرپسندتر تبدیل شود.

اولین قدم را برای محافظت از خود در اینترنت بردارید. HiVPN  را بدون خطر امتحان کنید.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…