واتس اپ به حفظ حریم خصوصی کاربران اهمیت می دهد؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

واتس اپ به حفظ حریم خصوصی کاربران اهمیت می دهد؟

واتس اپ از دولت هند به دلیل قانون جدیدی شکایت می کند که آنها را ملزم می کند پیام های کاربران خود را ردیابی کنند. در حالی که سرویس پیام رسانی متعلق به فیس بوک نگرانی خود را در مورد نقض احتمالی حریم خصوصی ابراز کرده است، اخیراً نیز درگیر بحث و جدل شده است. آیا واتس اپ واقعاً برای حقوق کاربران خود مبارزه می کند یا این فقط یک مانور روابط عمومی است؟ با HiVPN در این پست همراه باشید.

قانون جدید در مورد چیست؟

یک قانون جدید در هند، شرکت‌های فعال در این کشور را ملزم می‌کند تا زمانی که فردی به اشتباه متهم می‌شود، «اولین منبع اطلاعات» را شناسایی کنند. مقامات برای کمک به اجرای قانون درخواست یک درب پشتی رمزگذاری می کنند. با این حال، این می تواند امنیت همه کاربران را تضعیف کند.

در حالی که دولت هند ادعا می کند که این الزام به آنها کمک می کند تا با جرم و اطلاعات نادرست مبارزه کنند، رویدادهای اخیر انگیزه های تاریک تری را نشان می دهد. مقامات هندی گاهی صداهای منتقد را محاکمه می کنند، روزنامه نگاران را زندانی می کنند و رسانه های اجتماعی را سانسور می کنند. پس از بحران کشمیر در سال ۲۰۱۹، دولت اینترنت و تمامی ارتباطات را برای کل منطقه قطع کرد.

این قانون جدید می تواند تنها گام دیگری به سوی نظارت اینترنتی و سرکوب بیشتر آزادی بیان باشد. واتس اپ حدود ۴۰۰ میلیون کاربر فعال در هند دارد، بنابراین یک درب پشتی رمزگذاری در این سرویس به دولت اجازه می دهد تا از یک سوم شهروندان خود جاسوسی کند.

تعظیم در برابر دولت

واتس اپ تنها سرویسی نیست که تحت تأثیر قوانین جدید دولتی قرار گرفته است. فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، گوگل و هر پلتفرم رسانه اجتماعی با بیش از ۵ میلیون کاربر باید از قانون جدید پیروی کنند.

این شرکت‌ها مجبور هستند افسران انطباق ویژه را در هند منصوب کنند و در صورت دستور مقامات، پست‌های خود را حذف کنند. در ماه آوریل، از فیس بوک و توییتر خواسته شد تا حدود ۱۰۰ پست را که ادعا می شد منتشر کننده وحشت و اطلاعات جعلی در مورد وضعیت COVID-19 در هند بودند حذف کنند. آنها با این خواسته ها همراهی کردند.

برخی از توییت‌ها از نحوه مدیریت همه‌گیری در کشور و اقدامات نخست وزیر نارندرا مودی انتقاد کردند. به جای نگرانی در مورد اخبار جعلی و دروغ های خطرناک، دولت ممکن است به سادگی بخواهد مخالفان را ساکت کند.

چرا شرکت های بزرگ فناوری از قوانین تبعیت می کنند؟

هند بازار بزرگی است و ارائه دهندگان خدمات نمی خواهند در اینجا ضرر کنند. این ممکن است دولت را در برخورد با رسانه های اجتماعی جسور کرده باشد. در ماه مه، مقامات هندی پس از اینکه این شرکت برخی از توییت‌های حزب حاکم را به عنوان «رسانه‌های دستکاری شده» علامت‌گذاری کرد، با توئیتر درگیر شدند و پلیس از دفاتر آنها بازدید کرد تا اخطارهای قانونی را ارائه کند.

در حالی که واتس اپ اقدام غیرمنتظره ای را برای شکایت از مقامات انجام داده است، گوگل و توییتر قبلاً تمایل خود را برای رعایت قوانین جدید نشان داده اند.

به نظر می رسد این نشان می دهد که بسیاری از شرکت ها بیشتر به سود بردن علاقه مند هستند تا حفظ حریم خصوصی کاربران خود. نتیجه هر چه که باشد، تعداد کمی معتقدند که شکایت واتس اپ علیه دولت هند این را تغییر خواهد داد.

سیاست جنجالی جدید واتس اپ

طعنه آمیز است که برندی که در حال حاضر از حریم خصوصی کاربران در این بحث دفاع می کند واتس اپ است. پلتفرم متعلق به فیس‌بوک در ماه‌های اخیر به دلیل سیاست حفظ حریم خصوصی جدید خود ، که بسیاری احساس می‌کردند بیش از حد تهاجمی است، مورد انتقاد قرار گرفته است.

با تشدید این مشکل، به کاربران واتس اپ حق انتخاب بین پذیرش سیاست حفظ حریم خصوصی به روز شده یا از دست دادن دسترسی به عملکردهای ضروری برنامه، از جمله گزینه خواندن و ارسال پیام داده شد. در نتیجه، بسیاری از کاربران تصمیم گرفتند به طور کامل برنامه را ترک کنند .

در یک چرخش شگفت انگیز، دولت هند یکی از بلندترین منتقدان این رویکرد بود. مقامات به واتس اپ گفته اند که سیاست خود را پس بگیرد و تهدید کرده اند که در صورت برآورده نشدن خواسته هایشان، طبق قوانین محلی اقداماتی را انجام خواهند داد.

فشار بین المللی واتس اپ را وادار کرد تا در نهایت استراتژی خود را تغییر دهد. در اواسط ماه مه، واتس‌اپ اعلام کرد که کاربران می‌توانند از تمام ویژگی‌های این برنامه استفاده کنند، حتی اگر سیاست جدید را نپذیرند. با این حال، این حادثه انگیزه های همه طرفین دعوای حقوقی فعلی را مورد تردید قرار می دهد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…