تفاوت بین VPN و رایانش ابری چیست؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

تفاوت بین VPN و رایانش ابری چیست؟

علیرغم تفاوت‌های عمده بین VPN و محاسبات ابری، این دو اغلب با هم ترکیب می‌شوند. مهم است که تفاوت ها را بدانید تا بتوانید بهتر بفهمید کدام یک برای شما مناسب است. با این مقاله HiVPN همراه باشید.

در عصر فناوری موبایل، ابر تقریباً به یک ضرورت تبدیل شده است. اما گزینه دیگری وجود دارد که در محبوبیت خود در حال افزایش است. شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) روشی متفاوت را نشان می‌دهند که در آن می‌توانید به داده‌های خود در یک محیط امن دسترسی داشته باشید.

با وجود تفاوت های عمده بین VPN و محاسبات ابری، این دو اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. مهم است که تفاوت های متمایز بین هر دو انتخاب را مشخص کنید تا بهتر بفهمید کدام یک برای شما مناسب است.

VPN

ایده پشت VPN بسیار ساده است: این یک شبکه “پراکسی” است که به عنوان یک نقطه دسترسی امن برای سرور یا وب سایت ساخته شده است. به شبکه‌های عمومی (مانند اینترنت) متصل می‌شود و اساساً یک رابط دو طرفه امن بین اطلاعات مورد دسترسی و کاربر فراهم می‌کند.

بنابراین به‌جای اینکه به کاربر (و احتمالاً هر شخص دیگری که همان اتصال اینترنتی را به اشتراک می‌گذارد) اجازه دسترسی مستقیم به وب‌سایت یا سرور شرکت را بدهد، VPN به عنوان یک دروازه ایمنی عمل می‌کند که از طریق آن اطلاعات انتخابی منتقل می‌شود.

برعکس، کاربران فردی ممکن است هنگام دسترسی به وب‌سایت‌ها، برای محافظت یا ناشناس کردن هویت خود به VPN‌ها تکیه کنند، زیرا VPN فقط به وب‌سایت اجازه می‌دهد اطلاعاتی را جمع‌آوری کند که کاربر طرف مقابل اجازه داده است.

یک مثال که ممکن است قبلاً در شغل خود با آن برخورد کرده باشید استفاده از VPN برای دسترسی به پایگاه داده شرکت در خارج از سایت است. این یک لایه امنیتی حتی زمانی که یک کارگر خارج از فایروال شرکت است، فراهم می کند.

اگر یک کارمند از راه دور یا شخصی هستید که دائماً برای کار خود در حال حرکت است، داشتن روشی ایمن برای استفاده از منابع پایگاه داده در دنیایی که تهدیدات امنیتی چند برابر می شود مهمتر از همیشه است. VPN روشی را ارائه می دهد که از طریق آن می توانید این کار را انجام دهید. این بدان معناست که امنیت وب سایت به دلیل رمزگذاری داده هایی که بین شما و شبکه ای که به آن دسترسی دارید منتقل می شود، افزایش می یابد.

VPN همچنین تجربه خصوصی تری را هنگام مرور آنلاین ایجاد می کند، اگرچه باید توجه داشت که “خصوصی” با “ناشناس” بودن یکسان نیست. این روش خصوصی مرور به این معنی است که وب‌سایت‌هایی که به آنها دسترسی دارید نمی‌توانند مکان یا آدرس IP شما را ببینند.

با تأکید بسیار بر امنیت IP، واضح است که چرا بسیاری ترجیح می دهند از VPN استفاده کنند. با این حال، انتخاب یک ارائه دهنده VPN کار آسانی نیست VPN های ممتاز زیادی برای انتخاب وجود دارد، از جمله TunnelBear ، که برنامه ای فقط برای موبایل همراه با رمزگذاری ۲۵۶ بیتی ارائه می دهد، SurfEasy Total، که می تواند با مسدود کردن ردیاب آگهی همراه باشد،

پردازش ابری

یک مفهوم آشناتر برای برخی، محاسبات ابری متکی بر منابع محاسباتی مشترک است. این بدان معناست که به جای ذخیره اطلاعات یا تکمیل وظایف پردازش در سرور محلی که شخصاً مالک آن هستید، می‌توانید فایل‌ها را آپلود کنید یا وظایفی را برای انجام یک سرور شخص ثالث اختصاص دهید. اگر تا به حال از سرویسی مانند Dropbox، Salesforce یا حتی Gmail استفاده کرده اید، این کار را با استفاده از محاسبات ابری انجام می داده اید.

چیزی که محاسبات ابری را تا این حد محبوب می کند این است که به حداقل (یا بدون) سرمایه گذاری در سخت افزار نیاز دارد، اما همچنان امکان دسترسی به فناوری های پردازش و ذخیره سازی قدرتمند را فراهم می کند، که بیشتر آنها به صورت درخواستی پرداخت می شوند. و از آنجایی که بسیاری از ارائه دهندگان امنیت را در اولویت قرار می دهند (در مخالفت با این باور رایج که ابر خطرات زیادی را به همراه دارد )، این سطح دسترسی معمولاً نشان دهنده راه ایمن تری برای دسترسی به داده ها و استفاده از برنامه ها است، همه با هزینه بسیار کمتر. نسبت به جایگزین ها

همانطور که گفته شد، آپلود داده ها در فضای ابری همیشه خطری دارد که خارج از کنترل شماست. این کار را با احتیاط انجام دهید.

علاوه بر مدل‌های پرداختی (و مزیت عدم نیاز به پر کردن کمد یا اتاق فناوری اطلاعات شما مملو از سرورها و هارد دیسک‌های گران قیمت)، برنامه‌های مبتنی بر ابر اغلب توانایی کار بین تعداد زیادی از انواع مختلف را فراهم می‌کنند. برنامه‌ها، این نوع ادغام API را مستقیماً در محصول ایجاد می‌کنند.

مانند VPN ها، ارائه دهندگان ابری زیادی برای انتخاب وجود دارد. نبرد بین فروشندگان ابری در حال داغ شدن است، اما در حال حاضر پیشتاز به وب سرویس های آمازون تعلق دارد (تقویت کننده سایت های محبوب مانند نتفلیکس، ردیت و پینترست) اما جایگزین هایی مانند مایکروسافت آژور، گوگل درایو و دراپ باکس بازار ابری را به یک بازار بسیار تبدیل کرده است.

مهم‌تر از هر زمان دیگری یافتن راهی امن برای دسترسی به داده‌های خود مهم نیست که در کجا هستید یا از چه دستگاهی استفاده می‌کنید. VPN ها و محاسبات ابری راه های مختلفی برای انجام آن ارائه می دهند، بنابراین انتخاب بهترین روش تا حد زیادی به کاری که باید انجام دهید بستگی دارد. هر چه که انتخاب کنید، بهتر است بدانید که داده های شما محافظت می شود.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…