در صورت هک شدن فیس بوک چه باید کرد

۵/۵ - (۵ امتیاز)

در صورت هک شدن فیس بوک چه باید کرد

بیشتر مردم می‌دانند که فیس‌بوک در مورد حریم خصوصی یک کابوس است، اما چیزی که خیلی‌ها نمی‌دانند این است که می‌تواند یک تهدید امنیتی آنلاین نیز باشد. به همین دلیل است که ما در این پست HiVPN به شما خواهیم گفت در صورت هک شدن اکانت فیسبوک شما چه کاری انجام دهید.

چگونه بفهمیم هک شده‌ایم؟

فیس‌بوک یک سرویس پیچیده است وقتی به زیر کاپوت نگاه می‌کنید، بنابراین گاهی اوقات، چیزی که ممکن است هک به نظر برسد، ممکن است فقط یک عملکرد امنیتی، تنظیمات یا برنامه‌ای باشد که از آن اطلاعی ندارید. نشانه های هک واقعی فیس بوک چیست؟

 • پیام های عجیب دوستانتان وقتی یک هکر به حساب فیسبوک شما دسترسی پیدا می کند، اساسا هویت شما را دزدیده است. با استفاده از نام و چهره شما، آنها می توانند به دوستان شما پیام دهند و ادعا کنند که شما دچار حادثه یا مشکل دیگری شده اید. البته، سپس از دوستان شما می خواهند که به یک حساب بانکی خاص پول ارسال کنند هشدار اسپویلر: مال شما نخواهد بود. اگر پیامی از یکی از دوستان خود دریافت کردید که به نظر می رسد ممکن است به رویدادی اشاره داشته باشد که اتفاق نیفتاده یا چیزی که شما ارسال نکرده اید، باید سریع اقدام کنید. حساب خود را ایمن کنید و به همه دوستان فیس بوک خود هشدار دهید تا هیچ کس دیگری گرفتار حقه هکر نشود.
 • اقداماتی که می دانید انجام نداده اید.همه هک ها به همان اندازه که در بالا توضیح داده شد مخرب نیستند. برخی از آنها راضی هستند که از حساب شما برای لایک کردن صفحات استفاده کنند (کنترل ارتشی از حساب های در معرض خطر از این طریق یک سرویس سودآور است) یا به حساب های جعلی با دوست کردن آنها مشروعیت بخشیدن به آنها. هر پستی در فید شما نشانه‌هایی دارد که از کجا آمده است. برخی از آنها تبلیغات هستند، در حالی که برخی دیگر پست هایی هستند که دوستان شما پست کرده اند، پسندیده اند یا در مورد آنها نظر داده اند. با این حال، اگر شروع به دیدن پست‌هایی از صفحاتی کنید که فیس‌بوک می‌گوید لایک کرده‌اید (اما مطمئن هستید که دوست نداشته‌اید) یا از طرف افرادی که هرگز با آنها دوست نشده‌اید، ممکن است نشانه‌ای از به خطر افتادن حساب شما باشد.(توجه داشته باشید : اگر از صفحه‌ای پست می‌گیرید که هرگز آن را دوست نداشته‌اید، این احتمال وجود دارد که صفحه خریداری شده و تغییر کاربری داده شود. در هر صورت، این فرصت خوبی است برای بررسی اینکه آیا حساب شما ایمن است یا خیر).
 • حساب شما توسط شخصی غیر از شما وارد شده است. اگر هکر صرفاً به حفظ دسترسی به حساب شما راضی باشد، ممکن است بلافاصله مشخص نباشد، اما یک راه آسان برای تشخیص اینکه آیا این اتفاق افتاده است وجود دارد. فقط بررسی کنید که آیا دستگاه‌هایی وارد فیس‌بوک شما شده‌اند که شما از آن اطلاعی ندارید. بعداً در این پست وقتی چند راه برای ایمن‌تر کردن حساب فیسبوک خود را به اشتراک می‌گذارم به شما نشان خواهم داد.
 • رمز عبور معمولی شما دیگر کار نمی کند. اگر رمز عبور شما کار نمی کند، مطمئن هستید که آن را به درستی وارد کرده اید، و آن را تغییر نداده اید، ممکن است به این معنی باشد که شخصی حساب شما را تصرف کرده و شما را قفل کرده است. خوشبختانه چند راه مختلف برای بازیابی حساب فیسبوک شما وجود دارد. می‌توانید از ایمیل، شماره تلفن یا روش دیگری که در زیر به آن اشاره خواهم کرد استفاده کنید.

فیسبوک من هک شد، حالا چه کاری انجام دهم؟

زمان مهم است. فیس بوک یک صفحه ویژه دارد که می داند در صورت هک شدن فیس بوک شما چه کاری انجام دهید. با این حال، ابتدا از شما می پرسد که چگونه می دانید که به خطر افتاده اید. همانطور که قبلا ذکر کردم، برخی از علائم بالقوه هک ممکن است به سادگی ناشی از تنظیمات امنیتی ضعیف باشد.

هر گزینه ای را که برای مورد شما مرتبط است انتخاب کنید. حتی اگر یک هک واقعی نباشد، این ابزار شما را در حل مشکل و سخت‌تر کردن تنظیمات امنیتی راهنمایی می‌کند. اگر هک باشد، ابزار بلافاصله برای تغییر رمز عبور شما و قفل دسترسی غیرمجاز به حساب شما حرکت می کند.

حساب شما باید ایمن باشد . اکنون زمان آن رسیده است که هرگونه آسیبی را که ممکن است نقض کرده باشد، خنثی کنید. اگر می‌دانید که پیام‌های کلاهبرداری از حساب شما برای دوستانتان ارسال شده است، حتماً به همه دوستان خود اطلاع دهید که حساب شما هک شده است و هر درخواستی که ممکن است برای آنها ارسال کرده باشید احتمالا نادرست بوده است. اگر فکر می کنید که تهدید ممکن است از یک برنامه یا بازی مشکوک فیس بوک باشد، آن را حذف کنید.

چگونه حساب فیسبوک خود را ایمن تر کنیم

خوشبختانه فیس بوک تعدادی تنظیمات دارد که امنیت حساب شما را آسان تر می کند. اگر از ابزار اضطراری ذکر شده در بالا استفاده کرده اید، ممکن است قبلاً برخی از این موارد را پوشش داده باشید، اما ارزش آن را دارد که جداگانه بررسی کنید. بیایید با ساده ترین بخش شروع کنیم – تنظیمات امنیتی فیس بوک شما. با کلیک بر روی فلش کوچک در گوشه سمت راست بالای صفحه فیس بوک و انتخاب “تنظیمات و حریم خصوصی” از منوی کشویی شروع کنید.

برگه امنیت و ورود به سیستم را بیابید ، این دومین مورد از بالا در سمت چپ است.

این صفحه دارای تعداد زیادی ویژگی مفید است، بنابراین بیایید آن را از بالا در نظر بگیریم:

جایی که شما وارد شده اید

این پنل به شما نشان می‌دهد در کجای دنیا دستگاه‌هایی وجود دارند که به حساب کاربری فیسبوک شما وارد شده‌اند. در حالت ایده‌آل، این فهرست باید محدود به دستگاه‌هایی باشد که می‌دانید از فیس‌بوک در آنها استفاده می‌کنید . رایانه رومیزی، لپ‌تاپ، تلفن هوشمند و/یا تبلت. اگر دستگاهی را در لیست می‌بینید که نمی‌شناسید، نترسید ، ممکن است این یک جلسه موقت در جایی باشد که شما آن را فراموش کرده‌اید. اگر آخرین دستگاهی وجود دارد که می‌دانید نمی‌تواند شما باشد، فوراً ابزار اضطراری هک فیس‌بوک را اجرا کنید و سپس تمام جلسات موجود در این پانل را اگر همچنان باقی مانده‌اند پاک کنید. پاک کردن این لیست به طور منظم ایده خوبی است. اگر در خانه دوست یا جای دیگری وارد شوید، این اطمینان حاصل می کند که هیچ کس نمی تواند تصادفاً وارد حساب شما شود.

راه اندازی امنیت اضافی

سه ویژگی در این پنل وجود دارد و همه آنها در ایمن نگه داشتن حساب شما عالی هستند:

 • دریافت هشدار درباره ورودهای غیرمجازدقیقاً همان کاری را انجام می دهد که به نظر می رسد. اگر حسابی از یک مکان یا دستگاه غیرمعمول متصل شود یا تلاش کند به آن متصل شود، فوراً به شما هشدار داده می شود تا بتوانید اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید.
 • احراز هویت دو مرحله ای ابزاری قدرتمند برای حفظ امنیت حساب شما است. هر بار که هر کسی بخواهد وارد حساب کاربری شما شود، باید کد خاصی را وارد کند که فیسبوک در محل ارائه کرده است (وقتی این ویژگی را روشن می‌کنید، می‌توانید ابزارهای مختلفی را انتخاب کنید). اگر شخصی رمز عبور شما را بدزدد اما تلفن شما را نداشته باشد، نمی‌تواند به حساب شما دسترسی داشته باشد. با این حال، برخی از روش ها نیز معایب خود را دارند. در اینجا درباره مزایا و خطرات احراز هویت دو مرحله ای بیشتر بدانید .
 • آخرین ویژگی خود توضیحی است – ۳ تا ۵ دوست را برای تماس در صورت قفل شدن انتخاب کنید. از نظر فنی، این کار حساب شما را ایمن‌تر نمی‌کند، اما در صورت قفل شدن یا فراموش کردن اطلاعات ورود به سیستم، می‌تواند به شما کمک کند آن را بازیابی کنید. دوستانی که انتخاب می‌کنید کدهایی دریافت می‌کنند که به شما اجازه می‌دهند به حسابتان بازگردید. مطمئن شوید که به آنها اعتماد دارید.

رمزعبور خود را تغییر دهید

ردیابی دستگاه‌هایی که به فیس‌بوک شما دسترسی دارند و جلوگیری از بدافزار بسیار مهم است، اما راه ساده‌تری برای کمک به ایمن نگه داشتن حسابتان وجود دارد،ایجاد یک رمز عبور قوی. ما نکات بسیار خوبی برای اجتناب از رمزهای عبور ضعیف و ایجاد رمزهای عبور قوی داریم .

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : دی ۲۷, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  SugarSync چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  SugarSync چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) SugarSync چیست اگر کاربر جدید HiVPN هستید یا اگر ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، احتمالاً در گذشته از SugarSync® شنیده‌اید. اما SugarSync چیست و چرا ارزش نگه داشتن آن را دارد؟ توضیح می دهیم.

  داکسینگ چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  داکسینگ چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست داکسینگ رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از دکس شدن جلوگیری کنید؟ این ۱۱+ نکته حفاظت HiVPN از داکسینگ را دنبال کنید و در اینترنت ایمن بمانید.

  حریم خصوصی برنامه
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  حریم خصوصی برنامه

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حریم خصوصی برنامه به راحتی اجازه دهید برنامه ها در دستگاه تلفن همراه شما جمع شوند. آنها معمولا رایگان هستند، در یک لحظه دانلود می شوند و شما را در نصب آنها راهنمایی می کنند. اما هر برنامه ای که نصب کرده…