اگر اکانت یوتیوب من هک شد چه کار کنم؟

۵/۵ - (۱۲ امتیاز)

اگر اکانت یوتیوب من هک شد چه کار کنم؟

شما تمام کار خود را به پایان رسانده اید و به همه ایمیل های خود پاسخ داده اید  اکنون زمان آن است که با سازندگان محتوای مورد علاقه خود استراحت کنید. وقتی مرورگر خود را به صفحه اصلی YouTube هدایت می کنید، متوجه می شوید که از سیستم خارج شده اید. شما سعی می کنید دوباره وارد سیستم شوید تا متوجه شوید که اطلاعات شما دیگر معتبر نیست. به نظر می رسد حساب YouTube شما هک شده است. با ما در این پست HiVPN همراه باشید.

چرا کسی باید حساب یوتیوب من را هک کند؟

به نظر می رسد هک کردن حساب یوتیوب چندان منطقی نیست. شما هیچ خریدی از طریق YouTube انجام نمی دهید، و بیشتر حساب ها فقط پنجره ای هستند به لایک ها و دوست نداشتن های دیگران. با این حال، قدرت واقعی حساب‌های یوتیوب ناشی از کسب درآمد و آگاهی مخاطبان است.

اگر هکرها یک حساب کاربری با چندین هزار مشترک را در اختیار داشته باشند، می توانند آن مشترکین را در معرض کلاهبرداری قرار دهند. طرفداران ناآگاه می‌توانند تحت پوشش یک رقیب جعلی به یک سایت مملو از بدافزار هدایت شوند، جایی که اعتبار و داده‌های مهم را می‌توان جمع‌آوری کرد و برای فعالیت غیرقانونی تغییر کاربری داد.

اگر حسابی تعداد مشترکین بالایی داشته باشد، به این معنی است که احتمالاً درآمدزایی شده است. یک هکر می تواند حساب شما را کنترل کند و آن را به شخصی بفروشد یا آن را برای جریان ثابت درآمد تبلیغاتی نگه دارد. در دوازده ماه گذشته تنها ۱۰۰۰ مشترک و ۴۰۰۰ ساعت زمان مشاهده نیاز است تا از YouTube درآمد کسب کنید. در حالی که اکثر حساب‌ها هرگز نمی‌خواهند شریک YouTube پولی باشند، تبدیل شدن به یک شریک بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که شما ممکن است تصور کنید.

چگونه بفهمم یوتیوب من هک شده است؟

نشانه های هک یوتیوب توسط کسانی که می دانند به دنبال چه چیزی هستند قابل تشخیص است. اولین پرچم قرمز این است که نمی توانید با اطلاعات ورود به سیستم معمول خود وارد شوید. این می تواند به خصوص اگر حساب های Google دیگری دارید نگران کننده باشد زیرا از رمز عبور یکسانی برای دسترسی به خدمات مختلف استفاده می کنید. اگر نمی توانید به حساب YouTube خود وارد شوید، احتمالاً تمام حساب های Google شما نیز در خطر هستند.

با این حال، برخی از هکرها، رویکرد موذیانه‌تر را به جای روش کنترل کامل و قفل کردن ترجیح می‌دهند. آنها ویدیوهایی را آپلود می کنند که مال شما نیستند یا شما را در کانال های عجیبی که نمی دانستید وجود دارند مشترک می کنند. برخی از آپلودهای خودتان ممکن است اکنون از بین رفته باشند. در حالی که می توانید آن را به اشکالات خود یوتیوب بررسی کنید، احتمالاً بهتر است فعالیت حساب خود را بررسی کنید.

با رفتن به بخش امنیت حساب Google خود، می توانید بررسی کنید آخرین بار از کجا وارد شده اید. به بررسی رویدادهای امنیتی بروید تا ببینید آیا شخص دیگری از مکان ناشناخته قبلی به حساب شما وارد شده است یا خیر. نکته مفید دیگر رفتن به مدیریت دستگاه ها در همان برگه امنیت است. می‌توانید ببینید کدام دستگاه‌ها به حساب شما مرتبط شده‌اند. یکی را می بینید که نمی شناسید؟ احتمالا هک شده اید.
اگر اکانت یوتیوب من هک شده باشد چه کار کنم؟

اگر هنوز به حساب خود دسترسی دارید، وقت آن رسیده است که رمز عبور Google خود را تغییر دهید . انجام فرآیند تغییر رمز عبور همیشه دردسرساز است  اگر از یک مدیر رمز عبور استفاده می‌کنید، رمز عبوری منحصر به فرد و قوی به شما پیشنهاد می‌کند و شما را از مشکل فکر کردن به یک رمز عبور نجات می‌دهد.

برای کسانی که در حال حاضر دسترسی به حساب خود قفل شده اند، کار دیگری جز انجام مراحل بازیابی حساب YouTube وجود ندارد. سوالات امنیتی قبلاً پرسیده شده به شما ارائه خواهد شد. مطمئن شوید که از دستگاهی که بیشتر از YouTube در آن استفاده می کنید و از مکانی که معمولاً در آن مستقر هستید به سؤالات پاسخ دهید. متأسفانه، گاهی اوقات ممکن است بیش از هفته ها یا ماه ها طول بکشد تا یک حساب سرقت شده با موفقیت بازیابی شود.

چگونه از هک شدن اکانت یوتیوب خود جلوگیری کنم؟

بهترین سلاح در برابر هکرها و مجرمان سایبری دانش است. اگر از خطرات آن آگاه هستید، می‌توانید تدابیری را برای جلوگیری از تأثیر آن‌ها روی شما ترتیب دهید. با این حال، در اینجا اقداماتی وجود دارد که باید برای ایمن نگه داشتن حساب YouTube خود انجام دهید.

از یک مرورگر امن استفاده کنید . یکی از نمونه های انتخاب مرورگر ایمن، گوگل کروم است که سرویسی به نام مرور ایمن دارد. نشانی‌های اینترنتی را که می‌خواهید از آن بازدید کنید با URL‌هایی که در پایگاه داده ذخیره کرده است مقایسه می‌کند. اگر هر یک از URL ها با URL مشکوک مطابقت داشته باشد، به شما هشدار داده می شود. تحقیق خود را در مورد مرورگرهای امن انجام دهید تا ببینید کدام یک برای شما مناسب تر است.

در VPN سرمایه گذاری کنید . اگر هکرها بتوانند جزئیات ورود شما را به دست آورند، می توانند به راحتی به حساب های شما نفوذ کنند. اگر به طور مرتب از وای فای ناامن یا عمومی استفاده می کنید، با کمال میل خود را در معرض هکرهایی قرار می دهید که به دنبال یک امتیاز آسان هستند. اگر قبل از اتصال به وای فای مبهم، ترافیک خود را از طریق یک سرور VPN تغییر مسیر دهید، فعالیت آنلاین شما برای چشمان کنجکاو چیزی جز عبوس نخواهد بود.

از پسوندهای امنیتی استفاده کنید. هنگامی که در مورد مرورگر امن کامل تصمیم گرفتید، ایده خوبی است که برای امنیت خود افزونه های مرورگر را پیاده سازی کنید . برخی از گزینه ها از محافظت از آنتی ویروس گرفته تا مواردی که رمزگذاری را مجبور می کنند، حتی در وب سایت های ناامن، متغیر است.

از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید . ۲FA یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از حساب آنلاین است. هنگامی که شما مجبور به ارائه مجوز ثانویه برای ورود به سیستم هستید، معمولاً به صورت کدی که به دستگاه دیگری ارسال می شود، هک کردن یک حساب کاربری را بسیار دشوار می کند. احراز هویت چند عاملی حتی امن تر است، زیرا اغلب می تواند به بیش از دو نوع مجوز نیاز داشته باشد.

از سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدیوی جایگزین استفاده کنید یوتیوب دومین وب‌سایت پربازدید در جهان است جای تعجب نیست که هکرها از آن سوءاستفاده می‌کنند. با استفاده از جایگزین های YouTube ، اندازه هدف را در پشت خود کاهش خواهید داد.

اگر تمام اقدامات امنیتی موجود را اجرا کنید، می توانید یک هکر را وادار کنید که دست از کار بکشد و خیلی سریع به سمت طعمه آسان تر حرکت کند. تضمین کنید که با جلوتر ماندن از منحنی امنیت سایبری دیگر قربانی نخواهید شد.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : بهمن ۲۴, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  SugarSync چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  SugarSync چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) SugarSync چیست اگر کاربر جدید HiVPN هستید یا اگر ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، احتمالاً در گذشته از SugarSync® شنیده‌اید. اما SugarSync چیست و چرا ارزش نگه داشتن آن را دارد؟ توضیح می دهیم.

  داکسینگ چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  داکسینگ چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست داکسینگ رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از دکس شدن جلوگیری کنید؟ این ۱۱+ نکته حفاظت HiVPN از داکسینگ را دنبال کنید و در اینترنت ایمن بمانید.

  حریم خصوصی برنامه
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  حریم خصوصی برنامه

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حریم خصوصی برنامه به راحتی اجازه دهید برنامه ها در دستگاه تلفن همراه شما جمع شوند. آنها معمولا رایگان هستند، در یک لحظه دانلود می شوند و شما را در نصب آنها راهنمایی می کنند. اما هر برنامه ای که نصب کرده…