www2 چیست و چرا باید مهم باشد؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

www2 چیست و چرا باید مهم باشد؟

آدرس های عجیب صفحه وب گاهی اوقات نشان می دهد که شما در حال بازدید از مکان اشتباه هستید. اما آیا همه آنها به یک اندازه بدخواه هستند؟ در این مقاله HiVPN بررسی خواهیم کرد www2 چیست و چرا با دامنه های مشابه دیگری مواجه می شویم.

www چیست؟

پیشوند www یک قرارداد نامگذاری برای تشخیص اینکه آدرس به یک وب سایت اشاره دارد. برای دسترسی به سرویس‌های مختلف باید از پیشوندهای دیگری مانند FTP، mail یا NNTP سرور خبری Usenet استفاده کنید. آنها همچنین می توانند سرورهای مختلفی را برای راحتی مدیران صفحه وب نشان دهند.

www2 چیست؟

Www با یک عدد اضافه شده یک تکنیک نامگذاری دامنه کمی قدیمی است که هنوز توسط برخی وب سایت ها استفاده می شود. توسعه دهندگان از آن برای شناسایی و نامگذاری زیر دامنه ها یا نام های میزبانی که متعلق به سرورهای مختلف هستند استفاده می کنند. به عنوان مثال، بخش های فرعی یک وب سایت فرضی به نام www.website.com ممکن است www2.website.com، www3.website.com و غیره باشد.

اپراتورهای وب سایت از این تکنیک برای متعادل سازی بار استفاده می کنند. اگر سروری با دامنه www در حال تجربه اضافه بار، خرابی یا تعمیرات فنی باشد، می‌توانید به سرور دیگری به نام‌های www2، www3، www4 و غیره هدایت شوید. تغییر مسیر می‌تواند به صورت خودکار انجام شود. تکنیک های مدرن و پیشرفته تری برای متعادل کردن حجم کاری اینترنت وجود دارد، اما این آدرس ها هنوز هم وجود دارند.

این یک عنصر دامنه غیرعادی است که به ندرت با آن مواجه می شویم. آیا باید دلیلی برای نگرانی باشد؟

آیا www2 امن است؟

اگر ناگهان شماره ای بعد از www ظاهر شد وحشت نکنید. در صورتی که سرور دوباره در دسترس باشد، می توانید به www هدایت شوید. وب‌سایت‌های شماره‌دار www هیچ گونه تهدیدی را ایجاد نمی‌کنند.

با این حال، همیشه باید مطمئن شوید که قسمت باقی مانده از دامنه همان چیزی است که نیاز دارید. اگر شک دارید، همیشه دوبار بررسی کنید که آیا دامنه اصلی است یا خیر. از باز کردن پیوندهایی که از منابعی که کاملاً به آنها اعتماد ندارید یا نام اصلی آنها تغییر یافته است، خودداری کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۹, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…