احراز هویت کاربر چیست

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

احراز هویت کاربر چیست

درک اصول اولیه احراز هویت کاربر برای اطمینان از حداکثر سطح امنیت برای حساب های آنلاین شما بسیار مهم است. بنابراین، بیایید در این مقاله HiVPN همراه باشید.

آیا می‌دانید که هرچه بیشتر فعالیت‌های خود را دیجیتالی و خودکار کنید، بیشتر در معرض نقض داده‌ها قرار می‌گیرید؟ حقوقی که ما با وارد کردن اطلاعات شخصی خود در اینترنت از دست می دهیم، به سرعت توسط هکرها برای فریب دادن ما به کلاهبرداری تبدیل می شود.

بسیاری از ما تا به حال می دانیم که هکرها اغلب شرکت های مطرح را هدف قرار می دهند تا اطلاعات شخصی میلیون ها مشتری را به سرقت ببرند. و دقیقاً به همین دلیل است که باید اقدامات بیشتری برای محافظت از حساب های آنلاین خود انجام دهید.

بنابراین، اجازه دهید با بحث در مورد احراز هویت کاربر و اینکه چگونه می توانید از آن برای تقویت امنیت سایبری خود استفاده کنید، با اصول اولیه شروع کنیم.

احراز هویت کاربر چیست؟

تعامل انسان با رایانه در شبکه ها می تواند از حملات سایبری جلوگیری کند یا اجازه دهد. برای ایمن سازی برنامه وب خود، برخی اقدامات لازم است تا فقط به کاربران مجاز دسترسی داشته باشند. ما به این فرآیند اشاره می کنیم که در آن برنامه کاربر را به عنوان احراز هویت کاربر شناسایی می کند.

احراز هویت کاربر یک فرآیند امنیتی است که از دسترسی کاربران غیرمجاز به دستگاه یا شبکه شما جلوگیری می کند. این یک روش ورود است که در آن یک برنامه از رمزهای عبور شخصی درخواست می کند تا به شما دسترسی مجاز به آن بدهد. اگر کاربر فاقد حقوق ورود مناسب به شبکه باشد، احراز هویت آنها با شکست مواجه می شود.

احراز هویت کاربر بر اساس فناوری پیشرفته عمل می کند. هکری که سعی می کند به زور وارد شبکه ایمن شود، باید برای دور زدن آن، از آن بالا و بالاتر برود. اگر اقدامات امنیتی سایبری دیگری مانند سیستم‌های تشخیص نفوذ در شبکه وجود داشته باشد، مهاجم قبل از دسترسی شناسایی می‌شود.

چرا احراز هویت کاربر مهم است؟

هدف قرار دادن قربانیان ناآگاه کار روزانه مجرمان سایبری است. به عنوان یک کاربر آنلاین فعال، محافظت از دستگاه های خود در برابر دسترسی های غیرمجاز برای ایمن ماندن ضروری است.

از خرید آنلاین گرفته تا آموزش الکترونیکی و برقراری ارتباط با همتایان، شما ردپای دیجیتالی بر جای می گذارید که هکرها می توانند ردیابی و دستکاری کنند تا دستگاه شما را به خطر بیندازند.

احراز هویت کاربر در کاهش تهدیدات سایبری به حداقل ممکن موثر است. مزخرفات مهاجمان فقط در صورت ورود به شبکه شما آب را در خود نگه می دارد. احراز هویت مانند یک سد است که آنها را قفل می کند. تا زمانی که قوی باشد، نمی توانند آن را پایین بیاورند.

احراز هویت کاربر محرمانه بودن را اعمال می کند، اعتماد ایجاد می کند و حریم خصوصی را تضمین می کند.

بازدیدکنندگان شبکه شما می‌خواهند یک یا دو دقیقه را صرف فرآیند احراز هویت کنند زیرا آنها را از حملات ایمن می‌کند.

احراز هویت کاربر چگونه کار می کند؟

از ارائه رمز عبور تا ارائه کارت‌های شناسایی، احراز هویت کاربر تضمین می‌کند که دسترسی شبکه یا برنامه به دست افراد اشتباهی نمی‌افتد. اما این دقیقا چگونه کار می کند؟

اولین قدم این است که اعتبار ورود خود را در صفحه ورود یا نوار نام کاربری و رمز عبور وارد کنید.

مرحله بعدی احراز هویت اطلاعات ورود به سیستم است. فرآیند احراز هویت زمانی شروع می‌شود که سروری که می‌خواهید به آن دسترسی پیدا کنید، اطلاعات شخصی‌شده‌ای را که دریافت می‌کند رمزگشایی کند. سپس این اطلاعات با اعتبارنامه هایی که با موفقیت کلید زده اید و در پایگاه داده ذخیره کرده اید مقایسه می شود.

در نهایت، کامپیوتر درخواست احراز هویت شما را تایید یا رد می کند.

با احراز هویت کاربر، اطلاعات وارد شده در رایانه برای تأیید تأیید یا رد می شود. در مواردی که کامپیوتر درخواست شما را رد می کند، نشان می دهد که یا اطلاعات نادرستی وارد کرده اید یا ترکیب رمز عبور خود را فراموش کرده اید.

بسته به تنظیمات، ممکن است فرصتی برای شروع درخواست دیگری داشته باشید یا از دسترسی به برنامه وب که هویت خود را تأیید می کنید مسدود شوید.

نحوه بهبود احراز هویت کاربر

این اطمینان وجود دارد که بدانید مزاحمان نمی توانند بدون اجازه شما به شبکه شما دسترسی پیدا کنند. ممکن است به صورت فیزیکی حضور نداشته باشید تا به آنها اجازه دسترسی یا عدم دسترسی آنها را بدهید، اما می توانید با اجرای احراز هویت کاربر این کار را انجام دهید.

بیایید به چند راه برای تحقق آن نگاه کنیم.

۱. رمزهای عبور قوی ایجاد کنید

رمزهای عبور نقش مهمی در امنیت سایبری دارند. آنها کلید حساب های شما هستند. بدون رمزهای عبور مناسب، حق دسترسی به حساب های خود را از دست می دهید.

آیا داده های موجود در شبکه شما ارزشمند است؟ اگر پاسخ مثبت است، نمی توانید از پسوردهای ضعیف استفاده کنید. انجام آن پیش نیاز فاجعه است. وقتی هکرها متوجه می شوند، به راحتی راه خود را باز می کنند.

اگرچه هکرها راه‌هایی برای شکست دادن رمزهای عبور شبکه با تکنیک‌هایی مانند نیروی brute force برای حدس زدن رمزهای عبور درست ابداع کرده‌اند ، رمزهای عبور قوی‌تر سخت‌تر شکسته می‌شوند. آنها باید بیشتر تلاش کنند.

رمزهای عبور موثر به اشکال مختلف وجود دارند. به عنوان مثال، یک رمز عبور خوب ترکیبی از حروف الفبا با حداقل ۸ کاراکتر و حداکثر ۱۲ کاراکتر در طول است. آن را معتدل نگه دارید.

رمز عبور خود را با ترکیبی از اعداد، حروف بزرگ و کوچک و نمادها قوی تر کنید. رمز عبور شما نباید سفت و سخت باشد، زیرا اغلب به راحتی قابل پیش بینی است.

از تکرار رمزهای عبور در چندین پلتفرم خودداری کنید. برای هر حساب کاربری یک رمز عبور قوی و منحصر به فرد ایجاد کنید. اگر یکی از حساب‌ها به خطر بیفتد، روی حساب‌های دیگر با گذرواژه‌های مختلف چیزی ندارد.

۲. از Passcode Manager استفاده کنید

مدیریت رمز عبور چندین حساب همیشه آسان نیست. ما به عنوان انسان تمایل داریم آنها را فراموش کنیم یا در معرض افراد اشتباه قرار دهیم. در این مورد، انتخاب مدیر رمز عبور بهترین گزینه است.

مدیر رمز عبور به عنوان یک کیف امن عمل می کند که تمام رمزهای عبور شما و تیم شما را ردیابی می کند. شما لازم نیست نگران فراخوانی رمزهای عبور خود باشید، زیرا مدیر این کار را در صورت نیاز برای شما انجام می دهد.

در میان تمام رمزهای عبور در مدیریت رمز عبور، یک رمز عبور اصلی وجود دارد که مدیر رمز عبور نمی تواند آن را بازیابی کند و آن رمز عبور اصلی است. این یک اقدام امنیتی برای کاهش خسارات است فقط در صورتی که مجرمان سایبری مدیریت رمز عبور شما را در دست بگیرند.

اگرچه مدیریت رمزهای عبور رایگان را در آنجا پیدا خواهید کرد، اما آنها همیشه بهترین ویژگی های امنیتی را ندارند. موثرترین مدیران رمز عبور آنهایی هستند که به راحتی با هزینه در دسترس هستند. آنها چندین ویژگی پیشرفته را برای افزایش امنیت رمز عبور ارائه می دهند.

۳. از احراز هویت چندلایه استفاده کنید

احراز هویت چند عاملی یک لایه حفاظتی اضافی برای شما و تیمتان فراهم می کند. این تضمین می کند که همه حساب های اجتماعی و رسمی ایمن هستند زیرا کاربران برای ورود باید تأیید بیشتری را انجام دهند.

یکی از ویژگی‌های برجسته احراز هویت چندعاملی این است که به غیر از استفاده از رمزهای عبور خود، همچنین مستلزم استفاده از بیومتریک مانند اثر انگشت یا اسکن بسیار پیشرفته چشم یا صورت برای دسترسی به درخواست‌های تأیید شده است.

برای بهترین نتایج، احراز هویت کاربر را تکمیل کنید

حضور دیجیتالی شما از رایانه های شخصی گرفته تا گوشی های هوشمند و حساب های رسانه های اجتماعی به هم مرتبط است. نقض یک حساب می تواند نقضی در همه حساب ها بدون امنیت قوی باشد.

مهاجمان سایبری برای هک کردن سیستم ها به هر قیمتی تلاش می کنند. یک مقاومت امنیتی واحد کار آنها را بسیار آسان می کند. بله، احراز هویت کاربر موثر است، اما آن را با چندین دفاع تکمیل کنید تا از امنیت سایبری خود نهایت استفاده را ببرید. هر کسی که سعی می کند وارد شبکه شما شود، وقتی مجبور شود از موانع زیادی بپرد خسته می شود.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…