آسیب پذیری رمزگذاری وای فای WPA2 چیست

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

آسیب پذیری رمزگذاری وای فای WPA2 چیست

WPA2 استاندارد محبوبی است که برای راه‌اندازی شبکه‌های Wi-Fi استفاده می‌شود و بیشتر برای احراز هویت کاربران با رمز عبور استفاده می‌شود، اما همچنین می‌تواند طرح‌های احراز هویت پیچیده‌تری را با استفاده از نام‌های کاربری، گواهی‌ها و کلیدهای خصوصی انجام دهد. با این پست HiVPN همراه شوید.

آسیب پذیری رمزگذاری وای فای WPA2 چیست

هنگام استفاده از WPA2 ، برخلاف شبکه‌های Wi-Fi “حفاظ نشده” بدون رمز عبور ، تمام داده‌های ارسال شده بین روتر و دستگاه شما به طور پیش‌فرض رمزگذاری می‌شوند. حتی اگر قصد دارید گذرواژه را روی دیوار آویزان کنید، توصیه می‌شود وای‌فای خود را با یک رمز عبور تنظیم کنید تا همه داده‌ها رمزگذاری شوند و توسط افراد نزدیک نتوانند رهگیری شوند.

همچنین باید از WPA2 نسبت به سایر استانداردهای احراز هویت و رمزگذاری مانند LEAP و WEP استفاده کنید که دارای چندین نقطه ضعف شناخته شده هستند که به هر کسی اجازه می‌دهد Wi-Fi شما را «دزدد».

آسیب پذیری اخیر WPA2 چیست؟

در ۱۶ اکتبر، محقق متی ونهوف، جزئیات آسیب‌پذیری‌های اخیراً در WPA2 را منتشر کرد که به مهاجم اجازه می‌دهد تا ترافیک Wi-Fi رمزگذاری‌شده را رمزگشایی کند . برای انجام حمله، یک مهاجم ماهر و مصمم باید در محدوده شما و روتر شما باشد.

این آسیب‌پذیری به مهاجم اجازه نمی‌دهد تا ترافیک VPN یا HTTPS شما را رمزگشایی کند .

اگر در سال های گذشته به یک شبکه وای فای ایمن WPA2 متصل شده اید، احتمال تئوری وجود دارد که مهاجم بتواند ترافیک رمزگذاری نشده ارسال شده بین شما و اینترنت را به دست آورده باشد. با این حال، این احتمال وجود دارد که فقط آژانس های جاسوسی بزرگ به این نقص دسترسی داشته باشند.

اما اکنون که این آسیب‌پذیری به‌خوبی مستند و عمومی شده است، می‌توان انتظار داشت ابزارهایی پدیدار شوند که استفاده از این نقص را برای هر کسی بی‌اهمیت می‌سازد، بنابراین رفع و/یا کاهش این مشکل مهم است.

چگونه از آسیب پذیری WPA2 جلوگیری کنیم

HiVPN  قبلاً سیستم عاملی را منتشر کرده است که هر گونه آسیب پذیری احتمالی را برای روترهای Open-WRT اصلاح می کند. برای یافتن آخرین سیستم عامل به تنظیمات بروید و دستورالعمل ها را دنبال کنید .

تقریباً همه دستگاه‌ها تحت تأثیر آسیب‌پذیری WPA2 هستند، البته به میزان‌های متفاوت. در اینجا می توانید بررسی کنید که آیا دستگاه شما تحت تأثیر قرار گرفته است .

هر دستگاهی که اجرا می کنید، مطمئن شوید که به روز هستند و آخرین سیستم عامل را اجرا می کنند. ممکن است چند روز طول بکشد تا یک پچ روتر در دسترس قرار گیرد، اما در این مورد، باید وب سایت سازنده روتر خود را برای به روز رسانی بررسی کنید.

اگر در مورد سطح حفاظت Wi-Fi خود شک دارید، می توانید از کابل اترنت استفاده کنید یا مطمئن شوید که به HiVPN  متصل هستید.

آسیب پذیری WPA2 برای کاربران HiVPN  چه معنایی دارد؟

ما این موضوع را در روترهای HiVPN  بررسی کرده‌ایم، و به نظر می‌رسد که فقط روی حالت «مشتری» تأثیر می‌گذارد، ویژگی که به ندرت برای اتصال دو روتر به یکدیگر استفاده می‌شود. با این وجود، ما یک به‌روزرسانی منتشر کردیم که در برابر نقص روترهای HiVPN  Open-WRT محافظت می‌کند.

در شبکه‌های ناامن و آسیب‌پذیر، و حتی شبکه‌های مخرب، هنگام اتصال به برنامه HiVPN  همیشه از شما محافظت می‌شود. اگر یک کلاینت آسیب پذیر (به عنوان مثال، تلفن وصله نشده خود) را به روتر HiVPN  متصل کنید، هیچ کس نمی تواند آن را استراق سمع کند.

ما همچنان به شما توصیه می کنیم که دستگاه خود را با استفاده از WPA2 پیکربندی کنید و یک رمز عبور برای Wi-Fi خود تنظیم کنید، همچنین هر زمان که به روز رسانی در دسترس باشد، تلفن و لپ تاپ خود را به روز کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…

بانک دیجیتال چیست؟
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

بانک دیجیتال چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بانک دیجیتال چیست؟ بانک‌های دیجیتال در سرتاسر جهان در حال اوج‌گیری هستند، با نام‌هایی که به‌جز بانک‌ها به نظر می‌رسند: Ally، WeBank، Klarna، Mox، Trust، Nubank، Wise، K Bank، Chime، Revolut، Monzo. آن‌ها به آرامی اما مطمئناً سهم بازار را از…