کلاهبرداری Google Voice چیست؟

۵/۵ - (۷ امتیاز)

کلاهبرداری Google Voice چیست؟

کلاهبرداران اغلب از فناوری برای رسیدن به مسیر خود سوء استفاده می کنند و Google Voice در بسیاری از رادارهای آنها قرار دارد. با این پست HiVPN همراه باشید.

اگر می خواهید چیزی را در یک بازار آنلاین بفروشید، اغلب از شما خواسته می شود شماره تلفن خود را ارائه دهید. اگر شما این کار را نکنید، برخی افراد از شما خرید نمی کنند.

متأسفانه، ارائه شماره خود شما را در معرض کلاهبرداری قرار می دهد. یکی از نمونه‌های آن کلاهبرداری Google Voice است. این شامل افراد غریبه ای می شود که وانمود می کنند می خواهند هویت شما را تأیید کنند اما در واقع می خواهند جعل هویت شما را نشان دهند.

بنابراین، کلاهبرداری Google Voice دقیقا چیست و چگونه می توانید از آن جلوگیری کنید؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

کلاهبرداری Google Voice چیست؟

کلاهبرداری Google Voice روشی است که مجرمان سایبری از آن برای به دست آوردن کلاهبرداری حساب های Google Voice استفاده می کنند.

این با ارسال کدهای تأیید به تلفن قربانی انجام می شود. در صورت موفقیت، مجرمان یک حساب کاربری به دست می آورند که نمی تواند به آنها متصل شود.

چرا هکرها حساب Google Voice می خواهند؟

بسیاری از کلاهبرداری های آنلاین متکی به داشتن شماره تلفن مجرم هستند. به عنوان مثال، اگر آنها قصد فروش چیزی را داشتند، نداشتن شماره تلفن در لیست یا داشتن شماره تلفن خارجی بسیار مشکوک خواهد بود.

بدیهی است که مجرمان سایبری نمی توانند از شماره تلفن خود استفاده کنند. شماره‌های Google Voice شبیه شماره تلفن‌های استاندارد هستند و بنابراین جایگزین ارزشمندی هستند.

شماره تلفن های آمریکایی نیز به ویژه توسط مجرمان سایبری ارزشمند است زیرا به آنها اجازه می دهد در هنگام تلاش برای سرقت از مردم ایالات متحده آمریکایی به نظر برسند.

حساب‌های Google Voice معمولاً برای فروش اقلام غیر موجود در همان بازارهایی استفاده می‌شوند که از آنها به سرقت رفته‌اند. اما می توان از آنها به همین راحتی در کلاهبرداری های عاشقانه، سرمایه گذاری و شغلی استفاده کرد.

کلاهبرداری Google Voice چگونه کار می کند؟

حساب‌های Google Voice می‌تواند توسط هر شخصی در ایالات متحده یا کانادا با یک حساب Google و یک شماره تلفن ایجاد شود. برای جلوگیری از سوء استفاده، شخص باید کد تأیید ارسال شده به تلفن خود را دریافت کند.

برای رد شدن از این مرحله، مجرمان سایبری بازارهای آنلاین محبوب را جستجو می کنند و به دنبال هر کسی که قصد فروش چیزی را دارد می گردند.

مرتکب به آگهی پاسخ می دهد و معمولاً وانمود می کند که علاقه مند است. سپس توضیح خواهند داد که ابتدا می خواهند بررسی کنند که با چه کسی صحبت می کنند. آنها خواهند گفت که می خواهند با ارسال یک کد به تلفن قربانی به این هدف برسند.

اگر قربانی موافقت کند، مرتکب تلاش می کند تا با استفاده از شماره تلفن قربانی برای یک حساب Google Voice ثبت نام کند.

قربانی سپس پیامکی از گوگل دریافت خواهد کرد. متن معمولاً می گوید که به اشتراک گذاشته نمی شود. با وجود این واقعیت، بسیاری از افراد هدف آن را اشتباه تفسیر می کنند و کد را در اختیار مجرم قرار می دهند.

مرتکب اکنون یک حساب Google Voice ناشناس دارد و بسته به نحوه پایان تعامل، قربانی ممکن است دلیلی برای مشکوک شدن به چیزی نداشته باشد.

کلاهبرداری Google Voice کجا رخ می دهد؟

این کلاهبرداری در درجه اول در CraigsList اتفاق می افتد. با این حال، این یکی از بسیاری از کلاهبرداری های رسانه های اجتماعی است که باید از آن اجتناب کرد و همچنین در مواردی مانند Steam رخ می دهد.

اگر در حال تبلیغ چیزی برای فروش هستید، به احتمال زیاد مورد هدف قرار خواهید گرفت. اما هر کسی که درخواستی برای تماس افراد با آنها ارسال می کند یک هدف بالقوه است.

اگر شما یک قربانی باشید چه اتفاقی می افتد؟

کلاهبرداری Google Voice در مقایسه با سایر کلاهبرداری های آنلاین گران نیست. اگر قربانی باشید، مرتکب به حساب Google شما دسترسی نخواهد داشت و ضرر مالی متحمل نخواهید شد.

با این حال، مرتکب می‌تواند از طرف شما مرتکب جرایم سایبری شود. و این پتانسیل را دارد که برای قربانیان بعدی بسیار گران تمام شود.

همچنین این امکان وجود دارد که هر گونه تحقیق در مورد آن جنایات در نهایت متوجه شما شود. شایان ذکر است که این کلاهبرداری در حال حاضر بسیار شناخته شده است و بنابراین اگر این اتفاق بیفتد به راحتی توضیح داده می شود.

انواع کلاهبرداری Google Voice

اگر کسی از شما بخواهد که برایش کد بفرستید، معمولاً کلاهبرداری Google Voice است. با این حال، این تنها کلاهبرداری شامل کدهای تأیید نیست.

برخی از حساب‌های ایمیل زمانی که کاربر سعی می‌کند رمز عبور خود را تغییر دهد، کد تأیید را درخواست می‌کنند. اگر حساب شما این کار را انجام دهد، کلاهبرداری مشابهی است برای هک کل حساب ایمیل شما استفاده کرد.

اگر حساب ایمیل شما از احراز هویت دو مرحله ای استفاده می کند و کدها از طریق پیامک ارسال می شوند، می توان از کلاهبرداری مشابهی برای دریافت آن کد استفاده کرد. با این حال، این تنها در صورتی موثر خواهد بود که هکر از قبل رمز عبور شما را داشته باشد.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری کد تأیید

کلاهبرداری های تأیید تلفنی بسیار آسان است اگر قبلاً در مورد آنها چیزی نشنیده باشید. عاملان هر روز تمرین می کنند و برخی از آنها بسیار متقاعد کننده هستند.

تنها چیزی که برای جلوگیری از کلاهبرداری لازم است، درک این موضوع است که هیچ دلیل قانونی وجود ندارد که کسی از شما کد بخواهد.

همچنین می توانید با خصوصی نگه داشتن شماره تلفن خود از این کلاهبرداری ها جلوگیری کنید، اما این معمولاً عملی نیست. خریداران قانونی به همان اندازه نگران غرق شدن در فروشندگان قانونی هستند.

همچنین شایان ذکر است که اگر قبلاً یک حساب Google Voice داشته باشید، هیچ کس نمی تواند با شماره شما یک حساب Google Voice ایجاد کند.

اگر گرفتار کلاهبرداری Google Voice شدید چه باید کرد؟

به شرطی که بدانید شخصی از شماره شما استفاده کرده است، کنترل آن آسان است.

اگر یک حساب Google Voice ندارید، ابتدا باید با مراجعه به این صفحه یک حساب ایجاد کنید . برای ثبت نام، باید شماره تلفنی متفاوت از شماره تلفن دزدیده شده ارائه دهید.

هنگامی که یک حساب کاربری دارید، باید وارد شوید و افزودن تلفن دیگری را انتخاب کنید .

پس از ارائه شماره تلفن دزدیده شده، اخطاری مبنی بر استفاده از شماره در حال حاضر دریافت خواهید کرد. اما از آنجایی که شما تنها فردی هستید که می توانید از آن برای دریافت کد تأیید استفاده کنید، می توانید بلافاصله آن را در اختیار بگیرید.

کلاهبرداری Google Voice یک مشکل گران است

اگر گرفتار کلاهبرداری Google Voice شوید، قرار گرفتن در معرض شخصی شما بسیار محدود است. اما متأسفانه، این در مورد افرادی که جنایتکار بعدی با آنها تماس می گیرد صدق نمی کند.

شماره های Google Voice به طور معمول برای سرقت هزاران دلار استفاده می شود. آنها برای همه چیز از کلاهبرداری از خرید تا کلاهبرداری سرمایه گذاری استفاده می شوند.

اگر نمی خواهید ناخواسته شریک جرم باشید، مهم است که شماره تلفن خود را در اسرع وقت پس بگیرید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…