بهترین برنامه پیام رسان ایمن چیست؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

بهترین برنامه پیام رسان ایمن چیست؟

همه ما گفتگوهای خصوصی داریم که می خواهیم خصوصی نگه داریم، در این پست HiVPN شما را به صورت کامل با محبوب ترین پیام رسان های محبوب جهان آشنا خواهد کرد.

محبوب ترین برنامه های پیام رسان جهان

در حالی که رمزگذاری و حفظ حریم خصوصی نقشی حیاتی در انتخاب برنامه پیام‌رسانی برای استفاده بازی می‌کنند، استفاده از برنامه‌های پیام‌رسانی که دوستانمان استفاده می‌کنند نیز ضروری است. طبق آمار Statista (2019) واتس‌اپ، فیس‌بوک مسنجر و وی چت، علی‌رغم اعمال مشکوک حریم خصوصی فیس‌بوک، همچنان محبوب‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان جهان هستند.

 • تقریباً ۹۰ درصد از مردم در بیشتر کشورها از واتس اپ استفاده می کنند. در واقع، تنها ۲۵ کشور از ۱۹۵ کشوری هستند که واتس اپ پر استفاده ترین برنامه پیام رسانی نیست.
 • ۸۸ درصد از ایالات متحده از فیس بوک مسنجر استفاده می کنند، در حالی که بیش از نیمی از آمریکایی های لاتین واتس اپ را انتخاب می کنند.
 • بیشتر کشورهای جهان از یک برنامه پیام رسانی متعلق به فیس بوک استفاده می کنند. در واقع، تنها ۱۰ کشور در جهان وجود دارند که اپلیکیشن‌های پیام‌رسان متعلق به فیس‌بوک، رهبر بازار نیستند.
 • وی چت توسط اکثر مردم چین استفاده می شود، زیرا برنامه هایی مانند WhatsApp و Facebook Messenger ممنوع هستند. در حالی که تلگرام، که به دلیل کنترل های شدید حریم خصوصی خود شناخته می شود، برای یافتن همان جذابیت انبوه تلاش کرده است ، به طوری که اکثر کاربران آن در خاورمیانه مستقر هستند.
 • امنیت و حریم خصوصی در برنامه‌های پیام‌رسان مهم‌تر می‌شود، زیرا برنامه‌های چت امن مانند Wire، Threema و Silence جدیدترین موارد اضافه شده به بازار هستند. اگر امنیت اولین نقطه تماس شما بیش از محبوبیت است، پس ادامه مطلب را بخوانید.

نحوه انتخاب یک برنامه پیام رسانی امن

برنامه های پیام رسان زیادی در بازار وجود دارد، اما همه آنها آنقدر که می گویند امن نیستند. همه برنامه‌های موجود در این فهرست رمزگذاری سرتاسر ارائه می‌دهند ، به این معنی که هیچ‌کس نمی‌تواند مکالمات «مخفی» شما را ببیند، مگر اینکه یک کلید خصوصی برای رمزگشایی پیام شما داشته باشد. مهم‌تر از همه، این بدان معناست که حتی ارائه‌دهنده خدمات نمی‌تواند پیام‌های شما را ببیند ، حتی کارمندان، هکرها یا مقامات دولتی که سوء استفاده می‌کنند. با این حال، ویژگی های اضافی آنها  و کاستی ها – همه متفاوت است.

ما مزایا و معایب ۷ برنامه پیام‌رسانی رمزگذاری شده را بررسی کردیم و آنها را از کمترین تا امن‌ترین رتبه‌بندی کردیم.

شماره ۷ واتساپ

 • از رمزگذاری سیگنال استفاده می کند
 • اکثر دوستان شما احتمالاً در آن هستند
 • کاربر پسند و ویژگی های اضافی را ارائه می دهد
 • متعلق به فیس بوک است
 • نقض عمده را تجربه کرده است

Whatsapp با بیش از ۱ میلیارد کاربر، یکی از پرکاربردترین برنامه های پیام رسانی است. استفاده از آن آسان است و ویژگی هایی مانند اشتراک گذاری مکان و فایل، گیف و حتی پشتیبانی از دسکتاپ را ارائه می دهد. همچنین از پروتکل رمزگذاری قدرتمند توسعه یافته برای سیگنال توسط Open Whisper Systems استفاده می کند که استاندارد صنعتی در نظر گرفته می شود. رمزگذاری دارای ویژگی محرمانه پیش رو کامل (PFS) است. این بدان معناست که حتی اگر کسی موفق شود به نحوی کلید مکالمه مخفی شما را بدزدد، تنها می تواند آخرین پیامی را که ارسال کرده اید ببیند. هر چیز دیگری خصوصی خواهد ماند.

از سوی دیگر، Whatsapp متعلق به فیس بوک است که نگرانی های امنیتی زیادی را ایجاد می کند. جمع آوری داده های کاربران در مرکز مدل کسب و کار این غول رسانه های اجتماعی قرار دارد و چندین بار نتوانسته اطلاعات کاربر را ایمن نگه دارد. آیا ما واقعاً می توانیم به فیس بوک اعتماد کنیم، با وجود رمزگذاری ایمن؟

به‌روزرسانی در ۱۴ مه ۲۰۱۹: هکرها اخیراً یک آسیب‌پذیری شدید Whatsapp را پیدا کرده و از آن برای نصب بدافزار نظارتی بر روی تعدادی از تلفن‌ها استفاده کردند. این نرم‌افزار جاسوسی از طریق تماس‌های صوتی واتساپ تزریق می‌شد (فرد مورد نظر نیازی به پاسخگویی به تماس نداشت) و به هکرها امکان دسترسی به پیام‌های متنی، ایمیل‌ها، پیام‌های WhatsApp، جزئیات تماس، ضبط تماس‌ها، مکان، میکروفون و دوربین قربانیان را می‌داد. این آسیب‌پذیری اکنون اصلاح شده است. ما Whatsapp را از شماره ۴ به شماره ۷ منتقل کرده ایم.

شماره ۶ فیس بوک مسنجر

 • احتمالا اکثر دوستان شما از آن استفاده می کنند
 • حتی اگر حساب فیسبوک خود را غیرفعال کنید، می توانید از آن استفاده کنید
 • رمزگذاری پیش‌فرض نیست
 • مکالمات گذشته را رمزگذاری نمی کند
 • رفتار شما را دنبال می کند

میلیاردها نفر از فیس بوک و خدمات پیام رسانی آن استفاده می کنند، اما تعداد کمی از آنها می دانند که برنامه آنها رمزگذاری سرتاسری را ارائه می دهد. به این دلیل که فیس بوک در پنهان کردن این ویژگی کار بسیار خوبی انجام داد) در اینجا نحوه شروع یک مکالمه مخفی فیس بوک را بیابید )

تحسین برانگیز است که فیس بوک این ویژگی را معرفی کرد، اما هنوز دلایل زیادی وجود دارد که چرا در انتهای لیست ما قرار دارد. این غول رسانه‌های اجتماعی همچنان داده‌هایی را جمع‌آوری می‌کند، مانند اینکه به چه کسی پیام ارسال می‌کنید یا چند بار از برنامه استفاده می‌کنید. و فراموش نکنیم که در سال ۲۰۱۸، فیس بوک بدنام شدبرای نقض داده های متعدد آن اعتماد به آنها با حریم خصوصی شما سخت شده است.

شماره ۵ iMessage

 • رمزگذاری به طور پیش فرض روشن است
 • اطلاعات کاربران را بر اساس رفتار آنها جمع آوری می کند
 • دیگر داده های حساس مانند شماره تلفن همراه، ابرداده یا داده های ذخیره شده در ابر را رمزگذاری نمی کند

شکی نیست که محصولات اپل در زمینه امنیت سایبری شهرت خوبی دارند . جایگزین دارندگان آیفون برای پیام های متنی  iMessage  دارای رمزگذاری سرتاسر پیش فرض است. با این حال، هنوز هم تعداد زیادی آسیب پذیری دارد و از امن ترین پلت فرم پیام رسانی فاصله زیادی دارد.

اطلاعاتی مانند شماره‌های تلفن همراه و فهرست‌های مخاطبین به‌جای هش، به‌جای هش، به‌صورت متنی ساده ذخیره می‌شوند، همانطور که مُهرهای زمانی و آدرس‌های IP ذخیره می‌شوند . این برنامه همچنین نمی تواند ابرداده شما و هر داده ای را که با iCloud همگام شده است رمزگذاری کند. اگر کسی به فضای ابری شما نفوذ کند، به دستگاه شما دسترسی خواهد داشت.

شماره ۴ تلگرام

 • پیام های ناپدید شده و سایر ویژگی های اضافی را ارائه می دهد
 • رابط کاربری آسان
 • این یک برنامه منبع باز نیست
 • رمزگذاری پیش‌فرض نیست
 • از یک پروتکل رمزگذاری اختصاصی استفاده می کند

بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از تلگرام استفاده می کنند. درست است که استفاده از این پلتفرم آسان است، بسیاری از ویژگی‌های اضافی را ارائه می‌کند، و موظف نیست اطلاعات کاربری را در اختیار آژانس‌های اطلاعاتی قرار دهد (تا جایی که ما می‌دانیم). با این حال، تلگرام آنقدر که می‌خواهد باور کنیم امن نیست.

اول، عجیب به نظر می رسد که چنین برنامه پیام رسانی امنیتی گرا به طور پیش فرض رمزگذاری را روشن نکرده باشد. بسیاری از افرادی که از تلگرام استفاده می کنند از این موضوع آگاه نیستند، که هدف برنامه را شکست می دهد.

پروتکل رمزگذاری تلگرام نیز دارای نقص است. این توسط یک تیم داخلی با تجربه کمی در رمزنگاری توسعه داده شده است، که توسط کارشناسان امنیت سایبری توصیه نمی شود. این برنامه نیز منبع باز نیست، بنابراین کد توسط هیچ شخص ثالثی بازرسی نشده است. این شرکت همچنین هیچ گزارش شفافیتی ارائه نمی کند.

سیم شماره ۳

 • متن باز
 • مطابق با قوانین داده اتحادیه اروپا است
 • قابل استفاده در اکثر مرورگرهای اینترنتی
 • برخی از داده های مربوط به کاربران خود را جمع آوری می کند

در نگاه اول، Wire تمام جعبه‌های یک برنامه پیام‌رسانی واقعاً ایمن را علامت‌گذاری می‌کند ، این برنامه رمزگذاری سرتاسری را ارائه می‌دهد، با تمام داده‌ها و قوانین حفظ حریم خصوصی اتحادیه اروپا مطابقت دارد، منبع باز است، و موظف به اشتراک‌گذاری داده‌های خود با خدمات نظارتی به علاوه، می‌توانید از آن در اکثر مرورگرهای محبوب مانند فایرفاکس، کروم، سافاری و اپرا استفاده کنید. با این حال، Wire برخی از داده های کاربر را جمع آوری و ذخیره می کند.

سازندگان برنامه اعتراف کردند که سوابق افرادی را که کاربران با آنها تماس گرفته اند را نگه داشته اند و متأسفانه همه آن ها به صورت متن ساده ذخیره می شوند. آنها همچنین ایمیل، شماره تلفن و نام کاربری کاربران را ذخیره می کنند. به گفته وایر، این اطلاعات همگام سازی دستگاه را آسان می کند و پس از غیرفعال شدن حساب حذف می شود.

شماره ۲ Wickr

 • برای ثبت نام نیازی به شماره تلفن یا ایمیل ندارید
 • متن باز
 • ویژگی “خردکن” را ارائه می دهد
 • هیچ گونه داده کاربر را جمع آوری نمی کند یا ابرداده را ذخیره نمی کند
 • نسخه حرفه ای را برای مشاغل ارائه می دهد
 • ممکن است جابجایی از سایر سیستم عامل های پیام رسانی دشوار باشد

این اپلیکیشن یکی از بهترین اپلیکیشن های پیام رسان ایمن موجود در بازار است. منبع باز است و داده های کاربر یا ابرداده را جمع آوری نمی کند. همچنین یک ویژگی «خردکن» را ارائه می‌کند که به‌طور خودکار همه مکالمات و فایل‌های به اشتراک گذاشته شده روی پلتفرم را حذف می‌کند. می توانید یک تایمر برای زمان حذف آنها تنظیم کنید. مهمتر از همه، برای ثبت نام نیازی به شماره تلفن یا آدرس ایمیل ندارید، بنابراین حفظ خصوصی زندگی خود حتی ساده تر است.

تنها نقطه ضعف این است که Wickr به اندازه سیگنال (#۱) یا تلگرام (#۵) محبوب نیست. در ابتدا برای مشاغل و شرکت ها طراحی شده بود، بنابراین به طور گسترده برای کاربران روزمره تبلیغ نمی شد. Wickr هنوز یک نسخه حرفه ای پولی را ارائه می دهد که در آن می توانید تماس های ویدیویی گروهی رمزگذاری شده داشته باشید، چیزی که هیچ برنامه دیگری در حال حاضر ارائه نمی دهد. اگر کارآفرین نیستید و می‌خواهید از Wickr استفاده کنید، باید دوستان خود را نیز متقاعد کنید که نقل مکان کنند.

سیگنال شماره ۱

 • چت های گروهی، اس ام اس، صوتی، ویدیویی، اسناد و پیام های تصویری را مدیریت می کند
 • پیام های ناپدید شدن را ارائه می دهد (با یک تایمر)
 • پروتکل سیگنال
 • متن باز
 • داده های کاربر یا فراداده را ذخیره نمی کند
 • مدافع ادوارد اسنودن
 • برای ثبت نام به شماره تلفن نیاز دارد

سیگنال برنده کلی برای کاربران iOS و Android است. سیگنال یک پروتکل رمزگذاری ایجاد کرد که اکنون به عنوان امن ترین پروتکل برنامه پیام رسانی موجود شناخته می شود. این برنامه همه چیزهایی را که اکثر کاربران به آن نیاز دارند ارائه می دهد . پیامک، تماس های ویدیویی و صوتی، چت گروهی، اشتراک گذاری فایل، پیام های ناپدید شدن و غیره … بدون پر کردن برنامه با تبلیغات و جمع آوری داده های کاربر. همچنین یک پلت فرم منبع باز است، بنابراین هر کسی می تواند آن را برای آسیب پذیری بررسی کند. در مورد آن، ممکن است یک نقص امنیتی بالقوه توسط یک شرکت امنیتی اسرائیلی پیدا شده باشد، به همین دلیل است که بهترین کار این است که همیشه از VPN در کنار برنامه های پیام رسانی امن مورد علاقه خود استفاده کنید.

چرا باید همیشه از VPN استفاده کنید

رمزگذاری انتها به انتها بی خطا نیست. درهای پشتی در برنامه های رمزگذاری شده همیشه مورد سوء استفاده قرار می گیرند. در سال ۲۰۲۰، شرکت امنیتی Cellebrite (که توسط FBI، پلیس میانمار و دولت ها استفاده می شود) اعلام کرد که توانسته اند رمزگذاری سرتاسر سیگنال را دور بزنند. متادیتای کاربر در Clubhouse ناامن بود ، واتس اپ به دلیل نداشتن پشتیبان‌های رمزگذاری شده سرتاسر هشدار داده شد و اگر چت‌های تلگرام خود را «محرمانه» نکنید، آن‌ها رمزگذاری نخواهند شد.

VPN ترافیک اپلیکیشن و ترافیک آنلاین شما را به صورت فوری و قدرتمند رمزگذاری می کند. VPN‌ های پولی مانند HiVPN برای تحقیق و توسعه در روش‌های رمزگذاری بودجه بهتری دریافت می‌کنند، بنابراین امنیت سطح بعدی را در داخل و خارج از برنامه‌هایی که استفاده می‌کنید تضمین می‌کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه HiVPN را روشن کنید، و هر کاری که به صورت آنلاین انجام می دهید رمزگذاری شده است و آن را از جاسوسانی که ممکن است در شبکه شما کمین کرده باشند، پنهان می کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…