اسپلیت تونل چیست و آیا باید از آن استفاده کرد؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

اسپلیت تونل چیست و آیا باید از آن استفاده کرد؟

Split Tunneling یکی از ویژگی های مفید برخی از سرویس های VPN است. پس واقعاً به چه معناست؟ چطور به کارش می بری؟ و کدام VPN ها واقعاً آن را ارائه می دهند؟ با این مقاله HiVPN همراه باشید.

Split Tunneling یکی از ویژگی های شبکه های خصوصی مجازی (VPN) است که به شما امکان می دهد ترافیک اینترنت خود را از طریق دو تونل مختلف هدایت کنید که یکی از آنها رمزگذاری شده است در حالی که دیگری شبکه باز شما است.

برای درک تقسیم تونل، باید با VPN ها کنار بیایید. بنابراین چگونه تونل شکافی کار می کند؟ اسپلیت تونل چه مزایایی به شما می دهد؟ و کدام VPN ها آن را ارائه می دهند؟

تونل زنی اسپلیت چگونه کار می کند؟

برای درک نحوه عملکرد تونل تقسیم، باید بدانید که VPN ها چگونه کار می کنند. اساساً، هنگامی که به اینترنت متصل هستید، مرورگر شما به سرور ISP شما متصل می شود، که متعاقباً از سرور یک وب سایت برای محتوای خاص درخواست می کند. این یک روش بسیار ساده برای قرار دادن آن است، اما فعلاً باید کار کند.

وقتی از VPN استفاده می کنید، یک سرور دیگر وجود دارد که ترافیک اینترنت شما از آن عبور می کند. کامپیوتر شما ابتدا به یک سرور VPN متصل می شود، سپس سرور برای شما به اینترنت دسترسی دارد. به همین دلیل است که می توانید از VPN برای پوشاندن آدرس IP خود استفاده کنید و از هر کجا که هستید به وب سایت های دارای محدودیت جغرافیایی دسترسی داشته باشید.

بنابراین یک VPN اینگونه کار می کند. در مورد تونل شکافی چطور؟

با تقسیم تونل، می توانید به VPN دستور دهید که فقط ترافیک را از برنامه ها یا URL های خاص از طریق کانال ایمن هدایت کند، در حالی که بقیه ترافیک از طریق شبکه باز منتقل می شود. این در اصل بهترین هر دو جهان است.

جالب به نظر می رسد، درست است؟ اما چرا می خواهید چنین کاری را انجام دهید؟

چرا به تونل شکافی نیاز دارم؟

آیا متوجه شده اید که سرعت اینترنت شما گاهی اوقات هنگام اتصال به سرور با استفاده از VPN کاهش می یابد؟ این به این دلیل است که ترافیک اینترنت شما اکنون از طریق یک سرور واسطه هدایت می‌شود و بنابراین طول می‌کشد تا بسته‌های داده بین این نقاط حرکت کنند.

هنگامی که تنها بخشی از ترافیک اینترنت خود را از طریق تونل رمزگذاری شده VPN هدایت می کنید، به شما امکان می دهد از بقیه پهنای باند به طور کامل برای فعالیت های دیگر استفاده کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید در حال تماشای نتفلیکس هستید و از طرف کارفرمایتان با شما تماس می گیرد که باید روی چیزی محرمانه کار کنید که روی یک سرور امن میزبانی شده است. اتصال به VPN به این معنی است که سرعت کمتری دریافت خواهید کرد که احتمالاً می تواند منجر به بافر شود در حالی که در حال تماشای کمدی کمدی مورد علاقه خود هستید.

اما در عوض، تقسیم تونل به شما امکان می دهد از تونل امن VPN فقط برای مسیریابی داده های حساس استفاده کنید، در حالی که همچنان به شما امکان می دهد از پهنای باند کامل برای Netflix استفاده کنید.

توجه داشته باشید که سرعت به ارائه دهنده VPN بستگی دارد. ممکن است اصلاً تأخیر احساس نکنید، یا اگر چنین است، ممکن است ناچیز باشد. با این وجود، تقسیم تونل می تواند به شما کمک کند فقط موارد مهم را رمزگذاری کنید.

کدام VPN ها تونل تقسیم را ارائه می دهند؟

تونل تقسیم در همه VPN ها در دسترس نیست. در اینجا یک مورد از بهترین خدمات VPN وجود دارد که می توانید آن را انتخاب کنید.

HiVPN

HiVPN به تونل تقسیم درون برنامه اجازه می دهد، به این معنی که شما می توانید انتخاب کنید که کدام برنامه ها از تونل ایمن استفاده کنند و کدام یک از آن استفاده نکنند.

اگر می‌خواهید از تونل تقسیم در HiVPNاستفاده کنید، می‌توانید این کار را از پنجره گزینه‌ها انجام دهید.

روی نماد نوار سه‌گانه در سمت چپ بالای رابط کلیک کنید، گزینه‌ها > عمومی را انتخاب کنید و کادر کنار مدیریت اتصال بر اساس هر برنامه را علامت بزنید. سپس، روی تنظیمات زیر کلیک کنید تا انتخاب کنید کدام برنامه ها باید از تونل امن VPN استفاده کنند.

HiVPN یک VPN ممتاز با زنگ ها و سوت های زیادی است و مزایای آن بیشتر از هزینه ها است.

با این حال، شما تونل تقسیم مبتنی بر URL را در HiVPN دریافت نمی کنید.

تونل تقسیم معکوس در مقابل برنامه یا URL-based

HiVPN به شما این امکان را می‌دهند که برنامه‌ها (یا URL) را که می‌خواهید VPN را برای آن‌ها غیرفعال کنید، یا برنامه‌هایی را که می‌خواهید VPN را برای آنها فعال کنید، انتخاب کنید.

چه کسی اهمیت می دهد – همان چیز، درست است؟

نه کاملا. انتخاب چیزی که می‌خواهید VPN را برای آن غیرفعال کنید، تونل تقسیم معکوس نامیده می‌شود، در حالی که فعال کردن VPN برای برنامه‌های خاص (یا URL) تونل‌سازی مبتنی بر برنامه یا URL نامیده می‌شود. و مهم است که کدام را انتخاب می کنید.

در حالت ایده آل، شما باید تونل شکاف معکوس را انتخاب کنید . چرا؟

هنگامی که تونل تقسیم معکوس را انتخاب می کنید، تمام ترافیک اینترنت شما به جز برنامه هایی که در لیست سفید قرار داده اید، از طریق تونل امن عبور می کند. با این حال، هنگامی که تونل تقسیم مبتنی بر برنامه یا URL را انتخاب می کنید، تمام ترافیک اینترنت شما به جز برنامه هایی که انتخاب کرده اید از طریق یک تونل ناامن عبور می کند.

در نهایت، هر دو هدف یکسانی را انجام می دهند، اما تونل شکاف معکوس فقط یک شرط امن تر است.

آیا باید از Split Tunneling استفاده کنید؟

بعد از همه چیز گفته شد و انجام شد، آیا واقعا باید جلو بروید و از تونل شکافی استفاده کنید؟

استفاده از اسپلیت تونل در چند موقعیت منطقی است. به عنوان مثال، زمانی که نیاز دارید از پهنای باند کامل خود برای چیزی استفاده کنید، در حالی که به طور همزمان وظایف حساس به داده را انجام می دهید. یا شاید بخواهید به وب‌سایتی مانند ویکی‌پدیا دسترسی داشته باشید که اگر به VPN متصل هستید، اجازه ویرایش صفحات را نمی‌دهد.

با این حال، برخی از افراد ادعا می کنند که تونل تقسیم گاهی اوقات می تواند امنیت کلی را که VPN ارائه می دهد به خطر بیندازد. با این حال، این بیشتر در مورد راه اندازی نادرست تونل تقسیم شده است تا اینکه این ویژگی ذاتاً ناامن باشد.

آن تونل ها را شکافت

وقتی از VPN استفاده می کنید، تونل تقسیم به شما کنترل بیشتری بر ترافیک اینترنت خود می دهد. این چندین چالش را که به عنوان یک کاربر VPN با آن روبرو خواهید بود حل می کند و به شما این انعطاف را می دهد که بین استفاده از پهنای باند کامل خود و اطمینان از امنیت به نقطه مطلوبی دست پیدا کنید.

برای اینکه امنیت ترافیک خود را همیشه محفوظ نگه دارید، مطمئن شوید که از تونل شکاف معکوس استفاده می کنید. همچنین هنگام انتخاب ارائه دهنده خدمات VPN خود باید مراقب باشید . یکی را انتخاب کنید که ترکیب خوبی از ویژگی‌های امنیتی و حریم خصوصی مانند رمزگذاری AES-256، سوئیچ کشتن، محافظت در برابر نشت DNS و یک خط‌ مشی سختگیرانه بدون گزارش را ارائه دهد.

هنگامی که راه اندازی مناسب را داشته باشید، می توانید از این ویژگی عالی نهایت استفاده را ببرید. با این حال، اگر می‌خواهید کارمندان خود را از استفاده از تونل تقسیم در محل کار دور نگه دارید، می‌توانید VPN را روی روتر اداری خود نصب کنید. هنوز هم می توان از تونل تقسیم بر روی سیستم عامل روتر مانند DD-WRT استفاده کرد، اما می توانید به راحتی دسترسی کارمندان خود را به روترها محدود کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…