رمزگذاری PGP چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

رمزگذاری PGP چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

اگر ایمیل ها یا فایل های خود را رمزگذاری نمی کنید، آنها را در معرض دید قرار می دهید. هر کسی که در ترافیک شما جاسوسی می کند یا از دستگاه شما استفاده می کند، می تواند آنها را بخواند. دریابید که رمزگذاری PGP چیست و چگونه می تواند حریم خصوصی آنلاین شما را بهبود بخشد. با HiVPN در این پست همراه باشید.

PGP چیست؟

Pretty Good Privacy (PGP) یک استاندارد رمزگذاری شناخته شده در صنعت است که حریم خصوصی را فراهم می کند و از صحت داده هایی که ارسال یا دریافت می کنید اطمینان حاصل می کند. PGP می تواند برای رمزگذاری و رمزگشایی متن، ایمیل ها، فایل ها یا کل پارتیشن های دیسک و همچنین برای ایجاد امضای دیجیتال استفاده شود. PGP در سال ۱۹۹۱ توسط فیل زیمرمن توسعه یافت، که نام آن را از روی یک خواربار فروشی خیالی، “بقالی بسیار خوب رالف” نامگذاری کرد.

گروه ضربت مهندسی اینترنت (IETF) بعداً از PGP برای ایجاد استاندارد OpenPGP استفاده کرد. استاندارد منبع باز جدید به بسیاری از نرم افزارها اجازه داد تا رمزگذاری کلید PGP را تطبیق دهند، از جمله ارائه دهندگان خدمات ایمیل و مرورگرهای وب.

نحوه کار رمزگذاری

برای درک رمزگذاری ، تصور کنید که می‌خواهید یک نامه عاشقانه بفرستید، اما نمی‌خواهید کسی آن را بخواند، به جز گیرنده مورد نظر. شما نامه خود را می نویسید و سپس یک کد (در اصطلاح رمزنگاری یک کلید) برای رمزگذاری پیام خود ایجاد می کنید. برای مثال، اگر انتخاب کنید که هر حرف الفبا با یک عدد مرتبط باشد، پیام شما “دوستت دارم” به این صورت خواهد بود: “۹ ۱۲-۱۵-۲۲-۵ ۲۵-۱۵-۲۱”.

با الگوریتم رمزگذاری، معشوق شما قادر خواهد بود پیام را رمزگشایی کند و به همان روش پاسخ دهد

. این نوع رمزنگاری سال‌ها بود که مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما آسیب‌پذیری‌های زیادی را به همراه داشت.

برای اینکه پیام شما خصوصی بماند، باید کلید خود را به طور خصوصی به گیرنده نیز در میان بگذارید. شما نمی توانید کلید را همراه با پیام ارسال کنید. اگر آن را در یک پاکت جداگانه یا در دید ساده از طریق اینترنت ارسال کنید، به راحتی می توان آن را به سرقت برد. مطمئناً می‌توانید کلید را شخصاً در میان بگذارید، اما این نیز ناخوشایند است، به‌ویژه اگر بخواهید پیامی را به شخصی در آن سوی دنیا برسانید. اینجاست که PGP وارد عمل می شود.

رمزگذاری PGP

رمزگذاری فایل PGP از «رمزنگاری کلید عمومی» استفاده می‌کند، به این معنی که برای رمزگذاری و رمزگشایی پیام‌ها به دو کلید نیاز دارید ، یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی. کلید عمومی برای رمزگذاری داده ها و کلید خصوصی برای رمزگشایی آنها استفاده می شود.

تصور کنید که شخصی قبل از ارسال پیام خود را در جعبه ای قرار می دهد. این جعبه «رمزگذاری» دو قفل دارد و فرستنده باید از کلید عمومی شما برای «قفل کردن جعبه» استفاده کند. شما می توانید کلید عمومی خود را با یک فرد به اشتراک بگذارید یا می توانید آن را در سرورهای اشتراک گذاری کلید آپلود کنید. سپس کلید عمومی پیام را به گونه‌ای رمزگذاری می‌کند که هیچ کس در ترافیک نمی‌تواند آن را رمزگشایی کند، حتی خود فرستنده.

کلیدهای عمومی و خصوصی شما به گونه ای مرتبط هستند که اکنون فقط ترکیبی از این دو می تواند قفل جعبه را باز کند رمزگشایی پیام شما تنها کسی هستید که کلید خصوصی را در اختیار دارید، بنابراین فقط شما می توانید پیام را رمزگشایی کنید. شما هرگز نباید کلید خصوصی خود را با کسی به اشتراک بگذارید.

آیا رمزگذاری PGP امن است؟

رمزگذاری PGP از کلیدهای ۱۲۸ بیتی استفاده می کند که شکستن آن را بسیار چالش برانگیز می کند. به عبارت دیگر، ۲^۱۲۸ ترکیب احتمالی وجود دارد که کسی می تواند قبل از شکستن رمزگذاری و خواندن پیام شما، امتحان کند.

برای موفقیت آمیز بودن یک حمله brute force، هکر به کامپیوتری نیاز دارد که قادر به اجرای یک میلیارد کلید در هر ثانیه باشد. حتی اگر چنین ابررایانه‌ای وجود داشت، باز هم بیش از ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ سال طول می‌کشد تا همه احتمالات را امتحان کنیم. بنابراین، کاربران PGP می توانند با استفاده از این استاندارد رمزگذاری احساس امنیت کنند.

چرا از PGP استفاده کنیم؟

۱. برای رمزگذاری ایمیل های خود

PGP به طور گسترده ای برای رمزگذاری ارتباطات ایمیل استفاده می شود. چندین پلاگین وجود دارد که می توانید برای رمزگذاری پیام های خود در حساب جیمیل خود نصب کنید . پیام‌های PGP به‌طور خودکار رمزگذاری می‌شوند در حالی که دیگران به پیکربندی دستی نیاز دارند. با این حال، این افزونه ها پیوست های شما یا سایر اطلاعات حساس مانند خط موضوع یا آدرس ایمیل شما را رمزگذاری نمی کنند.

در عوض، می‌توانید یک ارائه‌دهنده خدمات ایمیل امن را انتخاب کنید که دارای رمزگذاری PGP داخلی است. این بدان معناست که ایمیل های شما به صورت خودکار رمزگذاری می شوند. برخی حتی ویژگی های اضافی مانند ثبت نام ناشناس، پرداخت ناشناس یا حتی “آدرس ایمیل رایتر” را ارائه می دهند. مراقب باشید که برای اینکه رمزگذاری کار کند، گیرنده پیام شما باید از یک ارائه دهنده خدمات ایمیل نیز استفاده کند که از PGP پشتیبانی می کند.

۲. برای استفاده از امضای دیجیتال

کلید PGP شما همچنین می تواند برای امضای دیجیتالی اسنادی که از طریق اینترنت ارسال می کنید استفاده شود و ثابت کند که آنها واقعاً متعلق به شما هستند.

به عنوان مثال، تصور کنید در حال ارسال یک رمان برای بهترین دوست خود هستید. شما سند را با کلید عمومی آنها رمزگذاری می کنید و با کلید خصوصی خود امضا می کنید. وقتی رمان را دریافت کنند، می‌دانند که این رمان از طرف شماست و نه هیچ‌کس دیگر. اگر به دلایلی شخصی سند را رهگیری کرد و چیزی را تغییر داد – حتی فقط یک حرف یا رقم – دوست شما وقتی رمان را باز می کند، امضای دیجیتالی نامعتبر را مشاهده می کند.

کیف پول بیت کوین را می توان با کلید خصوصی توسعه دهنده نیز امضا کرد. امضای دیجیتال تضمین می کند که این کیف پول های از پیش کامپایل شده هیچ کد مخربی را که می تواند ارز دیجیتال یا سایر اطلاعات حساس شما را بدزدد، پنهان نمی کند.

۳. برای رمزگذاری فایل های خود

همچنین می توانید از PGP برای رمزگذاری فایل های خود استفاده کنید، به خصوص اگر دستگاه خود را با شخص دیگری به اشتراک می گذارید. برای رمزگذاری فایل های خود با نرم افزار PGP، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. نرم افزار Gnu Privacy Guard (GPG) را دانلود و نصب کنید.
  2. یک گواهی جدید ایجاد کنید، که اساساً نحوه دریافت کلید عمومی PGP خود است. این شامل برخی اطلاعات اضافی مانند نام و آدرس ایمیل شما می شود تا دیگران بتوانند تأیید کنند که کلید واقعاً مال شما است.
  3. کلید عمومی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. حتی می توانید آن را در سرورهای کلید عمومی مانند فهرست جهانی PGPیا سرور کلید MIT آپلود کنید .
  4. اکنون می توانید از این نرم افزار برای رمزگذاری فایل های خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از PGP

کاربران پیشرفته می توانند رمزگذاری PGP خود را راه اندازی کنند، اما اکثر کاربران باید به دنبال خدماتی باشند که رمزگذاری PGP را به عنوان یک ویژگی ارائه می دهند. مانند اکثر پروتکل ها، به عنوان یک برنامه مستقل در دسترس نیست.

یکی از محبوب ترین کاربردهای آن برای ایمیل است. بهترین گزینه شما پیدا کردن یک ارائه دهنده ایمیل است که رمزگذاری داخلی PGP را ارائه می دهد. خوشبختانه، ما یک بررسی جامع از بهترین ارائه دهندگان ایمیل با محوریت حریم خصوصی که PGP و دیگر پروتکل های رمزگذاری را برای ایمن نگه داشتن شما ارائه می دهند، انجام داده ایم.

آخرین توصیه

متأسفانه، هیچ چیز ضد خطا نیست و فایل های رمزگذاری شده با PGP قبلاً شکسته شده اند. با این حال، این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که کاربر نتواند کلید خصوصی خود را به طور واقعی خصوصی نگه داردT نه به دلیل رمزگذاری. آیا PGP هنوز امن است؟ تا زمانی که باهوش بمانید. به یاد داشته باشید، حریم خصوصی شما به اندازه توانایی شما برای هوشیاری قوی است.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…