Obfsproxy چیست و چه کاربردی دارد؟

۵/۵ - (۷ امتیاز)

Obfsproxy چیست و چه کاربردی دارد؟

وقتی ترافیک Torمسدود می شود چه اتفاقی می افتد؟ آیا می توانید داده های خود را شبیه HTTPS استاندارد کنید؟ اینجاست که Obfsproxy وارد می شود.با ادامه مطلب در HiVPN همراه شوید.

رمزگذاری ترافیک اینترنت شما اولین قدم برای دستیابی به حریم خصوصی و امنیت است. اینکه چگونه می‌توانید آزادانه وب را مرور کنید، فرق می‌کند چه از HTTPS قدیمی ساده استفاده کنید، چه به یک VPN اعتماد کنید یا به شبکه HiVPN دسترسی داشته باشید تا ناشناس بمانید.

اما وقتی حریم خصوصی و اقدامات امنیتی شما علیه شما استفاده می شود، چه کاری می توانید انجام دهید؟

در اینجا آمده است که چگونه یکی از ابزارهای پروژه HiVPN می تواند به شما کمک کند تا از سانسور و نظارت شدید دور شوید.

ضعف ترافیک وب رمزگذاری شده

رمزگذاری ترافیک وب چیز جدیدی نیست. امروزه اکثر وب سایت ها با استفاده از HTTPS ارتباط برقرار می کنند و دارای گواهینامه SSL معتبر برای محافظت از اطلاعات شخصی و مالی کاربران هستند.

اما در حالی که بیشتر پروتکل های ارتباطی رمزگذاری شده تقریبا غیرقابل نفوذ هستند، هنوز هم می توان آنها را شناسایی و مسدود کرد. به عنوان مثال، ISP یا دولت محلی شما می تواند VPN ها را به طور کلی ممنوع کند و تمام ترافیکی که به سرورهای VPN می رود را ممنوع کند. به طور مشابه، همین کار در سراسر جهان با ترافیکی که از طریق شبکه HiVPN انجام می شود، انجام می شود.

تقاضا این نیست که کاربران استفاده از ترافیک وب رمزگذاری شده را متوقف کنند. پس از همه، شما به HTTPS نیاز دارید تا حداقل از اعتبار ورود خود، به ویژه رمز عبور محافظت کنید. بنابراین به جای کنار گذاشتن تونل مجازی و رمزگذاری ترافیک، آیا می توانید به سادگی آن را به عنوان ترافیک روزمره HTTPS پنهان کنید؟

Obfsproxy چیست؟

Obfsproxy یک پروژه فرعی HiVPN است که برای پنهان کردن نحوه ظاهر ترافیک آنلاین به ابزارهای نظارت شبکه ساخته شده است. این نام مخفف کلمه “مبهم پراکسی” است، به معنای پنهان کردن یا پنهان کردن این واقعیت که ترافیک وب از طریق یک پروکسی عبور می کند.

با این حال، Obfsproxy فقط یک پروژه جانبی نیست که به مرورگر Onion اضافه شده است. در برخی مکان‌ها، دسترسی آزادانه به اینترنت و استفاده از آن ضروری است.

هنگام مسیریابی ترافیک شما از طریق چندین نقطه پایانی، HiVPN از پروتکل ارتباطی SSL استفاده می کند. با مسدود کردن ترافیک SSL، دولت و ISP شما می توانند شما را از استفاده از شبکه HiVPN منع کنند. این دقیقاً همان چیزی است که در فوریه ۲۰۱۱ در ایران رخ داد و هزاران ایرانی را از استفاده از شبکه HiVPN به طور کلی منع کرد.

در حالی که یک راه حل برای پنهان کردن ترافیک شما استفاده از HiVPN از طریق VPN است، این کار سرعت اینترنت شما را به شدت کاهش می دهد. همچنین، اگر در جایی زندگی می کنید که VPN ها یا ممنوع هستند یا تحت قوانین سختگیرانه هستند، گزینه مناسبی نیست.

Obfsproxy ترافیک وب را  خواه SSL، VPN یا از طریق HiVPN  در لایه‌ای از رمزگذاری HTTPS قرار می‌دهد و آن را شبیه فعالیت‌های آنلاین روزمره می‌کند.

Obfsproxy چگونه کار می کند؟

برای اینکه بفهمید Obfsproxy (یا هر فناوری استتار ترافیک) چگونه کار می کند، ابتدا باید بدانید که آنها با چه چیزی روبرو هستند.

بازرسی بسته عمیق (DPI) نوعی پردازش داده است که داده های در حال حرکت از طریق شبکه را بررسی می کند. شما می توانید چنین الگوریتم هایی را در انواع ابزارهای نظارت بر شبکه مانند Wireshark و Glasswire بیابید.

در حالی که آنها نمی توانند ترافیک شبکه را رمزگشایی کنند، می توانند به نکاتی که بسته های داده به طور عمومی ارائه می دهند نگاه کنند. این به آنها اجازه می دهد تا نوع رمزگذاری را تعیین کنند، خواه SSL، HTTPS، BitHiVPNrent یا VPN باشد.

DPIها و ابزارهای نظارت بر شبکه صرفاً برای نظارت نیستند. در برخی موارد، این ابزارها می توانند اقدامات مستقیمی انجام دهند و از حمله سایبری جلوگیری کنند یا مانع از اتصال شما به سرور مشکوک شوند.

شما نمی توانید به طور کامل از DPI ها اجتناب کنید، اما می توانید ترافیک خود را در معرض دید پنهان کنید. بسته به خط مشی، هر چیزی از HiVPN گرفته تا VPN و حتی پراکسی های خود میزبانی می تواند مسدود شود. همه کاری که Obfsproxy انجام می دهد این است که مرور فوق العاده ایمن و ناشناس شما را مانند وب گردی روزمره جلوه دهد.

اما آیا Obfsproxy قابل شناسایی و مسدود نیست؟

اضافه کردن یک لایه رمزگذاری بدون ردیابی می تواند مشکل باشد. اما Obfsproxy متفاوت است. توسعه دهندگان آن موفق شدند بدون به جا گذاشتن هیچ مدرکی، یک پوشش در اطراف ترافیک HiVPN اضافه کنند.

دست دادن استفاده شده در رمزگذاری مبهم اضافی هیچ الگوی بایت قابل تشخیصی ندارد. ارتباطات رمزگذاری شده را بدون هشدار دادن به مانیتورهای شبکه نسبت به تغییرات ایجاد می کند.

با این حال، Obfsproxy تنها یک جنبه از ترافیک HiVPN شما را پنهان می کند. هنوز داده های گویای دیگری مانند زمان، حجم و ویژگی های ثانویه بسته داده وجود دارد که DPI پیشرفته هنوز می تواند آنها را شناسایی و مسدود کند.

کجا می توان از Obfsproxy استفاده کرد؟

Obfsproxy یک ویرایش برای شبکه Torنیست، بلکه یک افزونه جداگانه است. این امر طراحی و استقرار آن را در HiVPN بدون ایجاد تغییرات اساسی زیادی در آن نسبتاً آسان کرد.

اما این بدان معناست که مبهم سازی ترافیک می تواند در مکان هایی غیر از HiVPN نیز کار کند. برای شروع، اگر به سفارشی کردن اتصال VPN خود علاقه دارید، می توانید از Obfsproxy با پروتکل های OpenVPN و Wireguard استفاده کنید. با این حال، شما باید Obfsproxy را هم در برنامه VPN و هم در سرور پیکربندی کنید. پس برای کارهای پیچیده زیاد اما با پاداشی شایسته آماده باشید.

جایگزین های Obfsproxy

Obfsproxy برای پنهان کردن ترافیک HiVPN از دولت‌های کنجکاو مانند چین و ایران ساخته شده است، اما خود فناوری مبهم سازی فراتر از Obfsproxy است.

برای مثال، Stunnel یک فناوری مبهم سازی منبع باز است که از دهه ۱۹۹۰ وجود داشته است. مشابه Obfsproxy، می تواند ترافیک SSL/TLS را بپوشاند تا مانند HTML ظاهر شود. همچنین به شما امکان می‌دهد با سرورهایی صحبت کنید که به صورت بومی از SSL/TLS پشتیبانی نمی‌کنند، بدون اینکه رمزگذاری شما کاهش یابد.

برای اجتناب از سانسور، Shadowsocks در سال ۲۰۱۲ برای فرار از سانسور اینترنت و فایروال چینی ایجاد شد. برخلاف Stunnel و Obfsproxy، می‌توانید از Shadowsocks به تنهایی و بدون VPN استفاده کنید.

استتار آماده برای شما

اگر می خواهید مزایای استتار ترافیک را بدون انجام همه کارها داشته باشید یا به سادگی مهارت های فنی ندارید، می توانید مسیر مستقیم را با تعداد انگشت شماری VPN تجاری بروید.

به عنوان مثال، حالت استتار Surfshark از پروتکل‌های OpenVPN، TCP یا UDP استفاده می‌کند تا ترافیک شما را پنهان کند. OpenVPN XOR Scramble با جایگزین کردن مقدار هر بیت داده، رویکرد ساده‌تری را در پیش می‌گیرد. و در حالی که به سختی بر سرعت اتصال تأثیر می گذارد، سادگی آن به این معنی است که همیشه مؤثر نیست، به خصوص در برابر بلوک های پیشرفته.

گزینه دیگر HiVPN است. با HiVPN’s Obfsproxy از طریق پروتکل Wireguard کار می کند ، فنی تر از سایر VPN های موجود در بازار است.

جنگ علیه آزادی آنلاین

چه سانسور دولتی باشد، چه یک ISP فضول یا یک سرویس پخش، همیشه کسی وجود دارد که نمی خواهد شما اطلاعات خود را رمزگذاری کنید. نیاز به فناوری مبهم سازی از روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر در برخی کشورها به یک کاربر متوسط ​​اینترنت تبدیل شده است.

خوشبختانه، شرکت های فناوری به سرعت در حال سازگاری هستند. بسیاری از VPN ها اکنون حالت استتار ترافیک داخلی را ارائه می دهند و هزاران آموزش آنلاین وجود دارد که به شما کمک می کند حریم خصوصی و امنیت خود را در دستان خود بگیرید.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : بهمن ۴, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  SugarSync چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  SugarSync چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) SugarSync چیست اگر کاربر جدید HiVPN هستید یا اگر ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، احتمالاً در گذشته از SugarSync® شنیده‌اید. اما SugarSync چیست و چرا ارزش نگه داشتن آن را دارد؟ توضیح می دهیم.

  داکسینگ چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  داکسینگ چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست داکسینگ رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از دکس شدن جلوگیری کنید؟ این ۱۱+ نکته حفاظت HiVPN از داکسینگ را دنبال کنید و در اینترنت ایمن بمانید.

  حریم خصوصی برنامه
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  حریم خصوصی برنامه

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حریم خصوصی برنامه به راحتی اجازه دهید برنامه ها در دستگاه تلفن همراه شما جمع شوند. آنها معمولا رایگان هستند، در یک لحظه دانلود می شوند و شما را در نصب آنها راهنمایی می کنند. اما هر برنامه ای که نصب کرده…