Lost Mode در آیفون چیست؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

Lost Mode در آیفون چیست؟

احتمالاً هر روز بیش از ۳ ساعت را در آیفون خود صرف می کنید، بنابراین احتمالاً همه چیز را در مورد شما می داند ، از لیست پخش Spotify و پیام های شخصی شما گرفته تا عکس های شما و جزئیات ورود به حساب بانکی شما. حالا تصور کنید هنگام خرید قهوه صبحگاهی آیفون یا دستگاه دیگری را در کافه محلی خود فراموش کرده اید یا در مسیر رفت و آمد روزانه خود آن را در جایی رها کرده اید. با ارزش ترین اطلاعات شما اکنون آسیب پذیر است. آیا شانسی برای پیدا کردن آن وجود دارد؟ در این مقاله HiVPN ویژگی Lost Mode آیفون به صورت کامل توضیح داده شده است با ما همراه باشید.

حالت Lost Mode در آیفون چه کاری برای شما انجام می دهد؟

حالت گمشده آیفون چیست؟ این یک ویژگی امنیتی است که می تواند برای پیدا کردن و محافظت از iPhone یا iPad گم شده یا دزدیده شده استفاده شود. حالت گم شده دستگاه شما را به صدا در می آورد و به شما کمک می کند مکان آن را پیدا کنید و در صورت حرکت آن را ردیابی کنید.

Lost Mode همچنین تلفن شما را قفل می کند و یک لایه حفاظتی اضافی با حالت قفل اضافه می کند. از نمایش اطلاعات شخصی مانند پیام‌ها یا اعلان‌های فشاری آیفون یا دستگاه دیگر شما جلوگیری می‌کند. این فقط به آیفون اجازه می دهد تماس بگیرد یا تماس های اضطراری برقرار کند.

همچنین Apple Pay شما را غیرفعال می‌کند و مانع از استفاده هر کسی از جزئیات کارت شما می‌شود و به‌طور خودکار آیفون یا سایر دستگاه‌های شما را در حالت کم مصرف قرار می‌دهد. با این کار زمان بیشتری برای پیدا کردن گوشی برای شما می‌خرد.

با این حال، باید مراقب باشید که حالت گمشده فقط در موارد زیر کار می کند:

 • ویژگی Find My iPhone قبلاً فعال شده باشد.می توانید این کار را با رفتن به Settings > iCloud > Find My Phone و روشن کردن آن انجام دهید.
 • آیفون شما روشن است و به اینترنت متصل است.
 • کسی برای خاموش کردن ویژگی Find My iPhone ابتدا به آیفون بدون رمز عبور شما مراجعه نکرده است.

چگونه آیفون گم شده خود را پیدا کنیم

 1. به icloud.com/#find بروید و با Apple ID خود وارد شوید.
 2. منتظر بمانید تا iCloud آیفون شما را پیدا کند. ممکن است چند لحظه طول بکشد، پس نترسید. پس از انجام اسکن، مکان گوشی شما را روی نقشه نشان می دهد. با این حال، به اندازه کافی مشخص نیست که آدرس یا ساختمانی را که آیفون در آن قرار دارد به شما بدهد.
 3. اکنون پارامترهای آیفون خود را بررسی کنید. می‌توانید این کار را با کلیک کردن بر روی All Devices  اگر بیش از یک دستگاه به حساب iCloud خود پیوند داده‌اید و آیفونی را که گم کرده‌اید انتخاب کنید یا فقط روی iPhone Name خود کلیک کنید . با این کار یک تب جدید در سمت راست باز می شود. این به شما نشان می دهد که آخرین بار آیفون شما چه زمانی فعال بوده و چقدر باتری باقی مانده است.
 4. اگر فکر می کنید که آیفون شما ممکن است در همان اتاق یا ساختمان باشد، می توانید آن را برای پخش صدا فعال کنید. فقط روی Play Sound کلیک کنید .
 5. اگر فکر می‌کنید که آن را در جای دیگری گم کرده‌اید و ممکن است کسی آن را پیدا کند، می‌توانید حالت گمشده را روشن کنید.

این کار تلفن شما را قفل می کند و یک اعلان فشاری با شماره ای برای تماس نشان می دهد. برای انجام این کار، مراحل بالا را تکرار کنید، اما به جای کلیک کردن روی پخش صدا ، روی حالت گمشده کلیک کنید . شماره تلفنی را وارد کنید که می‌خواهید شخصی با آن تماس بگیرد و پیامی مانند “تلفن من گم شده است” را وارد کنید. لطفا با این شماره تماس بگیرید.

آیفون شما نیز با رمز عبور فعلی شما قفل خواهد شد. اگر قبلاً قبل از روشن کردن حالت گمشده گذرواژه ای تنظیم نکرده اید، از شما خواسته می شود که یک رمز عبور جدید تنظیم کنید. فقط آن را فراموش نکنید زیرا پس از بازیابی به آن برای باز کردن قفل گوشی خود نیاز خواهید داشت.

اگر وقتی دستگاهتان را در حالت گمشده قرار می‌دهید، آفلاین باشد، پس از دریافت سیگنال یا دفعه بعد که روشن می‌شود، فعال می‌شود.

 1. اگر فکر می کنید هیچ امیدی برای بازگرداندن آیفون خود ندارید یا اینکه آن را دزدیده اند، باید اطلاعات آن را پاک کنید. می‌توانید این کار را با دنبال کردن همان مراحل بالا و کلیک کردن روی حالت پاک کردن انجام دهید .

آیا خطرات حالت گم شده وجود دارد؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که همیشه گوشی های خود را فراموش می کنند یا گم می کنند، ممکن است بخواهید همیشه این ویژگی را روشن نگه دارید. با این حال، باید بدانید که هر برنامه ردیابی موقعیت مکانی می تواند علیه شما مورد سوء استفاده و استفاده قرار گیرد.

در این حالت، ویژگی iCloud Lost Mode شما یک در از راه دور به گوشی شما ارائه می دهد. اگر هکرها پسورد حساب شما را از یکی از نقض‌های متعددی که در سال گذشته شاهد بودیم دریافت کنند و به حساب iCloud شما وارد شوند، ممکن است آسیب واقعی وارد کنند. چگونه؟

 • اگر رمز عبور تلفن خود را ندارید، آنها می توانند رمز عبور جدیدی ایجاد کنند و شما را کاملاً قفل کنند.
 • آنها می توانند تمام داده های شما را بدون اجازه شما پاک کنند.
 • آنها می توانند موقعیت مکانی شما را بدون اطلاع شما ردیابی کنند.

بدتر از آن این است که اگر یک هکر وارد حساب iCloud شما شود، به اطلاعات حساس تری نیز دسترسی خواهد داشت. این می تواند شامل ایمیل ها، مخاطبین، عکس ها، قرار ملاقات های تقویم و موارد دیگر باشد. مطمئن شوید که رفتار اینترنتی خوبی را انجام می دهید و از رمزهای عبور قوی برای محافظت از خود در برابر هکرها استفاده می کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…