پروتکل تونل زنی لایه ۲ (L2TP) چیست؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

پروتکل تونل زنی لایه ۲ (L2TP) چیست؟

همانطور که بزرگراه ها و راه آهن ها ترافیک را در سراسر کشور جابه جا می کنند، دنیای آنلاین نیز سیستم های ترافیکی خاص خود را دارد. اما داده‌های شما می‌توانند در حین انتقال با خطرات مختلفی روبرو شوند، بنابراین یک “تونل” می‌تواند یک لایه محافظتی اضافه کند. پروتکل های VPN مانند تونل هایی هستند که داده های شما را با خیال راحت به مقصد هدایت می کنند. بنابراین پروتکل تونل زنی لایه ۲ یا L2TP چیست و چه ارتباطی با خدمات VPN دارد ؟ با سرویس L2TP در HiVPN در این پست آشنا شوید.

پروتکل L2TP چیست؟

پروتکل تونل زنی لایه ۲ یا L2TP یک پروتکل تونل زنی است که هم توسط VPN ها و هم ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) استفاده می شود. محتوای شما را رمزگذاری نمی کند، بلکه به سادگی ارتباطی بین شما و سرور VPN ایجاد می کند.

به دلیل عدم رمزگذاری و احراز هویت، پروتکل لایه ۲ معمولاً با پروتکل IPsec امنیت پروتکل اینترنت جفت می شود که رمزگذاری را فراهم می کند و بسته های داخل تونل را کنترل می کند. IPsec بسته های L2TP را بین نقاط پایانی رمزگذاری می کند.

L2TP تقریباً ۱۲ ساله است و کمی قدیمی است. اکنون کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.  شما می توانید با استفاده از آموزش L2TP در سیستم عامل iOS به راحتی روی سیستم گوشی خود نصب کنید.

کاربردهای L2TP

در اینجا برخی از کاربردهای L2TP آورده شده است:

  • پشتیبانی از خدمات VPN L2TP به عنوان یک پروتکل پیکربندی برای خدمات VPN اعمال می شود.
  • ارائه خدمات تحویل برای ISP ها. ISP ها از پروتکل برای تونل کردن داده های مشتری از محل خود به شبکه IP ارائه دهنده استفاده می کنند.
  • اتصال به شبکه های محلی راه دور . مشتریان می توانند از L2TP برای اتصال به سرور LAN راه دور استفاده کنند. می‌تواند تونل‌هایی ایجاد کند که از طریق آن می‌توانید از هر مکانی به LAN دسترسی داشته باشید.

جوانب مثبت و منفی L2TP

مزایا

  • عدم امنیت L2TP را انعطاف پذیر، سبک وزن و بسیار قابل تنظیم می کند. می توان آن را با پروتکل های رمزگذاری مختلف تطبیق داد.
  • L2TP محبوب است، بنابراین پیاده سازی آن آسان است و اطلاعات پشتیبانی زیادی برای آن به صورت آنلاین در دسترس است.

معایب

  • سوء ظن های گسترده ای وجود دارد که L2TP توسط NSA به خطر افتاده است، که به طور منظم پروتکل را رمزگشایی می کند.
  • از آنجایی که پروتکل داده های شما را دو بار کپسوله می کند (دسترسی مستقیم به داده ها را مخفی می کند یا محدود می کند)، سرعت آن بسیار کندتر از سایر پروتکل ها است.
  • L2TP برای دور زدن فایروال ها تلاش می کند، بنابراین به عنوان راهی برای دور زدن محدودیت های شبکه چندان قابل اعتماد نیست.

PPTP در مقابل L2TP

هنگام مقایسه L2TP با پروتکل تونل زنی نقطه به نقطه (PPTP) که در سال ۱۹۹۹ نیز مطرح شد، L2TP مطمئناً ایمن تر و قابل اعتمادتر است. L2TP به عنوان پسوند PPTP ایجاد شد. دومی برای تونل کردن ترافیک dialup استفاده می شود. رمزگذاری ضعیف و آسیب پذیری های امنیتی زیادی دارد.

همانطور که در مورد L2TP وجود دارد، NSA احتمالاً PPTP را نیز به خطر انداخته است و ظاهراً می تواند آن را رمزگشایی کند. فایروال ها همچنین می توانند به راحتی PPTP را مسدود کنند و پشتیبانی ضعیفی از P2P دارد .

در حالی که این پروتکل ها یکی از پیشروهای آنچه اکنون داریم، به شما توصیه می کنیم خدماتی را انتخاب کنید که از پروتکل های مدرن مانند OpenVPN یا Wireguard پشتیبانی می کنند. اینها ایمن تر و قابل اعتمادتر هستند. HiVPN نسخه خود از OpenVPN و همچنین پروتکل های دیگر مبتنی بر WireGuard را دارد که سرعت های بی نظیری را ارائه می دهد.

امروز امنیت خود را ارتقا دهید و از خود به صورت آنلاین محافظت کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…