killware چیست؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

killware چیست؟

ما به حملات سایبری که داده های خصوصی و پول ما را هدف قرار می دهند عادت کرده ایم. با killware، ریسک به طور قابل توجهی بالاتر است. این روند جدید نگران‌کننده در جرایم سایبری می‌تواند باعث آشفتگی اجتماعی گسترده شود. بنابراین در این پست HiVPN در این پست به شما خواهد گفت: killware چیست و چقدر باید نگران باشید؟

killware چیست؟

Killware اصطلاحی است که برای توصیف بدافزاری است که باعث آسیب فیزیکی جدی یا حتی مرگ می شود. در حالی که بیشتر بدافزارها برای سرقت اطلاعات خصوصی یا اخاذی از قربانیان استفاده می‌شوند، killware تهدیدی بسیار بزرگ‌تر است.

این حملات می تواند در هر مقیاسی انجام شود، یا علیه یک قربانی یا کل مردم. با توجه به اینکه تقریباً همه جنبه‌های زندگی ما اکنون با اینترنت ادغام شده است، از لوازم خانگی گرفته تا زیرساخت‌های سراسری، تأثیر یک حمله کشتن‌افزار موفقیت‌آمیز می‌تواند ویرانگر باشد.

آیا killware با باج افزار متفاوت است؟

در حالی که باج افزار معمولاً برای استخراج پول از یک هدف استفاده می شود، همان نرم افزار در واقع می تواند به عنوان killware استفاده شود.

باج‌افزار با در دست گرفتن کنترل سیستم‌ها یا فایل‌های خاص کار می‌کند . برای مثال، پایگاه‌های داده یک شرکت را غیرقابل دسترس می‌کند. سپس مهاجم می تواند در ازای دسترسی درخواست باج کند.

با این حال، اگر کسی بخواهد از همین تاکتیک ها برای تعطیل کردن یک بیمارستان استفاده کند (چیزی که قبلاً اتفاق افتاده است)، این می تواند جان مردم را در خطر بسیار واقعی قرار دهد. اینجاست که بدافزارهای معمولی از مرز تبدیل شدن به killware عبور می کنند.

چگونه یک حمله killware انجام می شود؟

مناطق مختلفی در برابر این حملات آسیب پذیر هستند، اما سه دسته خاص اهداف منحصر به فرد پرخطری را ارائه می دهند.

 • زیر ساخت. شبکه های برق، سیستم های هشدار آب و هوا و نیروگاه های تصفیه آب حداقل تا حدی به صورت آنلاین اجرا می شوند. و بسیاری از این نمونه ها قبلاً هدف حملات سایبری قرار گرفته اند. در اوایل سال ۲۰۲۱، هکرها به سیستم‌های مرکزی تصفیه خانه اولدسمار دسترسی پیدا کردند و سعی کردند سطوح خطرناکی از مواد شیمیایی را به آب اضافه کنند. در حالی که این حمله قبل از تشدید آن جلوگیری شد، ممکن است هشداری در مورد چیزهایی باشد که در راه است.
 • بیمارستان ها همانطور که با حمله سایبری دوسلدورف در سپتامبر ۲۰۲۰ نشان داده شد، یک عملیات باج افزار می تواند سیستم های بیمارستان را فلج کند و بیماران را در معرض خطر جدی قرار دهد. موسسات پزشکی در اروپا، بریتانیا و ایالات متحده قبلاً هدف قرار گرفته‌اند و این تهدیدها احتمالا بدتر می‌شوند.
 • اینترنت اشیا. اینترنت اشیا یا اینترنت اشیا، اصطلاحی است که تمام دستگاه‌های هوشمند متصل به هم ما، به‌ویژه دستگاه‌هایی که در خانه‌هایمان هستند را پوشش می‌دهد. و در حالی که اجاق‌های هوشمند و سیستم‌های گرمایشی با برنامه کاربردی می‌توانند فوق‌العاده راحت باشند، اما شما را در معرض خطرات عظیمی نیز قرار می‌دهند. اگر کسی بدون اطلاع شما توانست شبکه خانگی شما را هک کند و دستگاه های الکتریکی را روشن کند، ممکن است شما را در معرض خطر جدی قرار دهد.

برای محافظت از خودت چه کاری میتوانی انجام دهی؟

بدیهی است که killware مشکلی است که در سال‌های آینده تشدید خواهد شد، به ویژه در صورت وقوع هر نوع جنگ سایبری . دو مثال اول که ما آوردیم ، زیرساخت ها و بیمارستان ها ، تا حد زیادی خارج از کنترل شما هستند. با این حال، گام‌های کوچکی وجود دارد که می‌توانید برای محافظت از خود در خانه، از دیدگاه اینترنت اشیا، بردارید.

اگر می‌خواهید از دستگاه‌های هوشمند در اطراف خانه استفاده کنید، مطمئن شوید که Wi-Fi شما با گذرواژه‌های قوی و تصادفی، ترکیب اعداد با حروف بزرگ و کوچک محافظت می‌شود. یک شبکه ناامن ساده ترین راه برای هکرهای مخرب برای کنترل دستگاه های خانگی شما است.

سپس، با پیکربندی VPN روی روتر خود، یک لایه امنیتی اضافی اضافه کنید، به طوری که تمام ترافیک داخل شبکه خانگی شما رمزگذاری شود. سرویس‌هایی مانند HiVPN استفاده از killware ،یا هر نوع بدافزار دیگر ، برای تداخل با دستگاه‌های هوشمند شما را برای مجرمان بسیار سخت‌تر می‌کنند.

حریم خصوصی خود را در دستان خود بگیرید.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : بهمن ۲, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  SugarSync چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  SugarSync چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) SugarSync چیست اگر کاربر جدید HiVPN هستید یا اگر ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، احتمالاً در گذشته از SugarSync® شنیده‌اید. اما SugarSync چیست و چرا ارزش نگه داشتن آن را دارد؟ توضیح می دهیم.

  داکسینگ چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  داکسینگ چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست داکسینگ رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از دکس شدن جلوگیری کنید؟ این ۱۱+ نکته حفاظت HiVPN از داکسینگ را دنبال کنید و در اینترنت ایمن بمانید.

  حریم خصوصی برنامه
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  حریم خصوصی برنامه

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حریم خصوصی برنامه به راحتی اجازه دهید برنامه ها در دستگاه تلفن همراه شما جمع شوند. آنها معمولا رایگان هستند، در یک لحظه دانلود می شوند و شما را در نصب آنها راهنمایی می کنند. اما هر برنامه ای که نصب کرده…