iTunes چیست و چگونه از آن استفاده کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

iTunes چیست و چگونه از آن استفاده کنید

ما در این پست HiVPN توضیح می‌دهیم که مجوز iTunes چیست، سپس توضیح می‌دهیم که چگونه همه رایانه‌های مجاز خود را تأیید، لغو مجوز و بررسی کنید.

کاربران اپل در تمامی زمینه ها از امنیت بالایی برخوردار هستند و محتوای خریداری شده آنها از iTunes نیز تفاوتی ندارد. ویژگی ای که از این خریدها محافظت می کند “مجوز” نامیده می شود. به زبان ساده، این ویژگی تضمین می‌کند که فقط دستگاه‌های مجاز می‌توانند محتوایی را که در iTunes خریداری کرده‌اید پخش کنند.

در این راهنما، ما در مورد همه چیز ضروری مربوط به مجوز iTunes صحبت خواهیم کرد. بیایید به آن برسیم.

مجوز iTunes چیست؟

وقتی یک Mac را با استفاده از هر یک از برنامه‌های Apple Music، Books یا TV مجاز می‌کنید، به آن اجازه می‌دهید به تمام محتوایی که از فروشگاه iTunes خریداری کرده‌اید دسترسی داشته باشد. مجوز از دسترسی سایر دستگاه‌های اپل که از Apple ID شما استفاده می‌کنند، جلوگیری می‌کند، مگر اینکه به آنها اجازه داده شود، و آن را به یک ویژگی امنیتی ارزشمند تبدیل می‌کند.

برای مؤثرتر کردن مجوز iTunes، اپل تعداد دستگاه‌هایی را که می‌توانید همزمان مجوز دهید، به پنج محدود کرده است. این محدودیت به شما کمک می‌کند کنترل کنید چند دستگاه می‌توانند همزمان به محتوای شما دسترسی داشته باشند.

هنگام فروش یک دستگاه مجاز، باید مجوز آن را لغو کنید تا دسترسی آن به محتوای iTunes شما را حذف کند. در نتیجه، خریدار نمی تواند محتوای شما را از فروشگاه iTunes پخش کند یا ببیند.

چگونه iTunes را در رایانه Mac یا Windows تأیید کنیم

طبق گفته اپل، قبل از اینکه رایانه خود را مجاز کنید، توصیه می شود که به آخرین نسخه macOS (یا آخرین نسخه برنامه iTunes در صورتی که رایانه شخصی دارید) به روز کنید.

پس از انجام، در اینجا نحوه تأیید مجوز دستگاه خود آورده شده است:

 1. در مک، برنامه Apple Music، Books یا TV را باز کنید. در رایانه شخصی ویندوز، iTunes را باز کنید.
 2. با رفتن بهAccount > Sign In از نوار منو، وارد Apple ID خود شوید.
 3. در اینجا، اعتبار ورود خود را وارد کرده و رویSign In کلیک کنید.
 4. اکنون، دوباره در نوار منو، بهAccount > Authorizations > Authorize This Computer بروید .
 5. Apple ID و رمز عبور خود را وارد کنید و رویAuthorize کلیک کنید .
 6. پس از مشاهده پیام تایید، رویOK کلیک کنید
 7. جالب اینجاست که می‌توانید تعداد دستگاه‌هایی را که در اینجا مجاز کرده‌اید، ببینید.
 8. اگر فضای خالی برای تأیید یک دستگاه جدید تمام شد، می‌توانید همه دستگاه‌ها را لغو مجوز کنید – در این مورد بیشتر در یک لحظه – و به پنج دستگاهی که بیشتر استفاده می‌کنید مجوز دهید. اگر دستگاه مجاز را گم کرده اید، می توانید همین کار را انجام دهید.
 9. چگونه iTunes را در مک یا رایانه شخصی غیر مجاز کنیم
 10. فرآیند لغو مجوز مشابه فرآیند صدور مجوز است. تنها تفاوت این است که پس از رفتن به حساب > مجوزها، باید روی Deauthorize This Computer کلیک کنید .
 11. همچنین به شما یک پیام تأیید می دهد که دستگاه مجاز نیست.
 12. نحوه لغو مجوز همه دستگاه ها
 13. اگر فقط یک دستگاه را مجاز کرده باشید، این گزینه را نخواهید دید، اما می توانید انتخاب کنید که همه دستگاه های خود را به طور همزمان لغو مجوز کنید.

برای لغو مجوز همه دستگاه‌ها:

 1. برنامه های موسیقی ، کتاب یا تلویزیون را در یک برنامه یا iTunes را در ویندوز باز کنید.
 2. در نوار منو، بهAccount > Account Settings بروید .
 3. در بخش خلاصه Apple ID ، مجوزهای رایانه را مشاهده خواهید کرد.
 4. روی لغو مجوز همه کلیک کنید .

اکنون، همه دستگاه‌های شما غیرمجاز می‌شوند و شما دوباره پنج دستگاه برای تأیید خواهید داشت.

اگر تنها دستگاه مجاز خود را می‌فروشید، می‌توانید با مجوز دادن به رایانه دیگری از اپل و سپس لغو مجدد مجوز همه دستگاه‌ها، آن را لغو مجوز کنید.

نحوه رفع کدهای خطای مجوز iTunes

این احتمال وجود دارد که هنگام تأیید (یا لغو مجوز) یک رایانه، خطاهایی مشابه «مشکلی موقت در تکمیل درخواست شما وجود داشت» مشاهده کنید.

این یک مشکل رایج است که می توانید با روش های زیر حل کنید:

 • تلاش مجدد: یک امتحان مجدد مجوز سریع اغلب این خطا را برطرف می کند.
 • راه اندازی مجدد: اگر تلاش مجدد جواب نداد و خطا تکرار شد، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و دوباره امتحان کنید.
 • بررسی نرم افزارهای شخص ثالث: نرم افزارهای امنیتی شخص ثالث ممکن است در اینجا با iTunes تداخل داشته باشند، سعی کنید آنها را حذف، غیرفعال یا به روز کنید.
 • به روز رسانی Mac: اگر از نسخه قدیمی macOS استفاده می کنید، به روز رسانی و سپس مجوز مجدد دستگاه خود را در نظر بگیرید.

اگر مشکل همچنان ادامه داشت، می‌توانید با پشتیبانی Apple تماس بگیرید . با این حال، یکی دیگر از دلایل این خطا ممکن است تمام شدن مجوزها باشد. اگر قبلاً پنج دستگاه مجاز دارید، می توانید این خطا را نیز ببینید.

چگونه دستگاه های مجاز خود را ببینیم

با iTunes، نمی‌توانید نام دستگاه‌هایی را که مجاز کرده‌اید ببینید شما فقط می‌توانید تعداد کل دستگاه‌هایی را ببینید که به محتوای خریداری‌شده‌تان دسترسی دارند. هنگامی که رایانه خود را تأیید می کنید، برنامه iTunes شما را در مورد تعداد دستگاه های مجاز به روز می کند.

با این حال، در اینجا روش صحیح بررسی دستگاه های مجاز شما آمده است:

 1. برنامه هایMusic ، Books یا TV را در یک برنامه یا iTunes در رایانه شخصی Windows باز کنید.
 2. در نوار منو، بهAccount > Account Settings بروید .
 3. در صورت نیاز دوباره وارد سیستم شوید.
 4. اکنون تمام اطلاعات خود را به صورت زیر مشاهده خواهید کرد:
 5. در قسمتComputer Authorizations ، تعداد دستگاه های مجاز خود را مشاهده خواهید کرد.

اگر دستگاه مجاز را بفروشید چه؟

پس از اینکه به پنج دستگاه مختلف اجازه دسترسی به محتوای فروشگاه iTunes خود را دادید، دیگر نمی توانید مجوز دهید. اگر می‌خواهید دستگاه‌های دیگر را مجاز کنید، باید برخی از آنها را برای ایجاد فضای خالی لغو مجوز کنید.

شما نمی توانید یک دستگاه را از دستگاه دیگر لغو مجوز کنید. بنابراین، اگر یک دستگاه مجاز را بفروشید و سپس مجوزهای شما تمام شد، باید همه دستگاه‌ها را غیرمجاز کنید و فقط دستگاه‌هایی را که می‌خواهید استفاده کنید دوباره مجوز دهید.

این ویژگی باعث می‌شود دیگران نتوانند دستگاه‌هایی را که هنوز از آن استفاده می‌کنید به قصد سرقت خارج کنند. و اگر همه دستگاه‌ها را غیرمجاز کنند، نمی‌توانند بدون رمز عبور Apple ID شما دوباره به دستگاه مجوز دهند.

دستورالعمل‌های بالا را دنبال کنید تا همه دستگاه‌های خود را در این شرایط لغو مجوز کنید.

محتوای iTunes خود را ایمن نگه دارید

مجوز هم برای اپل و هم برای کاربرانش ضروری است. برای اپل، این ویژگی تضمین می‌کند که کاربران از اشتراک‌ها با اشتراک‌گذاری با همه سوءاستفاده نمی‌کنند. در مورد کاربران، مجوز با جلوگیری از دسترسی افراد ناخواسته به محتوایی که خریداری کرده‌اند، ایمن می‌کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…

بانک دیجیتال چیست؟
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

بانک دیجیتال چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بانک دیجیتال چیست؟ بانک‌های دیجیتال در سرتاسر جهان در حال اوج‌گیری هستند، با نام‌هایی که به‌جز بانک‌ها به نظر می‌رسند: Ally، WeBank، Klarna، Mox، Trust، Nubank، Wise، K Bank، Chime، Revolut، Monzo. آن‌ها به آرامی اما مطمئناً سهم بازار را از…