Geofencing چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

Geofencing چیست؟

تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه تبلیغ کنندگان پنجره های بازشو مخصوص مکان را ارسال می کنند؟ یا ماشین های هوشمند چگونه سرقت را تشخیص می دهند؟ در این پست HiVPN چیزی است که باید در مورد geofencing بدانید.

اکثر گوشی های هوشمند داده های GPS، اطلاعات مکان فعلی کاربر را جمع آوری می کنند. این اطلاعات می‌تواند به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد – از جمله geofencing، فناوری که در بین تبلیغ‌کنندگان و سایر مشاغلی که می‌خواهند مکان دستگاه‌های مشتری را ردیابی کنند، محبوب شده است.

پس در واقع چیست؟ ژئوفنسینگ چگونه کار می کند؟ و ایمن است؟

ژئوفنسینگ چیست؟

Geofencing فناوری است که از اطلاعات مکان از یک دستگاه هوشمند – مانند GPS، RFID یا Wi-Fi  برای ردیابی اینکه آیا دستگاه در داخل یا خارج از “حصار”، یک مرز مجازی در اطراف یک منطقه در دنیای واقعی است، استفاده می کند.

این فناوری برای اهداف مختلفی مانند امنیت، ردیابی موقعیت مکانی و تبلیغات استفاده می شود.

مناطق دارای حصار جغرافیایی معمولاً بزرگ هستند و از چند صد فوت مربع تا کل محله، شهر یا ایالت را شامل می‌شوند.

یکی از نمونه های برجسته فناوری در حال استفاده، geofencing برای امنیت خودرو است. بسیاری از کسب و کارها خدمات جدیدی را ارائه می دهند که در آن می توانید یک ماشین یا برچسب هوشمند را به یک geofence در اطراف محل کار و محل زندگی خود متصل کنید.

اگر در ماشین نیستید و آن منطقه امن را ترک می‌کند  احتمالاً به این دلیل که دزدان با وسیله نقلیه شما خارج می‌شوند  سیستم می‌تواند به طور خودکار به شما هشدار دهد. بسته به نوع خودرویی که رانندگی می کنید، حتی ممکن است به شما این امکان را بدهد که در صورت دور شدن بیش از حد از منطقه دارای حصار جغرافیایی، آن را از راه دور خاموش کنید.

چگونه تبلیغ کنندگان از Geofencing استفاده می کنند؟

در حالی که این فناوری کاربردهای متنوعی دارد، اما در تبلیغات محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

با ردیابی تلفن، اغلب امکان ردیابی یک فرد وجود دارد، زیرا اکثر آمریکایی ها صاحب یک گوشی هوشمند هستند و خانه را بدون گوشی خود ترک نمی کنند.

یک آمریکایی به طور متوسط ​​روزانه ۵۲ بار گوشی خود را چک می کند و بر اساس مطالعه ای که توسط بانک آمریکا انجام شده است ، ۷۱ درصد از آمریکایی ها با گوشی هوشمند خود می خوابند  یا آن را روی میز خواب، روی تخت خود یا حتی در حالی که گوشی را در دست دارند. خواب.

با geofencing، این امکان وجود دارد که تبلیغات یا تبلیغات را بر اساس داده های GPS از تلفن هوشمند یک شخص خاص هدف قرار دهید.

به عنوان مثال، یک کسب و کار ممکن است هنگامی که کاربر از یکی از فروشگاه هایش عبور می کند، یک اعلان پاپ آپ از برنامه خود ارسال کند. دیگری ممکن است از geofencing برای ارائه تبلیغات بر اساس محل زندگی مشتری استفاده کند.

چگونه Geofencing را مسدود کنیم

تبلیغ‌کنندگان اغلب از geofencing برای ارسال تبلیغات دقیق‌تر برای شما استفاده می‌کنند، اما ممکن است نگران پیامدهای امنیت یا حریم خصوصی geofencing باشید. همه نمی خواهند به یک کسب و کار با اطلاعات مکان فعلی خود اعتماد کنند.

هکرهایی که به شبکه‌های آن کسب‌وکار نفوذ می‌کنند می‌توانند اطلاعات موقعیت مکانی کاربر را نیز ببینند.

بیشتر تبلیغ‌کنندگان و کسب‌ و کارهایی که از geofencing استفاده می‌کنند به شما این امکان را می‌دهند که در برنامه geofencing خود شرکت کنید یا از آن خارج شوید. اگر برنامه‌ای را از کسب‌ و کاری که با آن خرید می‌کنید دانلود کرده‌اید، می‌توانید تنظیمات آن برنامه را بررسی کنید و ببینید آیا گزینه geofencing یا ردیابی موقعیت مکانی وجود دارد که می‌توانید غیرفعال کنید.

خاموش کردن تنظیمات باید مطمئن شود که برنامه در آینده شما را ردیابی نخواهد کرد.

چگونه از داده های موقعیت مکانی خود محافظت کنیم

همچنین می‌توانید تنظیمات گوشی خود را تغییر دهید تا از استفاده اشخاص ثالث از داده‌های GPS جلوگیری کنید، که عملیات جغرافیایی را غیرممکن می‌کند.

فرآیند دقیق بسته به مدل تلفن یا دستگاه هوشمند شما متفاوت است. در بیشتر موارد، غیرفعال کردن ردیابی موقعیت مکانی GPS به سادگی پیمایش به تنظیمات، انتخاب تنظیمات موقعیت مکانی و خاموش کردن ردیابی موقعیت مکانی GPS است.

برخی از دستگاه‌ها به جای آن، این تنظیم را در بخش حریم خصوصی یا امنیت قرار می‌دهند.

با این حال، حتی اگر ردیابی GPS شما خاموش باشد، کسب‌وکارها همچنان می‌توانند مکان شما را با استفاده از آدرس IP منحصربه‌فرد دستگاهتان حدس بزنند.

خوشبختانه، امکان جعل آدرس IP شما نیز وجود دارد و باعث می شود تبلیغ کنندگان فکر کنند که شما در یک مکان هستید در حالی که واقعاً در مکان دیگری هستید.

می توانید این کار را با استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) انجام دهید ، فناوری که به شما امکان می دهد IP خود را از تبلیغ کنندگان و سایر مشاغل ردیابی داده پنهان کنید. با فعال بودن VPN خود، می توانید مکان خود را با اتصال به سروری که در محل زندگی شما قرار ندارد تنظیم کنید.

برای مثال، می توانید به سروری در سراسر کشور متصل شوید تا به نظر برسد که گویی صدها مایل از خانه فاصله دارید.

با فعال بودن VPN و خاموش بودن ردیابی موقعیت مکانی GPS، تبلیغ‌کنندگان اطلاعات قابل اعتمادی درباره مکان شما نخواهند داشت.

آنچه باید در مورد Geofencing بدانید

فناوری Geofencing می‌تواند به تبلیغ‌کنندگان کمک کند تا تبلیغات مرتبط‌تری را در اختیار شما قرار دهند، اما ممکن است همه مایل نباشند اطلاعات مکان مورد نیاز فناوری را ارائه دهند.

معمولاً می‌توان geofencing را در برنامه‌ها یا سرویس‌هایی که نصب می‌کنید غیرفعال کرد. همچنین می‌توانید ردیابی GPS را در دستگاه‌های خود غیرفعال کنید و از جمع‌آوری داده‌های مکان شما توسط شرکت‌ها جلوگیری کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…