FileVault در macOS چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

FileVault در macOS چیست؟

در این پست HiVPN چیزی است که باید در مورد ویژگی رمزگذاری دیسک FileVault در مک خود و نحوه فعال و غیرفعال کردن FileVault بدانید.

FileVault در macOS چیست؟

اکثر مردم می دانند که حفظ حریم خصوصی یک نگرانی بزرگ در مورد اطلاعات دیجیتال است. چگونه می توانید مطمئن شوید که داده های رایانه شما از چشمان کنجکاو در امان است؟

با ما در این پست FileVault در macOS چیست همراه باشید.

استفاده از رمزهای عبور قوی می تواند به حفظ امنیت اطلاعات شما کمک کند، اما این تنها بخش کوچکی از کاری است که می توانید برای محافظت از حریم خصوصی خود انجام دهید. رمزگذاری نقش مهمی در حفاظت از اطلاعات شما ایفا می کند، به خصوص اگر لپ تاپ شما دزدیده شود. به همین دلیل است که رمزگذاری دیسک FileVault در مک شما یک نجات دهنده است.

FileVault چیست؟

FileVault اپل یک نوع رمزگذاری دیسک است. این به این معنی است که اطلاعات شما را با درهم ریختن اساسا از چشمان کنجکاو پنهان می کند. به عنوان مثال، اگر کسی به یک فایل متنی رمزگذاری شده نگاه کند، به نظر می رسد یک ابهام کامل است. تنها راه حل کردن آن استفاده از کلیدی است که فقط شما (یا در این مورد macOS) آن را می شناسید.

اگر شخصی لپ تاپ شما را بدزدد، ممکن است سخت افزار آن را داشته باشد، اما نمی تواند به اطلاعات دست یابد. حتی اگر دیسک را بیرون بیاورند و سعی کنند آن را با رایانه دیگری بخوانند، صدق می کند. بدون رمزگذاری، انجام این کار به هر کسی اجازه می‌دهد به راحتی آنچه را که در درایو ذخیره‌سازی شما وجود دارد، ببیند.

نسخه اصلی FileVault آنطور که می‌توانست مفید نبود. پوشه خانه شما را رمزگذاری کرد، که احتمالاً تمام اطلاعات شخصی شما در آن وجود دارد، اما بقیه سیستم شما دست نخورده باقی ماند. اگر برنامه ای اطلاعات خصوصی را در جای دیگری روی سیستم شما ذخیره می کرد، محافظت نمی شد.

با شروع Mac OS X Lion، اپل FileVault 2 را معرفی کرد. این به جای پوشه خانگی، کل SSD یا هارد دیسک شما را رمزگذاری می کند. به عنوان یک مزیت دیگر، FileVault 2 همچنین از رمزگذاری قوی‌تری نسبت به نسخه اصلی استفاده می‌کند و به حفظ امنیت اطلاعات شما کمک می‌کند.

در ادامه، ممکن است با اصطلاحاتی مواجه شوید که با آنها آشنایی ندارید. در حالی که سعی می کنیم آن را ساده نگه داریم، رمزگذاری موضوع پیچیده ای است، بنابراین ممکن است مواردی وجود داشته باشد که با اصطلاحات فنی بیشتری برخورد کنید. ما فهرستی از اصطلاحات رمزگذاری اساسی داریم که باید در این مورد به شما کمک کند.

آیا باید از FileVault استفاده کنید؟

اگر نمی‌پرسید که آیا باید از FileVault استفاده کنید، پاسخ پیش‌فرض بله است، باید . موارد زیادی وجود ندارد که در آن استفاده از FileVault ایده بدی باشد. با این حال، رمزگذاری FileVault در برخی موارد مفیدتر از موارد دیگر است.

اگر یک مک مینی قدیمی در خانه خود دارید که از آن برای ذخیره کاتالوگ موسیقی iTunes خود برای پخش از طریق Airplay استفاده می کنید، FileVault کاملاً ضروری نیست. از سوی دیگر، در مک بوکی که برای تجارت با خود حمل می کنید، رمزگذاری دیسک FileVault ضروری است. اگر مرتب با لپ تاپ Mac خود سفر می کنید، به لیست نکات ما برای ایمن نگه داشتن Mac خود در جاده نگاهی بیندازید .

باید بدانید که رمزگذاری FileVault بدون هزینه انجام نمی شود. در هر دستگاهی، رمزگذاری نوعی جریمه عملکرد خواهد داشت.

در بیشتر موارد، رمزگذاری فقط سربار عملکرد حاشیه ای را اضافه می کند، اما اگر رایانه شما در حال حاضر مشکل دارد، ممکن است سرعت آن را کاهش دهد. اگر از راه اندازی RAID استفاده می کنید یا Boot Camp را اجرا می کنید، ممکن است اصلا نتوانید از FileVault استفاده کنید.

هنگامی که FileVault دیسک شما را رمزگذاری کرد، باید با رمز عبور حساب خود وارد رایانه خود شوید تا قفل فایل های خود را باز کنید. در نتیجه، وقتی FileVault فعال است، نمی‌توانید از ورود خودکار در مک خود استفاده کنید.

ممکن است قبلاً رمزگذاری FileVault را در رایانه خود فعال کرده باشید، به خصوص اگر Mac خود را اخیراً خریداری کرده باشید. در بخش بعدی، نحوه بررسی را بررسی خواهیم کرد.

آیا FileVault از قبل در مک شما فعال است؟

بررسی اینکه آیا FileVault را در مک خود فعال کرده اید یا نه، ساده است. تنظیمات سیستم را باز کنید، سپس به تنظیمات امنیت و حریم خصوصی بروید . در اینجا، تب FileVault را در بالای صفحه انتخاب کنید.

یک نمای کلی از کارهایی که FileVault انجام می دهد و همچنین یک دکمه خاکستری برای روشن یا خاموش کردن آن خواهید دید. در پایین این صفحه، ممکن است پیامی ببینید که FileVault برای دیسک “Macintosh HD” یا چیزی مشابه روشن است. اگر این پیام را مشاهده کردید، FileVault قبلاً در رایانه شما فعال است.

اگر پیامی که با FileVault شروع می‌شود خاموش است، باید آن را به صورت دستی فعال کنید.

چگونه FileVault را در مک خود فعال کنید

فعال کردن FileVault ساده است. اگر قبلاً آنجا نیستید، System Preferences را اجرا کنید، سپس روی Security & Privacy کلیک کنید . در اینجا، روی تب FileVault کلیک کنید.

در این صفحه، متوجه می شوید که دکمه Turn On FileVault غیرفعال است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی نماد قفل در پایین صفحه کلیک کنید، سپس رمز عبور سرپرست خود را وارد کنید. اکنون روی دکمه برای فعال کردن رمزگذاری FileVault کلیک کنید.

اگر چندین کاربر در رایانه خود دارید، باید رمز عبور هر کاربر را وارد کنید. اکنون باید نحوه باز کردن قفل دیسک و بازنشانی رمز عبور خود را در صورت فراموش کردن آن انتخاب کنید. شما دو گزینه دارید: از iCloud برای باز کردن قفل دیسک خود استفاده کنید یا یک کلید بازیابی FileVault ایجاد کنید.

استفاده از iCloud آسان تر است، اما کمی امن تر است. اگر شخصی بتواند حساب iCloud شما را به خطر بیاندازد، می تواند درایو رایانه شما را رمزگشایی کند. استفاده از کلید بازیابی FileVault معمولاً ایمن تر است، اما اگر زمانی این کلید را گم کردید و رمز عبور خود را فراموش کردید، راهی برای بازیابی آن وجود ندارد.

اگر تصمیم به استفاده از کلید بازیابی FileVault دارید، آن را ایمن نگه دارید. این بدان معنی است که شما باید آن را در جایی غیر از درایو سیستم مک رمزگذاری شده خود، مانند مدیریت رمز عبور یا گاوصندوق، ذخیره کنید. مهم نیست که کدام روش را انتخاب می کنید، رمزگذاری مدتی طول می کشد، اما در پس زمینه اتفاق می افتد تا بتوانید به استفاده از رایانه خود ادامه دهید.

نحوه غیرفعال کردن FileVault

غیرفعال کردن رمزگذاری دیسک FileVault، اگر بخواهید، آسان است. فرآیند به همان روشی شروع می شود که فعال کردن FileVault انجام می دهد. System Preferences را باز کنید ، سپس به Security & Privacy بروید و روی زبانه FileVault کلیک کنید. روی قفل در پایین صفحه کلیک کنید و رمز عبور خود را وارد کنید.

اکنون، روی دکمه Turn Off FileVault کلیک کنید . فرآیند رمزگشایی آغاز خواهد شد. مانند رمزگذاری، این کار در پس‌زمینه انجام می‌شود، بنابراین با خیال راحت به استفاده از رایانه خود ادامه دهید.

FileVault فقط آغاز رمزگذاری است

استفاده از رمزهای عبور قوی و رمزگذاری مک خود با رمزگذاری FileVault راه طولانی را در جهت ایمن نگه داشتن اطلاعات شما خواهد کرد. با این حال، شما می توانید خیلی بیشتر انجام دهید. هر روش اضافه‌ای که اضافه می‌کنید قفل دیگری روی درب بین داده‌های شما و شخصی است که به دنبال آن است.

این می تواند به معنای تغییر به یک ارائه دهنده ایمیل امن تر یا استفاده از احراز هویت دو مرحله ای باشد، اما اغلب به معنای رمزگذاری بیشتر است. اگر فعال کردن FileVault در مک خود شما را به این فکر می‌اندازد که در کجای دیگری ممکن است بتوانید از رمزگذاری استفاده کنید، گزینه‌هایی دارید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…