امنیت Endpoint چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

امنیت Endpoint چیست؟

سازمان ها با تعداد فزاینده ای از تهدیدات سایبری روبرو هستند.  در این پست HiVPN به شما خواهیم گفت که امنیت نقطه پایانی چگونه می تواند به شما کمک کند؟

امنیت Endpoint چیست؟

حملات بدافزارها در حال افزایش هستند و اخیراً پیشرفته تر می شوند. سازمان ها با چالش محافظت مداوم از شبکه های IT خود در برابر تهدیدات سایبری مواجه هستند.

راه حل های سنتی مانند نرم افزار آنتی ویروس به یک دفاع ناکافی تبدیل شده اند، زیرا آنها تنها بر بخش کوچکی از امنیت شبکه تمرکز می کنند. شما باید کنترل های امنیتی پیشرفته تری را اجرا کنید که کل شبکه شما را پوشش می دهد.

اینجاست که امنیت نقطه پایانی به عنوان یک ابزار ضروری در امنیت سایبری پیشرفته مطرح می شود. در این مقاله، امنیت نقطه پایانی و نحوه عملکرد آن را خواهید فهمید.

Endpoint Security چیست؟

امنیت نقطه پایانی که به عنوان محافظت از نقطه پایانی نیز شناخته می شود، عمل ایمن سازی نقاط ورودی متصل به شبکه ها از حملات مخرب است. نقش مهمی در حصول اطمینان از محافظت از داده های حساس و مالکیت معنوی در برابر بدافزارها، فیشینگ، باج افزارها و سایر حملات سایبری در شبکه یا ابر ایفا می کند.

نقاط پایانی نقاط ورودی شبکه های فناوری اطلاعات شما هستند، از جمله رایانه های رومیزی، لپ تاپ ها، تبلت ها، دستگاه های تلفن همراه، سرورها و چاپگرها.

دو تهدید دائمی نقاط پایانی، حملات باج‌افزار و فیشینگ هستند.

باج افزار یک تهدید بزرگ برای شبکه های کامپیوتری است . در اینجا، مهاجمان به نقاط پایانی دسترسی غیرمجاز پیدا می‌کنند و داده‌های ذخیره شده در دستگاه را قفل و رمزگذاری می‌کنند. سپس آنها پیش از انتشار داده ها، درخواست باج می کنند.

در حملات فیشینگ، از برنامه‌های کاربردی قانونی برای فریب دادن اهداف استفاده می‌شود تا یک ایمیل یا پیام متنی را باز کنند و روی لینک‌های مخرب کلیک کنند، که منجر به نصب بدافزار یا مسدود شدن سیستم‌هایشان می‌شود. معمولاً برای سرقت داده ها، جزئیات ورود کاربران و شماره کارت اعتباری استفاده می شود.

از آنجایی که راه‌حل‌های آنتی ویروس به تنهایی نمی‌توانند از تهدیدات دائمی پیشرفته جلوگیری کنند، ضروری است که حفاظت نقطه پایانی جزء راه‌حل‌های امنیتی باشد.

امنیت Endpoint تمام جزئیات امنیتی افراد و سازمان ها را از طریق روش هایی مانند حفاظت از نشت داده ها (DLP)، مدیریت دستگاه، کنترل دسترسی به شبکه، رمزگذاری، تشخیص تهدید و پاسخ، ضبط می کند.

چرا امنیت Endpoint اهمیت دارد؟

دنیای تجارت امروز تکامل یافته است. سازمان‌ها اکنون در حال استفاده از دستگاه خود را بیاورید (BYOD) و سیاست‌های کار از راه دور که دسترسی به داده‌ها را ارتقا می‌دهند.

اگرچه این سیاست‌های محل کار برای افزایش بهره‌وری مهم هستند، اما تهدیدی امنیتی برای شرکت ایجاد می‌کنند که می‌تواند منجر به داده‌ها و زیان مالی شود.

داده ها با ارزش ترین دارایی سازمان شما هستند. و از دست دادن آن یا عدم دسترسی به آن ممکن است موجودیت سازمان شما را خراب کند.

نقاط پایانی اکنون اهداف آسانی هستند زیرا از طریق مرورگرها آسیب پذیر هستند، جایی که اتفاقاً در آن بسیاری از حملات مخرب رخ می دهد. برای این منظور، لایه‌های امنیتی جدیدی باید از طریق راه‌حل‌های حفاظت نقطه پایانی ایجاد شوند. این راه حل امنیتی برای شناسایی سریع، بررسی و مسدود کردن حملات مخربی که در حال حرکت هستند، سازماندهی و طراحی شده است.

امنیت Endpoint چگونه کار می کند

هدف امنیت نقطه پایانی این است که به شما کمک کند شبکه های خود را از دسترسی غیرمجاز ایمن کنید. این امر از طریق استفاده از برنامه های امنیتی پیشرفته ای که هر نقطه ورودی را نظارت و ایمن می کند، به دست می آید. این برنامه های امنیتی شامل موارد زیر است.

۱. پلت فرم محافظت از نقطه پایانی (EPP)

یک پلت فرم محافظت از نقطه پایانی از فناوری های یکپارچه نقطه ورود برای شناسایی و توقف تهدیدات درک شده در نقطه پایانی استفاده می کند. در اینجا، هر فایلی که وارد سیستم داخلی یک سازمان می شود، تجزیه و تحلیل می شود. و با استفاده از یک سیستم مبتنی بر ابر، EPP اطلاعات ذخیره شده در فایل را بررسی می کند تا از جایی که ممکن است تهدیدات بالقوه وجود داشته باشد، مطمئن شود.

به عنوان یک کاربر، از شما انتظار می رود که صاحب یک کنسول منطقه اصلی باشید که در سیستم عملیاتی شما تعبیه شده است.

انجام این کار باعث می شود که سیستم شما با هر نقطه پایانی که به آن متصل می شود آشنا شود و در عین حال امکان ارتقاء دستگاه ها را فراهم می کند. همچنین می‌تواند تأیید ورود نقاط پایانی فردی را درخواست کند و رویه‌های شرکت شما را از یک مکان مدیریت کند.

۲. تشخیص و پاسخ نقطه پایانی (EDR)

این یکی دیگر از ابزارهای امنیت سایبری است که به طور مداوم حملات سایبری پیشرفته را رصد کرده و به آنها پاسخ می دهد. شناسایی نقطه پایانی و پاسخ تهدیدات سطح بالا مانند بدافزارهای بدون فایل و سوء استفاده های روز صفر را شناسایی می کند که از دفاع خط مقدم فرار کرده و به سیستم سازمان راه پیدا کرده اند. این به عنوان لایه دوم حفاظت پس از استقرار EPP عمل می کند.

ابزارهای تشخیص و پاسخ نقطه پایانی کل چرخه حیات یک تهدید سایبری را بررسی می کنند. آنها از نزدیک بررسی می کنند که چگونه تهدید وارد شده است، کجا بوده است و چگونه می توان از گسترش آن جلوگیری کرد.

بسیاری از این تهدیدات پیشرفته می‌توانند شبکه‌های خصوصی و شرکتی را ویران کنند. برای مثال، باج‌افزار داده‌های حساس را به هزینه مالک داده رمزگذاری می‌کند. سپس مهاجم پیش از انتشار اطلاعات، درخواست باج مالی می کند.

در نتیجه افزایش حملات بدافزار، شما باید بیش از هر زمان دیگری از شبکه خود محافظت کنید . EDR می تواند به شناسایی، مهار و حذف سریع تهدید کمک کند تا داده های شما در نقاط پایانی ایمن شوند.

۳. تشخیص و پاسخ گسترده (XDR)

تشخیص و پاسخ گسترده نظارت و جلوگیری از تهدیدات امنیت سایبری. در این مورد، داده ها را در نقاط مختلف ورودی شبکه مانند ابر، شبکه، ایمیل، سرورها و نقاط پایانی جمع آوری و مرتبط می کند.

این ابزار امنیتی داده‌های مرتبط را تجزیه و تحلیل می‌کند، و برای آشکار کردن تهدید پیشرفته به آن قابل مشاهده و معنی می‌دهد. پس از افشای، اکنون می توان تهدید را روی آن متمرکز کرد، موشکافی کرد و از هم جدا کرد تا از از دست رفتن داده ها و سقوط امنیت جلوگیری شود.

XDR یک ابزار حفاظتی پیشرفته تر و پیشرفت EDR است. این یک دید کل نگر از سیستم شبکه یک سازمان ارائه می دهد که با امنیت سایبری مرتبط است.

با سیستم XDR، سازمان ها در معرض سطح بالایی از امنیت سایبری هستند. همچنین کارشناسان امنیت آنلاین می توانند آسیب پذیری های امنیتی را شناسایی کرده و از شر آن خلاص شوند.

پیاده سازی امنیت نقطه پایانی شبانه روزی بسیار مهم است

امنیت نقطه پایانی برای هر فرد یا سازمانی، صرف نظر از وضعیت یا اندازه آنها، حیاتی است. این اولین خط دفاعی در برابر حملات سایبری است که با گذشت زمان پیچیده‌تر شده‌اند.

به دلیل اتصال نقاط پایانی به شبکه ها، آنها به یک هدف آسان تبدیل شده اند. مهم است که از نقاط پایانی خود در برابر مجرمان سایبری که می خواهند به آنها دسترسی غیرمجاز داشته باشند محافظت کنید.

استقرار امنیت نقطه پایانی با بررسی سیستم های شبکه شما و همچنین نقاط پایانی متصل به آنها شروع می شود. همچنین دانستن نوع داده‌هایی که از دستگاه‌ها برای شناسایی زودهنگام تهدیدات عبور می‌کنند، مهم است.

به یاد داشته باشید که اجرای امنیت سایبری یک فعالیت مستمر است. مراقب دستگاه‌های نقطه پایانی خود باشید تا بتوانید حتی کوچک‌ترین تهدیدها را زود تشخیص دهید و آنها را در مسیر خود متوقف کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…