جعل ایمیل چیست و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

جعل ایمیل چیست و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

شما به تازگی یک ایمیل از بهترین دوست خود دریافت کرده اید، و در آن یک لینک وجود دارد. آدرس ایمیل مشروع به نظر می رسید، بنابراین روی آن کلیک کردید در این حال، سیستم شما به طور ناگهانی شروع به عملکرد عجیب می کند و مردم از ارسال ایمیل های عجیب و غریب توسط شما شکایت می کنند. شما قربانی جعل ایمیل شدید. HiVPN در این مقاله قصد دارد تمامی توضیحات جعل ایمیل را برای شما شرح دهد با ما همراه باشید.

جعل ایمیل چیست؟

جعل ایمیل یک حمله سایبری است که در آن یک هکر ایمیلی با یک آدرس فرستنده ساختگی برای شما ارسال می کند تا شما را متقاعد کند که از یک منبع قابل اعتماد است. این می تواند یک بانک، یک سازمان دولتی، همکار شما، یک دوست و غیره باشد. مجرمان سایبری از این تکنیک مهندسی اجتماعی برای موارد زیر استفاده می کنند:

 • استخراج اطلاعات شخصی قربانیان.
 • توزیع بدافزار.
 • شما را برای انتقال پول متقاعد می کنند.
 • پنهان کردن هویت آنها.

در حالی که کاربران گاهی اوقات می توانند ایمیل جعلی را به عنوان هرزنامه شناسایی کنند، اما همچنان باعث ایجاد مشکلات زیادی می شود. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۳، یک خبرگزاری ایمیلی دریافت کرد که به نظر می رسید از طرف یک شرکت قانونی سوئدی آمده و ادعا می کرد که سامسونگ آنها را خریداری کرده است. مجرمان سایبری با انتشار اطلاعات نادرست، قیمت سهام شرکت نامبرده را تحت تأثیر قرار دادند. آنها به شدت سقوط کردند.

جعل ایمیل چگونه کار می کند؟

ابتدا، هکرها باید آدرس ایمیل شما را در دست بگیرند. بسیاری از آنها در دامنه عمومی در دسترس هستند. مردم تمایل دارند آنها را در رسانه های اجتماعی منتشر کنند، آنها را با دیگران به اشتراک بگذارند، آنها را در فرم های تماس بگذارند، و غیره.

پس از اطلاع از ایمیل شما، هکرها می توانند از آدرس شما به روش های زیر سوء استفاده کنند:

 • آن‌ها می‌توانند با سایر اطلاعات کاربری لو رفته به صندوق ورودی شما دسترسی داشته باشند.
 • آنها ممکن است از یک حمله خشونت آمیز استفاده کنند.
 • آنها می توانند یک ایمیل مشابه ایجاد کنند اما از ارائه دهندگان و سرورهای دامنه خود استفاده کنند.
 • آنها می توانند رایانه شما را با بدافزار آلوده کنند و از لیست مخاطبین شما برای ارسال هرزنامه به دیگران استفاده کنند.

همه ارائه دهندگان ایمیل دارای پروتکل های احراز هویت ایمیل قوی برای فیلتر کردن دامنه ها و ایمیل های مشکوک و با پیکربندی ضعیف نیستند. بنابراین، هکرها با موفقیت از این حفره‌ها برای دریافت ایمیل‌های جعلی خود سوء استفاده می‌کنند.

چگونه از جعل ایمیل جلوگیری کنیم

برای جلوگیری از جعل ایمیل، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • آنتی ویروس خود را به طور مرتب به روز کنید تا از ویروس ها جلوگیری کنید. همچنین، مطمئن شوید که برنامه ایمیل شما به روز است.
 • از رمزهای عبور پیچیده برای محافظت از حساب های خود استفاده کنید. هرچه رمز عبور قوی تر باشد، حساب شما در برابر حملات بی رحمانه آسیب پذیرتر خواهد بود. همچنین، آنها را به طور منظم تغییر دهید.
 • در خبرنامه های مشکوک مشترک نشوید و فرم های ثبت نام آنلاینی را که به آنها اعتماد ندارید پر نکنید.
 • از استفاده از ایمیل های شخصی و کاری خود برای ثبت نام در خدمات مختلف آنلاین و حساب های رسانه های اجتماعی خودداری کنید. برای این منظور می توانید یک ایمیل جداگانه ایجاد کنید. همچنین، سعی کنید ایمیل های اصلی خود را تا حد امکان خصوصی نگه دارید. در صورتی که هنوز نیاز به ارائه آن دارید، آن را به صورت ایمیل(at)domain(dot)com بنویسید.
 • ایمیل خود را به افرادی که به آنها اعتماد ندارید ندهید.
 • از ارائه دهندگان خدمات ایمیل استفاده کنید که از احراز هویت ایمیل قوی یا پروتکل های رمزنگاری استفاده می کنند. تحقیق مناسبی انجام دهید تا مطمئن شوید ارائه دهنده ای که استفاده می کنید ایمن است یا خیر. شما همچنین می توانید ارائه دهندگان ایمیل توصیه شده ما را بررسی کنید که از ایمیل های شما مراقبت بهتری می کنند.
 • آدرس ایمیل را با دقت بررسی کنید. آیا عجیب به نظر می رسد یا اشتباهات املایی دارد؟
 • با استفاده از سایر وسایل ارتباطی مستقیماً با فرستنده تماس بگیرید.
 • اگر مشکوک هستید که ویروس را دانلود کرده اید، فوراً یک اسکن آنتی ویروس انجام دهید.
 • روی پیوندهای منابعی که به آنها اعتماد ندارید کلیک نکنید. یاد بگیرید که یک لینک جعلی را تشخیص دهید .
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…