جعل ایمیل چیست و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

جعل ایمیل چیست و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

شما به تازگی یک ایمیل از بهترین دوست خود دریافت کرده اید، و در آن یک لینک وجود دارد. آدرس ایمیل مشروع به نظر می رسید، بنابراین روی آن کلیک کردید در این حال، سیستم شما به طور ناگهانی شروع به عملکرد عجیب می کند و مردم از ارسال ایمیل های عجیب و غریب توسط شما شکایت می کنند. شما قربانی جعل ایمیل شدید. HiVPN در این مقاله قصد دارد تمامی توضیحات جعل ایمیل را برای شما شرح دهد با ما همراه باشید.

جعل ایمیل چیست؟

جعل ایمیل یک حمله سایبری است که در آن یک هکر ایمیلی با یک آدرس فرستنده ساختگی برای شما ارسال می کند تا شما را متقاعد کند که از یک منبع قابل اعتماد است. این می تواند یک بانک، یک سازمان دولتی، همکار شما، یک دوست و غیره باشد. مجرمان سایبری از این تکنیک مهندسی اجتماعی برای موارد زیر استفاده می کنند:

 • استخراج اطلاعات شخصی قربانیان.
 • توزیع بدافزار.
 • شما را برای انتقال پول متقاعد می کنند.
 • پنهان کردن هویت آنها.

در حالی که کاربران گاهی اوقات می توانند ایمیل جعلی را به عنوان هرزنامه شناسایی کنند، اما همچنان باعث ایجاد مشکلات زیادی می شود. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۳، یک خبرگزاری ایمیلی دریافت کرد که به نظر می رسید از طرف یک شرکت قانونی سوئدی آمده و ادعا می کرد که سامسونگ آنها را خریداری کرده است. مجرمان سایبری با انتشار اطلاعات نادرست، قیمت سهام شرکت نامبرده را تحت تأثیر قرار دادند. آنها به شدت سقوط کردند.

جعل ایمیل چگونه کار می کند؟

ابتدا، هکرها باید آدرس ایمیل شما را در دست بگیرند. بسیاری از آنها در دامنه عمومی در دسترس هستند. مردم تمایل دارند آنها را در رسانه های اجتماعی منتشر کنند، آنها را با دیگران به اشتراک بگذارند، آنها را در فرم های تماس بگذارند، و غیره.

پس از اطلاع از ایمیل شما، هکرها می توانند از آدرس شما به روش های زیر سوء استفاده کنند:

 • آن‌ها می‌توانند با سایر اطلاعات کاربری لو رفته به صندوق ورودی شما دسترسی داشته باشند.
 • آنها ممکن است از یک حمله خشونت آمیز استفاده کنند.
 • آنها می توانند یک ایمیل مشابه ایجاد کنند اما از ارائه دهندگان و سرورهای دامنه خود استفاده کنند.
 • آنها می توانند رایانه شما را با بدافزار آلوده کنند و از لیست مخاطبین شما برای ارسال هرزنامه به دیگران استفاده کنند.

همه ارائه دهندگان ایمیل دارای پروتکل های احراز هویت ایمیل قوی برای فیلتر کردن دامنه ها و ایمیل های مشکوک و با پیکربندی ضعیف نیستند. بنابراین، هکرها با موفقیت از این حفره‌ها برای دریافت ایمیل‌های جعلی خود سوء استفاده می‌کنند.

چگونه از جعل ایمیل جلوگیری کنیم

برای جلوگیری از جعل ایمیل، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • آنتی ویروس خود را به طور مرتب به روز کنید تا از ویروس ها جلوگیری کنید. همچنین، مطمئن شوید که برنامه ایمیل شما به روز است.
 • از رمزهای عبور پیچیده برای محافظت از حساب های خود استفاده کنید. هرچه رمز عبور قوی تر باشد، حساب شما در برابر حملات بی رحمانه آسیب پذیرتر خواهد بود. همچنین، آنها را به طور منظم تغییر دهید.
 • در خبرنامه های مشکوک مشترک نشوید و فرم های ثبت نام آنلاینی را که به آنها اعتماد ندارید پر نکنید.
 • از استفاده از ایمیل های شخصی و کاری خود برای ثبت نام در خدمات مختلف آنلاین و حساب های رسانه های اجتماعی خودداری کنید. برای این منظور می توانید یک ایمیل جداگانه ایجاد کنید. همچنین، سعی کنید ایمیل های اصلی خود را تا حد امکان خصوصی نگه دارید. در صورتی که هنوز نیاز به ارائه آن دارید، آن را به صورت ایمیل(at)domain(dot)com بنویسید.
 • ایمیل خود را به افرادی که به آنها اعتماد ندارید ندهید.
 • از ارائه دهندگان خدمات ایمیل استفاده کنید که از احراز هویت ایمیل قوی یا پروتکل های رمزنگاری استفاده می کنند. تحقیق مناسبی انجام دهید تا مطمئن شوید ارائه دهنده ای که استفاده می کنید ایمن است یا خیر. شما همچنین می توانید ارائه دهندگان ایمیل توصیه شده ما را بررسی کنید که از ایمیل های شما مراقبت بهتری می کنند.
 • آدرس ایمیل را با دقت بررسی کنید. آیا عجیب به نظر می رسد یا اشتباهات املایی دارد؟
 • با استفاده از سایر وسایل ارتباطی مستقیماً با فرستنده تماس بگیرید.
 • اگر مشکوک هستید که ویروس را دانلود کرده اید، فوراً یک اسکن آنتی ویروس انجام دهید.
 • روی پیوندهای منابعی که به آنها اعتماد ندارید کلیک نکنید. یاد بگیرید که یک لینک جعلی را تشخیص دهید .
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟
اینترنت -
مهر ۱۴, ۱۴۰۱

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟ ورود به حساب‌های Google، Apple یا Facebook شما را از ایجاد نام کاربری و مجموعه رمز عبور جدید نجات می‌دهد. علیرغم راحتی، ورود به سیستم واحد (SSO) می تواند به معنای یک…

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…