سیاست امنیتی ایمیل چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

سیاست امنیتی ایمیل چیست؟

داشتن یک خط مشی امنیتی ایمیل می تواند از شما و شرکت شما در برابر تهدیدات مخرب محافظت کند. با این پست HiVPN همراه شوید.

سیاست امنیتی ایمیل چیست؟

آخرین باری که ایمیل فرستادید کی بود؟ احتمالا امروز بود درست مانند شما، افراد زیادی در سراسر جهان روزانه ایمیل ارسال می کنند.

ایمیل ها برای طولانی ترین زمان بخشی از زندگی ما بوده اند. از آنجایی که انجام آن بدون آنها تقریبا غیرممکن است، باید خود را با یک سیاست امنیتی موثر ایمیل ایمن کنید.

شما نمی خواهید ایمیل های شما به دست افراد نادرستی برسد، درست است؟ اجرای یک خط مشی امنیتی ایمیل به ایمن نگه داشتن آنها کمک می کند.

سیاست امنیتی ایمیل چیست؟

خط‌ مشی امنیت ایمیل مجموعه‌ای از رویه‌هایی است که بر استفاده از ایمیل‌ها در یک شبکه یا یک موسسه نظارت می‌کنند. این جزئیات نحوه تعامل دسته ای از کاربران با پیام هایی است که از طریق ایمیل ارسال و دریافت می شوند.

سازماندهی و ایمن نگه داشتن ایمیل های خود، بهره وری شما را افزایش می دهد . هدف یک سیاست امنیتی ایمیل ایمن سازی پیام ها از دسترسی غیرمجاز است.

شاید بپرسید چه کسی ممکن است سعی کند بدون اجازه به ایمیل ها دسترسی پیدا کند؟ مجرمان سایبری  آنها به پیام های محرمانه ای که شما در داخل و خارج از سازمان خود ارسال می کنید بسیار علاقه مند هستند. و این به این دلیل است که آنها می دانند که چنین اطلاعاتی ارزشمند هستند. اگر به آن دست پیدا کنند، می توانند از آن برای یک سری فعالیت های مخرب برای غنی سازی خود استفاده کنند.

سیاست امنیتی ایمیل چگونه کار می کند؟

قدرت امنیتی پیش فرض ایمیل چندان قوی نیست. پیام های ارسال شده از طریق ایمیل در فضای عمومی هستند. از این رو، هر کسی که مهارت هک متوسطی دارد به راحتی می تواند به آنها دسترسی داشته باشد. ایجاد یک خط مشی امنیتی ایمیل یکی از کارهای اساسی است که می توانید برای دفع مهاجمان انجام دهید.

اعتقاد به اینکه شما یا سازمانتان نمی توانید قربانی نقض ایمیل شوید یک فرض نادرست است. تا زمانی که از ایمیل ها استفاده می کنید، می توانید هدف قرار بگیرید.

عدم تمایل شما به اجرای یک خط مشی امنیتی ایمیل تنها در صورتی می تواند مانع از کار شما شود که ایمیل هایی که ارسال می کنید بی معنی باشند. اما اگر کسب و کار مناسبی داشته باشید، به سختی اینطور نیست.

برای اینکه یک سیاست امنیتی ایمیل موثر باشد، باید موارد زیر را شامل شود:

  1. محدوده و هدف سیاست.
  2. اطلاعات مربوط به مالکیت محتوای موجود در ایمیل ها.
  3. نگرانی های حفظ حریم خصوصی و انتظارات طرف هایی که از ایمیل استفاده می کنند.
  4. مسئولیت های کاربران ایمیل
  5. دستورالعمل استفاده از حساب های ایمیل سازمان.
  6. نکاتی برای شناسایی و جلوگیری از تهدیدات امنیتی ایمیل.
  7. اقدامات خاصی که باید در صورت مشکوک به نقض امنیت ایمیل انجام دهید.
  8. دسترسی کلیدی در اجرای موفقیت آمیز خط مشی است. اعضای تیم تنها در صورتی می توانند از اطلاعات مندرج در خط مشی مطلع شوند که بتوانند به سند دسترسی داشته باشند.
  9. به جای ذخیره سند در یک دستگاه فیزیکی، توصیه می شود از ابزار گردش کار با فضای ذخیره سازی ابری و دسترسی از راه دور استفاده کنید. به این ترتیب، اعضای تیم مجاز می توانند از هر کجا و در هر زمان به خط مشی دسترسی داشته باشند.
  10. آموزش یکی دیگر از عناصر ضروری برای اجرای موفقیت آمیز خط مشی امنیتی ایمیل است. برخی از کاربران ممکن است تمایلی به رعایت این خط مشی نداشته باشند، به خصوص اگر از چیزی مشابه در گذشته استفاده نکرده باشند. این به شما بستگی دارد که آموزش مناسبی را در نظر بگیرید تا به آنها بفهمانید که چگونه استفاده از این خط‌ مشی به نفع همه است.

چگونه یک سیاست امنیتی ایمیل موثر بسازیم

یک خط مشی امنیتی ایمیل برای همه یکسان نیست زیرا هیچ دو سازمانی یکسان نیستند. اما تهدیدات سایبری که استفاده از ایمیل ها را به خطر می اندازد، بدون توجه به پیشنهادات و اندازه آنها، تأثیرات مشابهی بر سازمان ها دارد. آنها ویژگی های مشترکی هستند که باید در ایجاد یک خط مشی استاندارد در نظر گرفته شوند.

در اینجا چند نکته عملی برای ایجاد یک خط مشی امنیتی ایمیل کارآمد آورده شده است.

۱. یک الگو را بپذیرید

ایجاد یک خط مشی امنیتی ایمیل از ابتدا ایده بدی نیست، اما می توانید با استفاده از یک الگوی موجود در زمان خود صرفه جویی کنید. این امر ضروری است، به خصوص اگر با محتوای خط مشی آشنا نباشید.

به جای ایجاد اطلاعات نامربوط، شما اطلاعات حیاتی برای ایجاد یک خط مشی مؤثر دارید.

۲. قالب را تغییر دهید

اتخاذ یک الگوی موجود به این معنی نیست که باید از آن به همان شکلی که هست استفاده کنید. این الگو برای این است که به شما ایده دهد که سیاست چگونه به نظر می رسد.

به جای برداشتن هر چیزی که در خط قلاب قالب و سینک وجود دارد، آن را مطابق با نیازهای منحصر به فرد کسب و کار خود تنظیم کنید.

در پایان، یک سند اصلی خواهید داشت که برای سازمان شما ساخته شده است.

۳. شرایط تعامل کاربر را شناسایی کنید

کاربران ایمیل شما ممکن است در صورت عدم اطلاع از ممنوع بودن چنین فعالیت‌هایی در فعالیت‌های غیرمجاز شرکت کنند. این مسئولیت شماست که به صراحت بیان کنید که آنها چگونه باید از ایمیل شما استفاده کنند.

روش‌های ایمیل ناسالم را که ممکن است شبکه شما را در معرض حملات سایبری قرار دهد، شناسایی کنید و نسبت به مشارکت در چنین فعالیت‌هایی هشدار دهید.

۴. یک ابزار را پیاده سازی کنید

خط مشی امنیتی ایمیل شما بدون اجرای ابزاری که امنیت ایمیل های شما را افزایش می دهد ناقص است.

محافظت دستی از ایمیل شما در برابر تهدیدات سایبری کافی نیست، به خصوص که مجرمان سایبری از فناوری های پیشرفته برای حملات خود استفاده می کنند. انرژی آنها را با ابزارهایی مانند جعبه های ماسه ای، فیلترهای هرزنامه و نرم افزارهای پیشگیری از بدافزار تطبیق دهید. یک فیلتر اسپم موثر از مشاهده ایمیل های مخرب جلوگیری می کند.

۵. تأیید خط مشی کاربر را اجرا کنید

اجرای موفقیت آمیز خط مشی شما با تمایل کاربران شما به رعایت آن آغاز می شود. تغییر با مقداری مقاومت همراه است. اعضای تیم که با خط مشی امنیتی ایمیل آشنایی ندارند ممکن است تصمیم بگیرند که آن را نادیده بگیرند.

با ضمیمه کردن امضاهای خود به عنوان تأییدیه، کاربران را متعهد به استفاده از این خط‌ مشی کنید. به این ترتیب، شما مدرکی دال بر موافقت آنها برای استفاده از آن در صورت عدم موفقیت دارید.

۶. آموزش کاربران

کاربران ایمیل شما ممکن است برخی از اطلاعات این خط مشی را درک نکنند. رها کردن آنها در حالت سردرگمی خطرناک است زیرا ممکن است اقدامات نامناسبی انجام دهند که شبکه شما را به خطر بیندازد.

با انجام آموزش، اطمینان حاصل کنید که همه خط مشی را درک می کنند. فضایی را برای آنها ایجاد کنید تا در مورد مناطق خاکستری سؤال بپرسند تا همه در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهند و چه کاری نباید انجام دهند سریعاً آگاه باشند.

یک طرح واکنش به حادثه ایجاد کنید

حتی با وجود تمام آموزش‌هایی که در مورد نحوه اجرای مؤثر یک خط مشی امنیتی ایمیل وجود دارد، ممکن است همه چیز اشتباه پیش برود.

یک طرح واکنش به حادثه درصورت رخنه امنیتی ایجاد کنید. خط‌ مشی شما باید حاوی کارهایی باشد که کاربران پس از مشکوک شدن به فعالیت یا حمله مخرب باید انجام دهند. انجام اقدامات صحیح می تواند اثرات یک حمله سایبری را کاهش دهد.

با خط مشی امنیت ایمیل، فرهنگ سایبری سالم را پرورش دهید

پیام‌رسانی فوری ممکن است در برقراری ارتباط با دوستان و خانواده مرسوم باشد. اما وقتی نوبت به کار و تجارت می‌رسد، ایمیل قدیمی خوب هنوز هم مرتبط است. این به سازمان ها کمک می کند تا احساس نظم و رسمیت را حفظ کنند.

ممکن است نتوانید مهاجمان را از هدف قرار دادن ایمیل های خود منع کنید، اما می توانید حملات آنها را با یک سیاست امنیتی موثر ایمیل خنثی کنید.

وقتی همه افرادی که از ایمیل شما استفاده می کنند بفهمند که چگونه اطلاعات را ایمن نگه دارند، مجرمان سایبری فرصتی برای حمله نخواهند داشت. این فقط یک مسئله زمان است که آنها از تلاش برای نفوذ به شبکه شما دست بکشند و به شبکه بعدی بروند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…