Domain Slamming چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

Domain Slamming چیست؟

این کلاهبرداری شامل یک ثبت کننده غیراخلاقی دامنه است که شما را فریب می دهد تا دامنه خود را تغییر دهید. در این پست HiVPN بیاموزید که چگونه علائم هجوم دامنه را تشخیص دهید.

نام دامنه حاوی هویت تجاری شماست و وب سایت شما به آن بستگی دارد. تصور کنید یک ایمیل یا اعلان دریافت می کنید مبنی بر اینکه دامنه شما در شرف انقضا است و باید فوراً آن را تمدید کنید. با عجله خود، ممکن است در نهایت آن را تمدید کنید، به خصوص اگر ایمیل درست به نظر برسد، و مطمئن نیستید که دامنه شما چه زمانی منقضی می شود.

اما متأسفانه، ممکن است بعداً متوجه شوید که در واقع طعمه کلاهبرداری شده اید که به نام slamming دامنه شناخته می شود.

بنابراین، slamming دامنه چیست و چه نوع مشکلاتی را می تواند ایجاد کند؟ آیا راه هایی برای تشخیص نشانه های این کلاهبرداری وجود دارد؟

Domain Slamming چیست؟

اصطلاح “slamming دامنه” پس از slamming تلفنی ابداع شد، جایی که شرکت های تلفن شما را فریب می دهند تا سرویس تلفن فعلی خود را به خدمات آنها تغییر دهید.

اما کوبیدن دامنه بسیار مبهم‌تر است زیرا قربانیان از قبل مطلع نشده‌اند که نام دامنه خود را به یک ثبت‌کننده دیگر منتقل خواهند کرد  در عوض، فریب داده می‌شوند تا این کار را انجام دهند.

در طول یک حادثه هجوم دامنه، ممکن است یک ایمیل، پیام متنی یا حتی یک اعلان رسانه های اجتماعی دریافت کنید که بیان می کند ثبت دامنه شما در شرف اتمام است و نیاز به تمدید فوری دارد.

این پیام‌ها گاهی شبیه فاکتورها هستند و همچنین حس فوریت، همدلی و حرفه‌ای بودن را منتقل می‌کنند و نادیده گرفتن نیت مخرب را برای هر کسی آسان می‌کنند.

مشکلات ناشی از کوبیدن دامنه

پس اگر ساده لوحانه دامنه خود را به یک ثبت کننده کلاهبرداری منتقل کنید چه اتفاقی می افتد؟ در اینجا برخی از مشکلات احتمالی وجود دارد که می توانید پس از قربانی شدن در یک حادثه کوبیدن دامنه با آن مواجه شوید.

از دست دادن مالکیت دامنه شما

به عنوان یک مالک دامنه، از دست دادن مالکیت دامنه شما می تواند کابوس بدتر شما باشد. با این حال بسیاری از افراد زمانی که طعمه این کلاهبرداری می شوند با این واقعیت تلخ روبرو می شوند.

از دست دادن وب سایت یا ایمیل

بسته به نحوه پیکربندی موارد، ممکن است دسترسی به دارایی های دیجیتال مهم خود، از جمله ایمیل های خود را از دست بدهید.

در بدترین حالت، وب سایت ارزشمند شما حتی ممکن است آفلاین شود.

پرداخت نرخ تمدید بالاتر

قربانیان حمله به دامنه همیشه در نهایت هزینه های بیشتری برای تمدید یا انتقال دامنه های خود با ثبت کننده های جعلی پرداخت می کنند.

قیمت تمدید دامنه با ثبت کننده های کلاهبرداری اغلب بسیار بیشتر از قیمت واقعی خرید دامنه شما است. در نگاهی به گذشته، تمدید دامنه معمولاً باید کمتر از خرید اولیه هزینه داشته باشد.

شما جایی برای روی آوردن ندارید

گاهی اوقات، ثبت کننده دامنه کلاهبرداری ممکن است بلافاصله پس از تکمیل تراکنش ناپدید شود.

و برخی از شرکت‌های کوبنده دامنه از خارج از کشور فعالیت می‌کنند که می‌تواند اوضاع را پیچیده‌تر کند. آنها حتی ممکن است انجام معامله را انکار کنند تا شما را در خدمات ثبت دامنه خود مشترک نگه دارند.

چگونه می توان دامنه اسلمینگ را تشخیص داد

در حالی که گرفتار شدن در دام کلاهبرداری دامنه بسیار آسان است، راه هایی وجود دارد که می توانید از خود در برابر آن محافظت کنید.

به عنوان مثال، باید مراقب پیام‌هایی با کلمات مشکوک باشید که شامل عباراتی مانند «اعلامیه انقضای ثبت دامنه»، «باید نام دامنه خود را تمدید کنید تا حقوق انحصاری آن در وب را حفظ کنید»، و «عدم تمدید نام دامنه شما توسط انقضا ممکن است منجر به از دست دادن هویت آنلاین شما شود و پیدا کردن مکان شما در وب را برای مشتریان و دوستانتان دشوار کند.

همیشه مراقب موارد زیر باشید:

  • هر ایمیل یا مکاتباتی که باعث ترس، فوریت یا سردرگمی می شود را نادیده بگیرید.
  • مکاتبات یک ثبت کننده را نادیده بگیرید مگر اینکه از شرکتی باشد که شما واقعاً در آن ثبت نام کرده اید. اگر به خاطر نمی آورید که ثبت کننده شما کیست، جستجوی WHOIS را انجام دهید . این به شما کمک می کند تا مالک ثبت شده دامنه خود را شناسایی کنید و حتی می توانید تاریخ انقضای دامنه خود را در آنجا جستجو کنید.
  • اگر ثبت کننده درخواست هزینه های تمدید بالاتر از حد معمول را دارد، آن را یک پرچم قرمز در نظر بگیرید.
  • بررسی کنید که آیا نام دامنه ذکر شده در مکاتبات مشابه نام شماست اما دقیق نیست. این تغییرات می توانند کوچک باشند، اما همه تفاوت را ایجاد می کنند.
  • از هر گونه اطلاعیه ای که رتبه وب سایت شما را در گوگل یا سایر موتورهای جستجو تهدید می کند خودداری کنید.
  • وقتی نوبت به حفاظت از دامنه شما می رسد، یک نظارت کوچک می تواند شما را در انبوهی از مشکلات قرار دهد. خبر خوب این است که با توجه بیشتر به این علائم، می توانید از مشکلات دامنه خود جلوگیری کنید.

·         ثبت دامنه ها با احتیاط و هوشمندی

  • خرید یا تمدید نام دامنه می تواند یک فرآیند دشوار باشد، به خصوص زمانی که باید مراقب کلاهبرداری ها باشید.
  • اما کمی احتیاط و برنامه ریزی می تواند تا حد زیادی کمک کند. علاوه بر اطمینان از ثبت نام با یک ثبت کننده دامنه قانونی، ثبت دامنه خود را برای چندین سال تمدید کنید. خوشبختانه، اکثر ثبت کنندگان دامنه می توانند دامنه ها را تا ۱۰ سال قبل تمدید کنند.
  • راه اندازی تمدید خودکار دامنه ممکن است بهترین گزینه شما باشد. نه تنها از حذف نام دامنه شما جلوگیری می کند، بلکه به شما در نادیده گرفتن انواع درخواست های کوبنده دامنه نیز کمک می کند.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…