جداسازی مرورگر چیست؟

۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

جداسازی مرورگر چیست؟

جداسازی مرورگر خطرات ناشی از مرور وب را کاهش می دهد و باید بخشی جدایی ناپذیر از هر خط مشی امنیت سایبری قوی باشد. با این پست آموزشی HiVPN همراه باشید.

جداسازی مرورگر چیست؟

مرورگرها درهای ما به اینترنت هستند و ارتباطات آنلاین ما به آنها بستگی دارد. اما این بدان معناست که همه ما در معرض آلودگی های بدافزار هستیم.

خوشبختانه، یک عمل امنیت سایبری که به عنوان جداسازی مرورگر شناخته می‌شود، می‌تواند به جلوگیری از تأثیرگذاری کدهای مخرب بر دستگاه‌های ما کمک کند. و نه تنها از آلودگی‌های بدافزار جلوگیری می‌کند، بلکه می‌تواند اشکال دیگر حملات سایبری را نیز از نفوذ شبکه ما کاهش دهد.

اما چگونه جداسازی مرورگر به همه اینها دست می یابد؟ و مزایای امنیتی اصلی اتخاذ سیاست ایزوله سازی مرورگر چیست؟

جداسازی مرورگر چیست؟

جداسازی مرورگر، همچنین به عنوان “جداسازی مرورگر از راه دور” شناخته می شود، یک روش امنیتی سایبری است که برای جدا کردن فعالیت های مرور  مانند بارگیری صفحات وب  از دستگاه هایی که آن صفحات را بارگیری می کنند، استفاده می شود. اینها می تواند شامل رایانه، لپ تاپ یا هر دستگاه دیگری باشد که به شبکه شما متصل است.

اگر به درستی اجرا شود، یک راه حل جداسازی مرورگر می تواند فعالیت های مرور وب شما را به طور کامل از شبکه محلی و زیرساخت آن جدا کند. این کار دو پرنده را با یک سنگ می کشد زیرا می توانید از دسترسی امن به وب و جلوگیری از تأثیر حملات مبتنی بر مرورگر بر دستگاه های خود لذت ببرید.

چگونه جداسازی مرورگر کار می کند؟

در حالی که جداسازی مرورگر بین فروشندگان متفاوت است، رایج ترین پیاده سازی، ایزوله سازی مرورگر سمت سرور است. این مستلزم جدا کردن فعالیت مرور شما از رایانه با اجرای آن در یک سرور راه دور یا مجازی است.

این سرور در محل موجود است و به زیرساخت IT معمولی شما متصل نیست. اتصال به این سرور همچنین می تواند به عنوان یک سرویس مبتنی بر ابر ارائه شود.

هنگامی که ایزوله مرورگر راه اندازی شد، می توانید به طور معمول به آنلاین شدن ادامه دهید، اما با یک لایه امنیتی اضافی، زیرا مرورگر راه دور شما اکنون از بقیه شبکه جدا شده است.

در پایان هر جلسه مرور، کل محیط مرور از بین می رود تا اطمینان حاصل شود که هر گونه محتوای مخربی که ممکن است در طول جلسه با آن مواجه شده اید پاک شود. و دفعه بعد که به یک مرورگر مجازی امن متصل شدید، یک نسخه تمیز و تازه در انتظار شما خواهد بود.

آیا جداسازی مرورگر از رویکرد اعتماد صفر پیروی می کند؟

خوشبختانه، جداسازی مرورگر از رویکرد اعتماد صفر پیروی می کند. اعتماد صفر یک مدل امنیت سایبری است که در آن، به جای تکیه بر لیست های سفید یا سیاه برای تعیین اینکه چه چیزی قابل اعتماد است و چه چیزی غیر قابل اعتماد است، همه ترافیک خطرناک تلقی می شود.

رویکرد اعتماد صفر حکم می‌کند که تمام محتوای اینترنتی باید از نقاط پایانی شبکه جدا شود، زیرا هیچ راهی برای سنجش ایمن بودن محتوایی وجود ندارد. و این دقیقاً همان چیزی است که در هنگام جداسازی مرورگر اتفاق می افتد.

به جای حساب کردن روی کارمندان برای دسترسی همیشه به وب‌سایت‌های ایمن، یک راه‌حل جداسازی مرورگر از راه دور می‌تواند از قرار دادن هر کسی در معرض تهدیدات احتمالی مانند بدافزار، فیشینگ و حملات باج‌افزار جلوگیری کند.

مزایای امنیتی جداسازی مرورگر چیست؟

هر شرکتی، مهم نیست چقدر بزرگ یا کوچک، می تواند از مرور مجزا بهره مند شود و از خود در برابر تهدیدات مبتنی بر وب محافظت کند.

در اینجا برخی از مزایای کلیدی استفاده از راه حل ایزوله مرورگر آورده شده است.

محافظت در برابر تهدیدات مبتنی بر وب از جمله سوء استفاده های روز صفر

رویکردهای امنیتی سنتی شامل ردیابی وب سایت های مخرب و مسدود کردن آنها است. با جداسازی مرورگر، کاربران به جای اینکه وب‌سایت‌ها را در لیست سیاه قرار دهند، می‌توانند به طور معمول بدون خطر اضافی مرور کنند.

با ایزوله کردن مرورگر خود، می توانید به طور موثری از رسیدن کدهای مخرب به مرورگر یا دستگاه های محلی خود جلوگیری کنید. این شامل همه انواع عفونت‌های مبتنی بر وب از جمله باج‌افزار و تبلیغات مخرب و همچنین سوءاستفاده‌های روز صفر می‌شود .

از آنجایی که انزوای مرورگر تحت موضع “مجرم تا اثبات بی گناهی” عمل می کند، حتی سوء استفاده های روز صفر نیز تأثیر محدودی دارند.

صرفه جویی در زمان برای مدیران

راه‌حل‌های سنتی فیلتر کردن وب به مدیران وب نیاز دارند که صفحات را در لیست سفید و لیست سیاه به عنوان ایمن یا ناامن قرار دهند. این امر مستلزم نگهداری زیاد و نظارت بر هشدارهایی است که هر زمان که کاربران به وب‌سایت‌های بالقوه ناامن برخورد کنند، ایجاد می‌شوند.

جداسازی مرورگر، کار اضافی و محدودیت های زمانی مربوط به مدیریت راه حل های فیلتر وب را کاهش می دهد.

کاهش حملات فیشینگ

اکثر حملات فیشینگ از طریق ایمیل شروع می شوند و حاوی پیوندهایی به وب سایت های مخرب یا دانلودها هستند. جداسازی مرورگر به حملات فیشینگ کمک می‌کند زیرا همه ایمیل‌های مبتنی بر وب به‌طور بی‌ضرر در سرور راه دور ارائه می‌شوند.

همچنین، بسیاری از راه‌حل‌های جداسازی مرورگر از یک راه‌حل پاک‌سازی فایل یکپارچه در کارخانه استفاده می‌کنند که از فناوری خلع سلاح و بازسازی محتوا (CDR) استفاده می‌کند. فناوری CDR پیوست های ایمیل را ضد عفونی می کند و تضمین می کند که هر فایلی که دانلود می شود ایمن است. این امر تا حد زیادی وقوع حملات فیشینگ را کاهش می دهد .

بهره وری بیشتر

جداسازی مرورگر با اجازه دادن به کاربران برای تحقیق و دسترسی به اینترنت بدون محدودیت، بهره‌وری را افزایش می‌دهد.

رویکردهای امنیتی سنتی گاهی اوقات می توانند دسترسی به وب را محدود کنند که به نوبه خود می تواند بهره وری را مختل کند. به عنوان مثال، کاربران ممکن است مجاز به دانلود فایل های PDF خاص و سایر فایل های ضروری در انجام وظایف کاری نباشند. اما با انزوای مرورگر، هم مدیران و هم کارمندان می توانند به جای نگرانی در مورد محدودیت ها، روی کار خود تمرکز کنند.

جلوگیری از نشت داده ها

هر بار که یک مرورگر را باز می کنیم، داده های مربوطه در حافظه پنهان مرورگر محلی ذخیره می شود. در حالی که داده‌های ذخیره‌شده در حافظه پنهان تجربه مرور ما را تسریع و شخصی‌سازی می‌کند، می‌تواند خطر امنیت داده‌ها را نیز به همراه داشته باشد و حتی گاهی منجر به نشت داده‌ها شود.

با جداسازی مرورگر، هیچ ذخیره محلی داده در رایانه نقطه پایانی رخ نمی دهد.

دسترسی ایمن به پیام‌رسانی فوری

همانطور که ابزارهای پیام رسانی فوری مانند WhatsApp و Facebook Messenger محبوب هستند، می توانند زمینه ای برای ارسال بدافزار نیز باشند. اکثر کاربران هنگام کلیک بر روی پیوندهایی که از طریق چنین سرویس های پیام رسانی دریافت می کنند، مراقب نیستند.

اما یک راه حل جداسازی مرورگر می تواند این نگرانی ها را برطرف کند. از آنجایی که تمام ترافیک دریافتی از طریق پیام رسان شما ابتدا از طریق جداسازی مرورگر هدایت می شود، هیچ شانسی برای ورود لینک های مخرب و آلوده به دستگاه شما وجود ندارد.

مدیریت متمرکز

راه حل های جداسازی مرورگر با ارائه یک داشبورد متمرکز همراه با مزیت اضافه است. این به شما امکان می دهد امنیت وب سازمان خود را در سطح شبکه مدیریت کنید.

همچنین، مدیران می توانند به راحتی گروه ها و حساب ها را مدیریت کنند، گزارش ها را مشاهده کنند و فعالیت مرورگر را در چندین دستگاه مدیریت کنند.

کاهش نیاز به امنیت نقطه پایانی پیچیده

از آنجایی که راه حل های جداسازی مرورگر در فضای ابری اجرا می شوند، کانتینرهای مجازی به طور مداوم از حمله بدافزارها و سایر تهدیدات مبتنی بر مرورگر به دستگاه های متصل شما جلوگیری می کنند.

این امر نیاز به نصب نرم افزار نقطه پایانی پیچیده را کاهش می دهد. همچنین تضمین می‌کند که حفاظت برای کل شبکه ارائه می‌شود و به امنیت و به‌روزرسانی هر دستگاه متصل وابسته نیست.

ما در این پست تمامی مطالب جداسازی مرورگر چیست را در اختیار شما قرار دادیم.

فعالیت های مرور وب خود را ایمن نگه دارید

جداسازی مرورگر یک لایه امنیتی اضافی را فراهم می‌کند، بدافزارها، لینک‌های مخرب و انواع تهدیدات نوظهور را از تأثیرگذاری بر دستگاه‌های ما مسدود می‌کند.

همچنین یک تجربه وبگردی ممتاز را برای ما فراهم می کند که در آن می توانیم با خیال راحت وب گردی کنیم، در حالی که نیازی به مقابله با محدودیت های بی مورد نداریم. بنابراین، اگر به دنبال راه حلی برای مرور ایمن هستید، اولین انتخاب شما باید ایزوله مرورگر باشد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…