بلوباگ چیست؟

۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

بلوباگ چیست؟

Bluebugging یک تکنیک هک است که به شخصی اجازه می دهد از طریق اتصال بلوتوث قابل شناسایی شما وارد دستگاه شما شود. از طریق bluebugging، یک هکر می‌تواند به تماس‌های شما گوش دهد، پیام‌ها را بخواند و بفرستد، و مخاطبین شما را بدزدد. اکنون در این پست HiVPN یاد بگیرید که چگونه بلوباگ را متوقف کنید.

حمله bluebugging چگونه کار می کند؟

 1. یک هکر سعی می کند از طریق بلوتوث با دستگاه شما جفت شود.
 2. هنگامی که یک اتصال برقرار شدحملات brute force را می توان برای دور زدن احراز هویت استفاده کرد، هکر بدافزاری را نصب می کند که برای دسترسی غیرمجاز به دستگاه شما طراحی شده است.
 3. هنگامی که تلفن یا دستگاه شما بلوباگ شد، هکر می تواند تماس برقرار کند و به آن گوش دهد، پیام بخواند و ارسال کند، و مخاطبین شما را تغییر دهد یا بدزدد.
 • یک هکر bluebugging باید در محدوده ۱۰ متری (محدوده سیگنال بلوتوث) دستگاه شما باشد تا حمله bluebugging عمل کند. با این حال، هکرها می توانند از آنتن های تقویت کننده برای افزایش دامنه حملات استفاده کنند.
 • بلوتوث دستگاه شما باید در حالت قابل شناسایی باشد، که تنظیمات پیش‌فرض برای اکثر دستگاه‌ها است.

بلوباگ چه زمانی اتفاق می افتد؟

 • Bluebugging ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که در شعاع ۱۰ متری یک هکر باشید و بلوتوث شما در دستگاه شما فعال باشد.
 • هر دستگاهی که دارای بلوتوث است را می‌توان بلوباگ کرد، اما گوشی‌های هوشمند بیشتر در برابر این نوع هک‌ها آسیب‌پذیر هستند . به هر حال، اکثر ما بلوتوث خود را در مکان‌های عمومی روشن می‌گذاریم، جایی که ممکن است هکرها در کمین باشند.

تفاوت بین bluebugging، bluesnarfing و bluejacking چیست؟

 1. Bluejacking از بلوتوث برای جفت شدن با دستگاه شما استفاده می کند تا شما را شوخی کند. معمولاً هکرهای بلوجک برای تبلیغ محصولات برای شما تصاویر یا پیام های آزاردهنده ارسال می کنند.
 2. Bluesnarfingاز بلوتوث برای هک کردن دستگاه شما برای دانلود داده های حساس مانند تصاویر، اطلاعات دفترچه تلفن و پیام ها استفاده می کند.
 3. Bluebugging به یک هکر اجازه می دهد تا کنترل کل دستگاه شمارا در دست بگیرد و مثلاً به آنها اجازه برقراری تماس و ارسال پیام را بدهد.

چگونه از بلوباگ جلوگیری کنیم

حملات Bluebugging با سوء استفاده از دستگاه های دارای بلوتوث کار می کنند.

در اینجا پنج راه برای محافظت از دستگاه های بلوتوث شما وجود دارد:

 1. دستگاه های خود را به روز کنید

اکثر دستگاه‌ها بلوتوث را به‌طور پیش‌فرض قابل شناسایی می‌کنند و دستگاه‌های شما را مستعد اتصالات ناخواسته می‌کنند. دستگاه های قدیمی خود را برای اعمال آخرین وصله های امنیتی که معمولاً آسیب پذیری های شناخته شده را برطرف می کنند، به روز کنید. یا وقتی از بلوتوث خود استفاده نمی کنید خاموش کنید.

 1. دستگاه های بلوتوث خود را “غیرقابل کشف” کنید

برای غیرقابل کشف کردن دستگاه، به تنظیمات بلوتوث دسترسی پیدا کنید. اکثر دستگاه ها این تغییر را مجاز می دانند. غیرقابل کشف بودن دستگاه شما به هکرها کمک می کند که آن را نامرئی نگه دارند تا نتوانند با آن جفت شوند.

 1. پیام های عجیب و غریب را رد کنید

همیشه پیام های افراد غریبه را حذف کنید و هرگز روی پیوندهای موجود در آنها کلیک نکنید. گاهی اوقات این پیوندها بدافزار را روی دستگاه شما دانلود می‌کنند، که می‌تواند به سرقت داده‌ها در مقیاس بزرگ‌تر کمک کند.

 1. مراقب فعالیت های مشکوک باشید

اگر تلفن شما به طور ناگهانی تماس‌ها را قطع و وصل می‌کند، یا متوجه پیام‌هایی می‌شوید که توسط شما ارسال نشده است، می‌تواند نشان دهد که شخصی دستگاه شما را کنترل می‌کند. دستگاه را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید یا هر برنامه ای را که نمی شناسید حذف نصب کنید.

 1. جهش های ناگهانی در مصرف داده را نظارت کنید

اگر مقدار داده‌ای که استفاده می‌کنید ناگهان فراتر از عقل باشد، ممکن است شخصی دستگاه شما را به‌ عنوان بخشی از بات‌نت کنترل و یا استفاده کند که داده‌های شما را می‌خورد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…