بلوباگ چیست؟

۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

بلوباگ چیست؟

Bluebugging یک تکنیک هک است که به شخصی اجازه می دهد از طریق اتصال بلوتوث قابل شناسایی شما وارد دستگاه شما شود. از طریق bluebugging، یک هکر می‌تواند به تماس‌های شما گوش دهد، پیام‌ها را بخواند و بفرستد، و مخاطبین شما را بدزدد. اکنون در این پست HiVPN یاد بگیرید که چگونه بلوباگ را متوقف کنید.

حمله bluebugging چگونه کار می کند؟

 1. یک هکر سعی می کند از طریق بلوتوث با دستگاه شما جفت شود.
 2. هنگامی که یک اتصال برقرار شدحملات brute force را می توان برای دور زدن احراز هویت استفاده کرد، هکر بدافزاری را نصب می کند که برای دسترسی غیرمجاز به دستگاه شما طراحی شده است.
 3. هنگامی که تلفن یا دستگاه شما بلوباگ شد، هکر می تواند تماس برقرار کند و به آن گوش دهد، پیام بخواند و ارسال کند، و مخاطبین شما را تغییر دهد یا بدزدد.
 • یک هکر bluebugging باید در محدوده ۱۰ متری (محدوده سیگنال بلوتوث) دستگاه شما باشد تا حمله bluebugging عمل کند. با این حال، هکرها می توانند از آنتن های تقویت کننده برای افزایش دامنه حملات استفاده کنند.
 • بلوتوث دستگاه شما باید در حالت قابل شناسایی باشد، که تنظیمات پیش‌فرض برای اکثر دستگاه‌ها است.

بلوباگ چه زمانی اتفاق می افتد؟

 • Bluebugging ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که در شعاع ۱۰ متری یک هکر باشید و بلوتوث شما در دستگاه شما فعال باشد.
 • هر دستگاهی که دارای بلوتوث است را می‌توان بلوباگ کرد، اما گوشی‌های هوشمند بیشتر در برابر این نوع هک‌ها آسیب‌پذیر هستند . به هر حال، اکثر ما بلوتوث خود را در مکان‌های عمومی روشن می‌گذاریم، جایی که ممکن است هکرها در کمین باشند.

تفاوت بین bluebugging، bluesnarfing و bluejacking چیست؟

 1. Bluejacking از بلوتوث برای جفت شدن با دستگاه شما استفاده می کند تا شما را شوخی کند. معمولاً هکرهای بلوجک برای تبلیغ محصولات برای شما تصاویر یا پیام های آزاردهنده ارسال می کنند.
 2. Bluesnarfingاز بلوتوث برای هک کردن دستگاه شما برای دانلود داده های حساس مانند تصاویر، اطلاعات دفترچه تلفن و پیام ها استفاده می کند.
 3. Bluebugging به یک هکر اجازه می دهد تا کنترل کل دستگاه شمارا در دست بگیرد و مثلاً به آنها اجازه برقراری تماس و ارسال پیام را بدهد.

چگونه از بلوباگ جلوگیری کنیم

حملات Bluebugging با سوء استفاده از دستگاه های دارای بلوتوث کار می کنند.

در اینجا پنج راه برای محافظت از دستگاه های بلوتوث شما وجود دارد:

 1. دستگاه های خود را به روز کنید

اکثر دستگاه‌ها بلوتوث را به‌طور پیش‌فرض قابل شناسایی می‌کنند و دستگاه‌های شما را مستعد اتصالات ناخواسته می‌کنند. دستگاه های قدیمی خود را برای اعمال آخرین وصله های امنیتی که معمولاً آسیب پذیری های شناخته شده را برطرف می کنند، به روز کنید. یا وقتی از بلوتوث خود استفاده نمی کنید خاموش کنید.

 1. دستگاه های بلوتوث خود را “غیرقابل کشف” کنید

برای غیرقابل کشف کردن دستگاه، به تنظیمات بلوتوث دسترسی پیدا کنید. اکثر دستگاه ها این تغییر را مجاز می دانند. غیرقابل کشف بودن دستگاه شما به هکرها کمک می کند که آن را نامرئی نگه دارند تا نتوانند با آن جفت شوند.

 1. پیام های عجیب و غریب را رد کنید

همیشه پیام های افراد غریبه را حذف کنید و هرگز روی پیوندهای موجود در آنها کلیک نکنید. گاهی اوقات این پیوندها بدافزار را روی دستگاه شما دانلود می‌کنند، که می‌تواند به سرقت داده‌ها در مقیاس بزرگ‌تر کمک کند.

 1. مراقب فعالیت های مشکوک باشید

اگر تلفن شما به طور ناگهانی تماس‌ها را قطع و وصل می‌کند، یا متوجه پیام‌هایی می‌شوید که توسط شما ارسال نشده است، می‌تواند نشان دهد که شخصی دستگاه شما را کنترل می‌کند. دستگاه را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید یا هر برنامه ای را که نمی شناسید حذف نصب کنید.

 1. جهش های ناگهانی در مصرف داده را نظارت کنید

اگر مقدار داده‌ای که استفاده می‌کنید ناگهان فراتر از عقل باشد، ممکن است شخصی دستگاه شما را به‌ عنوان بخشی از بات‌نت کنترل و یا استفاده کند که داده‌های شما را می‌خورد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

۷ برنامه برتر حریم خصوصی و امنیت اندروید
اینترنت -
دی ۳۰, ۱۴۰۰

۷ برنامه برتر حریم خصوصی و امنیت اندروید

۵/۵ - (۶ امتیاز) ۷ برنامه برتر حریم خصوصی و امنیت اندروید ایمن نگه داشتن رایانه یا لپ تاپ یکی از اساسی ترین و ساده ترین مراحل برای همه ما است.اما آیا ما به همان اندازه برای تلفن هایمان بررسی می کنیم؟بسیاری…

بهترین برنامه های کیف پول بیت کوین برای اندروید
اینترنت -
دی ۳۰, ۱۴۰۰

بهترین برنامه های کیف پول بیت کوین برای اندروید

۵/۵ - (۶ امتیاز) بهترین برنامه های کیف پول بیت کوین برای اندروید بیت‌کوین‌ها دنیای ارزهای دیجیتال را تسخیر کرده‌اند  و اگر عضو جامعه بیت‌کوین هستید و اندروید دارید، احتمالاً می‌خواهید بدانید بهترین برنامه‌های کیف پول بیت‌کوین چیست. در این پست با HiVPN همراه…

FCC به قوانین جدید جمع آوری داده های خصوصی برای ISP ها رأی می دهد
اینترنت -
دی ۳۰, ۱۴۰۰

FCC به قوانین جدید جمع آوری داده های خصوصی برای ISP ها رأی می دهد

۵/۵ - (۶ امتیاز) FCC به قوانین جدید جمع آوری داده های خصوصی برای ISP ها رأی می دهد به روز رسانی قانون در ۲۷ اکتبر با نگرانی های قابل توجهی در مورد جمع آوری داده ها توسط ISP ها به اجرا در…