فایروال SPI چیست؟

۵/۵ - (۷ امتیاز)

فایروال SPI چیست؟

فایروال یکی از ابزارهای اصلی است که از ما در برابر حملات و ویروس های مختلف از طریق وب محافظت می کند . با این حال، همه آنها به یک اندازه قدرتمند و ایمن نیستند. فایروال SPI یکی از گزینه هایی است که می توانید انتخاب کنید. بیایید در این پست HiVPN ببینیم که چگونه کار می کند و چقدر خوب است.

SPI چیست؟

بازرسی بسته حالتی (یا فیلتر کردن بسته پویا) فناوری است که اتصالات فعال را نظارت می کند و بررسی می کند که آیا بسته های داده ورودی با این اتصالات مطابقت دارند یا خیر. سپس تصمیم می گیرد که آیا اجازه عبور از فایروال را به آنها بدهد یا رد کند.

همانطور که در این پست وبلاگ در مورد تقسیم IP بحث کردیم ، دستگاه ها داده ها را در بسته ها منتقل می کنند تا گیرنده بتواند آنها را آسان تر پردازش کند. یک واحد داده بزرگتر ممکن است به چندین بسته تقسیم شود. با این حال، هکرها ممکن است این بسته ها را به خطر بیاندازند تا به سرور دریافت کننده آسیب برسانند. بنابراین، فایروال SPI بررسی می کند که آیا این بسته ها قانونی هستند و با یک اتصال از قبل ایجاد شده مطابقت دارند یا خیر. بسته هایی که به یک اتصال شناخته شده مربوط نمی شوند را دور می اندازد و در نتیجه احتمال نقض را به حداقل می رساند.

فایروال

SPI دقیقا چیست؟

فایروال SPI بازرسی بسته حالتی با بررسی بسته های ورودی در برابر اتصالات موجود از شما محافظت می کند.

در مقابل، یک فایروال بدون حالت، بررسی را بر اساس مقادیر ثابت مانند آدرس های مبدا یا مقصد قرار می دهد. ترافیک اتصال بسته را در نظر نمی گیرد. این مجموعه قوانین یکسانی را برای بسته های مختلف اعمال می کند و اطلاعاتی در مورد اتصال آن ندارد. این فایروال ها را نمی توان برای باز و بسته کردن اتصالات سفارشی کرد. آنها همچنین بسته ها را تأیید نمی کنند و نمی توانند تشخیص دهند که آیا بسته ها از یک IP قانونی می آیند یا خیر. بنابراین، آنها به اندازه فایروال‌های SPI ایمن نیستند، اما معمولاً سریع‌تر هستند بیشتر بدانید فایروال چیست .

فایروال های SPI چگونه کار می کنند؟

فایروال SPI می تواند ویژگی های هر اتصال را به خاطر بسپارد و از این اطلاعات برای تعیین اعتبار یک بسته استفاده کند. اطلاعاتی را که با بررسی بسته ها و ایجاد قوانین به دست می آورد ذخیره می کند. بنابراین، زمینه وسیع تری از یک بسته را می بیند، نه تنها محتویات آن را.

با توجه به این حافظه، فایروال SPI مجبور نیست هر بسته را به طور کامل بررسی کند، بنابراین سریعتر از بازرسی بسته عمیق (DPI) کار می کند. دومی بسته ها را تجزیه می کند تا بررسی کند که آیا آنها به درستی تشکیل شده اند و آیا شامل کدهای مخرب هستند یا خیر. DPI برای اهداف مختلف از جمله مدیریت شبکه، امنیت، داده کاوی یا سانسور اینترنت استفاده می شود. این امنیت را به قیمت سرعت ایجاد می کند.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : دی ۲۰, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است یک آسیب پذیری جدید کشف شده به هکرها اجازه می دهد تا کاربران واتس اپ را استراق سمع کنند، چت های آنها را بخوانند و نرم افزارهای جاسوسی را فقط…

  جنایت سیا
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  جنایت سیا

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) جنایت سیا کلاهبردارانی که خود را به عنوان ماموران سیا معرفی می کنند، برای ادعای داشتن پورن کودکان، باج می خواهند و تهدید می کنند که دستگیر شوند. با ادامه این مطلب در HiVPN همراه باشید.

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت کلاهبرداران مهربانی مردم را شکار می کنند. ما در این پست HiVPN به شما می گوییم که چگونه آنها را از کسانی که واقعاً نیازمند هستند متمایز کنید.