آدرس IP چیست و آیا می تواند محل زندگی شما را نشان دهد؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

آدرس IP چیست و آیا می تواند محل زندگی شما را نشان دهد؟

آیا نمی دانید آدرس IP چیست و آیا می تواند به افراد غریبه در اینترنت بگوید که در کجا زندگی می کنید؟ زمان یادگیری آدرس های IP است با ما در این پست آموزشی HiVPN همراه شوید.

آدرس IP رایانه شما برای اینکه وب‌سایت‌ها بدانند داده‌های خود را به کجا ارسال کنند لازم است، اما آیا این یک شمشیر دولبه است؟ آیا کسی می تواند موقعیت فیزیکی شما را تنها از طریق آدرس IP شما پیدا کند؟

بیایید ببینیم آدرس IP چیست و چه چیزی را در مورد شما فاش می کند.

آدرس IP چیست؟

نام کامل یک آدرس IP “آدرس پروتکل اینترنت” است. نام کامل آن چیزهای زیادی در مورد نحوه عملکرد آن می گوید. این آدرسی است که رایانه شما از آن داده ها را ارسال و دریافت می کند.

بهتر است آدرس های IP را مانند یک آدرس خیابان برای اینترنت تصور کنید. ما به عنوان انسان، اسامی را به بهترین وجه به خاطر می آوریم، به همین دلیل است که نام هایی به خیابان های ما داده می شود که به راحتی می توانیم آن ها را به خاطر بسپاریم. با این حال، رایانه ها ترجیح می دهند به صورت اعداد کار کنند، و یک آدرس IP راه ایده آل آنها برای جابجایی است.

هر سایت، کامپیوتر، و سرور در اینترنت دارای یک آدرس IP است. هنگامی که می خواهید یک وب سایت را بارگیری کنید، رایانه شما درخواستی را برای محتوای آن به آدرس IP وب سایت ارسال می کند. سپس وب سایت محتوای خود را با استفاده از آدرس IP رایانه شما به رایانه شخصی شما ارسال می کند.

این بسیار شبیه به ارسال نامه برای کسی است. شما برای ارسال نامه به آدرس آنها نیاز دارید و آنها برای جبران لطف به آدرس شما نیاز دارند.

آنچه می توانید از یک آدرس IP دریابید

اطلاعات بدون استفاده از ابزار جمع آوری شده است

فرض کنید آدرس IP شخصی را در اختیار دارید. بدون استفاده از هیچ ابزاری، تنها از طریق آدرس IP، چه چیزی را می توانید از موقعیت مکانی آنها بدست آورید؟

اعداد به تنهایی واقعاً چیزی برای کار کردن به شما نمی دهند. مثل شماره تلفنی نیست که بتوانید با کد کشورش بفهمید از کدام کشور است.

آدرس‌های IP به‌جای کشورها به شرکت‌ها اختصاص داده می‌شوند، بنابراین نمی‌توانید تشخیص دهید که آدرس IP متعلق به چه کشوری است، مگر اینکه با شرکت مالک آن آشنا باشید. به این ترتیب، به خودی خود، ردیابی یک مکان فقط با نگاه کردن به یک رشته اعداد بسیار دشوار است.

اطلاعات جمع آوری شده هنگام استفاده از ابزار

وقتی با ابزار جستجوی IP تماس می گیرید، اوضاع کمی متفاوت می شود. اینها قدرت استخراج اطلاعات از آدرس IP را دارند و به شما تخمینی از محل حضور کاربر ارائه می دهند.

تا آنجا که اطلاعاتی که به دست می آورید، احتمالاً می توانید ISP مورد استفاده کاربر را ببینید، و همچنین یک ایده تقریبی از محل زندگی آنها را مشاهده کنید. در مناطق روستایی، این اطلاعات ممکن است برای یافتن مکان شخصی کافی باشد، اما در فضاهای شهر، منطقه به قدری وسیع است که نمی توان تشخیص داد کامپیوتر کاربر کجاست.

به طور خلاصه، در حالی که مردم قطعاً می توانند کشور، ISP و شهر شما را از آدرس IP شما یاد بگیرند، نمی توانند تا آنجا پیش بروند که نام، خیابان یا شماره خانه شما را یاد بگیرند.

مکان آدرس IP من چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید آدرس IP شما چه اطلاعاتی درباره شما دارد، چرا خودتان آن را امتحان نکنید؟ ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد بدانید چه اطلاعاتی را می‌توانند تنها از آدرس IP شما جمع‌آوری کنند.

شاید برای شما جالب باشد که در مورد IP 127.0.0.1 که به عنوان localhost نیز شناخته می شود بدانید .

آدرس های IP پویا کار را سخت تر می کند

علاوه بر همه اینها، بیشتر روترها برای استفاده از آدرس های IP پویا تنظیم شده اند. این بدان معناست که هر بار که روتر ریست می شود، یک آدرس IP کاملاً جدید از ISP می گیرد. آدرس IP که در گذشته استفاده می کردید ممکن است دیگر در جهت شما نباشد.

این برای خصوصی نگه داشتن چیزها عالی است، اما برای افرادی که می خواهند سرورها را میزبانی کنند چندان مفید نیست. برای اینکه کاربر به طور مداوم به یک سرور در خانه خود متصل شود، به یک آدرس IP ثابت نیاز دارد که تغییر نکند. اگر بعد از هر بار راه‌اندازی مجدد روتر تغییر می‌کند، مثل این است که بخواهید برای کسی که همیشه خانه‌اش را عوض می‌کند نامه بفرستید.

چرا آدرس های IP را تایپ نمی کنید

این احتمال وجود دارد که شما برای مدت طولانی در اینترنت جستجو کرده باشید و با این وجود هرگز به صورت دستی یک آدرس IP را تایپ نکرده باشید! اگر آنها برای کامپیوترها و سرورها بسیار مهم هستند که با یکدیگر صحبت کنند، چگونه است که از آنها استفاده نمی کنیم؟

به یاد دارید که چگونه انسان ها با نام ها بهتر از اعداد کار می کنند؟ این همان چیزی است که هنگام دسترسی به یک وب سایت از آن استفاده می کنیم. اگر می خواهید از گوگل بازدید کنید، لازم نیست آدرس IP وب سایت را به خاطر بسپارید. شما فقط “www.google.com” را تایپ کنید و آماده هستید.

البته، این برای کامپیوتر هیچ فایده ای ندارد. به جای نام به آدرس IP نیاز دارد. وقتی یک URL دریافت می کند، آن را به یک سرور DNS می دهد که آدرس IP صحیح را برای رفتن به رایانه می دهد. سرور DNS به عنوان یک “مرد میانی” بین URL های انسان پسند و آدرس های IP مناسب رایانه عمل می کند.

چگونه پلیس آدرس یک شخص را پیدا می کند

با این حال، اگر همه اینها درست است، چگونه پلیس می‌داند که چه خانه‌هایی را در هنگام انحصار غیرقانونی آنلاین هدف قرار دهد؟ داستان‌های زیادی درباره هکرها یا اشتراک‌گذاران غیرقانونی فایل وجود دارد که توسط پلیس دستگیر و متعاقبا دستگیر می‌شوند.

این به این دلیل است که ISP مورد استفاده شما تمام اطلاعات مورد نیاز برای ردیابی فعالیت شما را در خانه شما دارد. نام و آدرس خود را به عنوان بخشی از فرآیند ثبت نام به آنها می‌دادید، و ISP می‌تواند از آن برای ردیابی فعالیت‌هایی که از کدام خانواده می‌آید استفاده کند.

هنگامی که پلیس می خواهد استفاده غیرقانونی را کشف کند، یک آدرس IP که اقدامات غیرقانونی گفته شده را انجام می دهد، دریافت می کند. آنها سپس به ISP که صاحب آن آدرس IP است مراجعه می کنند و از آنها آدرس خانه را می خواهند. اگر شواهد به اندازه کافی قوی باشد، ISP موظف است به طور قانونی آدرس هدف را تسلیم کند.

چگونه یک آدرس IP را مخفی کنیم

اگر فکر کسی که شهر و کشور خود را یاد می‌گیرد برای شما کافی است، می‌توانید از این موضوع دور شوید. بهترین راه برای مخفی کردن آدرس IP به صورت آنلاین، استفاده از یک سرویس VPN خوب است.

VPN ها با حذف ISP شما بیشتر از معادله کار می کنند. رایانه شما داده‌هایی را که ارسال می‌کند رمزگذاری می‌کند، سپس آن‌ها را از طریق ISP به سرویس VPN ارسال می‌کند. سپس VPN درخواست شما را به وب سایتی که می خواهید بازدید کنید ارسال می کند.

اگر کسی سعی کند محل زندگی شما را با آدرس IP شما مشخص کند، آدرس VPN را به جای آدرس شما می بیند. آنها ممکن است بتوانند بفهمند که شما پشت یک VPN پنهان شده اید، اما نمی توانند ببینند شما از کجا پنهان شده اید.

آشنایی با آدرس IP شما

در حالی که آدرس IP مکان رایانه شما در اینترنت است، اطلاعات زیادی در مورد مکان فیزیکی شما نمی دهد. اگر در یک منطقه شهری زندگی می کنید، تقریبا غیرممکن است که کسی شما را با استفاده از یک آدرس IP به تنهایی ردیابی کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…