بردار حمله چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

بردار حمله چیست؟

شخصی توانسته به شبکه شما نفوذ کند. شما توانسته اید بیشتر آسیب را مهار کنید  اکنون زمان آن است که بفهمید چگونه این اتفاق افتاده است. آیا هکرها از اعتبارنامه های نامرغوب سوء استفاده کردند؟ شاید حمله از داخل بوده است؟ یا شاید شبکه شما به سادگی پروتکل های امنیتی ضعیفی دارد؟ اینها همه نمونه هایی از بردارهای حمله هستند در این پست HiVPN کاری است که می توانید برای متوقف کردن آنها انجام دهید.

بردارهای حمله چیست؟

بردار حمله مسیر، روش یا وسیله ای است که توسط آن هکر می تواند به یک سیستم کامپیوتری نفوذ کند. هنگامی که یک یا چند بردار حمله راه اندازی شد، مجرمان سایبری می توانند دسترسی داشته باشند و از قربانی برای تمام ارزش خود  چه برای باج خواهی و چه برای منافع مالی – استفاده کنند.

بردارهای حمله معمولاً از طریق تعدادی روش مختلف تعریف می شوند. هکری که از اعتبارنامه های قدیمی شبکه شخصی سوء استفاده می کند، از نظر فنی یک عامل حمله است. استفاده از مهندسی اجتماعی برای فریب و هدایت یک قربانی به یک سایت دارای بدافزار نیز می تواند به عنوان یک بردار حمله به حساب آید. بردارهای حمله همچنین می توانند به عنوان بردارهای تهدید شناخته شوند  این اصطلاحات قابل تعویض هستند.

بردار حمله در مقابل سطح حمله

“بردار حمله” و “سطح حمله” اغلب با هم مخلوط می شوند، اما، نگران نباشید، تفاوت ها بسیار واضح است. در حالی که بردار حمله را می توان به عنوان هر وسیله ای تعریف کرد که توسط آن یک هکر می تواند به یک شبکه کامپیوتری نفوذ کند، سطح حمله نقطه اوج همه بردارهای استفاده شده است.

سطح حمله برای نشان دادن تمام زوایای حمله به یک شبکه یا سیستم استفاده می شود. در حالی که بردار حمله نحوه آسیب رساندن به سیستم را فهرست می کند، سطح حمله همه موارد احتمالی را که به طور بالقوه می توانند مورد سوء استفاده قرار گیرند فهرست می کند.

رایج ترین بردارهای حمله کدامند؟

با درک انواع مختلف بردارهای حمله که باید از آنها آگاه باشید، خطر قربانی شدن مجرمان فن آوری را کاهش می دهید. به یاد داشته باشید، بهترین دفاع در برابر مجرمان سایبری دانش است. با شناسایی نشانه های یک سوء استفاده بالقوه بردار حمله، می توانید از وقوع آن جلوگیری کنید.

در اینجا برخی از رایج ترین بردارهای حمله وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

نمونه های بردار حمله

فیشینگ  با استفاده از مهندسی اجتماعی، حملات فیشینگ برخی از رایج ترین بردارهای حمله هستند. هکرها با ظاهر شدن به عنوان یک موسسه رسمی یا سایر شرکت های قانونی، می توانند شما را فریب دهند تا روی یک لینک مخرب کلیک کنید. قربانی یک حمله فیشینگ ممکن است با وارد کردن اطلاعات بانکی خود در یک سایت جعلی کلاهبرداری شود.

اعتبار به خطر افتاده نتایج یک حمله فیشینگ اغلب می‌تواند به بردار حمله اعتبارنامه در معرض خطر منجر شود. با استفاده از اعتبارنامه های دزدیده شده (یا ناخواسته داده شده)، یک هکر حتی نیازی به زور وارد شبکه نخواهد داشت.

باج افزار . باج افزار بدافزاری است که برای غیرفعال کردن برخی از فرآیندها به سیستم شما تزریق شده است تا زمانی که شما آنچه را که هکر می خواهد – معمولاً پول – ارائه دهید. یک هکر می‌تواند فایل‌های شما را رمزگذاری کند و تنها زمانی کلید رمزگشایی را ارائه کند که دستورالعمل‌های آن‌ها رعایت شود. بردار حمله باج افزار می تواند به طور بالقوه هزاران دلار ارز دیجیتال را از قربانی بگیرد.

تهدیدات داخلی بردار حمله تهدیدات داخلی توسط کارکنانی که جزئیات مهم شبکه را در معرض یک عامل مخرب قرار می دهند، تعریف می شود. گاهی اوقات، حمله از طرف خود کارمند انجام می شود. این کارکنان مظلوم می توانند با دسترسی به حساس ترین سیستم های داخلی، آسیب های ویرانگری را به بار آورند. به محض افشای این داده ها، زمانی که کمبود امنیت سایبری یک شرکت فاش شود، ممکن است همه چیز به صورت آنلاین از بین برود.

رمزگذاری ضعیف رمزگذاری کلیدی برای خصوصی نگه داشتن داده ها به صورت آنلاین است. هنگامی که پروتکل رمزگذاری ضعیفی دارید یا اصلاً رمزگذاری ندارید، یک هکر می تواند به راحتی از این بردار حمله برای سرقت اعتبارنامه های مهم سوء استفاده کند.

چگونه از قرار گرفتن در معرض ناقلان حمله جلوگیری کنیم

وقتی صحبت از امنیت سایبری می شود، دانش بیش از هر چیز دیگری شما را نجات می دهد. حملات فیشینگ (که می تواند باج افزار را کاشت کند) به راحتی با توجه به علائم جلوگیری می شود. فرض کنید پیوندی را دنبال می کنید که از منبعی ناشناس برای شما ارسال شده است. هنگامی که به وب سایت می رسید، شبیه به سایت بانکی شما به نظر می رسد.

به نوار دامنه نگاه کنید. قفل کنار نام سایت را می بینید؟ روی آن کلیک کنید. اگر اکنون گزینه‌هایی برای بررسی گواهی امنیتی به شما ارائه می‌شود، این نشانه خوبی است که سایت قانونی است و با رمزگذاری TLS محافظت می‌شود . اگر نمی توانید روی قفل کلیک کنید و فقط یک تصویر است، احتمالاً باید بلافاصله وب سایت را ترک کنید.

وقتی صحبت از رمزگذاری نامرغوب به میان می آید، هیچ راهی بهتر از HiVPN  برای جلوگیری از بهره برداری از آن بردار حمله وجود ندارد. هنگامی که ترافیک خود را از طریق سرور VPN هدایت می کنید، فعالیت شما در پشت حفاظت از حریم خصوصی سطح بعدی پنهان می شود. حتی اگر یک هکر تلاش کند و به زور وارد آن شود، با فناوری فعلی هزاران سال طول می کشد.

حریم خصوصی خود را در دستان خود بگیرید.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : بهمن ۲۵, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  SugarSync چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  SugarSync چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) SugarSync چیست اگر کاربر جدید HiVPN هستید یا اگر ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، احتمالاً در گذشته از SugarSync® شنیده‌اید. اما SugarSync چیست و چرا ارزش نگه داشتن آن را دارد؟ توضیح می دهیم.

  داکسینگ چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  داکسینگ چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست داکسینگ رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از دکس شدن جلوگیری کنید؟ این ۱۱+ نکته حفاظت HiVPN از داکسینگ را دنبال کنید و در اینترنت ایمن بمانید.

  حریم خصوصی برنامه
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  حریم خصوصی برنامه

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حریم خصوصی برنامه به راحتی اجازه دهید برنامه ها در دستگاه تلفن همراه شما جمع شوند. آنها معمولا رایگان هستند، در یک لحظه دانلود می شوند و شما را در نصب آنها راهنمایی می کنند. اما هر برنامه ای که نصب کرده…