سطح حمله چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

سطح حمله چیست؟

آیا سازمان شما از چندین حمله سایبری مختلف رنج برده است؟ اگر تهدید باج افزار نیست، می تواند یک سیستم امنیت سایبری نامرغوب باشد که شما را ناامید می کند. یک آسیب پذیری حتی می تواند توسط یک کاربر دست و پا چلفتی که به طور تصادفی روی دکمه اشتباه کلیک می کند، افشا شود. از اینکه باید با خطرات دیجیتالی بی پایان کنار بیایید خسته شده اید؟ به نظر می رسد باید سطح حمله خود را کاهش دهید. با این پست HiVPN همراه باشید.

سطح حمله چیست؟

سطح حمله تعداد کل راه ها یا روش هایی است که یک هکر می تواند برای نفوذ به شبکه شما و سرقت داده ها استفاده کند. همیشه مهم است که سطح حمله خود را تا حد امکان کوچک نگه دارید  اگر به هکرها تعداد حداقلی از بردارهای حمله را برای کار با آنها بدهید، آنها به سرعت از تلاش برای رسیدن به اهداف ساده تر دست می کشند.

سطح حمله معمولاً به دو دسته تقسیم می شود: دیجیتال و فیزیکی.

سطح حمله دیجیتال

این تهدیدها حول نرم‌افزار، وب‌سایت‌ها، سرورها هستند – هر چیزی که بتواند به‌صورت دیجیتالی به سیستم‌های یک کسب‌وکار یا سازمان متصل شود. نمونه‌هایی از سطوح حمله دیجیتال می‌تواند شامل تهدیدات بالقوه از شبکه از طریق ایمیل فیشینگ یا رمزگذاری با کیفیت پایین باشد.

سطح حمله فیزیکی

سطح حمله فیزیکی هر چیزی است که یک هکر می تواند به صورت فیزیکی از آن برای نفوذ به یک سیستم یا شبکه استفاده کند. اینها معمولاً دستگاه های نقطه پایانی هستند. تلفن‌ها، لپ‌تاپ‌ها، رایانه‌ها، هارد دیسک‌ها، حافظه‌های USB همه در این دسته قرار می‌گیرند. یادداشتی با اطلاعات حساس که با بی دقتی دور ریخته شده است نیز در سطح حمله فیزیکی به حساب می آید.

چرا باید سطح حمله خود را کاهش دهید؟

فقط به این دلیل که شما بخشی از یک سازمان بزرگ نیستید به این معنی نیست که می توانید در مورد امنیت سایبری خود سهل انگاری کنید. هکرها فرصت طلب هستند  اگر ببینند که یک شبکه می تواند با حداقل تلاش نفوذ کند، می توانند از این آسیب پذیری ها برای منافع مالی سوء استفاده کنند. تنها چیزی که لازم است تنها یک عفونت بدافزار است تا به طور بالقوه شبکه شما را متوقف کند.

مشاغل کوچک و متوسط ​​به ویژه در معرض خطر هستند. گزارشی از سال ۲۰۱۹ نشان داد که ۴۳ درصد از حملات سایبری در آن سال برای مشاغل کوچک انجام شده است. متأسفانه، این گزارش نشان داد که تنها ۱۴ درصد از این مشاغل آماده دفاع از خود در برابر یک حمله سایبری بودند .

چگونه سطح حمله خود را کاهش دهم؟

ابتدا باید هر آسیب‌پذیری یک شبکه را شناسایی کنید چه فیزیکی و چه دیجیتال. چند دستگاه به سیستم شما متصل است؟ نقاط دسترسی مجازی چیست؟ آیا وب سایت شما دارای رمزگذاری TLS  است ؟ آیا هر کسی در شبکه یا کسب و کار شما به راحتی به ذخیره سازی داده های شما دسترسی دارد؟که به نکته بعدی منتهی می شود.

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، چند کارمند به تمام سیستم های کامپیوتری دسترسی دارند؟ آیا دسترسی کامل آنها ضروری است؟ اگر نه، پس محدودیت هایی را در مورد پروفایل های خاص اعمال کنید. با کاهش تعداد کاربرانی که می توانند به حساس ترین بخش های شبکه شما دسترسی داشته باشند، به طور خودکار خطر را کاهش می دهید.

مطمئن شوید که تمام دستگاه های نقطه پایانی با بهترین پروتکل ها ایمن شده اند. احراز هویت دو مرحله‌ای (۲FA) برای جلوگیری از نفوذ مجرمان متخلف به فناوری در صورت دستیابی به دستگاه، به شدت توصیه می‌شود. سرمایه گذاری در VPN همچنین تمام ارتباطات آنلاین را ایمن می کند.

اگر قبلاً آن‌ها را اجرا نکرده‌اید، نرم‌افزار آنتی‌ویروس را روی همه دستگاه‌های سازگار نصب کنید و اسکن‌های منظم و مکرر را برنامه‌ریزی کنید. ارسال شبکه و سیستم های خود برای اسکن امنیتی همچنین به شناسایی هر گونه آسیب پذیری دیگر کمک می کند.

با کاهش سطح حمله خود، تهدیدات سایبری را کاهش دهید

هنگامی که شبکه خود را با آخرین به روز رسانی های امنیت سایبری آماده کردید و به کارکنان خود در مورد نحوه مدیریت مسئولانه داده های شرکت آموزش دادید، تعداد بردارهای حمله باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

وقتی صحبت از امنیت سایبری می شود، دانش کلیدی است. اگر از خطرات آن آگاه هستید، دقیقاً می‌دانید که برای جلوگیری از آنها چه کاری باید انجام دهید.

امنیت آنلاین با یک کلیک شروع می شود.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…