شبکه Zero Trust چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

شبکه Zero Trust چیست؟

به دنبال ایمن نگه داشتن کسب و کار خود در برابر مجرمان سایبری هستید؟ VPN ها عالی هستند، اما ممکن است به اندازه ZTN ها با محیط های نرم افزاری تعریف شده موثر نباشند. با پستی دیگر از HiVPN همراه باشید.

شبکه Zero Trust چیست؟

VPN ها به بخشی جدایی ناپذیر از رویه های عملیاتی استاندارد هر شرکت تبدیل شده اند. VPN ها به طور موثر هویت شما را در طول فعالیت های آنلاین پنهان می کنند. با این وجود، استفاده از این نرم افزارهای کاربردی این روزها دارای معایبی است.

بیش از ۱۰۰۰ سرور VPN که توسط Pulse Secure اداره می‌شوند در سال ۲۰۲۰ هک شدند و داده‌های حیاتی مانند آدرس‌های IP و جزئیات مدیریت را در معرض دید جهانیان قرار دادند. با توجه به این وضعیت، وقت آن رسیده است که شرکت‌ها جایگزین‌هایی مانند مدل‌های Zero Trust را در نظر بگیرند که عملکرد بسیار بیشتری نسبت به مدل VPN قدیمی ارائه می‌دهند.

معایب سیستم های سنتی VPN

قدمت VPN ها به سال ۱۹۹۶ برمی گردد، زمانی که اینترنت یک امتیاز بود و امنیت سایبری طبیعتاً آنقدرها پیچیده نبود. اما آسیب پذیری های متعددی وجود دارد که به روش های پیشرفته حفاظت از داده ها نیاز دارد.

VPN ها با بازیابی اطلاعات کاربران از طریق یک مرکز داده و سپس اتصال آن به منابع شرکت کار می کنند. این مرکز داده به گنجینه ای برای هکرها تبدیل می شود، زیرا دائماً داده های حساس را از کاربر و مخازن داده های شرکت دریافت می کند.

بسیاری از حملات VPN آسیب‌پذیری‌های مراکز داده VPN را هدف قرار می‌دهند تا از طریق لایه‌های داده، همه به یکباره هک شوند.

این نرم افزار سنتی می تواند گردش کار یک شرکت را به دلیل عملکرد ضعیف آنها تنگنا کند. بسته به مشتری VPN که انتخاب می کنید، می توانید افزایش قابل توجهی در زمان بارگذاری را تجربه کنید که در نتیجه افزایش تاخیر شبکه ایجاد می شود.

هزینه استفاده از سرویس گیرنده VPN به لیست معایب موجود آن اضافه می کند. VPN ها هنگام نصب آن ها در شبکه، مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارند. زمانی که کارمندان در محل های شرکتی که به خوبی محافظت می شوند کار می کنند، نصب قابل مدیریت است.

از آنجایی که کار از خانه به یک امر عادی تبدیل شد، نصب VPN در شبکه های گسترده به خودی خود تبدیل به یک کار بزرگ شد.

اگر قصد دارید کسب و کار خود را ارتقا دهید، باید برای ارتقاء سطح کسب و کار خود، روی ارتقاء هر مؤلفه شبکه VPN سرمایه گذاری کنید. این شامل افزودن پهنای باند، افزایش اقدامات امنیتی، سرمایه گذاری در مشتریان گران قیمت VPN و موارد دیگر است.

شبکه های اعتماد صفر چیست؟

شبکه های Zero Trust با از بین بردن مفهوم کاربر قابل اعتماد، امنیت آنلاین یک شرکت را در اولویت قرار می دهند.

شبکه هر درخواست کاربر ورودی برای دسترسی به منابع شرکت را احراز هویت می کند و با محدود کردن دسترسی به منابعی که واقعاً به آن نیاز دارند، آنها را در یک حباب امن قرار می دهد. رویکرد Zero Trust اطمینان حاصل می کند که مخزن داده متمرکز همیشه محافظت می شود، حتی اگر یک کاربر راه دور در خطر باشد.

دسترسی به شبکه Zero Trust (ZTNA) همچنین تمام URL ها را مبهم می کند و داده های حساس را علاوه بر محیط امن پنهان می کند.

ZTNA الگوهایی را در رفتار کاربر پیدا می کند تا به هرگونه اقدامات نامنظم اشاره کند، به خصوص زمانی که فعالیت مشکوکی انجام می شود. این داده‌های ضروری کاربر، مانند مکان و رفتار کاربر، را با الگوریتم‌هایی ترکیب می‌کند تا تمام اطلاعات لازم برای استفاده در آینده را ثبت کند.

ZTNA: جایگزینی ایده آل برای VPN ها؟

VPN ها از یک رویکرد تک بعدی برای ارائه حفاظت آنلاین به مشتریان خود استفاده می کنند. از سوی دیگر، Zero Trust از یک رویکرد چند بعدی با افزودن چندین لایه امنیتی استفاده می کند.

شرکت ها دائماً به سمت محاسبات ابری حرکت می کنند. راه‌حل‌های امنیتی قدیمی همیشه نمی‌توانند با چنین تقاضاهای در حال تحول مقابله کنند، و استفاده از راه‌حل‌های امنیتی پویا مانند ZTNA ضروری‌تر می‌شود.

یک محیط نرم افزاری تعریف شده (SDP) اطمینان می دهد که کاربران با فایروال در حال کار، از راه دور محرمانه و ایمن به برنامه های شرکت دسترسی دارند. SDP به عنوان یک واسطه بین کاربر و منابع شرکت عمل می کند و دسترسی از راه دور امن را برای کاربر از هر مکانی فراهم می کند.

در حالی که VPN ها معمولاً تمام دسترسی ها را به هر کارمند در شبکه واگذار می کنند، این مورد در مورد SDP ها صادق نیست. دومی فقط به کاربران امکان دسترسی به آنچه را که نیاز دارند می دهد.

هیچ چیز از نظر تجربه کاربر تغییر نمی کند، اما ZTNA مطمئن می شود که همه چیز نامرئی باقی می ماند، مگر اینکه کاربر منبع خاصی را درخواست کند.

ZTNA بر اساس اصول زیر کار می کند:

  1. بازبینی مجدد همه کنترل‌های دسترسی پیش‌فرض: ZTNA اطمینان حاصل می‌کند که هر درخواست اتصال، در داخل سازمانی و حتی خارج از محیط شبکه به‌طور کامل نظارت می‌شود.
  2. استفاده از تکنیک های پیشگیرانه:بر خلاف راه حل های قدیمی، ZTNA اقداماتی مانند احراز هویت چند عاملی، دسترسی با حداقل امتیاز و نظارت بر رفتار کاربر را اضافه می کند.
  3. استفاده از نظارت در زمانواقعی: نظارت در زمان واقعی بخش اساسی مدل ZTNA است. این یک زنگ هشدار می فرستد و بلافاصله به یک رخنه اولیه واکنش نشان می دهد.
  4. امنیت در هسته اقدامات تجاری:ZTNA با استفاده از استانداردهای امنیتی چند بعدی، رویکردی ۳۶۰ درجه برای استراتژی های امنیتی ارائه می دهد.

حتی اگر VPN ها جنبه های منفی زیادی دارند، نمی توانید آنها را به کلی کنار بگذارید. SDP ها در تضمین امنیت آنلاین بسیار جلوتر هستند، اما اغلب پیچیده و مدیریت آنها سخت است.

متعاقباً، VPN ها هنوز یک گزینه عالی برای شرکت های کوچک مقیاس هستند که توانایی سرمایه گذاری در SDP ها را ندارند. VPN ها به طور گسترده پیچیدگی و هزینه های مدیریت سربار را کاهش می دهند.

مزایای SDPs

استفاده از SDP مزایای زیادی دارد. بیایید به برخی از پیشنهادات اصلی آن نگاه کنیم.

محوریت کاربر

SDP ها به گونه ای طراحی شده اند که کاربر محور باشند و قبل از دادن هرگونه دسترسی داخلی به هر کاربر اجازه دهند. آنها هر بخش از اطلاعات را ثبت می کنند، از جمله زمینه کاربر، مجوز(ها)، مکان، و موارد دیگر. این داده های ثبت شده حتی به تمایز رفتار عادی کاربر از رفتارهای نامنظم کمک می کند.

دانه دانه بودن

SDP ها سطوح بالایی از دانه بندی را برای ایجاد یک بخش شبکه ایمن یک به یک حفظ می کنند. این به نگه داشتن هرگونه درخواست غیرمجاز در خارج از سرورهای شرکت کمک می کند.

انطباقی

SDP ها پویا هستند و با تغییرات تقاضای شبکه سازگاری بالایی دارند. آنها تغییرات زمان واقعی را نظارت می کنند و بر اساس آن سازگار می شوند.

توسعه پذیر و مقیاس پذیر

SDP ها برای شرکت های ابری و ابری عالی هستند. آنها می توانند با سیستم های عملیاتی داخلی ادغام شوند و پارامترهای امنیتی را در شبکه مبتنی بر ابر پیاده سازی کنند.

پیاده سازی شبکه های اعتماد صفر در سازمان شما

هک سرورهای VPN Pulse Secure نیاز به ارتقای منظم سیستم های امنیتی را نشان می دهد. ZTNA با توجه به رویکردهای مدرن و پارامترهای امنیتی چند لایه، نسبت به راه حل های قدیمی مانند VPN ها برتری دارد.

پیاده سازی ZTNA با توجه به پیچیدگی ها و ماهیت پیچیده آن به متخصصان ماهر نیاز دارد. اما VPN ها گزینه بدی برای شرکت های کوچک نیستند، زیرا با عناصر شبکه کمتری کار می کنند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…