VPN چیست؟

۴.۴/۵ - (۱۴ امتیاز)

VPN چیست؟

VPN یا شبکه خصوصی مجازی ، یک تونل امن بین دستگاه شما و اینترنت است. VPN ها از شما در برابر جاسوسی آنلاین ، تداخل و سانسور محافظت می کنند.لطفا با HiVPN همراه باشید.

 

اگر بخواهیم VPN در چند ثانیه توضیح دهیم!

VPN (شبکه خصوصی مجازی) ساده ترین و موثرترین روش برای محافظت از ترافیک اینترنت و خصوصی نگه داشتن هویت آنلاین توسط افراد است. هنگامی که به یک سرور VPN امن متصل می شوید ، ترافیک اینترنت شما از طریق یک تونل رمزگذاری شده انجام می شود که هیچ کس نمی تواند از آن طریق دیدن کند ، از جمله هکرها ، دولت ها و ارائه دهنده خدمات اینترنت شما.

کاربران از VPN ها برای خصوصی نگه داشتن فعالیت آنلاین خود و اطمینان از دسترسی به سایت ها و سرویس هایی که ممکن است در غیر این صورت محدود شوند استفاده می کنند.

شرکت ها از VPN برای اتصال کارمندان دور دست استفاده می کنند ، گویی که همه آنها از یک شبکه محلی مشابه در یک دفتر مرکزی استفاده می کنند ، اما مزایای افراد کمتر از VPN شخصی است.

 مزایای VPN

مکان خود را تغییر دهید
استفاده از VPN آدرس IP شما را تغییر می دهد ، شماره منحصر به فردی که شما و مکان شما را در جهان شناسایی می کند. با داشتن آدرس IP جدید ، اگر سرویس VPN در آنجا سرور داشته باشد ، می توانید اینترنت را مانند انگلستان ، آلمان ، کانادا ، آمریکا یا تقریباً هر کشوری مرور کنید.

از حریم خصوصی خود محافظت کنید
تغییر آدرس IP با VPN به محافظت از هویت شما در برابر وب سایت ها ، برنامه ها و سرویس هایی که می خواهند شما را ردیابی کنند ، کمک می کند. VPN های خوب همچنین به لطف یک لایه رمزگذاری قوی از ارائه فعالیت اینترنتی شما ، شرکت مخابراتی تلفن همراه و هر کسی که ممکن است به شما گوش بدهد ، جلوگیری می کنند.

امنیت خود را افزایش دهید

استفاده از VPN از اشکال امنیتی به اشکال مختلف از جمله استشمام بسته ، شبکه های Wi-Fi سرکش و حملات مرد در میانه محافظت می کند. مسافران ، کارگران از راه دور و همه افراد حین حرکت از VPN هر زمان که در یک شبکه غیرقابل اعتماد مانند Wi-Fi عمومی رایگان باشند استفاده می کنند.

رفع انسداد وب سایت ها

اگر در بخشی از جهان هستید که دسترسی به Google ، Facebook ،  یا سایت ها و سرویس های دیگر را محدود می کند ، با استفاده از VPN به شما امکان دسترسی مجدد به اینترنت رایگان را می دهد. همچنین می توانید از VPN برای شکستن دیوارهای آتش استفاده کنید.

چه زمانی باید از VPN استفاده کنم؟

اگر حریم خصوصی برای شما مهم است ، باید هر بار که به اینترنت متصل می شوید از VPN استفاده کنید. یک برنامه VPN در پس زمینه دستگاه شما اجرا می شود ، بنابراین وقتی از برنامه های دیگر استفاده می کنید ، محتوای جریانی را مرور می کنید و در اینترنت مرور می کنید ، مانعی برای شما ایجاد نمی کند. و خیالتان راحت خواهد بود که می دانید حریم خصوصی شما همیشه محافظت می شود.

اما در اینجا برخی موارد وجود دارد که در آنها VPN به ویژه مفید است:

 • هنگام مسافرت
  کاوش در دنیا به معنای تغییر روش استفاده از اینترنت نیست. VPN به شما امکان می دهد از اینترنت استفاده کنید ، انگار هنوز در کشور خود هستید ، هر چقدر هم که سفر کنید.
 • هنگام پخش streaming
  با استفاده از VPN می توانید فیلم ها و تلویزیون ها را روی سرویس های جریانی مانند Netflix ، telegram ، YouTube و HBO تماشا کنید و از شر ISP یا مسدود کردن توسط ISP یا شبکه محلی Wi-Fi محلی خود جلوگیری کنید.
 • وقتی در Wi-Fi عمومی هستید
  اتصال به نقاط عمومی Wi-Fi عمومی مانند آنهایی که در کافه ها ، فرودگاه ها و پارک ها هستند ، می تواند اطلاعات خصوصی شما را آسیب پذیر کند. با استفاده از VPN در دستگاه های خود با رمزگذاری قوی ، امنیت شما حفظ می شود.
 • در حال بازی کردن
  با استفاده از VPN قفل بازی ها ، نقشه ها ، پوسته ها و سایر افزونه هایی که ممکن است در شبکه شما محدود شوند ، باز می شود. همچنین از شما در برابر حملات DDoS محافظت می کند و پینگ و تاخیر کلی را کاهش می دهد.
 •  اشتراک گذاری فایل
  اشتراک فایل P2P معمولاً به این معنی است که افراد غریبه می توانند آدرس IP شما را ببینند و احتمالاً بارگیری های شما را ردیابی کنند. VPN آدرس IP شما را خصوصی نگه می دارد و به شما امکان می دهد با افزایش ناشناس بودن بارگیری کنید.
 • هنگام خرید
  برخی از فروشگاه های آنلاین قیمت های متفاوتی را به مردم کشورهای مختلف نشان می دهند. با VPN ، مهم نیست که از کجا خرید می کنید بهترین معاملات دنیا را پیدا کنید.

VPN چگونه کار می کند؟

برای درک چگونگی عملکرد VPN ، به شما کمک می کند تا در ابتدا نحوه کار اتصال اینترنت بدون یک اتصال اینترنتی را درک کنید.

بدون VPN

هنگامی که به یک وب سایت بدون VPN دسترسی پیدا می کنید ، از طریق ارائه دهنده خدمات اینترنت یا ISP به آن سایت متصل می شوید. ISP یک آدرس IP منحصر به فرد به شما اختصاص می دهد که می تواند برای شناسایی شما به وب سایت مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که ISP شما در حال کنترل و هدایت کلیه بازدیدهای شما است ، می تواند وب سایت هایی را که بازدید می کنید مشاهده کند. و فعالیت شما می تواند با آن آدرس IP منحصر به فرد به شما پیوند داده شود.

با VPN

هنگامی که با VPN به اینترنت متصل می شوید ، برنامه VPN در دستگاه شما (همچنین سرویس گیرنده VPN نیز نامیده می شود) یک اتصال ایمن با سرور VPN برقرار می کند. ترافیک شما هنوز از طریق ISP شما عبور می کند ، اما ISP شما دیگر نمی تواند آن را بخواند یا مقصد نهایی خود را ببیند. وب سایت هایی که بازدید می کنید دیگر نمی توانند آدرس IP اصلی شما را ببینند ، فقط آدرس IP سرور VPN است که توسط بسیاری از کاربران دیگر به اشتراک گذاشته می شود و به طور منظم تغییر می کند.

در اینجا چندین مفاهیم کلیدی مربوط به VPN آورده شده است که به شما کمک می کند نحوه کار VPN و مزایای آن را درک کنید:

پروکسی

سرور VPN برای فعالیت وب شما مانند پروکسی یا ایستاده عمل می کند: به جای آدرس IP و مکان واقعی شما ، وب سایت هایی که بازدید می کنید فقط آدرس IP و محل سرور VPN را مشاهده می کنند.این باعث می شود بیشتر در اینترنت ناشناس باشید.

احراز هویت

برقراری اتصال ایمن مسئله ای دشوار است که با ریاضیات زیرکانه در فرآیندی به نام احراز هویت حل می شود.

پس از احراز هویت ، سرویس گیرنده VPN و سرور VPN می توانند مطمئن باشند که با یکدیگر صحبت می کنند و شخص دیگری نیست.

تونل زدن

VPN ها همچنین از طریق اتصال تونل و رمزگذاری از اتصال بین سرویس گیرنده و سرور محافظت می کنند.

تونل زنی فرایندی است که طی آن هر بسته داده در داخل بسته داده دیگری محصور می شود. این امر خواندن در حمل و نقل را برای اشخاص ثالث دشوارتر می کند.

رمزگذاری

داده های داخل تونل نیز به گونه ای رمزگذاری می شوند که فقط گیرنده مورد نظر می تواند آن را رمزگشایی کند. با این کار محتوای ترافیک اینترنتی شما کاملاً خصوصی است. حتی ارائه دهنده خدمات اینترنت شما آن را نمی بیند.

HiVPN: سرویس VPN برای امنیت و حفظ حریم خصوصی

HiVPN از سال ۱۳۹۰ طرفدار صریح حریم خصوصی اینترنت است. ما با افتخار از سازمانهای غیر انتفاعی که برای محافظت از حق شما در حفظ حریم خصوصی آنلاین ، امنیت آنلاین و آزادی بیان صحبت می کنند ، حمایت می کنیم. امروز HiVPN یکی از ارائه دهندگان برتر خدمات VPN برتر در ایران است.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : تیر ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…