متمرکز کننده VPN چیست؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

متمرکز کننده VPN چیست؟

با محبوبیت روزافزون کار از راه دور، تهدیدهای امنیتی از دفاتر شرکت ما به خانه های ما مهاجرت می کنند. بدون ابزارهای امنیتی مناسب، این انتقال می تواند ما را آسیب پذیر کند. به همین دلیل است که کسب و کارها به دنبال راه هایی برای گسترش ابزارهای امنیتی سازمانی به خانه های کارمندان هستند. اینجاست که یک متمرکز کننده  VPNشبکه خصوصی مجازی مفید است، در این مقاله که توسط HiVPN ارائه شده است به شما می گوییم که VPN چیست و چگونه کار می کند؟

متمرکز کننده VPN به چه معناست؟

متمرکز کننده VPN یک دستگاه شبکه است که چندین اتصال VPN را از راه دور ایجاد می کند و به مدیریت آن کمک می کند. چندین تونل VPN رمزگذاری شده را به طور همزمان ایجاد می کند و یک اتصال امن و رمزگذاری شده بین گره های مختلف VPN فراهم می کند. این یک ویژگی سمت سرور است.

این دستگاه قابلیت های روتر VPN را گسترش می دهد . یکی از این ابزارها می تواند به هزاران کاربر به طور همزمان خدمت کند و برای هر یک از آنها یک تونل VPN  ایجاد کند. بنابراین، اگر سازمانی از یک متمرکزکننده VPN استفاده کند، کارمندان آن می توانند به طور ایمن از هر کجای دنیا به شبکه خانگی شرکت متصل شوند.

متمرکز کننده های VPN در خط مقدم شبکه قرار دارند . این یک دستگاه سخت افزاری است که دارای نرم افزار اختصاصی است که تعداد خاصی از اتصالات VPN را پشتیبانی می کند. یک متمرکز کننده VPN کار مشابه VPN را انجام می دهد (داده های خروجی و ورودی را رمزگذاری می کند و از پروتکل های امنیتی برای ایجاد تونل های ایمن استفاده می کند)، اما در مقیاس بزرگتر.

مردم به ندرت از این دستگاه ها در تنظیمات خصوصی استفاده می کنند ، آنها بیشتر در شرکت های بزرگ شرکتی با تعداد زیادی کارمند از راه دور اجرا می شوند. سازمان‌های نظامی یا سازمان‌های دیگر، که در آن اتصال از راه دور ایمن حیاتی است، به طور گسترده از متمرکزکننده‌های VPN استفاده می‌کنند.

یک متمرکز کننده VPN چه کاری انجام می دهد؟

در اینجا توابع اصلی متمرکز کننده VPN آمده است:

  • ایجاد تونل های رمزگذاری شده برای ایمن سازی ترافیک شما. می تواند چندین تونل VPN را در یک شبکه ایجاد کند.
  • احراز هویت کاربرانی که به سیستم متمرکز دسترسی دارند.
  • رمزگذاری و رمزگشایی داده ها
  • اختصاص آدرس IP به کاربران
  • اطمینان از رمزگذاری سرتاسر از یک شبکه متمرکز به یک کلاینت راه دور.

استفاده از متمرکز کننده های VPN به شرکت ها کمک می کند تا از سطح یکسانی محافظت برای همه کارکنان خود اطمینان حاصل کنند.

فقط در صورتی که یک تجارت بزرگ را اداره می کنید، باید از یک متمرکز کننده VPN استفاده کنید، زیرا هزینه های نگهداری آن بسیار بالا است. برای تعداد کمتری از کاربران، روتر VPN ممکن است یک اقدام حفاظتی کافی باشد، زیرا نگهداری از آن بسیار ارزان‌تر و آسان‌تر است. با این حال، پیکربندی یک روتر VPN برای تعداد بیشتری از اتصالات بسیار دشوار است، بنابراین متمرکز کننده VPN در چنین مواردی گزینه راحت تری است.

متمرکز کننده های VPN را نباید با سرویس های VPN سایت به سایت اشتباه گرفت. دومی ارتباطات ایمن را بین مکان‌های ثابت (مثلاً چندین دفتر) ایجاد می‌کند که سپس می‌توانند به پایگاه‌های داده و سیستم‌های داخلی یکسان دسترسی داشته باشند.

محبوب ترین متمرکز کننده های VPN

مشابه خدمات VPN، تولید کنندگان متمرکز کننده VPN زیادی وجود دارد. قیمت آنها به تعداد تونل های VPN که می توانند پشتیبانی کنند و قابلیت های حجم کاری آنها بستگی دارد. در اینجا برخی از محبوب ترین مارک ها آورده شده است:

  • سیسکو : سیسکو یکی از تولید کنندگان عمده متمرکز کننده های VPN است. متمرکز کننده های آنها معمولاً به راحتی قابل استقرار هستند و برای شرکت های فوق العاده بزرگ مناسب هستند.
  • :ShoreTel: متمرکز کننده های VPN ShoreTel به شما امکان می دهد یک شبکه تلفن IP راه دور نصب کنید که تلفن های IP را ایمن می کند.
  • آروبا Hewlett-Packard :همچنین سهمی از بازار متمرکز کننده VPN دارد. محصولات آنها ابزارهای مفیدی برای اتصال سیستم شرکت شما با کاربران راه دور هستند.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۱, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

خرید VPN برای رفع انسداد واتس اپ
VPN -
مهر ۹, ۱۴۰۱

خرید VPN برای رفع انسداد واتس اپ

۴.۲/۵ - (۲۶ امتیاز) خرید VPN برای رفع انسداد واتس اپ مطمئن نیستید از کدام VPN برای رفع انسداد واتس اپ استفاده کنید؟ HiVPN بهترین VPN را برای WhatsApp نشان می دهد و راهنمای گام به گام نحوه برقراری تماس WhatsApp با VPN را ارائه…

نحوه استفاده از VPN با FanDuel
VPN -
شهریور ۲۹, ۱۴۰۱

نحوه استفاده از VPN با FanDuel

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) نحوه استفاده از VPN با FanDuel ممکن است به خارج از کشور سفر کنید و متوجه شوید که نمی توانید به وب سایت یا برنامه مورد علاقه خود متصل شوید. گاهی اوقات، تنها رفتن به خارج از ایالت کافی است تا…

نحوه استفاده از VPN با BetMGM
VPN -
شهریور ۲۹, ۱۴۰۱

نحوه استفاده از VPN با BetMGM

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه استفاده از VPN با BetMGM بر کسی پوشیده نیست که برنامه های قمار و حتی برنامه های فوتبال فانتزی دارای قوانین کلی در سطح ایالتی هستند. ممکن است قمار در ایالات متحده قانونی باشد، اما به این معنی نیست که…