روت کیت چیست ؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

روت کیت چیست ؟

ممکن است هنگام گشت و گذار در اینترنت با انواع بدافزار مواجه شده باشید . یک نوع بدافزار وجود دارد که از همه بدافزارها بدتر است. حذف و شناسایی روت کیت ها بسیار دشوار است. راه های پیشگیری و حذف آن را در HiVPN بخوانید.

کاری که روت کیت ها انجام می دهند

روت کیت مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای مخرب است که در رایانه شما پنهان شده‌اند و برای دسترسی به مناطقی طراحی شده‌اند که معمولاً برای یک کاربر غیرمجاز قابل دسترسی نیستند و کنترل سیستم شما را به دست می‌گیرند. هکرها می توانند از آسیب پذیری های نرم افزار شما برای اضافه کردن و کنترل از راه دور آن سوء استفاده کنند.

شناسایی روت کیت ها بسیار دشوار است زیرا از تکنیک های پیچیده ای برای جلوگیری از شناسایی استفاده می کنند. ممکن است در سطح هسته پنهان شود، که کل سیستم شما را کنترل می‌کند، یا به عنوان سایر نرم‌افزارها و حتی برنامه‌های تشخیص ترفند ظاهر شود. روت کیت ها همچنین می توانند با سیستم عامل شما راه اندازی شوند و ارتباطات آن را قطع کنند.

جدا از لپ تاپ یا دستگاه دسکتاپ شما، یک روت کیت می تواند دستگاه های IOT (اینترنت اشیا) را نیز هدف قرار دهد. سطح تهدید بالایی دارد و شناسایی و حذف آن دشوار است.

موارد استفاده از روت کیت ها

کاری که هکرها می توانند با روت کیت ها انجام دهند به شرح زیر است:

 • شما را با بدافزار آلوده کند. روت‌کیت‌ها، نرم‌افزارهای مخرب را کمتر قابل شناسایی می‌کنند و می‌توانند آن را به سیستم شما تزریق کنند.
 • سیستم خود را به روی هکرها باز کنید. این می تواند به عنوان دروازه ای برای یک هکر عمل کند تا حساب ها، داده ها و غیره شما را تحت کنترل درآورد. اگر روت کیت کنترل سیستم عامل شما را در دست بگیرد، دستگاه شما را نیز کنترل می کند. همچنین می‌تواند از طریق بدافزار یا تروجان‌هایی که تزریق می‌کند به این مهم دست یابد.
 • رایانه خود را با داده پر کنید تا حملات انکار سرویس را آغاز کنید.
 • برنامه های ضد بدافزار را برانداز کنید و نرم افزارهای مخرب را پخش کنید.

آنها همچنین می توانند برای اهداف خوبی مانند شناسایی حملات هکرها، محافظت از نرم افزار امنیتی یا دفاع ضد سرقت برای لپ تاپ ها استفاده شوند که امکان نظارت بر آنها را در صورت سرقت فراهم می کند.

انواع روت کیت ها

 1. روت کیت حالت هسته. این یکی از پیچیده ترین تشخیص هاست. هکرها این کد را در هسته سیستم عامل شما وارد می کنند. سطح هسته مانند مرکز کنترل دستگاه شما است، به این معنی که این روت کیت می تواند کل سیستم شما را در اختیار بگیرد.
 2. روت کیت حالت کاربر. این در سطح برنامه کامپیوتر عمل می کند، فرآیندهای ربودن، دستکاری نرم افزار، و به خطر انداختن داده های شما. تشخیص آن آسان تر است زیرا در سطح نرم افزار عمل می کند.
 3. بوت کیت ها بوت کیت ها بخش های بوت هارد دیسک شما را آلوده می کند. آنها قبل از شروع به کار سیستم عامل شما یا هر نرم افزار آنتی ویروس بارگیری می شوند.
 4. روت کیت میان افزار اینها به نرم افزار سیستم عامل شما دسترسی دارند که دستگاه های خاصی مانند روترها، تجهیزات جانبی رایانه شخصی و غیره را کنترل می کند. سیستم عامل به سخت افزار شما متصل است و می تواند به عنوان سیستم عامل برخی از دستگاه ها عمل کند. در نتیجه، هکرها می توانند کنترل کامل دستگاه های خاصی را به دست آورند.
 5. هایپروایزراین روت کیت ها می توانند سیستم عامل شما را در ماشین مجازی اجرا کنند. با انجام این کار، تماس های سخت افزاری سیستم عامل اصلی شما را رهگیری می کند، بنابراین دستگاه شما را تحت کنترل خود در می آورد.

چگونه می توانید آلوده شوید

یک روت کیت می تواند سیستم شما را به روش های زیر آلوده کند:

 • این می تواند از نرم افزار قابل اعتمادی که به صورت آنلاین دانلود می کنید استفاده کند . این می تواند توسط یک وب سایت، یک شخص ثالث، یا حتی گاهی اوقات خود توسعه دهندگان پیاده سازی شود.
 • با به دست آوردن یا سرقت داده های دسترسی شمابا استفاده از مهندسی اجتماعی ؛
 • توسط وب سایت های در معرض خطر. پس از دسترسی به روت کیت، ممکن است به صورت خودکار دانلود کنید.
 • درایوهای USB در معرض خطر.

نحوه حذف روت کیت ها

خوشبختانه امروزه حملات روت کیت چندان رایج نیستند زیرا سیستم های حفاظتی مختلف هسته به طور گسترده در دسترس هستند. با این حال، اگر آلوده شوید، روند حذف می تواند بسیار پیچیده باشد. می توان آن را از بین برد:

 • استفاده از ابزارهای شخص ثالث مانند آنتی ویروس و برنامه های آنتی روت کیت. سعی کنید از چندین ابزار مختلف استفاده کنید زیرا ممکن است تنها یک ابزار برای پاک کردن آن کافی نباشد. مطمئن شوید که ابزارها معتبر و قابل اعتماد هستند.
 • سیستم عامل خود را دوباره نصب کنید. بسته به نوع روت کیت، این ممکن است به طور بالقوه دستگاه آلوده را تمیز کند.
 • در مورد سیستم عامل، بوت یا روت کیت هسته، ممکن است نرم افزار شخص ثالث بی اثر باشد. ممکن است لازم باشد از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، سیستم خود را پاک کنید و همه چیز را مجدداً نصب کنید تا از شر آن خلاص شوید.

چگونه از روت کیت جلوگیری کنیم

بهترین درمان برای انواع بدافزارها پیشگیری است. برای به حداقل رساندن احتمال عفونت روت کیت باید موارد زیر را انجام دهید:

 • حداقل یک بار در ماه اسکن روت کیت را انجام دهید. می توانید آن را با استفاده از ابزارهای شخص ثالث معتبر انجام دهید. مطمئن شوید که آنها ایمن و متمرکز بر حریم خصوصی هستند.
 • از دانلود نرم افزار از وب سایت های نامعتبر خودداری کنید. از سایت های رسمی توسعه دهندگان یا فروشگاه های رسمی معتبر استفاده کنید.
 • پیوست‌هایی را که نمی‌شناسید دانلودنکنید یا پیوندهای مشکوک را باز نکنید.
 • از دستگاه های USBکه به آنها اعتماد ندارید استفاده نکنید.
 • به ایمیل های فیشینگ پاسخ ندهید یا اطلاعات خود را در اختیار کلاهبرداران (یا هر کسی که کاملاً به آن اعتماد ندارید) ندهید.
 • سیستم عامل و نرم افزار امنیتی خود را به روز نگه داریدتا بتوانند به آخرین تهدیدات پاسخ دهند.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…