PUP چیست؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

PUP چیست؟

فقط به این دلیل که بازی‌های آنلاین شما را به دنیای خیالی می‌برند، به این معنی نیست که نمی‌توانند تهدیدات واقعی را داشته باشند. به خواندن این پست که توسط HiVPN ارائه شده است ادامه دهید تا بدانید در دنیای بازی چه انتظاراتی دارید و چگونه از خود در برابر هکرها یا مخالفان شرور محافظت کنید.

چرا کسی اکانت بازی شما را می خواهد؟

هک کردن اکثر اکانت ها چندان سخت نیست زیرا بسیاری از بازیکنان از اقدامات احتیاطی اولیه امنیت سایبری ناتوان هستند و به راحتی هکرها می توانند حساب های شما را هک کنند و دسترسی کاملی به اطلاعات محرمانه شما داشته باشند. برای آن ها فرقی نمی کند شما یک بازی آنلاین رایگان انجام می دهید یا یک بازی پولی.

چگونه هکرها به حساب شما نفوذ می کنند؟

۱- رمزهای عبور ضعیف

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که هنگام ایجاد حساب بازی خود می توانید مرتکب شوید استفاده از رمز عبور ضعیف است. کلمه ای که فقط از یک کلمه تشکیل شده است که هر کسی می تواند در یک فرهنگ لغت یا با استفاده از رمزهای عبور رایج مانند “password1234” پیدا کند. آن حساب Minecraft یا Roblox که سال‌ها پیش قبل از اینکه دانش مناسبی از امنیت سایبری داشته باشید ایجاد کرده‌اید احتمالاً با یک رمز عبور ضعیف محافظت می‌شود. اگر نمی‌خواهید پیشرفت در آن بازی‌ها را از دست بدهید، وقت آن است که رمزهای عبور خود را به‌روزرسانی کنید. هکرها پایگاه داده بزرگی از رمزهای عبور رایج دارند که هنگام انجام حملات brute force مفید هستند.

برای تکمیل یک حمله brute force، هکر فقط به نام کاربری یا آدرس ایمیل شما نیاز دارد. آنها سپس از یک ربات استفاده می کنند که تمام رمزهای عبور پایگاه داده آنها را امتحان می کند تا زمانی که موفق شوند یا تا زمانی که کل لیست را بدون شانس طی کنند.

۲-نقض داده ها

نفوذ و افشای اطلاعات یکی دیگر از معادن رمز عبور برای هکرها است. متأسفانه، کار زیادی برای محافظت از خود نمی توانید انجام دهید زیرا این امر به امنیت سایبری شرکتی که داده های شما را ذخیره می کند بستگی دارد. اگر رمزهای عبور شما را رمزگذاری نشده نگه دارند، به احتمال زیاد در دست یک هکر قرار خواهند گرفت.

به نظر می رسد نقض داده ها یک تهدید بسیار گسترده است. شرکت امنیت سایبری KELA در تحقیقات خود نزدیک به ۱ میلیون حساب کاربری در معرض خطر مرتبط با مشتریان و کارمندان بازی را کشف کرد. ۵۰ درصد از آنها در سال ۲۰۲۰ برای فروش عرضه شدند. KELA همچنین بیش از ۵۰۰۰۰۰ اعتبار لو رفته از کارکنان بخش بازی را کشف کرد.

۳-  پر کردن اعتبار

اگر از گذرواژه‌ها در چندین حساب استفاده مجدد می‌کنید، ممکن است در برابر حملات پر کردن اعتبار نیز آسیب‌پذیر باشید . اگر جزئیات ورود شما قبلا فاش شده باشد یا یک هکر حساب دیگری از شما را نقض کرده باشد، احتمالاً سعی خواهد کرد از همان جزئیات ورود مجدد در پلتفرم های دیگر استفاده کند. اگر از همان رمز عبور برای حساب بازی و بانکداری آنلاین خود استفاده کرده اید، ممکن است با مشکل بزرگی روبرو شوید.

پر کردن اعتبار یکی دیگر از تهدیدات رایج است. Akamai، یک شرکت امنیت سایبری، گزارشی منتشر کرد که نشان می‌دهد صنعت بازی‌های ویدیویی بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ تقریباً ۱۰ میلیارد پر کردن اعتبار و ۱۵۲ میلیون حمله برنامه‌های وب را تجربه کرده است. این حملات به‌ویژه در طول قرنطینه‌های Covid به اوج خود رسید.

۴-  اسکریپت بین سایتی

اسکریپت بین سایتی نوع دیگری از حمله است که به طور گسترده توسط هکرها برای سرقت جزئیات ورود شما استفاده می شود. چگونه کار می کند؟ برخی از سرورهای وب سایت هر بار که اطلاعات را مبادله می کنند، احراز هویت را مجدداً تأیید نمی کنند. هکرها از این آسیب‌پذیری برای تزریق اسکریپت‌ها به رابط کاربری وب‌سایت استفاده می‌کنند، که سپس می‌تواند برای سرقت اطلاعاتی که شما وارد آن وب‌سایت کرده‌اید، استفاده شود.

تهدیدهای دیگر

اگرچه کسی که حساب شما را می دزدد یک فکر ترسناک است، اما این تنها تهدیدی نیست که در دنیای بازی های آنلاین وجود دارد.

۱-   حملات DDoS

اگر در مورد بازی جدی هستید و آن را به صورت حرفه ای یا رقابتی انجام می دهید، ممکن است قربانی یک حمله انکار سرویس توزیع شده (DDoS) شوید. با استفاده از یک بات‌نت با صدها یا هزاران دستگاه آلوده، یک بات‌نت ایجاد می‌کند، یک هکر می‌تواند روتر شما (اگر IP شناخته شده باشد) یا سرور بازی که به آن متصل هستید را با درخواست‌ها پر کند. این باعث اضافه بار سیستم می شود و آن را خاموش می کند. در نتیجه بازی شما مختل می شود یا ارتباط شما قطع می شود. هم تیمی های شما در League of Legends از خاموشی که سیستم شما از حمله DDOS متحمل می شود راضی نخواهند بود.

۲- بدافزار

هکرها همچنین می توانند سعی کنند شما را فریب دهند تا بدافزار دانلود کنید . برای مثال، اگر می‌خواهید یک بازی در کشور محل اقامت شما منتشر نشده باشد، ممکن است تصمیم بگیرید آن را از یک وب‌سایت P2P دانلود کنید. هکرها می دانند چه بازی هایی محبوب هستند و می توانند از آنها به عنوان طعمه استفاده کنند،  وسوسه نشوید که بدافزار را به عنوان نسخه جدید بازی دانلود کنید.

۳- فیشینگ

فیشینگ همچنین می تواند برای فریب شما برای کلیک کردن روی پیوندهای مخرب یا جعلی استفاده شود . به عنوان مثال، بازیکنان فورتنایت فریب خورده اند و روی پیوندهای ارسال شده در انجمن های بازی کلیک می کنند که به آنها توکن های مجازی با تخفیف یا رایگان و سایر لوازم جانبی ارائه می دهد. در واقعیت، پیوندها بخشی از یک حمله اسکریپت بین سایتی بود که به هکرها کمک کرد تا حساب های بازیکنان را نقض کنند.

آنها همچنین می توانند با استفاده از اطلاعاتی که از قبل دارند (یعنی آدرس ایمیل شما) ایمیل های فیشینگ برای شما ارسال کنند. این شما را فریب می دهد تا فکر کنید آنها از یک شرکت قانونی هستند. به این ترتیب، ممکن است اطلاعات بیشتری مانند رمز عبور، جزئیات پرداخت، آدرس منزل و غیره را از شما بدزدند.

۴- سایبری

سایبری نیز می تواند زندگی آنلاین و آفلاین شما را بسیار تلخ کند. رفتار سمی می تواند در برخی از بازی های ویدیویی رایج باشد. مخالفان می توانند آدرس IP شما را جستجو کنند، موقعیت یا حتی هویت شما را پیدا کنند و سپس در رسانه های اجتماعی و سایر سیستم عامل های بازی شما را مورد آزار و اذیت قرار دهند. با دانستن آدرس اولیه شما، آنها می توانند شما را در زندگی واقعی نیز تحت تعقیب قرار دهند. کی گفته بازی خطرناک نیست؟

چگونه از خود محافظت کنید

شما می توانید اقدامات پیشگیرانه ساده ای انجام دهید تا زندگی هکرها (و شرورترین مخالفان خود) را دشوارتر کنید. اینگونه است:

  • از رمزهای عبور قوی استفاده کنید.
  • احراز هویت ۲ عاملی را فعال کنید. به این ترتیب، ورود به حساب بازی یا حساب ایمیل شما دو برابر سخت تر خواهد بود. اگر شخصی به حساب Origin شما هک کند چه اتفاقی می افتد ؟ آن‌ها می‌توانند بازی‌هایی را به خودشان هدیه دهند تا زمانی که کارت پیوند شده به حساب شما به حداکثر برسد. اکنون هکرها برای دریافت کد تأیید دوم نیاز به دسترسی فیزیکی به تلفن شما دارند.
  • از یک آنتی ویروس استفاده کنید و به طور مرتب آن را به روز کنید. این به شما کمک می کند تا رایج ترین ویروس ها را قبل از اینکه دستگاه شما را آلوده کنند، بگیرید.
  • با تکنیک های فیشینگ آشنا شوید. هرچه تشخیص آنها برای شما آسان تر باشد، احتمال اینکه در دام آنها نیفتید بیشتر است.
  • از VPN برای بازی استفاده کنید. vpn ترافیک شما را رمزگذاری می کند و آدرس IP شما را از هر هکر و جاسوسی پنهان می کند. همچنین از شما در برابر حملات DDoS و کاهش پهنای باند ISP محافظت می کند.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…