کلاهبرداری پورت اوت چیست؟

۵/۵ - (۷ امتیاز)

کلاهبرداری پورت اوت چیست؟

شماره تلفن شما حساس‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید . ویژگی‌های امنیتی مانند احراز هویت دو مرحله‌ای بر آن تکیه دارند. از دست دادن شماره تلفنتان گاهی اوقات می تواند به همان اندازه از دست دادن تلفن واقعی شما بد باشد. اگر شخصی کنترل شماره تلفن شما را با کلاهبرداری پورت-out به دست بگیرد، می تواند ایمیل و رسانه های اجتماعی شما را هک کند یا حتی حساب های بانکی شما را تخلیه کند. با این پست HiVPN همراه باشید.

کلاهبرداری های پورت-اوت چگونه کار می کنند

اگر تصمیم به تغییر اپراتور دارید، شرکت‌های تلفن می‌توانند به شما اجازه دهند همان شماره تلفن را با انتقال آن به سرویس دیگری نگه دارید. برخی از مجرمان می توانند و از این گزینه سوء استفاده کرده و غول هایی مانند T-Mobile، AT&T و حتی WhatsApp را با کلاهبرداری های درگاه خروجی شماره تلفن هدف قرار دهند.

در کلاهبرداری درگاه خروجی شماره تلفن، مرتکب با انتقال آن به اپراتور خود، شماره موبایل شما را می رباید. این شبیه به کلاهبرداری تعویض سیم کارت است که در آن مجرم کنترل شماره تلفن شما را با انتقال آن به سیم کارت خود در دست می گیرد.

معمولاً با جعل هویت شما این کار را انجام می دهند. اول، آنها اطلاعاتی را در مورد شما به صورت آنلاین جمع آوری می کنند ، برای فریب دادن نمایندگان شرکت تلفن کافی است. سپس با شرکت تلفن شما تماس می گیرند، شما را جعل می کنند و درخواست انتقال به اپراتور دیگری می کنند. در برخی موارد، مجرمان به صرف رشوه دادن به کارمندان شرکت مخابرات متوسل شده اند.

هنگامی که آنها شماره شما را کنترل می کنند، مجرمان به حساب های دیگر شما دسترسی پیدا می کنند. آنها می توانند این کار را با شروع بازنشانی رمز عبور با استفاده از احراز هویت دو مرحله ای انجام دهند. سپس می‌توانند حساب‌های بانکی، کیف پول‌های ارزهای دیجیتال شما را خالی کنند، رسانه‌های اجتماعی شما را برای باج گرفتن نگه دارند، یا حتی با تظاهر به شما از دیگران پول بخواهند (این در واقع در واتس‌اپ اتفاق افتاد)

اگر هدف قرار گرفته اید چه باید بکنید

تشخیص اینکه مورد حمله قرار گرفته اید قبل از اینکه خیلی دیر شود ممکن است دشوار باشد. اما هدایایی وجود دارد که هرگز نباید آنها را نادیده بگیرید. این موارد بسته به شرکت تلفن شما می تواند متفاوت باشد:

  • فقط می توانید تماس های اضطراری برقرار کنید.
  • شما به طور کامل سرویس تلفن خود را از دست می دهید.
  • پیامی دریافت می کنید که سیم کارت شما مسدود شده یا پورت شده است.
  • به شما اطلاع داده می شود که تلفن شما سیم کارت را نمی شناسد.
  • هر گونه فعالیتی که در رسانه های اجتماعی، ایمیل یا حساب های بانکی خود را نمی شناسید.

اگر قربانی کلاهبرداری انتقال تلفن شوید، زمان ضروری است. هرچه سریعتر واکنش نشان دهید، احتمال اینکه پس‌اندازتان را از دست بدهید، کمتر می‌شود.

  • علائم را نادیده نگیرید اگر یکی از علائم هشداردهنده ذکر شده در بالا را مشاهده کردید، فرض کنید ممکن است مورد حمله قرار گرفته باشید.
  • فوراً با شرکت مخابراتی خود تماس بگیرید. ببینید چه اتفاقی می‌افتد، اگر شماره شما منتقل شده است، به شما کمک می‌کنند شماره خود را برگردانید یا موقتاً آن را مسدود کنید.
  • حساب های خود را برای فعالیت های مشکوک بررسی کنید. اگر چیزی غیرعادی دیدید، رمز عبور خود را تغییر دهید.
  • به بانک و سایر موسسات خود هشدار دهید. مسدود کردن موقت حساب خود ممکن است بهترین راه حل باشد.
  • با پلیس تماس بگیرید هر مدرکی که در مورد فعالیت های مخرب در حساب های خود دارید به مقامات ارائه دهید.

چگونه از کلاهبرداری های انتقال گوشی جلوگیری کنیم

اکثر شرکت‌ها محافظت‌هایی در برابر انتقال غیرمجاز تلفن دارند، اما فریب دادن برخی از اپراتورها آسان‌تر از دیگران است. متأسفانه، اینکه آیا قربانی کلاهبرداری انتقال تلفن می شوید یا نه، هنوز هم بیشتر به اقدامات امنیتی ارائه دهنده شما بستگی دارد. اما کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای حفظ امنیت انجام دهید.

محافظت از حساب خود را افزایش دهید. اکثر اپراتورها از انتقال تلفن محافظت می کنند، اما در برخی موارد، باید حساب خود را به صورت دستی ایمن کنید. به حساب خود بروید و اقدامات امنیتی مانند رمزهای عبور یا کدهای پین را تا جایی که ممکن است اضافه کنید.

از احراز هویت دو مرحله ای با دقت استفاده کنید. هر جا که می توانید دو عاملی را فعال کنید، اما وقتی این گزینه را دارید، از احراز هویت پیامک یا تماس تلفنی خودداری کنید.

اطلاعات شخصی خود را به صورت آنلاین محدود کنید. بسیاری از کلاهبرداری‌های خروجی با جمع‌آوری اطلاعات حساس در مورد شما توسط مجرمان شروع می‌شود تا بتوانند هنگام انتقال شماره تلفن شما را جعل کنند. VPN مانند HiVPN یک ابزار عالی برای کمک به کاهش ردپای آنلاین شما است.

به طور مسئولانه در اینترنت گشت و گذار کنید. روی پیوندهای ناآشنا کلیک نکنید، از مرور در وای فای عمومی خودداری کنید و در مورد آنچه در دستگاه های خود دانلود می کنید محتاط باشید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…