کی لاگر چیست؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

کی لاگر چیست؟

کی لاگرها ابزارهای نظارتی مخربی هستند که می توانند هر چیزی را که روی صفحه کلید خود تایپ می کنید ضبط کند. هر ضربه ای که بزنی، تو را زیر نظر خواهند داشت. با HiVPN در این پست همراه باشید.

آنها بسیار خطرناک هستند ، با اقامت بی سر و صدا در دستگاه شما، حساس ترین داده های شما را جمع آوری می کنند. حتی بدون اینکه بدانید رمز عبور، جزئیات بانکی یا اطلاعات شناسایی شما ممکن است در دست مجرمان سایبری قرار گیرد.

اما بخش خوب اینجاست ، شما می توانید از وقوع آن جلوگیری کنید. بیایید در مورد محافظت در برابر کی لاگرها بیشتر بیاموزیم.

چگونه کی لاگرها اطلاعات شما را می دزدند؟

کی لاگر یا یک نرم افزار مخرب یا یک دستگاه سخت افزاری است. هر دو نوع هدف یکسانی را دنبال می کنند ، آنها تمام کلیدهای شما را ثبت می کنند، به این ترتیب داده های حساس شما را ضبط می کنند.

کی لاگرهای مبتنی بر نرم افزار معمولاً به عنوان بدافزار هستند و رایانه ها را از طریق پیوندهای مخرب یا فایل های دانلود شده آلوده می کنند. این کی‌لاگرها بی‌صدا در پس‌زمینه اجرا می‌شوند بدون اینکه شما حتی بدانید کسی در حال استراق سمع کلیدهای شماست.

کی لاگرهای سخت افزاری دستگاه های فیزیکی کوچکی هستند که بین کامپیوتر و صفحه کلید وصل شده اند. آنها گزارش های مربوط به ضربه زدن به کلید را در حافظه داخلی خود ذخیره می کنند و هیچ راهی برای سیستم عامل برای شناسایی آن وجود ندارد. با این حال، اگر به سادگی نگاهی به پورت USB یا PS/2 خود بیندازید، به وضوح قابل مشاهده هستند. به همین دلیل، کی لاگرهای مبتنی بر نرم‌افزار برای اکثر مجرمان سایبری انتخابی مناسب هستند.

در واقع، نه تنها برای مجرمان سایبری.

چگونه بفهمم کی لاگر دارم؟

در زیر لیستی از علائم را ارائه می دهیم که نشان دهنده وجود احتمالی کی لاگر است:

  1. برنامه های ناشناس در دستگاه شما کی لاگرها به روشی مشابه بدافزار منتشر می شوند، بنابراین وجود نرم افزار ناشناخته نشانه احتمالی آن است.
  2. دستگاه شما یخ می زند، خراب می شود یا به کندی کار می کند، به خصوص زمانی که تایپ می کنید یا از ماوس استفاده می کنید. اگر متوجه چنین تاخیری شدید، ممکن است یک کی لاگر داشته باشید.
  3. سخت افزار مشکوک متصل شد. کی لاگرها می توانند مبتنی بر نرم افزار و سخت افزار باشند. اگر ضمیمه مشکوکی را دیدید که روی صفحه کلید، کابل آن یا جای دیگری ثابت شده است، احتمالاً یک کی لاگر سخت افزاری است.
  4. فرآیندهای ناشناخته در حال اجرا در مدیر وظیفه. مشابه نرم افزارهای مشکوک، همیشه بررسی کنید که آیا هیچ فرآیند ناشناخته ای در مدیر وظیفه وجود ندارد.
  5. استثناهای مشکوک در نرم افزارهای امنیتی برخی از کی لاگرها می توانند در سیستم های امنیتی نفوذ کرده و استثنا قائل شوند.

چه داده هایی را در خطر از دست دادن هستید؟

هنگامی که یک کی لاگر در دستگاه شما قرار می گیرد، هر چیزی که تایپ می کنید ضبط می شود و در دسترس مهاجم قرار می گیرد: نام های ورود و رمز عبور، جزئیات بانکی، اطلاعات شناسه، پیام های شخصی و محتوای ایمیل. ترسناکه، درسته؟ بیایید به راه‌های محافظت از خود در برابر کی‌لاگرها نگاه کنیم.

چگونه از keylogging جلوگیری کنیم

شماره ۱: از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید

کی لاگرها نمی توانند چیزی را که شما تایپ نمی کنید ضبط کنند. اینجا جایی است که پر کردن خودکار فرم مفید است. بسیاری از مرورگرها در حال حاضر این ویژگی “به خاطر سپردن رمز عبور” را در خود دارند و به شما پیشنهاد می‌کنند تا اطلاعات کاربری ورود خود را ذخیره و همگام‌سازی کنید. اما یک لحظه صبر کنید، اجازه دادن به مرورگر شما برای ذخیره رمزهای عبور ممکن است خطر بیشتری نسبت به محافظت داشته باشد.

فقط تصور کنید: یک مزاحم مخرب به دستگاه شما دسترسی پیدا می کند یا شما بی گناه به شخصی اجازه می دهید از رایانه شما استفاده کند. اتفاقی که می افتد این است که یک نفر فوراً به هر حسابی که شما وارد سیستم شده اید دسترسی پیدا می کند. برای مثال، در Google Chrome کافی است chrome://settings/passwords را در قسمت URL تایپ کنید، و اینجا هستند. همه رمزهای عبور شما فهرست شده است. بنابراین در نهایت، تکیه بر یک مرورگر برای مدیریت ورود به حساب کاربری خود به سادگی یک احساس امنیت نادرست است.

در عوض، یک مدیر برنامه شخص ثالث چیزی است که باید به آن بروید. وقتی رمزهای عبور شما تایپ نمی شوند اما به صورت خودکار پر می شوند، کی لاگرها نمی توانند آنها را دریافت کنند. تنها استثنا سناریویی است که برای اولین بار وارد آن می‌شوید ، اگر دستگاه شما قبلاً به یک کی لاگر آلوده شده باشد، هر چیزی که تایپ می‌کنید، از جمله گذرواژه‌هایتان، مستعد ورود به سیستم هستند.

شماره ۲: نرم افزارها و برنامه ها را به روز نگه دارید

اجازه ندادن بدافزار keylogging در وهله اول دستگاه شما را آلوده کند، بهترین پیشگیری از keylogger است. مانند هر نوع بدافزار دیگری، کی لاگرها ممکن است از طریق آسیب پذیری های نرم افزاری به رایانه شما تزریق شوند. بدون وصله، آنها به عنوان دروازه ای باز برای مهاجمان عمل می کنند. و نه لزوماً برای کسانی که خواهان ضربه زدن به کلید شما هستند ، ممکن است در آنجا با انواع خطرات سایبری روبرو شوید.

با نادیده گرفتن به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار، فعال باشید. توسعه دهندگان به طور مرتب وصله های امنیتی را برای مراقبت از آسیب پذیری های نرم افزاری مهم صادر می کنند. ما می دانیم که زدن دکمه «پرش» همیشه وسوسه انگیز است، اما هرگز نباید این کار را انجام دهید. فقط این واقعیت را بپذیرید که به روز نگه داشتن نرم افزار و برنامه های خود شما را در برابر بسیاری از عواقب منفی سرقت اطلاعات محافظت می کند. باز هم، اجتناب از خطرات آسان تر از مقابله با مسائل ناخوشایند از دست دادن داده ها است.

شماره ۳: از آنتی ویروس استفاده کنید

کی لاگرهای مخرب ممکن است در کمین وب سایت ها یا در فایل های قابل دانلود پنهان شده باشند و منتظر باشند تا قربانیان بی توجه در دام آنها بیفتند. استفاده از یک برنامه آنتی ویروس قابل اعتماد یک راه خوب برای محافظت در برابر تهدیدات سایبری بدنام از طریق وب، از جمله ثبت کننده های ضربه زدن به کلید مخرب است.

از آنجایی که اکثر برنامه های آنتی ویروس فقط می توانند با تهدیداتی که می توانند تشخیص دهند مبارزه کنند، این احتمال وجود دارد که نوع جدیدی از بدافزارها از بین بروند. با این وجود، یک آنتی ویروس خوب یک گام اساسی و در عین حال حیاتی برای جلوگیری از keylogging است.

شماره ۴: محتاط باشید

اگر اتفاقی یک کی لاگر روی رایانه شما باشد، باید چیزی را دانلود کرده باشید که نباید داشته باشید یا روی پیوندی که نباید کلیک می‌کردید کلیک کرده باشید. اینها سناریوهای رایجی هستند که نشان می دهد بدافزار چگونه به دستگاه های کاربران بی احتیاط راه پیدا می کند.

به همین دلیل، همیشه مراقب باشید تا خطر را به حداقل برسانید. برنامه‌ها و فایل‌ها را فقط از منابع قابل اعتماد دانلود کنید و قبل از باز کردن ایمیل‌های مشکوک دو بار فکر کنید ، مخصوصاً روی پیوندهای موجود در آنها کلیک کنید.

شماره ۵: رمزهای عبور خود را مرتباً تغییر دهید

این یکی بیشتر در مورد کاهش مضرات keylogging احتمالی است. تغییر منظم رمزهای عبور به طور کلی یک تمرین خوب برای محافظت از حساب شما است. اگرچه تنظیم یک رمز عبور جدید شامل زدن کلیدهایی روی صفحه کلید است که به طور بالقوه می توانند ثبت شوند، اما در واقع ارزش ریسک کردن را دارد.

به این دلیل است: اگر رمزهای عبور شما از طریق یک حمله keylogging نقض شود، بعید است که بلافاصله از آنها استفاده شود. بنابراین اگر گذرواژه‌های خود را تغییر دهید، فرض کنید هر دو هفته یکبار، اطلاعات دزدیده شده دیگر برای مهاجم مفید نخواهد بود.

شماره ۶: یک لایه حفاظتی اضافی اضافه کنید ، از VPN استفاده کنید

ترکیب اقدامات ذکر شده در بالا باید به شما محافظت جامعی از کی لاگر بدهد. برای لذت بردن از امنیت همه جانبه آنلاین، از VPN برای رمزگذاری داده های آنلاین خود استفاده کنید. یک ارائه‌دهنده خدمات VPN قابل اعتماد را انتخاب کنید که ویژگی‌های امنیتی پیشرفته را ارائه می‌دهد و هیچ گزارشی از فعالیت کاربر را نگه نمی‌دارد ، مانند HiVPN .

HiVPN همچنین راه حل CyberSec را ارائه می دهد که وب سایت های خطرناک را تشخیص می دهد و از شما در برابر باز کردن آنها محافظت می کند. بنابراین اگر سایتی که قصد بازدید از آن را دارید به میزبانی بدافزار، ردیاب، نرم افزارهای جاسوسی یا سایر نرم افزارهای مخرب مانند کی لاگرها معروف است، CyberSec بلافاصله واکنش نشان می دهد و دسترسی شما را مسدود می کند.

امنیت آنلاین با یک کلیک شروع می شود.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۱, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…