فایروال انسانی چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

فایروال انسانی چیست؟

با وارد کردن عامل انسانی به امنیت سایبری، فایروال انسانی می تواند به کاهش رایج ترین نقض های امنیتی امروزی کمک کند. با این پست HiVPN همراه باشید.

وقتی صحبت از امنیت سایبری به میان می‌آید، تنها اتکا به دفاع‌های مبتنی بر سخت‌افزار و نرم‌افزار کافی نیست. پیاده سازی یک راه حل امنیتی قوی که عامل انسانی را نیز در بر می گیرد، حیاتی است، زیرا کارکنان و کارکنان ضعیف ترین حلقه ها در هر سازمانی هستند.

همانطور که حملات سایبری روز به روز پیچیده تر می شوند، فایروال انسانی می تواند اولین و بهترین خط دفاع شما باشد.

اما فایروال انسانی چیست و چگونه در برابر حملات سایبری کمک می کند؟ آیا باید به فکر ساختن یکی برای سازمان خود باشید؟

فایروال انسانی چیست؟

پشت هر حمله سایبری یک انسان ساده لوح است که بهتر از این نمی داند. در واقع، امروزه تعداد حیرت‌انگیز حملات سایبری به دلیل اشتباهات انسان‌ها رخ می‌دهد  گرفتار شدن در معرض ایمیل‌های فیشینگ، کلیک کردن بر روی لینک‌های مخرب، نصب سهوا بدافزار، پیروی نکردن از بهترین سیاست‌های امنیتی  و عواقب مخرب آنها.

در حالی که فایروال ها و راه حل های امنیتی می توانند حملات خاصی را کاهش دهند، شما نمی توانید بدون دخالت انسان از بسیاری از آنها جلوگیری کنید. بنابراین امنیت هر کسب و کار یا سازمانی به همان اندازه که به کارکردهای فناوری اطلاعات وابسته است در دستان کارکنان است.

فایروال انسانی یک آموزش ساختاریافته و مداوم برای کارکنان در مورد محیط تهدید امنیت سایبری است. هنگامی که به طور کامل توسعه یابد، مانند یک فایروال معمولی کار می کند که در آن تهدیدات خارجی را مسدود می کند و مانعی بین شبکه های ایمن و کنترل شده ایجاد می کند.

در اصل، محیطی از اعتماد متقابل است که در آن کارکنان در راستای هدف مشترک محافظت از شبکه کار می کنند.

چرا یک فایروال انسانی ایجاد کنیم؟

اخیراً تغییر بزرگی در نحوه انجام حملات سایبری توسط هکرها ایجاد شده است. تاکتیک‌های مهندسی اجتماعی و بهره‌برداری از جنبه انسانی در کانون توجه قرار گرفته‌اند و اکثر مجرمان سایبری اکنون بر طرح‌ریزی تهدیدات داخلی و حملات باج‌افزار تمرکز کرده‌اند.

همچنین، کمبود منابع، تغییر سریع به مدل‌های مبتنی بر ابر، هجوم عظیم حساب‌های غیرقابل مدیریت فناوری اطلاعات، و نیروی کار از راه دور در حال رشد، همگی به تهدیدهای رو به رشد داده در محیط کار امروزی کمک می‌کنند.

نیازی به گفتن نیست که فایروال انسانی می تواند کمک قابل توجهی به بهبود وضعیت امنیتی هر کسب و کار یا محل کار کند.

چه کسی را باید در فایروال انسانی خود قرار دهید؟

همانطور که سفر خود را برای ساختن فایروال انسانی آغاز می کنید، مهمترین سوالی که باید به آن پاسخ دهید این است که چه کسی می خواهید بخشی از فایروال شما باشد؟

یک فایروال انسانی باید با شناسایی و شامل کارکنانی که با سیستم های شرکت همکاری می کنند و کار خود را انجام می دهند، ایجاد شود.

این افراد باید برای پیروی از بهترین شیوه های امنیتی و دریافت آموزش مداوم آگاهی از امنیت سایبری آموزش ببینند. پس از آموزش، آنها می توانند فعالیت های مشکوک را در صورت مشاهده آنها گزارش دهند و همچنین این خبر را به سایرین در سازمان منتقل کنند.

هر چه تعداد افراد در فایروال انسانی بیشتر باشد، بهتر است. بیشتر سازمان هایی که برای امنیت خود ارزش قائل هستند، هدفشان این است که هر کارمندی را در فایروال انسانی قرار دهند.

مزایای داشتن فایروال انسانی

حتی پیشرفته‌ترین فناوری نیز نمی‌تواند از شرکت شما محافظت کند، اگر افرادی که نمایشگاه را اجرا می‌کنند نمی‌دانند چگونه از نقض اطلاعات اولیه جلوگیری کنند.

در اینجا چند مزیت عمده وجود دارد که می توانید با توسعه فایروال انسانی به دست آورید:

پیشگیری از خطاهای انسانی

بیشتر نقض‌ها به دلیل خطای انسانی اتفاق می‌افتند، که اهمیت اجرای راه‌حل‌های امنیتی را که ابتدا بر عنصر انسانی تمرکز می‌کنند، ثابت می‌کند.

فقط یک نفر باید طعمه ایمیل فیشینگ شود که می تواند کل شبکه را در معرض خطر قرار دهد. اکثر پرسنل امنیت سایبری موافق هستند که کاربران شبکه بزرگترین چالش برای امنیت یک سازمان هستند.

به همین دلیل است که شما به یک فایروال انسانی نیاز دارید: نه تنها به کارکنان شما آموزش می دهد که چگونه هنگام باز کردن ایمیل ها و پیوست ها محتاط باشند، بلکه از تبدیل شدن خطای انسانی به نقض داده ها نیز جلوگیری می کند.

احتمال کاهش بدافزار

هر بار که از یک وب سایت در معرض خطر بازدید می کنید، دستگاه خود را در معرض خطر آلودگی بدافزار قرار می دهید. بدافزار معمولاً زمانی نصب می‌شود که کاربران روی پنجره‌های بازشو یا تبلیغات مخرب کلیک می‌کنند.

فایروال انسانی می‌تواند کارمندان را در مورد بدافزارها  نحوه کار و نصب بدافزار  و نحوه برخورد با چنین موقعیت‌هایی آموزش دهد. این در نهایت به امنیت شبکه شما کمک می کند.

مهار تهدیدات داخلی

تهدید داخلی نوعی نقض امنیتی است که ریشه در داخل شرکت مورد نظر دارد. به طور معمول، مجرمان سایبری از تاکتیک های مختلف مهندسی اجتماعی برای انجام تهدیدات داخلی استفاده می کنند.

این تهدیدها همچنین می تواند توسط هر ترکیبی از کارمندان، پیمانکاران، یا شرکای تجاری ناراضی فعلی یا سابق انجام شود.

فایروال انسانی می تواند با آموزش به کارمندان شما که چگونه اطلاعات شرکت را ایمن و خصوصی نگه دارند از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کند.

جلوگیری از از دست دادن اطلاعات و سرقت

سرقت داده ها و از دست دادن دستگاه ها می تواند شبکه شما را در برابر نفوذگران آسیب پذیر کند.

با تغییر بی سابقه ای به سمت کار از راه دور، استفاده از دستگاه های شخصی برای مقاصد کاری رایج شده است. اما اگر کارمندان شما محافظ ضد سرقت دستگاه خود را نداشته باشند و به نحوی آنها را گم کنند چه؟ این بدان معناست که هرگونه اطلاعات حساس مرتبط با سازمان شما در داخل آن دستگاه نیز در خطر خواهد بود.

اینجاست که فایروال انسانی وارد عمل می شود. آموزش کارمندان در مورد محافظت از دستگاه ها و اطلاعات شخصی خود  مانند ایمن کردن تلفن ها با تشخیص چهره یا اثر انگشت – به آنها می آموزد که بیشتر مراقب باشند.

چگونه یک فایروال انسانی بسازیم

پرورش فرهنگ امنیت هنگام ساخت دیوار آتش انسانی ضروری است. با اتخاذ رویکردی از بالا به پایین، سازمان شما باید آموزش های فراگیر را به کارکنان در سراسر هیئت ارائه دهد.

به عنوان بخشی از فایروال انسانی، باید بتوانید فعالیت مشکوک را شناسایی کنید و بدانید که آن را به چه کسی گزارش دهید. افراد آموزش دیده نیز باید به جای تکیه بر تیم های فناوری اطلاعات، به طور مستقل از استراتژی های امنیت سایبری استفاده کنند.

در اصل، فایروال انسانی باید با در نظر گرفتن نکات زیر ساخته شود:

  • احراز هویت چند عاملی (MFA) با نیاز به یک مدرک اضافی یا رمز امنیتی برای ورود به سیستم، یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کند. به عنوان بخشی از آموزش فایروال انسانی، همه کاربران باید تشویق شوند که از این رویکرد لایه ای هنگام ورود به دستگاه ها و برنامه های خود در محل کار استفاده کنند.
  • فایروال انسانی باید به شما در شناسایی حملات از طریق ایمیل‌ها، وب‌سایت‌ها و پیام‌های متنی مشکوک کمک کند. همچنین باید اطمینان حاصل شود که همه افراد در خانه که شبکه یکسانی را به اشتراک می گذارند، از جمله فرزندان یا هم اتاقی های شما، نیز آموزش امنیت سایبری را ببینند.
  • اهمیت استفاده از رمزهای عبور قوی و تنظیم رمزهای عبور مختلف برای حساب های مختلف را درک کنید. نحوه ایجاد رمزهای عبور مناسب نیز باید بخشی از آموزش فایروال انسانی باشد.
  • فایروال انسانی باید به شما بیاموزد که چگونه با افزودن یا ارتقاء یک برنامه امنیتی برای کاهش حملات، شبکه های خانگی را ایمن کنید.
  • ساخت فایروال انسانی نیاز به آموزش و نگهداری زیادی دارد، اما می‌تواند سیستم‌های امنیتی سازمان شما را پس از جمع‌آوری تقویت کند.

 به رشد فایروال انسانی ادامه دهید

  • داشتن یک فایروال انسانی در حال رشد برای مبارزه با عوامل تهدید و تعداد آنها بسیار حیاتی است. شما باید یک ذهنیت امنیتی قوی را در کارکنان خود تقویت کنید تا بتوانند از شبکه شما محافظت کنند.
  • هدف نهایی شما باید این باشد که هر فردی در سازمان شما بخشی از فایروال انسانی شود. و همیشه به یاد داشته باشید که هر چه فایروال انسانی بزرگتر شود، قوی تر می شود.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۹, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…