حمله سایبری چیست؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

حمله سایبری چیست؟

هر روز، افراد، سازمان ها و حتی ایالت ها مورد حمله بدافزارها، فیشینگ، DDoS و انواع بی شماری از حملات سایبری قرار می گیرند. و در حالی که هیچ کس فکر نمی کند این اتفاق برای آنها بیفتد، حملات سایبری می تواند برای هر کسی فاجعه آمیز باشد. بنابراین بیایید یا این پست HiVPN نگاهی به نحوه عملکرد آنها، رایج ترین حملات سایبری و نحوه محافظت از خود بیندازیم.

تعریف حمله سایبری

پس حمله سایبری چیست؟ این یک اصطلاح گسترده برای جرایم سایبری است که هرگونه حمله عمدی به دستگاه‌های رایانه‌ای، شبکه‌ها یا زیرساخت‌ها را پوشش می‌دهد. این می تواند توسط یک فرد ،مانند یک هکر، یا یک سازمان انجام شود و می تواند افراد، سازمان ها یا حتی کشورها را هدف قرار دهد (به این جنگ سایبری می گویند ).

انواع حملات سایبری

انواع بی شماری از حملات سایبری وجود دارد، اما قبل از پرداختن به رایج ترین آنها، اجازه دهید نگاهی به نحوه انجام آنها بیندازیم. آنها به طور کلی به ۴ نوع حمله سایبری طبقه بندی می شوند:

 • حملات غیرفعال: معمولاً عملیات‌های بدون اخلال که در آن عاملان تلاش می‌کنند فعالیت‌های خود را پنهان کنند تا هدف هرگز از وقوع آن‌ها در وهله اول مطلع نشود. حملات غیرفعال معمولاً برای جمع آوری یا سرقت اطلاعات حساس در جاسوسی سایبری استفاده می شود.
 • حملات فعال:: اینها معمولاً حملات تهاجمی هستند که به منظور مختل کردن یا از بین بردن دستگاه‌های شخصی، شبکه‌ها یا حتی کل زیرساخت‌ها انجام می‌شوند. این نوع حملات می تواند افراد، سازمان ها یا حتی کشورها را هدف قرار دهد.
 • حملات خودی:همانطور که از نام آن پیداست، این نوع حملات توسط شخصی انجام می شود که قبلاً به سیستم هایی که آنها را هدف قرار می دهند دسترسی مجاز دارد.
 • حملات خارجی : حملات خارجی توسط کسانی که خارج از محیطی که به آنها حمله می کنند، اجرا می شوند. افراد خارجی می توانند از جنایتکاران خرد تا کشورهای متخاصم متغیر باشند.

حال بیایید نگاهی به داخل یک حمله سایبری بیندازیم. در حالی که این به سختی سطح چیزی را که در آنجا وجود دارد خراش می دهد، برخی از رایج ترین روش هایی که مجرمان سایبری کارهای کثیف خود را انجام می دهند را پوشش می دهد. در اینجا لیستی از انواع حملات سایبری که بسیار محبوب هستند آورده شده است:

 • حمله DDoS انکار سرویس توزیع شده یک حمله سایبری اینترنتی است که برای ایجاد اختلال در یک سرویس، سرور یا شبکه با غلبه بر ترافیک آنلاین طراحی شده است. با استفاده از شبکه ای از رایانه های آلوده، هدف را تحت تأثیر قرار می دهد، بنابراین سرویس نمی تواند ترافیک قانونی را بپذیرد. این نوع حملات می توانند سرویس را به یک خزیدن کند کرده یا آن را به طور کامل از بین ببرند.
 • بد افزار. بدافزار اصطلاحی کلی برای هر نرم افزار مخربی است که برای آسیب رساندن یا سوء استفاده از هر کسی که آن را اجرا می کند طراحی شده است. این می تواند از نرم افزاری که مخفیانه اطلاعات مربوط به قربانی را جمع آوری می کند یا آنها را با تبلیغات آزاردهنده بمباران می کند تا رمزگذاری و نگهداری داده های کاربر برای باج را شامل شود.
 • حملات مهندسی اجتماعی یک حمله مهندسی اجتماعی کاربر را فریب می دهد تا داده های حساس را فاش کند، بدافزار نصب کند یا پول را به مجرم منتقل کند. مجرمان سایبری معمولاً وب‌سایت‌ها و پیام‌های جعلی را جعل می‌کنند و با جعل هویت افراد مورد اعتماد مانند مقامات بانک یا وب‌سایت‌ها، علامت را برای انجام اقداماتی علیه منافع خود دستکاری می‌کنند.
 • یک حمله مرد میانی، مجرم ارتباط بین رایانه کاربر و گیرنده مانند یک برنامه، وب‌سایت یا کاربر دیگر را رهگیری می‌کند. سپس، مهاجم می تواند ارتباطات را دستکاری کند و داده های افشا شده قربانی را به دست آورد.
 • اکسپلویت های روز صفر روز صفر آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزار یا شبکه‌ها را قبل از انتشار وصله‌ها مورد هدف قرار می‌دهد.
 • اسکریپت نویسی بین سایتی این حمله یک اسکریپت مخرب را در یک وب سایت قابل اعتماد وارد می کند تا اطلاعات خصوصی کاربران خود را جمع آوری کند. معمولاً این کار را با ثبت اطلاعاتی که قربانیان تایپ می کنند در فیلدهای ورود به وب سایت انجام می دهد.
 • تزریق زبان پرس و جو ساختاریافته یک وب سایت را فریب می دهد تا کد SQL مخرب را به عنوان قابل اجرا تفسیر کند. به این ترتیب، مجرمان می توانند سایت را وادار کنند که اطلاعاتی را که در غیر این صورت محرمانه هستند، تحویل دهد.

پیشگیری از تهدیدات سایبری

حملات سایبری می تواند فاجعه آمیز باشد ، همانطور که این داستان های جنایات سایبری نشان می دهد. و در حالی که ممکن است به نظر برسد که تهدیدات سایبری در گوشه و کنار اینترنت در کمین هستند، کارهایی وجود دارد که می توانید برای محافظت از خود انجام دهید.

از آنتی بدافزار استفاده کنید. Antimalware اولین خط دفاعی در برابر نرم افزارهای مخرب است. این دستگاه شما را محافظت می کند و در صورت آلوده شدن به کاهش آسیب کمک می کند.

نرم افزار خود را به روز نگه دارید. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار فقط برای دریافت ویژگی‌های جدید در برنامه شما نیستند. آنها همچنین حاوی وصله های آسیب پذیری مهمی هستند که در غیر این صورت توسط مجرمان مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

از هات اسپات های عمومی وای فای خودداری کنید. جنایتکاران عاشق نقاط داغ عمومی هستند. امنیت ضعیف و تعداد زیادی قربانی برای انتخاب، باعث می شود همه افراد متصل به آن به یک علامت آسان تبدیل شوند.

از VPN استفاده کنید. سناریوهایی وجود دارد که در آن استفاده از Wi-Fi عمومی اجتناب ناپذیر است. آن وقت است که VPN ها می درخشند. آنها اتصال اینترنتی شما را رمزگذاری می کنند تا کسی نتواند فعالیت های آنلاین شما را شنود کند.

محدود کردن اطلاعات در مورد خودتان به صورت آنلاین تاریخ تولد شما یا نام شهری که در آن بزرگ شده اید می تواند برای جنایتکاران ارزشمند باشد. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد شما بدانند، هنگام تلاش برای فریب دادن شما (یا پاسخ دادن به سوالات امنیتی) مهمات بیشتری در اختیار دارند.

برای امنیت از افزونه های مرورگر استفاده کنید. افزونه‌های مرورگر زیادی برای محافظت از شما به صورت آنلاین طراحی شده‌اند. از مسدود کننده های تبلیغات و ضد ردیاب ها گرفته تا مسدود کننده های وب سایت های مخرب، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. برای اطمینان از دریافت افزونه های مناسب، توصیه های افزونه مرورگر ما را برای بهبود امنیت خود بررسی کنید.

برنامه ها را فقط از منابع معتبر دانلود کنید. سعی کنید برنامه ها را منحصراً از کانال های امن مانند فروشگاه های برنامه رسمی دانلود کنید. برنامه‌های موجود در آنجا تحت بررسی‌های دقیق قرار می‌گیرند، بنابراین احتمال کمتری دارد که حاوی بدافزار پنهان باشند.

روی پیوندهای ناآشنا کلیک نکنید. هنگامی که صحبت از حملات مهندسی اجتماعی می شود، حفظ خونسردی حیاتی است. قبل از کلیک کردن بر روی پیوندی که به شما پیشنهاد می کند پولی سریع بپردازید، در نظر بگیرید که آیا آنقدر خوب به نظر نمی رسد که درست باشد. اگر اینطور باشد، احتمالاً کلاهبرداری است. اگر کاملاً مجبور هستید، قبل از کلیک کردن روی پیوند، با ماوس خود روی آن قرار دهید.

از امروز شروع به محافظت از خود در برابر حملات سایبری کنید. اکنون HiVPN را دریافت کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…