حمله ۵۱% چیست؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

حمله ۵۱% چیست؟

یکی از بزرگترین نقاط قوت یک بلاک چین می تواند یکی از بزرگترین نقاط ضعف آن باشد، اما خوشبختانه بهره برداری از این نقص آسان نیست. برای خواندن ادامه مطلب در HiVPN با ما همراه باشید.

قبل از اینکه روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید یا حتی در آن دست و پنجه نرم کنید، مهم است که انواع تهدیداتی را که ممکن است با آن مواجه شود، بدانید. در حالی که بلاک چین ها به طور باورنکردنی ایمن هستند، هنوز هم نقاط ضعف خود را دارند. مقررات کمی در این فناوری وجود دارد، و جوایز برای هکرها می تواند بسیار زیاد باشد، با دسترسی مستقیم به مقادیر زیادی پول پیشنهادی.

یکی از راه هایی که بازیگران بد می توانند کریپتو و بلاک چین را تهدید کنند، حمله ۵۱ درصدی است.

چرا بلاک چین ها در برابر حملات آسیب پذیر هستند؟

تمرکززدایی یکی از ویژگی های اصلی یک بلاک چین است. به جای اینکه یک شخص یا طرف واحد مالک و کنترل آنها باشد، هر بلاک چین معینی تا حدی به همه کاربران آن تعلق دارد.

این کلید حفظ دموکراسی در حاکمیت بلاک چین است. به‌روزرسانی‌های کد تغییرات در بلاک چین را توصیف می‌کنند، اما این تغییرات تنها زمانی اعمال می‌شوند که گره‌های بلاک چین به آن‌ها رأی دهند.

عدم تمرکز نیز چیزی است که بلاک چین ها را قابل اعتماد می کند. با استفاده از Proof-of-Work (PoW) ، بلاک چین‌هایی مانند بیت‌کوین، استخراج‌کنندگان را قادر می‌سازد تا تراکنش‌ها را تأیید کنند. گره های شبکه با مقایسه کپی های مختلف آنها از رکورد بلاک چین موافق هستند که یک تراکنش واقعی است.

بر اساس این قانون، هر چه یک شخص یا نهاد دارای بخش های بیشتری از یک بلاک چین باشد، کنترل بیشتری بر نحوه آینده و نحوه اداره آن خواهد داشت.

حمله ۵۱% چیست؟

حمله ۵۱ درصدی که گاهی به آن حمله اکثریتی نیز گفته می‌شود، زمانی است که یک فرد یا گروه کنترل بیش از ۵۰ درصد یک بلاک چین را به دست می‌آورد. چنین گروهی می تواند تغییرات در بلاک چین را به صورت یک طرفه و بدون خرید از سوی جامعه بزرگتر تایید کند.

این می تواند اثرات فاجعه باری بر روی بلاک چین داشته باشد زیرا عوامل مخرب حتی می توانند بخش هایی از رکورد بلاک چین را بازنویسی کنند. با معکوس کردن تراکنش‌های گذشته، آنها می‌توانند دستیابی به وجوه خود را جعل کنند و منجر به خرج مضاعف شوند.

آنها همچنین می توانند تراکنش های ورودی و خروجی را به دلخواه خود مسدود کنند.

توجه به این نکته مهم است که بر خلاف انواع دیگر حملات سایبری، حملات ۵۱ درصدی می تواند بسیار پرهزینه باشد. این امر به ویژه برای کسانی که به یک شبکه بلاک چین بزرگ و به خوبی تثبیت شده حمله می کنند صادق است. آنها به مقدار زیادی قدرت محاسباتی، سخت افزار و الکتریسیته نیاز دارند تا بتوانند حمله کنند.

احتمال حمله ۵۱% چقدر است؟

از منظر بیرونی، به دست آوردن ۵۱ درصد از هر بلاک چین ممکن است آسان به نظر برسد، که منجر به ریسک بالایی در استفاده از ارز دیجیتال می شود. اما بلاک چین ها مانند شرکت های موجود در بازار سهام عمل نمی کنند. یک فرد مجرد نمی تواند تنها راه خود را برای به دست آوردن کنترل ۵۱ درصد از یک بلاک چین بپردازد. بیشتر تصادفی است

در این سناریو، ایمنی در اعداد است. شبکه های بلاک چین رشد می کنند و گره های استخراج جدیدی تولید می کنند. این باعث افزایش تعداد شرکت کنندگان در یک شبکه بلاک چین می شود.

و اندازه یک شبکه میزان آسیبی که مهاجم می تواند وارد کند را محدود می کند، حتی اگر بتواند اکثریت سهم آن را به دست آورد. گره ها فقط می توانند یک بلوک را در زنجیره بلوکی تغییر دهند که همه بلوک های تأیید شده بعدی نیز تغییر کنند. هر چه شبکه بزرگتر باشد، دستیابی به آن سخت تر است.

به‌عنوان یک سرمایه‌گذار فردی، می‌توانید خطر حمله ۵۱ درصدی خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. فقط با ارزهای رمزپایه تثبیت شده، با شبکه های بلاک چین عظیم سر و کار داشته باشید. اینها بلاک چین ها و روش های اعتبار سنجی ایمن تری دارند.

نمونه هایی از حملات ۵۱٪

فقط به این دلیل که حملات ۵۱ درصد سخت‌تر می‌شوند به این معنی نیست که از بین می‌روند. در ماه می ۲۰۱۸، بیت کوین گلد، هارد فورک بیت کوین، ۵۱ درصد مورد حمله قرار گرفت و بیش از ۱۸ میلیون دلار از دست داد. Bitcoin.com از حمله ۵۱ درصدی دیگری در اوایل سال ۲۰۲۰ گزارش داد که هزینه آن ۷۰۰۰۰ دلار دو برابر هزینه در دو روز بود.

CoinDesk توضیح می دهد که چگونه در سال ۲۰۱۹، اتریوم کلاسیک از سه حمله ۵۱ درصدی متوالی رنج برد. این حملات منجر به این شد که پلتفرم‌های صرافی کریپتو مجبور شوند همه تراکنش‌های آن ارز را متوقف کنند.

این تنها تهدید نیست

حملات ۵۱ درصدی یکی از بزرگترین تهدیدها برای بلاک چین و رمزارز از نظر تأثیر بالقوه آنها است. اما به عنوان یک فرد، احتمال بیشتری وجود دارد که عواقب یک حمله یا کلاهبرداری کوچکتر و هدفمندتر را متحمل شوید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…