حریم خصوصی شما برای شما چه معنایی دارد؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

حریم خصوصی شما برای شما چه معنایی دارد؟

یک حکم FCC مبنی بر اینکه ISP ها باید قبل از فروش داده های شخصی از مشتریان اجازه بگیرند، لغو می شود ISP شما در حال تعیین قیمت برای داده های شخصی شما است. چگونه می توانیم مقابله کنیم؟ با HiVPN در این پست همراه باشید.

این یک حق انسانی است، بنابراین پاسخ خود را با دقت بررسی کنید. شما ممکن است ارزش زیادی برای آن قائل شوید، یا ممکن است متوجه شوید که این مشکل بزرگی نیست، زیرا شما کار اشتباهی انجام نمی دهید. اگر به دومی پاسخ دهید یک مشکل قابل توجه وجود دارد  و در واقع اولی، زیرا اگرچه حفظ حریم خصوصی ممکن است برای شما مهم باشد، کالایی برای تعداد زیادی از خدمات است.

هر چقدر هم که برای حریم خصوصی خود به عنوان یک مفهوم ارزش قائل باشید، ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) شما می تواند به زودی برای آن قیمت گذاری کند.

در واقع چه اتفاقی افتاده است؟

در زمان حضور باراک اوباما در کاخ سفید، کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) حکم داد که ISPها باید قبل از فروش اطلاعات شخصی، مجوز کاربران خود را دریافت کنند.

این لایحه لغو خواهد شد و در انتظار امضای عملاً اجتناب ناپذیر رئیس جمهور ترامپ است.

قطعنامه کنگره بررسی قانون (CRA) هفته گذشته توسط سنا تصویب شد و مجلس نمایندگان آن را در ۲۸ مارس ۲۰۱۷ تصویب کرد، به این معنی که ISP ها فقط منتظر حرف نهایی رئیس جمهور هستند.

پیشنهاد حریم خصوصی مصرف کننده باند پهن احتمالاً تا پایان سال جاری وارد عمل می شود. اما اگر از فهرست پاک شود، ارائه دهندگان می توانند به جمع آوری و فروش اطلاعات شما به دلخواه ادامه دهند.

البته داده های شما در حال حاضر به فروش می رسد. یعنی برای تبلیغ کنندگان ، بنابراین تجربه اینترنتی شما یک تجربه منحصر به فرد شخصی است. فضای تبلیغاتی شخصی سازی شده می تواند پول زیادی را به همراه داشته باشد. هر چیزی که می بینید می تواند دقیقاً شما را هدف قرار دهد. شما قبلاً محتوای شخصی‌سازی شده را می‌بینید، بنابراین ممکن است در حال حاضر برای شما مشکل بزرگی به نظر نرسد، اما واقعاً یک نگرانی بزرگ است، به ویژه با توجه به اینکه چنین اطلاعاتی شامل تاریخچه مرور، داده‌های موقعیت جغرافیایی و جزئیات مالی احتمالی شما می‌شود ( دانستن از کدام بانک بازدید می‌کنید . به عنوان مثال آنلاین ).

این قانون که به زودی لغو می‌شود همچنین ISP‌ها را مجبور می‌کند تا کاربران خود را از وقوع نقض مطلع کنند. اگر هکری به اطلاعات شما دست پیدا کند، می خواهید در مورد آن بدانید، درست است؟ با این حال، ندانستن ممکن است چیز خوبی باشد ، حداقل در برخی شرایط.

این برای شما چه معنایی دارد؟

سال‌ها به ما هشدار داده شده است که تاریخچه مرور ممکن است به بیرون درز کند و علیه ما استفاده شود. این به نظر گامی به سوی آن است.

شاید اهمیت این موضوع چندان مشهود نباشد. بسیاری از زندگی شما در حال حاضر در اینترنت به تفصیل آمده است. گوگل همیشه داده ها را جمع آوری می کند . فیس بوک چیزهای زیادی در مورد شما می داند، حتی می تواند تشخیص دهد که چه شکلی هستید . مشکل اینجاست که رسانه های اجتماعی و حتی موتورهای جستجو همه کاره نیستند. فرار آنها بسیار آسان است. آیا نمی خواهید فیس بوک علایق شما را بداند؟ هیچ چیزی را دوست نداشته باشید آیا نگران هستید که گوگل انحصار آنچه شما از آن لذت می برید دارد؟ به یک ابزار خصوصی بروید.

اما فرار از چشم مراقب ISP شما مانند مبارزه وینستون اسمیت در برابر Big Brother است.

ممکن است مطمئن باشید که رفتن به یک سایت با استفاده از HTTPS به معنای سطح معینی از رمزگذاری است . این درست است، اما فقط یادداشت رمز عبور شما را برای اشخاص ثالث غیرممکن می کند. یک ISP همچنان می‌تواند دامنه‌ای را که بازدید می‌کنید ببیند.

ما باید سوال کنیم که چه چیزی باعث شده اکثریت مردم از حق خود برای حفظ حریم خصوصی چشم پوشی کنند. آیا از ترس تروریسم است؟ فقط به عنوان پیامد محرکان سیاسی ؟ یا نگران‌کننده‌تر، آیا مردم برای ناشناس بودن آنلاین آن‌طور که باید ارزش قائل نیستند ؟

جالب اینجاست که این موضوع حدود یک سال پس از جریمه شدن ۱.۳۵ میلیون دلاری ورایزون توسط FCC به دلیل قرار دادن کاربرانش در معرض “سوپرکوکی ها” بدون دریافت مجوزهای بیان شده رخ می دهد. بله، فقط ۱.۳۵ میلیون دلار. باید تعجب کنید که Verizon از این ردیاب‌ها که نمایه دائمی عادت‌های مرور را به تبلیغ‌کنندگان می‌دهد چقدر پول به دست آورده است.

درباره آن چکار میتونید بکنید؟

همانطور که قبلاً اشاره شد، شما قبلاً باید مراقب آنلاین باشید زیرا موتورهای جستجو ( حداقل اکثر آنها ) شما را دنبال می کنند. به طور مشابه، رسانه های اجتماعی نیز می توانند مقصر باشند. اقدامات احتیاطی معقولی را در برابر این موارد انجام دهید: تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک خود را مدیریت کنید زیرا جزئیات به دست آمده از آنجا می تواند برای سفارشی کردن تبلیغات در سراسر وب مورد استفاده قرار گیرد.

البته هر زمان که می توانید از HTTPS استفاده کنید، اما این مانع از جاسوسی ISP ها نمی شود.

اولین درگاه تماس شما این است که از ISP خود پرس و جو کنید. شرایط و ضوابط آنها را بررسی کنید: برخی ممکن است راهی برای انصراف ارائه دهند. لغو این لایحه ابهامات زیادی را در رابطه با عنوان دوم، بند ۲۲ قانون ارتباطات ایجاد می کند. این در سال ۱۹۹۶ برای ارائه خدمات تلفنی نوشته شد، بنابراین باید به روز می شد تا مشخصات اینترنت را نیز در بر گیرد. دالاس هریس، کارشناس حقوقی و سیاست در دانش عمومی، گفت :

اگر این کار را نکردند، با آنها تماس بگیرید و بپرسید که چرا نه. استفاده از یک پلتفرم اجتماعی مانند توییتر ممکن است به شما اهرمی بدهد و پیام را پخش کنید. شما یک مشتری ارزشمند هستید. آنها باید به افکار شما در این مورد احترام بگذارند.

در غیر این صورت، شما درمانده نیستید. اقدام شدید ممکن است به معنای تغییر دادن به ارائه دهنده ای باشد که حریم خصوصی شما را جدی می گیرد. تعداد زیادی از ISP های کوچکتر به طور ناموفق از نمایندگان ایالات متحده خواستند که پیشنهاد حریم خصوصی مصرف کننده باند پهن را تقویت کنند و بیان کردند که آنها برای حریم خصوصی شما ارزش قائل هستند . اینها عبارتند از اینترنت گلد راش، شبکه های اتریک و اینترنت اقیانوس آرام.

البته گزینه دیگر استفاده از شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. اینها همه ارتباطات را رمزگذاری می‌کنند، بنابراین ISP شما می‌تواند ببیند که شما از VPN استفاده می‌کنید، اما نه اینکه از کدام دامنه‌ها بازدید می‌کنید . برای جزئیات بیشتر به لیست ما از بهترین VPN ها مراجعه کنید .

 هر کدام از سرویس های VPN را انتخاب کنید ، می توانید مطمئن باشید که تمام تلاش خود را برای خصوصی ماندن انجام می دهید.

آیا کار دیگری می توانید انجام دهید؟

در نهایت، ارزش این را دارد که ماکس تمکین، خالق کارت‌های ضد بشریت را زیر نظر داشته باشید . پس از لغو این لایحه، تمکین قصد دارد تاریخچه مرور اعضای کنگره را که به خلاص شدن از این محدودیت های حریم خصوصی رای داده اند، خریداری و منتشر کند. این تلاش برای نشان دادن این است که فروش داده های مرور به هر دو صورت کار می کند. یا به عنوان مدیر کمپین مبارزه برای آینده ، ایوان گریر می گوید:

همچنین می توانید SearchInternetHistory را که توسط مدافع حریم خصوصی، آدام مک الهانی اجرا می شود، بررسی کنید. او برای راه‌اندازی یک صفحه GoFundMe [نشانی اینترنتی شکسته حذف شد] مقداری پول دریافت کرده است. با این وجود، ما همچنان باید هر کسی را که به مبارزه خوب بجنگد تشویق کنیم.

 

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…