اینترنت در مورد شما چه می داند؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

اینترنت در مورد شما چه می داند؟

شما یک کاربر معمولی اینترنت هستید . نه یک سلبریتی، نه یک سیاستمدار یا یک شخص بسیار مهم. بنابراین هیچ کس علاقه ای به فعالیت های آنلاین شما ندارد، برای اطلاعات بیشتر در این مقاله HiVPN با ما همراه شوید.

در واقع، مهم نیست که چند سال دارید یا با زندگی خود چه می کنید، اطلاعاتی که در مورد خود در اینترنت ارائه می دهید بسیار ارزشمند هستند. به همین دلیل است که هر صفحه وب که بازدید می کنید، هر کلیک، لایک یا اشتراک گذاری با دقت نظارت، ضبط و ذخیره می شود . و حتی بیشتر . اکنون که نمی‌توانیم حتی یک قدم را بدون تلفن‌های هوشمند خود تصور کنیم، برای جاسوسان آسان است که بدانند دقیقاً کجا و برای چه مدت می‌رویم.

چرا ما ردیابی می شویم؟

پاسخ ساده است: پول. تقریباً تمام داده ها، از جمله شماره تلفن و آدرس منزل شما، امروزه برای فروش هستند و هزاران شرکت متخصص در این زمینه خاص وجود دارد. البته، بخش‌های جداگانه این اطلاعات بی‌ارزش هستند، اما پس از جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و تفسیر، می‌توانند با موفقیت توسط بازاریابان برای هدف قرار دادن مشتریان بالقوه مورد استفاده قرار گیرند. هرچه بیشتر بدانند، تصویر دقیق تری در مورد شما دارند که به هدف گذاری موفق تر کمک می کند.

در واقع، فراتر از بازاریابی ساده است. ظاهراً می توان از داده های شما نه تنها برای فروش چیزهایی به شما، بلکه برای فروش یک نامزد استفاده کرد . شاید شنیده باشید که یک شرکت داده بزرگ در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ترامپ نقش داشته و با هدف قرار دادن رای دهندگان با پروفایل های روانسنجی فیسبوک که به دقت ساخته شده بودند، آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

در مورد آن جه می توانیم انجام دهیم؟

مطمئناً از این واقعیت که تحت نظارت و ردیابی هستید خوشتان نمی آید. بهترین کاری که می توانید در اینجا انجام دهید این است که بدانید وب درباره شما چه می داند و سعی کنید بیشتر مراقب اطلاعات خصوصی خود در وب باشید. افزونه عجیب Chrome Data Selfie دقیقاً برای این هدف خاص ایجاد شده است.

با اجازه شما، فعالیت فیسبوک شما را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند و نمایه ای مشابه آنچه تبلیغ کنندگان در مورد هر کاربر می بینند ایجاد می کند. بر اساس تعامل شما و محتوای موجود در فید شما، جهت گیری سیاسی احتمالی شما را به شما نشان می دهد، باعث می شود بیشترین اهمیت را برای شما داشته باشید و حتی در مورد شخصیت و هوش عمومی خود پیش بینی کنید.

Data Selfie قطعا ابزار بسیار مفیدی برای نشان دادن اهمیت عادات دیجیتالی ما و تأثیر مستقیم آنها بر حریم خصوصی ما است. توسعه دهندگان اطمینان می دهند که برنامه هیچ یک از داده های شما را جمع آوری یا ذخیره نمی کند. اما اگر حتی برای یک ثانیه هم در مورد آن فکر کرده اید، در راه درستی برای محافظت از حریم خصوصی خود هستید.

بیایید جلوتر برویم

قدم بعدی که می توانید بردارید این است که یک افزونه مرورگر ضد ردیابی قابل اعتماد دریافت کنید که کوکی ها را مسدود می کند و به محافظت از خود در برابر تبلیغات و ردیابی مخرب کمک می کند. اگر مطمئن نیستید کدام یک را انتخاب کنید، Disconnect ، Ghostery یا Privacy Badger از EFF ممکن است انتخاب های خوبی باشند.

یکی دیگر از ابزارها برای افزایش حریم خصوصی عمومی شما در هنگام مرور، یک سرویس VPN است. اگرچه از شما در برابر کوکی‌های وب‌سایت محافظت نمی‌کند، اما ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می‌کند و آن را از طریق یک سرور VPN از راه دور هدایت می‌کند، بنابراین می‌توانید به‌طور ایمن وب‌سایت‌ها را با آدرس IP پنهان خود مرور کنید. علاوه بر این، HiVPN از داده های شما با رمزگذاری درجه نظامی محافظت می کند و هیچ گزارشی از فعالیت شما نگه نمی دارد. این امر نظارت یا ردیابی فعالیت های آنلاین شما را برای ISP ها یا سایر جاسوسان بسیار دشوارتر می کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…