گوگل در مورد من چه می داند؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

گوگل در مورد من چه می داند؟

ممکن است بتوانید اسرار نزدیکترین دوستان و خانواده خود را حفظ کنید، اما نه از  Google ، این غول فناوری اطلاعات بیشتری از شما در مورد شما جمع آوری می کند که تا به حال با دیگران به اشتراک بگذارید و این می تواند شما را در معرض خطر قرار دهد. برای اینکه بدانید گوگل دقیقاً چه چیزی در مورد شما می داند، به خواندن این پست در HiVPN ادامه دهید.

گوگل می داند شما چه کسی هستید.

گوگل آنقدر اطلاعات در مورد شما جمع آوری می کند که حتی می تواند تصویر کاملا واضحی از ظاهر فیزیکی شما ترسیم کند. می داند:

 • نام کامل، جنسیت، سن و شماره تلفن شما. وقتی حساب Google خود را ایجاد کردید، آنها را داوطلبانه ارائه کردید.
 • جوری که نگاه میکنی با آپلود تصاویر در Google Photos، به گوگل این فرصت را می دهید تا از الگوریتم تشخیص چهره خود استفاده کند و از ظاهر شما مطلع شود.
 • طوری که صدای شما به گوش می رسد. دستیار Google ممکن است راحت باشد، اما صدا و مکالمات شما را نیز ضبط می کند.

علایق و ترجیحات شما

مدل کسب و کار گوگل بر اساس داده کاوی و پیش بینی رفتار کاربر است. بنابراین، تقریباً از هر پلتفرمی که دارد برای جمع‌آوری اطلاعات مربوط به موارد پسندیده و ناپسند شما استفاده می‌کند. این داده‌ها یک نمایه کاربری دقیق ایجاد می‌کنند که Google می‌تواند با ارائه تبلیغات هدفمند به شما درآمد کسب کند. بنابراین گوگل چه اطلاعاتی دارد؟

 • نمایش‌های تلویزیونی که دوست دارید یا دوست ندارید، غذاها و نوشیدنی‌های مورد علاقه‌تان، موسیقی موردعلاقه‌تان، دیدگاه‌های مذهبی و سیاسی‌تان و غیره- همه از طریق مرورگر Chrome، موتور جستجوی Google، یوتیوب و سایر پلتفرم‌ها جمع‌آوری شده‌اند.
 • مکان های مورد علاقه شماکه توسط Google Maps و Waze ثبت شده اند.
 • کتاب‌هایی که خوانده‌اید ودر Google Books یا دیگر پلتفرم‌ها جستجو کرده‌اید.
 • عادات خرید شما اینها شامل خریدهای گذشته و آینده ای است که با استفاده از Chrome انجام داده اید یا چیزهایی که در جستجوی Google جستجو کرده اید. Google Photos همچنین می‌تواند نشان‌واره‌ها و متن برند را اسکن کند تا تشخیص دهد که شما، برای مثال، نایک را به آدیداس ترجیح می‌دهید.
 • سطح فعالیت شماو همچنین ورزش های مورد علاقه شما، به لطف Google Fit و جستجوی Google

تبلیغات هدفمند چه اشکالی دارد؟ نمایه کاربری شما می تواند برای تأثیرگذاری بر تصمیمات شما مورد استفاده قرار گیرد ، نه فقط آنچه می خرید، بلکه به کدام حزب یا نامزد رأی می دهید و حتی آنچه را که فکر می کنید درست است. همچنین شما را در یک به اصطلاح “حباب فیلتر” قرار می دهد، به این معنی که گوگل فقط اطلاعاتی را به شما نشان می دهد که متناسب با نمایه شما باشد.

سابقه موقعیت مکانی شما

گوگل برای ردیابی موقعیت مکانی شما بدنام است و این کار را از طریق برنامه های پرکاربرد مانند Google Maps و Waze انجام می دهد. با این حال، غیرفعال کردن ردیابی موقعیت مکانی در این برنامه ها به این معنی نیست که Google ردیابی موقعیت مکانی شما را به طور کامل متوقف می کند. همچنین از ویژگی پنهان شده در تنظیمات شما به نام فعالیت وب و برنامه استفاده می کند. هر زمان که از سرویس‌ها یا برنامه‌های متعلق به Google در هر یک از دستگاه‌های خود استفاده می‌کنید، مُهرهای زمانی Google را ارسال می‌کند که مکان شما را نشان می‌دهد.

Google Photos نیز نقش مهمی در ردیابی موقعیت مکانی دارد. این شرکت از هوش مصنوعی برای گروه بندی عکس های شما در آلبوم ها با تجزیه و تحلیل متادیتا و موقعیت جغرافیایی عکس های شما استفاده می کند. این یک جدول زمانی دقیق تر از جایی که بوده اید ایجاد می کند.

همه اینها با هم به این معنی است که گوگل از قبل می داند:

 • سابقه موقعیت مکانی شما از لحظه ای که حساب Google خود را ایجاد کردید یا ردیابی موقعیت مکانی را فعال کردید.
 • آدرس خانه و محل شما. ممکن است داوطلبانه این اطلاعات را از طریق Google Maps یا Waze ارائه کرده باشید. حتی اگر این کار را نکردید، Google می تواند آنها را به عنوان خانه و محل کار شما بر اساس مدت زمانی که در آنجا سپری می کنید شناسایی کند.
 • مقصدهای تعطیلات شما بر اساس ردیابی موقعیت مکانی Google Maps و Google Photos. آنها حتی می توانند با استفاده از جستجوهای گوگل و تأییدیه های پرواز ذخیره شده در جیمیل شما، برنامه های سفر شما را پیش بینی کنند.

دوستان و خانواده شما چه کسانی هستند

گوگل نه تنها می خواهد بداند شما چه کسی هستید، بلکه می خواهد بداند با چه کسی تعامل دارید و دوستان و خانواده شما چه کسانی هستند. تشخیص چهره آن نه تنها چهره شما، بلکه چهره عزیزان و حتی حیوانات خانگی شما را نیز شناسایی می کند. Google از Gmail، تقویم شما و پاتوق‌های Google استفاده می‌کند تا مشخص کند با چه کسی صحبت می‌کنید، هر چند وقت یک‌بار، و چه زمانی و کجا ملاقات می‌کنید.

سابقه جستجوی یوتیوب شما

ممکن است به نظر برسد که تماشای ویدیوهای خنده دار در یوتیوب بی ضرر است. با این حال، هر ویدیویی که تا به حال تماشا کرده اید (یا حتی جستجو کرده اید) در صورتی که آن را در حین ورود به حساب Google خود انجام داده باشید، یادداشت شده است. سابقه ویدیوی شما می تواند به اندازه جستجوی Google شما درباره شما بگوید – علایق شما، برنامه های آینده شما، مقصدهای تعطیلات و غیره.

گوگل سابقه تماشای یوتیوب و سابقه جستجوی یوتیوب شما را نگه می دارد که می توانید با ورود به حساب کاربری یوتیوب خود آن را مشاهده کنید.

تمام فعالیت های آنلاین شما

لیست بالا همه چیز نیست. گوگل حتی داده های بیشتری را جمع آوری می کند:

 • سابقه جستجوی گوگل شما.
 • تبلیغاتی که با آنها درگیر شده اید یا حتی به تازگی مشاهده کرده اید.
 • سابقه جیمیل شما؛
 • وب‌سایت‌هایی که هنگام استفاده از Chrome بازدید کرده‌اید؛
 • تعامل شما در وب سایت های شخص ثالث، که توسط Google Analytics ردیابی می شوند.

تا زمانی که به حساب Google خود وارد شده باشید، این اطلاعات بین همه دستگاه‌های شما همگام‌سازی می‌شود. با رفتن به صفحه فعالیت وب و برنامه، می توانید تمام جستجوها و فعالیت برنامه خود را ببینید.

گوگل چه اطلاعاتی در مورد من دارد؟

گوگل اطلاعات شخصی زیادی را جمع آوری می کند. برای اینکه ببینید دقیقا چقدر است، می توانید به حساب کاربری خود بروید و یک آرشیو دانلود کنید . این ممکن است کمی طول بکشد، زیرا آنها ممکن است تا ۲۰ گیگابایت داده روی شما داشته باشند.

چگونه گوگل را از جمع آوری اطلاعات خود باز داریم

این ترسناک است که بدانید گوگل چقدر درباره شما می داند. هیچ شرکتی هرگز نباید آنقدر اطلاعات در مورد کسی داشته باشد. نه تنها مزاحم است و حریم خصوصی شما را نقض می کند، بلکه خطرات امنیت سایبری زیادی را نیز ایجاد می کند . این اطلاعات می تواند برای تأثیرگذاری بر انتخابات استفاده شود یا به دست یک هکر یا شخص ثالث برسد که گوگل در حال انجام آن دستگیر شده است .

با این حال، حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما در دستان شماست و می‌توانید نظارت Google را محدود یا کاملاً حذف کنید اگر:

 • از حالت‌های مرور خصوصی مانند حالت ناشناس یا مرورگرهای خصوصی استفاده کنید .
 • تنظیمات حریم خصوصی حساب Google خود را تنظیم کنید. می‌توانید در بررسی حریم خصوصی Google بررسی کنید که حسابتان چقدر خصوصی است یا می‌توانید به صفحه فعالیت خود بروید و ردیابی را خاموش کنید.
 • فعالیت قبلی خود را حذف کنید یا تنظیمات را تغییر دهید تا پس از مدت زمان مشخصی به طور خودکار حذف شود.
 • مطمئن شوید که فقط برنامه های قابل اعتماد به حساب Google شما دسترسی دارند.
 • حساب خود را حذف کنید و از گزینه های جایگزین Google حریم خصوصی استفاده کنید .
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…