اندروید چه داده هایی را با گوگل به اشتراک می گذارد؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

اندروید چه داده هایی را با گوگل به اشتراک می گذارد؟

ما در این پست HiVPN نگاهی می اندازیم به داده هایی که Google از تلفن شما جمع آوری می کند، و اینکه آیا می توانید کاری در مورد آن انجام دهید.

اندروید چه داده هایی را با گوگل به اشتراک می گذارد؟

می دانید که اندروید و گوگل روی یک میز نشسته اند. این به بخشی از زندگی شما تبدیل شده است، و شما کم و بیش راحت هستید که بدانید آنها در مورد شما صحبت می کنند. اما، آنها دقیقا چه می گویند؟

اندروید چه داده هایی را با گوگل به اشتراک می گذارد؟

رابطه گوگل/اندروید

غول فناوری Google در سال ۲۰۰۸ اندروید را به عنوان یک سیستم عامل تلفن همراه راه اندازی کرد. سیستم عامل تلفن همراه و دستگاه های پشتیبانی شده سیستم های خود را اجرا می کنند، اما آنها همچنین از برنامه ها و خدماتی که متعلق به Google هستند و توسط آن اداره می شوند، پشتیبانی می کنند.

فقط چیزهای زیادی وجود دارد که یک سیستم عامل تلفن همراه می تواند در مورد شما یاد بگیرد. تنها چیزهای زیادی وجود دارد که Google، حتی با همه برنامه‌ها و خدماتش، می‌تواند درباره شما بداند. اما اندروید چه اطلاعاتی را برای گوگل ارسال می کند؟

درک و مدیریت داده های برنامه

یک قانون سرانگشتی خوب این است که اگر به یک برنامه اجازه جمع آوری داده ها را بدهید، این کار را می کند. این بخشی از تفاوت بین حریم خصوصی، ناشناس بودن و امنیت است. گاهی اوقات وقتی فکر می کنیم ناشناس ماندن هستیم، حریم خصوصی را رها می کنیم. گاهی اوقات، ما روی امنیت تمرکز می کنیم، اما فراموش می کنیم که چقدر پول می دهیم.

می‌توانید در تنظیمات دستگاه Android خود بدانید کدام برنامه‌ها به داده‌های شما دسترسی دارند و این دسترسی را از بین ببرید. منوی تنظیمات خود را باز کنید و برنامه‌ها و اعلان‌ها و سپس مجوزهای برنامه را انتخاب کنید . این صفحه توسط سیستم و اطلاعاتی که به آن دسترسی دارید سازماندهی می شود. در هر صفحه، می‌توانید برنامه‌هایی را که اجازه دسترسی به آن‌ها را می‌دهید تغییر دهید.

متأسفانه، این پایان اشتراک داده های اندروید با گوگل نیست. برخی از برنامه هایی که برای عملکرد تلفن شما ضروری هستند، اگر آنها را غیرفعال کنید، به درستی کار نمی کنند. برخی داده ها را به اشتراک می گذارند حتی اگر شما هرگز از آنها استفاده نکرده باشید. و طبق یک مطالعه اخیر، برخی داده ها را به اشتراک می گذارند حتی اگر مجوزی برای این کار نداشته باشند.

آیا اندروید داده‌هایی را به اشتراک می‌گذارد که از آن‌ها اطلاعی ندارید؟

یک مطالعه اخیر توسط محققی در کالج ترینیتی در دوبلین نشان داد که تلفن پیکسل ۲ گوگل تقریبا هر چهار دقیقه یک بار داده ها را به گوگل ارسال می کند. این داده‌ها شامل شناسه‌های دستگاه، شماره تلفن، کوکی‌ها، آدرس IP که دستگاه به آن متصل است و حتی آدرس‌های MAC دستگاه‌های مجاور می‌شود .

بر اساس مطالعه،

“تلمتری” یک اصطلاح بسیار مبهم است که به هر داده ای که در سایتی غیر از جایی که در آن جمع آوری شده است، ثبت می شود. به گفته گوگل، این داده ها در این زمینه شامل موارد زیر است:

  • تعداد دفعاتی که یک دستگاه راه اندازی مجدد شده است
  • آیا دستگاه روت شده است یا خیر
  • جزئیات مربوط به اپراتور تلفن همراه
  • سطح باتری دستگاه
  • تنظیمات حجم دستگاه

انتقال داده‌هایی مانند این نیاز به اتصال شبکه دارد و برنامه‌هایی که این اتصالات را برقرار می‌کنند و استفاده می‌کنند، قرار است وقتی برای اولین بار باز می‌شوند و استفاده می‌شوند، اجازه بگیرند. با این حال، نویسندگان مطالعه دریافتند که این داده ها را می توان توسط برنامه های اندرویدی که این مجوزها را دریافت نکرده اند ارسال کرد:

گوگل علاوه بر نادیده گرفتن زمانی که کاربران مجوزهای خاصی را برای دستگاه‌های خاص رد می‌کنند، سابقه فشار بر سازندگان دستگاه‌ها را برای پنهان کردن این تنظیمات در وهله اول دارد.

خوب، بد، و پیچیده

خبر بد این است که، در حالی که مجموعه داده‌های Google و مجموعه داده‌های Android ممکن است به خودی خود کم و بیش بی‌ضرر باشند، دسترسی Google به مجموعه داده‌های Android به آن‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌های برنامه را به کاربران خاصی پیوند دهند. خبر خوب این است که دریافت همه این داده ها دشوار است (به شرطی که گوگل نباشید).

این داده ها از طریق اتصالات رمزگذاری شده ارسال می شوند. نویسندگان مطالعه مجبور بودند از تلفن‌ها و نقاط دسترسی اصلاح‌شده ویژه برای درک داده‌هایی که در حال انتقال هستند استفاده کنند. نویسندگان همچنین یک مکان بالقوه را برای جلوگیری از این جمع آوری داده های غیرقانونی شناسایی کردند:

  1. گوشی را با غیرفعال بودن اتصال شبکه راه اندازی کنید.
  2. تمام اجزای گوگل را غیرفعال کنید.
  3. اتصال شبکه برقرار کنید.

البته، نقطه ضعف این است که اساساً دستگاه شما را به وزن کاغذ تبدیل می کند. از این گذشته، حتی ساعت نیز در حال ارسال داده بود. بنابراین، این روش بسیار محدود است، مگر اینکه واقعاً با دانلود و استفاده از برنامه‌ها از مکان‌هایی غیر از فروشگاه برنامه Google راحت باشید.

هنوز خبرهای خوب دیگری وجود دارد: Google نحوه جمع‌آوری داده‌ها توسط برنامه‌های Android را سرکوب کرده است . علاوه بر این، این مطالعه بر روی دستگاهی با اندروید ۱۰ انجام شد. دستگاه‌های امروزی اندروید ۱۱ را اجرا می‌کنند و اندروید ۱۲ با مجموعه‌ای از ویژگی‌های حریم خصوصی جدید در راه است .

آیا به گوگل اعتماد دارید؟ آیا انتخابی دارید؟

در پایان، این سوال که اندروید چه داده هایی را با گوگل به اشتراک می گذارد، ممکن است پاسخ روشنی نداشته باشد. ما می‌توانیم سؤالاتی مانند داده‌های Android Google بپرسیم و به چه داده‌های Android به Google اعتماد داریم، اما این سؤال‌ها ممکن است به اندازه اینکه بپرسیم آیا واقعاً انتخابی داریم یا خیر، مهم نباشند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…